Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως ξέρετε κανένα καλό antivirus για windows 7 ultimate 32 bit ? Δε θέλω όμως να μου εμποδίζει το μtorrent όταν κατεβάζω. Και να είναι ελαφρύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

Σου προτείνω το Avast! και το AVG. Κανένα από τα δύο δεν έχει πρόβλημα με το μtorrent και δεν κάνουν τον υπολογιστή αργό. Επίσης, τις τελευταίες ημέρες δουλεύω το Nod32 και είναι πολύ καλό, αλλά είναι trial (εκτός και αν σκοπεύεις να αγοράσεις κάποιο antivirus). Για περισσότερα δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=785

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως ξέρετε κανένα καλό antivirus για windows 7 ultimate 32 bit ? Δε θέλω όμως να μου εμποδίζει το μtorrent όταν κατεβάζω. Και να είναι ελαφρύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

 

Δες και το Microsoft Security Essentials (Μorro), το εχω δοκιμασει πανω σε μηχανηματα με τα 7αρια πανω και εχει εξισου καλη αποκριση και με το AVG!! Και ενα μεγαλο ατου του ειναι οτι καταναλωνει πολυ λιγοτερους πορους απο το AVG. (Μιας και θες να μην βαραινει το μηχανημα σου)!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο φορητός μου είχε vista και mcafee όταν τον αγόρασα.

σαν έληξε η περίοδος δοκιμασίας του αντιιικού, πήγα κ αγόρασα το ίδιο αντιιικό με 10 ευρώ μόνο...

έκτοτε, αφού έκανα και την αντίστοιχη εγγραφή στην σελίδα, δουλεύουν όλα άψογα.

να προσθέσω ότι έχω εγκαταστήσει τα 7άρια, κ ξανακατέβασα όλο το αντιιικό από την σελίδα, νόμιμα, κ το χρησιμοποιώ στα 7άρια κανονικά. είμαι ικανοποιημένος. δεν βαραίνει τον υπολογιστή μου.

να σημειώσω πως το ατνιιικό μου, είναι μόνο για μια άδεια χρήσεως. για αυτό κ η τιμή των 10 ευρώ για ένα χρόνο...

τα αξίζει, κατά τη γνώμη μου

 

(εγώ έχω κάποια οφέλη από το windows live essentials Morro? τι ακριβώς προσφέρει?)

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Μια ψήφος κι απο εμένα στο MSE. Το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που έβαλα τα 7 και είναι σα να μην υπάρχει. Απλό και λιτό όπως θα έπρεπε να είναι ένα antivirus. Έχει παραγίνει το κακό με κάτι bloated σουίτες όπως της Kaspersky.

 

Είχα αμφιβολίες για την αποτελεσματικότητά του, αλλά παντού διαβάζω καλές κριτικές.

Link to comment
Share on other sites

Μια ψήφος κι απο εμένα στο MSE. Το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που έβαλα τα 7 και είναι σα να μην υπάρχει. Απλό και λιτό όπως θα έπρεπε να είναι ένα antivirus. Έχει παραγίνει το κακό με κάτι bloated σουίτες όπως της Kaspersky.

 

Είχα αμφιβολίες για την αποτελεσματικότητά του, αλλά παντού διαβάζω καλές κριτικές.

ακριβώς. 0 side effects.

 

και δωρεάν :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! μπορειτε να μου πειτε πως να ενεργοποιησω το net.framework?? Δεν καταλαμβαινω τι γινεται εδω...
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έβαλα το AVG αλλά μου έκανε κάποιου είδους conflict με το μtorrent. Δε ξέρω τι. Αλλά για κάποιο λόγο το μtorrent δε μπορούσε να κατεβάσει. Κατέβαζε το torrent μέχρι το 2,5% και μετά μου έγραφε ότι υπάρχει σφάλμα. Μόλις έκανα uninstall το AVG όλα δούλεψαν ρολόι....

Τώρα έβαλα το MSE. Περιμένω να δω πως θα πάει με το μtorrent.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ενα αξιολογο και απο τα κορυφαια για εμενα ειναι το superAntispyware εντελως απλο, ελαφρυ και αρκετα αποτελεσματικο.

Δωρεαν και με update συνεχεια. Με εχει σωσει απο ιο που δεν εβρισκε καν το kaspersky.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. 0 side effects.

 

και δωρεάν :)

Τα definitions πως φαίνονται στο WU; Το πιο κοντινό που έχω βρει είναι κάτι για defender/malicious software removal tool ή κάτι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

να βάλεις να σου κατεβάζει τις ενημερώσεις για όλα τα προϊόντα της msft .

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει να με ενημερώνει μόνο και 1-2 φορές την εβδομάδα κάνω έλεγχο και κατεβάζω μόνος μου.

Απλά θέλω να δω πως ονομάζονται, γιατί μέχρι τώρα κατεβάζω το παραπάνω που είπα, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι τα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και συγνωμη εκ των προτερων εαν δεν ειμαι στο σωστο topic! εχω μια μικρη (η μαλλον πολλες) αποριες! αγορασα ενα netbook Acer aspire one d250 με 250gb σκληρο, 1gb ram (με δυνατοτητ επεκτασης στα 2) και 1,6gHz επεξεργαστη! ως προεγκατεστημενο εχει το windows 7 starter μα εγω θα ηθελα να βαλω η το win 7 home premium η το win 7 professional! το ερωτημα μου λοιπον ειναι εκ πρωτης, θα αντιμετωπισω προβλημα με τις υπαρχουσες επιδοσεις? πρεπει μηπως να αναβαθμισω τη ραμ? μ ενα googling βρηκα πως ως system requirement απαιτειται 1gb ram! ομως δε διευκρινιζε, θα σερνεται η θα "πηγαινει καλα"? και κατι ακομα, μπορω να τα κατεβασω μεσω νετ (oxi upgrade δλδ) και χωρις να τα περασω σε usb stick να τα τρεξω απευθειας ως "εκτελεσιμη εφαρμογη" .exe οπως τις τοσες αλλες που κυκλοφορουν? :O:rolleyes:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο windows anytime upgrade και θα δεις τιμές κλπ. και θα το κάνει αυτόματα.

