Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις καποιον ευκολο και γρηγορα τροπο για αλλαγη wallpaper στα windows 7 starter ; αν ναι,ας μου στειλει ενα pm
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωριζει κανεις καποιον ευκολο και γρηγορα τροπο για αλλαγη wallpaper στα windows 7 starter ; αν ναι,ας μου στειλει ενα pm

Εχω την εντύπωση ότι στα Starter δεν αλλάζει το wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις καποιον ευκολο και γρηγορα τροπο για αλλαγη wallpaper στα windows 7 starter ; αν ναι,ας μου στειλει ενα pm

 

Δες εδώ:

 

:)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

οι συντομευσεις απο τις jump lists σβηνονται μονο μια-μια? δν υπαρχει τροπος να καθαρισει μονομιας η λιστα?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ρυθμίσω το μικρόφωνο σε σταθερή ένταση?

Το βάζω στο τέρμα, αλλά αν ακουστεί κάποιος δυνατός ήχος αυτό μειώνει την ένταση από μόνο του. Και αυτό γίνεται με κάτι πολύ απλό, πχ με ένα φύσιμα, με αποτέλεσμα εκεί που μιλάω με κάποιον στο ίντερνετ, να μειώνεται η ένταση και να μην με ακούει!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση..

Θέλω να περάσω τα windows 7 σε netbook (acer aspire one 751H). Έχω περάσει τα windows σε φλασάκι για να κάνω την εγκατάσταση. Όταν πάω όμως να τα εγκαταστήσω μου ζητάει drivers!

Ποιούς drivers θέλει? Έχω κατεβάσει drivers για γραφικά, ήχο, touchpad κλπ.. τα έχω βάλει σε ένα φάκελο στον σκληρό αλλά αυτά δεν κάνουν τίποτα. Χωρίς τους drivers που θέλει δεν μπορεί να προχωρήσει η εγκατάσταση.

Γνωρίζει κανείς τί πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση..

Θέλω να περάσω τα windows 7 σε netbook (acer aspire one 751H). Έχω περάσει τα windows σε φλασάκι για να κάνω την εγκατάσταση. Όταν πάω όμως να τα εγκαταστήσω μου ζητάει drivers!

Ποιούς drivers θέλει? Έχω κατεβάσει drivers για γραφικά, ήχο, touchpad κλπ.. τα έχω βάλει σε ένα φάκελο στον σκληρό αλλά αυτά δεν κάνουν τίποτα. Χωρίς τους drivers που θέλει δεν μπορεί να προχωρήσει η εγκατάσταση.

Γνωρίζει κανείς τί πρέπει να κάνω?

 

Μαλλον ζητα drivers για το sata/pata storage controller.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάτι με αναζήτηση! :confused:

Μου λέει ότι απαιτείται driver για CD/DVD.

 

Πηγαινε στο site της acer και κατεβασε τους intel chipset drivers, ειναι ενα zip αρχειο, στον windows installer οταν ζητα drivers βαλτο να ψαξει μεσα το directory All, που ειναι μεσα στο directory οπου αποσυμπιεστηκε το zip.

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι δεν ανοιγει το jdownloader ???

 

ανοιγε κανονικα και εδω και κανα μηνα δε λεει να ανοιξει, τι reinstall, ti update java... τίποτα

 

:(

 

και το σιχαμενο cryptoloader δε λειτουργει σωστα με ολους τους σερβερ...

:X
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα τα κάνω εγκατάσταση σε εξωτερικό σκληρό προσπάθησα αλλά όταν φτάνω στο σημείο που μου δίνει την επιλογή σε πιο σκληρό θα εγκαταστήσω και επιλεγώ εξωτερικό δεν με αφήνει να προχωρήσω
ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

τα προγραμματα μ θα παθουν τπτ???

 

Αν κάνεις Upgrade (κάτι που δεν στο συνιστώ) θα έχεις όλα τα προγράμματα, τις ρυθμίσεις και ό,τι άλλο είχες στα Vista.. Αν κάνεις Clean Install θα έχεις τη δυνατότητα να αποθηκεύσεις τα αρχεία και τα προγράμματά σου, αλλά δεν θα μπορείς να τα χρησιμοποιείς (τα προγράμματα)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις Upgrade (κάτι που δεν στο συνιστώ) θα έχεις όλα τα προγράμματα, τις ρυθμίσεις και ό,τι άλλο είχες στα Vista.. Αν κάνεις Clean Install θα έχεις τη δυνατότητα να αποθηκεύσεις τα αρχεία και τα προγράμματά σου, αλλά δεν θα μπορείς να τα χρησιμοποιείς (τα προγράμματα)

 

