Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Όχι Alex δεν χάνεις τίποτα! Το αναβάθμισα και εγώ! :)

 

 

μου έλυσες τα χέρια. έχω την 3.12 από τον οκτώβριο (από τότε το έχω στο ράφι σχεδόν)

 

λες να δω μεγάλες διαφορές??? :D

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Εγώ το αναβάθμισα σήμερα στην 5.06... Δεν κατάφεραν να κάνουν backup (ενώ κι εγώ έχω πρόβλημα στο σπίτι εδώ και καιρό και δε συνδέεται το κινητό με το PC Suite με κανένα τρόπο), οπότε έχασα ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! :'(

 

BTW, με όσους από εδώ επικοινωνούσα, ας μου στείλουν πάλι τον αριθμό τους....

 

 

τελικά θα χάσω τα μηνύματά μου??? ή όχι??? πως θα τα κάνω bacκup όλα? και δεν θα έχει πρόβλημα αν τα κάνω restore που θα έχω νέα έκδοση? :blink:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

τελικά θα χάσω τα μηνύματά μου??? ή όχι??? πως θα τα κάνω bacκup όλα? και δεν θα έχει πρόβλημα αν τα κάνω restore που θα έχω νέα έκδοση? :blink:

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στον petran σβήστηκαν!

Εμένα και στην 4.46 και στην 5.06 δεν μου έσβησαν τίποτα!

 

Backup μπορείς να κάνεις με το PCSuite! :)

 

Πιστεύω οτι η πιο σταθερή έκδοση είναι η 4.46!

Ωστόσο επειδή δεν σε βλέπω να το κρατάς πολύ ακόμη το 7650 θεωρώ οτι δεν αξίζει να χάνεις το χρόνο σου για αναβαθμίσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου σβήστηκαν γιατί λόγω κάποιου μυστηριώδους προβλήματος το PC Suite (και μόνο αυτό) δεν βλέπει το 7650, οπότε δε μπορώ να κάνω ούτε backup ούτε restore από παλαιότερο backup...

Στο μεταξύ, και στη Nokia μου είπαν ότι "λόγω κάποιου προβλήματος με τα προγράμματα που είχα εγκατεστημένα (!!!), δεν κατάφεραν να κάνουν backup".

Πάντως σε προειδοποιούν ότι θα προσπαθήσουν να το κάνουν, χωρίς όμως να το εγγυώνται!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw mia aporia...to 3650 exei akribws thn idia othonh me to 7650!ennow apo apopsh poiothtas kai eykrineias??apo xrwmata kai analysh kserw oti einai idia...

 

μπορει να ειναι ιδια στα χαρτια,στην πραξη ομως εχω δει οτι εχουν αρκετα μεγαλη διαφορα μεταξυ τους και ιδιαιτερα στο θεμα απεικονισης των φωτογραφιων που στο 3650 δειχνουν πολυ πιο καθαρες και με πολυ περισσοτερες λεπτομερειες.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γia το 7650...Γινεται μια αλλαγη ή μια προσθηκη στις επαφες να γινεται αυτοματα και στην καρτα sim??? :blink: :blink: :blink:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Να ρωτησω κατι γia το 7650...Γινεται μια αλλαγη ή μια προσθηκη στις επαφες να γινεται αυτοματα και στην καρτα sim??? :blink: :blink: :blink:

 

 

Όχι δεν γίνεται, δυστυχώς... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Όχι δεν γίνεται, δυστυχώς... :(

 

 

Μεταφορα ομως απο sim σε επαφες ή αντιστροφα αλλα με αντικατασταση των υπαρχοντων καταχωρησεων γινεται???Να ενημερωνουμε ας πουμε την sim και κατα τακτα διαστηματα να την περναμε στις επαφες....???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Μεταφορα ομως απο sim σε επαφες ή αντιστροφα αλλα με αντικατασταση των υπαρχοντων καταχωρησεων γινεται???Να ενημερωνουμε ας πουμε την sim και κατα τακτα διαστηματα να την περναμε στις επαφες....???

 

 

από την sim στις επαφές γίνεται, το ανάποδο ποτέ :blink:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

από την sim στις επαφές γίνεται, το ανάποδο ποτέ :blink:

 

 

ase pou h sim einai fasi "gia kathe onoma apothikeuw MONO ena arithmo" enw stis epafes mporei na exeis s'ena onoma 712 arithmous, 21 email klp klp, opote an pas px na peraseis afto to onoma sti sim tote tha sta kanei axtarma... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Backup των επαφων μπορουμε να παρουμε με το Nokia pc suite???Δεν το εχω εγκαταστησει ακομα... :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

παιδια γεια σας.Εχω την 4.46 τι διαφορες ειδατε με την 5.06?Αξιζει να την βαλω?Ευχαριστω.

 

 

Εγώ προσωπικά δεν είδα καμία! Βέβαια δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν το αναβαθμίσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Εγώ προσωπικά δεν είδα καμία! Βέβαια δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν το αναβαθμίσεις! ;)

 

Ευχαριστω φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Είμαι νέο μέλος αυτού του site αλλά πολύ παλιός του unwired.gr.Μία ερώτηση έχω να κάνω.Έχει κανείς κανένα key generator ή κανένα crack για το Dream chat ?Γιατί το έχω σε demo version και έχω ξενερώσει.