 

όσο για τη μνήμη καλό είναι να έχεις 2GB.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! ελπιζω να τα καταφερω με την ολη διαδικασια!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

στο Router που ειναι συνδεδεμενο το Pc που τρεχω win7 εχω συνδεσει ενα set top box της Hol και το egreat media tank.

Οταν στο pc ειχα τα xp χωρις κανενα προβλημα ολες οι συσκευες μεταξυ τους εβλεπαν η μια την αλλη και απο το pc τραβαγα αρχεια και διαβαζα τις βιβλιοθηκες του Media player αφου ειχα ενεργοποιημενο το media sharing.

 

Προσπαθωντας να κανω το ιδιο και τωρα με τα win 7 οταν ενεργοποιείται το homegroup βγαζει και ενα κωδικο που πρεπει να τον περασω σε καθε υπολογιστη που ειναι στο δικτυο.

 

Μπορω να εχω ενεργο το homegroup αλλα χωρις κωδικούς??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

στο Router που ειναι συνδεδεμενο το Pc που τρεχω win7 εχω συνδεσει ενα set top box της Hol και το egreat media tank.

Οταν στο pc ειχα τα xp χωρις κανενα προβλημα ολες οι συσκευες μεταξυ τους εβλεπαν η μια την αλλη και απο το pc τραβαγα αρχεια και διαβαζα τις βιβλιοθηκες του Media player αφου ειχα ενεργοποιημενο το media sharing.

 

Προσπαθωντας να κανω το ιδιο και τωρα με τα win 7 οταν ενεργοποιείται το homegroup βγαζει και ενα κωδικο που πρεπει να τον περασω σε καθε υπολογιστη που ειναι στο δικτυο.

 

Μπορω να εχω ενεργο το homegroup αλλα χωρις κωδικούς??

 

Επειδη τωρα δεν ειμαι σε περιβαλλον των 7, αν καταλαβα καλα νομιζω πως θες να μην σου βγαζει να βαζεις κωδικο στους κοινοχρηστους φακελους σωστα??

 

Αν ειναι ετσι πηγαινε στην οικιακη ομαδα, αμα ανοιξεις τις ιδιοτητες του δικτυου σου θα δεις οτι εχει την μια επιλογη για το αν θες να υπαρχει κωδικος ή οχι... ξετσεκαρε την και θα εισαι οκ!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ψήφος κι απο εμένα στο MSE. Το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που έβαλα τα 7 και είναι σα να μην υπάρχει. Απλό και λιτό όπως θα έπρεπε να είναι ένα antivirus. Έχει παραγίνει το κακό με κάτι bloated σουίτες όπως της Kaspersky.

 

Είχα αμφιβολίες για την αποτελεσματικότητά του, αλλά παντού διαβάζω καλές κριτικές.

 

Από το site για το MSE δείτε τι μου βγάζει παρακάτω,any ideas why? Kαι πάνω που είχα ψηθεί απο τα λεγόμενα να αδειάσω το nod32 που μου τέλειωσε. Κατάρα.

 

"Not available in your country or region

 

You appear to be in a country or region where Microsoft Security Essentials is not available. Thank you for your interest in Microsoft Security Essentials."

:confused:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Από το site για το MSE δείτε τι μου βγάζει παρακάτω,any ideas why? Kαι πάνω που είχα ψηθεί απο τα λεγόμενα να αδειάσω το nod32 που μου τέλειωσε. Κατάρα.

 

"Not available in your country or region

 

You appear to be in a country or region where Microsoft Security Essentials is not available. Thank you for your interest in Microsoft Security Essentials."

:confused:

 

Δες εδω, MSE :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω, MSE :)

 

Thanks, καλό φαίνεται, έκανε και τα update του, και όλα cool! Σωτήρια αυτά τα 7άρια και κάποια κολπάκια τους ώρες ώρες.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια γιατι κανεις δεν μου απανταει??
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! μπορειτε να μου πειτε πως να ενεργοποιησω το net.framework?? Δεν καταλαμβαινω τι γινεται εδω...

 

δεν ενεργοποιεις κάτι. απλά υπάρχει.

και όταν δεν υπάρχει γίνεται από μόνο του install

Link to comment
Share on other sites

δεν ενεργοποιεις κάτι. απλά υπάρχει.

και όταν δεν υπάρχει γίνεται από μόνο του install

οταν παω στο unistall programs υπαρχει και μπορω να το κανω unistall...αλλα οταν προσπαθω να κανω ενα προγραμμα εγκατασταση μου βγαζει σφαλμα οτι πρεπει να υπαρχει το framework...

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να μπλοκαρουμε την προσβαση στο ιντερνετ σε μια εφαρμογη/προγραμμα στα 7?

Γίνεται πολύ εύκολα μέσα από το στάνταρ πρόγραμμα του firewall που διαθέτουν τα 7.

 

Παιδιά μήπως ξέρετε κανένα καλό antivirus για windows 7 ultimate 32 bit ? Δε θέλω όμως να μου εμποδίζει το μtorrent όταν κατεβάζω. Και να είναι ελαφρύ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

Avira personal.Το έχω σε 2 συστήματα και είναι πανάλαφρο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τα έχεις αυθεντικά? στο έκανε πάντα?

 

δοκίμασε system restore.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...