Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το νοκια ε52 εσβησε μια μερα και τωρα δεν ανοιγει τι μπορω να κανω.οταν το παταω να ανοιξει ακουγεται η δονηση αλλα δεν ανοιγει

Σε πολλα Ε52 μου εχει συμβει αυτο, ειναι προβλημα της πλακετας και πιο συγκεκριμενα στο κυκλωμα φορτισης νομιζω.

Πολυ απλα δεν φορτιζει τη μπαταρια σου και η δονηση ειναι απο τη λιγη δυναμη που της εχει μεινει μεσα.

Αν εχεις μια αλλη μπαταρια απο Νοκια φορτισμενη θα δεις οτι το κινητο θα ανοιξει.

 

Αν δεν εχεις εγγυηση απλα ψαξε για αλλο κινητο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε πολλα Ε52 μου εχει συμβει αυτο, ειναι προβλημα της πλακετας και πιο συγκεκριμενα στο κυκλωμα φορτισης νομιζω.

Πολυ απλα δεν φορτιζει τη μπαταρια σου και η δονηση ειναι απο τη λιγη δυναμη που της εχει μεινει μεσα.

Αν εχεις μια αλλη μπαταρια απο Νοκια φορτισμενη θα δεις οτι το κινητο θα ανοιξει.

 

Αν δεν εχεις εγγυηση απλα ψαξε για αλλο κινητο.

 

δεν χρειαζεται να ψαξεις για αλλο κινητο παρε εξωτερικο φορτιστη μπαταριων δες εδω http://www.bestprice.gr/search?q=%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1%CF%82+%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%89%CE%BD και θα εισαι οκ. για μενα παρε και μια 2 δευτερη μπαταρια για να εχεις μια παντα φορτισμενη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το έχω εδω και 3 χρόνια.

Το κινητο ειναι ¨σκυλί¨ , δεν εχω κανενα παράπονο και ούτε κοιτάζω για καινούργιο.

Το μονο μου δεν μου δουλεύει είναι το traveller:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ειχα το e52 και το εδωσα για ενα Ν8.

6 μηνες τωρα δεν μπορω να το συνηθησω, θα επιστρεψω στο Ε52 κι ας το εχει εγκαταλειψει η ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

πού να το βρείς είναι το θέμα:worry:

 

σίγουρa κάπου θα υπάρχει. Είτε σε κεντρο μεταχειρισμένων είτε στο internet είτε σε αγγελίες

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σίγουρa κάπου θα υπάρχει. Είτε σε κεντρο μεταχειρισμένων είτε στο internet είτε σε αγγελίες

 

Ακριβώς. Καινούργιο στο eBay και μεταχειρισμένο απο Ομόνοια ή αγγελίες.

Προτιμώ καινούργιο παρά μεταχειρισμένο που θα δώσω αλλα 100€ περίπου για μπαταρία και καπακι, οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

μετά από 4 χρόνια συμβίωση με το Ε52 και έχοντας περάσει τα κακά της μοίρας του σήμερα για πρώτη φορά μου εμφάνισε μία βλάβη στο εξωτερικό ηχείο του. Συγκεκριμένα ενώ στην κλήση μιλάω και ακούω κανονικά δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης ή κάποιος άλλος ήχος από το εξωτερικό ηχείο.

Πριν το πάω στην Νόκια έχει κανένας εμπειρία από τέτοια βλάβη?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

μετά από 4 χρόνια συμβίωση με το Ε52 και έχοντας περάσει τα κακά της μοίρας του σήμερα για πρώτη φορά μου εμφάνισε μία βλάβη στο εξωτερικό ηχείο του. Συγκεκριμένα ενώ στην κλήση μιλάω και ακούω κανονικά δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης ή κάποιος άλλος ήχος από το εξωτερικό ηχείο.

Πριν το πάω στην Νόκια έχει κανένας εμπειρία από τέτοια βλάβη?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Θέλει άλλαγμα το πίσω ηχείο του. Φθηνή επισκευή που αν μπορείς, την κάνεις και μόνος! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ. Οπότε πρέπει να βρω ανταλλακτικό και να το αλλάξω. Θα περάσω βέβαια και αύριο από την Νόκια για να δω τι κόστος θα μου πουν και πράττω ανάλογα.