 

(Όποιος ενδιαφέρεται έχω πολλά java games.Όποιος έχει Cosmote και μπαίνει στο my cosmos view ξέρω wap site που κατεβάζεις free ringtones , wallpapers , παιχνίδια κ.τ.λ..Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα). :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arg8gr

 

Γεια σας παιδιά.Είμαι νέο μέλος αυτού του site αλλά πολύ παλιός του unwired.gr.Μία ερώτηση έχω να κάνω.Έχει κανείς κανένα key generator ή κανένα crack για το Dream chat ?Γιατί το έχω σε demo version και έχω ξενερώσει.

 

(Όποιος ενδιαφέρεται έχω πολλά java games.Όποιος έχει Cosmote και μπαίνει στο my cosmos view ξέρω wap site που κατεβάζεις free ringtones , wallpapers , παιχνίδια κ.τ.λ..Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα). :whistle:

 

 

 

Θα το βρεις στο http://groups.yahoo.com/group/NOKIA_7650_3650_forever/files/18plus2

 

αλλα να σε ρωτησω κατι, εχεις μεταφερει ελληνικα με αυτο??

Μου εχει βγακει την ψυχή, μονο greeklish μπορω να μεταφερω και τα γερμανικα που εχει, ελληνικα με τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να μπω σε αυτό το site http://groups.yahoo.com/group/NOKIA...r/files/18plus2 μου λέει οτι δεν είμαι μέλος του yahoo ενώ έχω ήδη γραφτεί.Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arg8gr

 

Ρε παιδιά δεν μπορώ να μπω σε αυτό το site http://groups.yahoo.com/group/NOKIA...r/files/18plus2 μου λέει οτι δεν είμαι μέλος του yahoo ενώ έχω ήδη γραφτεί.Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

 

Πηγαινε στο http://groups.yahoo.com/group/NOKIA_7650_3650_forever/

και κανε "Join Group" και δωσε εκει username/passwords.

Μετα πηγαινε στην επιλογη files (στ'αριστερα) και μνετα μπες στο

πρωτο directory (αν θυμαμαι καλα) που λεει περι 18plus2.

 

Τελικα μ'εκεινο που σε ρωτησα πριν τι γινεται, εχεις καταφερει να ανταλλαξεις ελληνικα με το dreamchat ??

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να μπω.Δεν πειράζει θα ψάξω να βρω τι γίνεται.Όσο για τα ελληνικάΔεν το έχω καταφέρει ακόμα.Κανείς άλλος εδώ δεν ξέρω να στέλνει ελληνικά με το Dream Chat?Λογικά πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ένα πρόγραμμα όπως αυτό που μετατρέπει τους αγγλικούς χαρακτήρες σε ελληνικους(όταν στέλνεις μηνύματα σε κινητά από ξένα site).Θα το ψάξω και θα σου πώ.Οκ?Αν βρεις και εσύ τίποτα στείλε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arg8gr

 

Ακόμα δεν μπορώ να μπω.Δεν πειράζει θα ψάξω να βρω τι γίνεται.Όσο για τα ελληνικάΔεν το έχω καταφέρει ακόμα.Κανείς άλλος εδώ δεν ξέρω να στέλνει ελληνικά με το Dream Chat?Λογικά πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ένα πρόγραμμα όπως αυτό που μετατρέπει τους αγγλικούς χαρακτήρες σε ελληνικους(όταν στέλνεις μηνύματα σε κινητά από ξένα site).Θα το ψάξω και θα σου πώ.Οκ?Αν βρεις και εσύ τίποτα στείλε.

 

 

Δεν χρειαζεται αλλο προγραμμα, αν ειχες ενα για chat και ενα για μετατροπες, δεν θ'ασχολιοταν ποτε κανενας :o

 

Εγω ειχα μια κουβεντα με καποιον απο την εταιρειας του (label.it) που μου ειχε στειλει και μια trial και μου ειχε πει οτι αν το 7650 μου υποστηριζει ελληνικα, τοτε υποστηριζει και το dreamchat.

 

Κατι τετοιο ομως δεν συμβαινει, ενω απο τις "Σημειωσεις" στελνω/παιρνω κανονικοτατα με το bluetooth, με το dreamchat το μονο που μπορω να κανω ειναι τα greeklish...

 

Στην αρχη, νομιζα οτι κατι γινεται με την cracked εκδοση αλλα αφου μου λες κι εσυ οτι εχεις το ιδιο προβλημα και με την official trial...

 

Κριμα γιατι ειναι πολυ ωραιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arg8gr

 

objectref βρήκες τίποτα για το dream chat?

 

 

Οχι, το dreamchat το εχω πολλους μηνες και δεν εχω βρει κατι...Το μονο που κανω ειναι να γραφω greeklish, σιγουρα καλυτερο απο το να ανταλλασω μυνηματα απο τις Σημειωσεις και ν'αλλαζω task καθε φορα που ερχεται νεο μυνημα και μετα να ξανα-αλλαζω task για να μπαινω στις Σημειωσεις για να γραψω κατι κτλ κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ροδακινο αυτό που λες δεν γίνεται.Την έχεις ξανακάνει αυτή την ερώτηση και έχεις πάρει την ίδια απάντηση.Αν γίνει κάτι τέτοιο θα πληροφορηθείς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...