Και αυτο γιατι τα περισσοτερα προγραμματα γραφουν διαφορα στο registry, ενα κεντρικο αρχειο στα windows.. κανοντας clean install, διαγραφεις φυσικα και το registry της προηγουμενης εγκαταστασης, και ετσι ολα τα προγραμματα που βασιζονται στις πληροφοριες που εγραψαν στο registry κατα την εγκατασταση τους, δεν λειτουργουν.. αν κρατησεις ομως τα αρχεια που βρισκονται στο directory Users, εκει σωζονται οι ρυθμισεις ( settings ) των προγραμματων, αρα αν στη νεα εγκατασταση κανεις εγκατασταση ( install ) παλι των προγραμματων, και αντιγραψεις απο το παλιο Users\<username> το directory της καθε εφαρμογης, διατηρεις τα settings οπως τα ειχες.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα τα κάνω εγκατάσταση σε εξωτερικό σκληρό προσπάθησα αλλά όταν φτάνω στο σημείο που μου δίνει την επιλογή σε πιο σκληρό θα εγκαταστήσω και επιλεγώ εξωτερικό δεν με αφήνει να προχωρήσω

 

Εγκατασταση σε εξωτερικο σκληρο των windows δεν γινεται, μονον ( με επιφυλαξη αν γινεται σε external esata controllers πχ jmicron ) αν ο εξωτερικος ειναι esata.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Εγκατασταση σε εξωτερικο σκληρο των windows δεν γινεται, μονον ( με επιφυλαξη αν γινεται σε external esata controllers πχ jmicron ) αν ο εξωτερικος ειναι esata.

 

Όταν είχα xp στο pc μου στον ίδιο σκληρό είχα βάλει τα vista τώρα έχω στο pc μου vista και θέλω να βάλω στον σκληρό τα 7ρια αφού γινόταν πριν γιατί να μην γίνετε τώρα

ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα xp στο pc μου στον ίδιο σκληρό είχα βάλει τα vista τώρα έχω στο pc μου vista και θέλω να βάλω στον σκληρό τα 7ρια αφού γινόταν πριν γιατί να μην γίνετε τώρα

 

Εγκατασταση windows σε εξωτερικο usb δισκο δεν γινεται, εκτος κι αν κανεις αρκετες χακιες.. δες εδω http://www.techspot.com/vb/topic116114.html ποσα πρεπει να κανεις για windows xp... αρα η δεν ειχες κανει αυτα η καπου αλλου τα εχεις μπερδεψει, γιατι, ξανα, οπως ειναι κανονικα ο window installer, δεν κανει εγκατασταση σε εξωτερικο usb δισκο. τι να σου πω, ψαξε να βρεις αναλογη διαδικασια για windows 7, παρομοια με το link που σου εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμίστε μου κάτι. Είναι ένα προγραμματάκι της microsoft που αν θυμάμαι καλά το κατεβάζουμε και τρέχει on the fly ή είναι ήδη μέσα στα windows (μάλλον το δεύτερο) και το οποίο όταν το τρέχουμε εμφανίζει ένα απλό παραθυράκι που μπορούμε να κάνουμε remove διάφορα elements/προγραμματάκια της microsoft που έχουμε εγκατεστημένα. Ποιο είναι?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εκανα update μεσο τα windows

για την καρτα γραφικων και απο τοτε

δεν λειρτουγει η ρυθμιση φωτεινοτητας της οθονης,

δεν μπορω να την χαμηλωσω με αποτελεσμα να ειναι τερμα.

καμια ιδεα??:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εκανα update μεσο τα windows

για την καρτα γραφικων και απο τοτε

δεν λειρτουγει η ρυθμιση φωτεινοτητας της οθονης,

δεν μπορω να την χαμηλωσω με αποτελεσμα να ειναι τερμα.

καμια ιδεα??:X

 

Βαλε τους drivers απο την εταιρεια της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τιποτα.

κατεβαζω για geforce 9600GS

αλλα μολις παει να το περασει λεει error.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Un-install ό,τι driver και λοιπά προγράμματα της NVIDIA από τον πίνακα ελέγχου, κάνε μια επανεκκίνηση και εκ νέου install τα drivers της κάρτας από την επίσημη ιστοσελίδα αυτής.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ,

αυτο εκανα,τα εσβησα

μου τα περασε παλι αυτοματα και ολα οκ.:D

αντε γιατι 2μερα με εβλεπα με γυαλια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Πρόσφατα αγόρασα ενα μικρό Laptop της Dell και είχε μέσα το CD των Win7 Starter όπως επίσης και πάνω στο μηχάνημα υπάρχει το σχετικό ταμπελάκι της Microsoft με το Serial Number των Win. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ με αυτό το CD να κάνω εγκατάσταση των Win7 και σε άλλο υπολογιστή. Αυθεντικά είναι.... Υπάρχει περίπτωση να ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο μηχάνημα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Πρόσφατα αγόρασα ενα μικρό Laptop της Dell και είχε μέσα το CD των Win7 Starter όπως επίσης και πάνω στο μηχάνημα υπάρχει το σχετικό ταμπελάκι της Microsoft με το Serial Number των Win. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ με αυτό το CD να κάνω εγκατάσταση των Win7 και σε άλλο υπολογιστή. Αυθεντικά είναι.... Υπάρχει περίπτωση να ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο μηχάνημα??

 

Μπορεις.

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...