Αυτό είναι?

 

http://213-229-92-168.static.as29550.net/item.php?prod=ixeiobuzzer-nokia-e52-original-3549

Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ. Οπότε πρέπει να βρω ανταλλακτικό και να το αλλάξω. Θα περάσω βέβαια και αύριο από την Νόκια για να δω τι κόστος θα μου πουν και πράττω ανάλογα.

Αυτό είναι?

 

http://213-229-92-168.static.as29550.net/item.php?prod=ixeiobuzzer-nokia-e52-original-3549

 

Θα ακούσεις δυσανάλογο ποσό λογικά... 90 πληροφοριακά έχει η οθόνη για το E52 σε Nokia Care.

 

Αν δεν κάνω λάθος (καιρό έχω να ανοίξω ένα που έχω εδώ) είναι αυτό...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Θα ακούσεις δυσανάλογο ποσό λογικά... 90 πληροφοριακά έχει η οθόνη για το E52 σε Nokia Care.

 

Αν δεν κάνω λάθος (καιρό έχω να ανοίξω ένα που έχω εδώ) είναι αυτό...

 

ειναι πολύ ευκολο να ανοίξεις το κινητό αυτο ! Και να το βάλεις μόνος σού ! Δεσ στο youtube !!!!!! Έχει βίντεο

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είχε κυκλοφορήσει σε bronze χρωμα στην Ελλάδα αυτή η συσκευή,θυμάται κανείς;;
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

είχε κυκλοφορήσει σε bronze χρωμα στην Ελλάδα αυτή η συσκευή,θυμάται κανείς;;

 

Λογικά ναι, γιατί έχει Ελληνικό product code (0584049 [Golden Al]). Το θέμα είναι πως δεν θυμάμαι να το έχω δει κάπου σε άλλο άτομο... Είδα λευκό όμως και ήταν απίστευτο! :drool:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε λευκο το γνωριζω ειναι η navigation εκδοση με βαση για το αμαξι αλλα σε καφε δεν το θυμαμαι ουτε εγω!αν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο σε αυθεντικη προσοψη λογικα θα ειχε βγει ετσι;
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε λευκο το γνωριζω ειναι η navigation εκδοση με βαση για το αμαξι αλλα σε καφε δεν το θυμαμαι ουτε εγω!αν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο σε αυθεντικη προσοψη λογικα θα ειχε βγει ετσι;

 

Εφ'όσον έχει δικό μας Product Code, ήρθε. Αλλά που θα βρεθεί, άγνωστο...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω ενα προβλημα δεν μο βγαζει τις κλησεις μου τις δειχνει παντου κενο..

 

τι εννοεισ ; μην πωσ εχεις επιλεξει χωρις μητρωο; και για αυτο δεν σου το κραταει; πιο συγκεκριμενα μπες στο μενου μετα μητρωο και πατα επιλογες μετα ρυθμισεις και στην διαρκεια του μητρωου εαν ειναι χωρις μητρωο σημαινει οτι δεν σου κραταει το μητρωο για αυτο σου βγαζει κενο εμενα ειναι προεπιλεγμενο στις 30 μερες . Εαν δεν φταιε αυτο τι να πω δεν ξερω ...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον έχει δικό μας Product Code, ήρθε. Αλλά που θα βρεθεί, άγνωστο...

 

υπάρχει τρόπος να καταλάβω αν είναι ελληνικό εφόσον το έχω μπροστά μου;

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να καταλάβω αν είναι ελληνικό εφόσον το έχω μπροστά μου;

 

Βγάζεις την μπαταρία και κοιτάς τον κωδικό στο αυτοκόλλητο πίσω από τη μπαταρία! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να καταλάβω αν είναι ελληνικό εφόσον το έχω μπροστά μου;

Επισης πανω στα πληκτρα εχει ελληνικα γραμματα;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ακούσεις δυσανάλογο ποσό λογικά... 90 πληροφοριακά έχει η οθόνη για το E52 σε Nokia Care.

 

Αν δεν κάνω λάθος (καιρό έχω να ανοίξω ένα που έχω εδώ) είναι αυτό...

 

Καλημέρα,

 

έστω και καθυστερημένα θέλω να πω ότι όντως αυτό ήταν, το άλλαξα και όλα καλά.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...