Jump to content

BlackBerry App World


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μια ερώτηση για το app world..

Σήμερα πήρα το blackberry και αφού έκανα install το appworld μέσω της μεθόδου απο τον browser κάνω install το facebook και μπαίνει κανονικά κάνω μετά και download το im+ και δεν μου βγάζει πουθενά εικονίδιο του app στο menu για να το τρέξω.. ο μόνος τρόπος είναι άμα πάω μέσα από το app world και το βρω στα κατεβασμένα αρχεία .. καμιά ιδέα ;;

 

οκ τελικά το βρήκα.. αυτά απο το appworld πηγαίνουνε στο φάκελο καταφόρτωση ....

Edited by a40ntistos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπαίνεις από το blackberry εδώ http://www.bit.ly/bbappsworld και το κατεβάζει μία χαρά... :)

 

μάλλον θα εννοείς με wi-fi το κατεβάζει μια χαρά επειδή με BIS βγάζει μήνυμα "907 invalid COD A network error occured."

Link to comment
Share on other sites

Αλλο προβλημα παλι!

Εκανα αναβαθμιση κ εβαλα την OS 5.0.0.464 κ πλεον το app world δε μου δουλευει!

Ανοιγει κανονικα σαν προγραμμα αλλα οταν κανει προσπαθεια για Load μου βγαζει το εξης:

 

BlackBerry App Worldis having trouble connecting to the BlackBerry App World server. Verify your network connections and try again.

 

Εννοειτε πως browser κλπ μου δουλευουν κανονικα.

Εχει καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,εχω το storm 2 και χρησιμοποιω και αποφασισα να κατεβασω το appworld.διαβασα ολα τα ποστ και ειδα τα λινκ που εχετε δωσει αλλα συμβαινει το εξης.οταν παω να κατεβασω την 1.1 απο τα λινκ που δινετε μου λεει download failed,οταν κατεβασω την καινουργια εκδοση του appworld δηλαδη τη 2 μου την κατεβαζει,την εγκαθιστα αλλα οταν παω να μπω μου λεει οτι δεν υποστηριζεται η χωρα μου!καμια βοηθεια παιδια θα ηταν καλοδεχουμενη.ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,εχω το storm 2 και χρησιμοποιω και αποφασισα να κατεβασω το appworld.διαβασα ολα τα ποστ και ειδα τα λινκ που εχετε δωσει αλλα συμβαινει το εξης.οταν παω να κατεβασω την 1.1 απο τα λινκ που δινετε μου λεει download failed,οταν κατεβασω την καινουργια εκδοση του appworld δηλαδη τη 2 μου την κατεβαζει,την εγκαθιστα αλλα οταν παω να μπω μου λεει οτι δεν υποστηριζεται η χωρα μου!καμια βοηθεια παιδια θα ηταν καλοδεχουμενη.ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια! Η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται στις χώρες που υποστηρίζουν το appworld. Αν επισκευτείς το παρακάτω θα διαπιστώσεις ότι τα appworld διατίθενται για κάθε τριτικοσμική χώρα εκτός Ελλάδος.

 

http://www.blackberry.com/app_includes/devicesoftware/appworld/appworld_availability_en.html

 

Δεν θα έπρεπε να διαμαρτυρηθούμε στην ΒΒ? Κρίμα που έχει και Ελληνα διευθύνοντα σύμβουλο... Θα μπορούσε να μας δώσει κάποιος μια δνση για να στείλουμε τα παράπονά μας???

PIN:
Link to comment
Share on other sites

τι να πω,ειναι πραγματι ευχαριστο να βλεπεις οτι η χωρα σου ειναι πιο κατω απο το Κορακαο και το Τρινιντατ!!!!το προβλημα μου ομως συνεχιζεται οποτε αν καποιος με storm2 μπορει να με καθοδηγησει θα του ημουν υποχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα λείπουν κι άλλες χώρες, όπως η Δανία και η Σουηδία αν θυμάμαι σωστά. Δυστυχώς κανείς δεν ξέρει τα κριτήρια, οπότε και δε μπορούμε να ξέρουμε τελικά ποιος ευθύνεται που εμείς είμαστε απ' έξω - η RIM ή η χώρα μας. Θυμάμαι πάντως που οι φήμες έλεγαν ότι θα έμπαινε και η Ελλάδα με την έλευση του 2, κάτι που δεν έγινε.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα καλα αλλα κανεις δεν ξερει τι μπορω να κανω για να εγκαταστησω το app world στο τηλεφωνο μου?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαίρετε. Έχω εγκαταστήσει κανονικά το Appworld αλλά όταν το ανοίγω μου βγαίνει το μήνυμα "Blackberry Appworld is having trouble connecting to the Blackberry Appworld server.Verify your network connections and try again." Καμια ιδέα; Έχω το STORM2.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

οταν το ανοιγεις το app store φροντισε να εχει κλειστο το δυκτιο και να εχεις ανοιχτο μονο το wifi
Link to comment
Share on other sites

οταν το ανοιγεις το app store φροντισε να εχει κλειστο το δυκτιο και να εχεις ανοιχτο μονο το wifi

 

Ακριβώς! Και με αυτόν τον τρόπο έχεις πρόσβαση και στις δωρεάν εφαρμογές αλλά και σ' αυτές που μπορείς να αγοράσεις, μέσω Paypal ή πιστωτικής κάρτας!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Και με αυτόν τον τρόπο έχεις πρόσβαση και στις δωρεάν εφαρμογές αλλά και σ' αυτές που μπορείς να αγοράσεις, μέσω Paypal ή πιστωτικής κάρτας!

 

Ευχαριστώ παιδιά, δούλεψε.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Vasilis_d

 

Νά'σαι καλά επιτέλους μπαίνω στο appstore. Πρέπει να έχω κάνει 500 ερωτήσεις για βοήθεια και τελικά με το wifi κατάφερα να κατεβάσω εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

συνδεσα το κιν οπως λεει στο site αλλα ο ie κρασαρι κ δεν βλεπει το κιν connected(δεν εχω υπηρεσια bis)

 

καποιος μια βοηθεια?

 

ok περασα το προγραμμα αλλα κλεινω το δικτυο και αφηνω το wifi μονο και παλι δεν μπαινει στο appworld

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κι εγω εκανα ενα update και λεει το εξης: you dont have sufficient wireless coverage or your connection to the wireless network is turned off! οτι να ναι

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι η νέα έκδοση 2.0.1 του AppWorld που δεν αφήνει κανένα περιθώριο σύνδεσης από μη υποστηριζόμενη χώρα. Με την έκδοση 2.0.0 δούλευε. Σκέπτομαι πολύ σοβαρά να μεταβώ σε ανδροειδές περιβάλλον, όχι γιατί τα ΒΒ έχουν κανένα πρόβλημα, ίσα-ίσα είναι καταπληκτικές συσκευές και με βλέπω να παίρνω και PlayBook σύντομα, αλλά λόγω έλλειψης υποστήριξης στην ελλάδα.
PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει θέμα όταν μπαίνεις από wifi! Όχι μόνο υποστηρίζετε αλλά μπορείς να κάνεις και αγορά!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχεις κάνει αναβάθμιση στην νεότερη έκδοση, όπου δεν σε αφήνει καν να μπεις στο appworld.. Αυτό συζητάμε!
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

 

Το λίνκ στο 1ο σάτι δεν λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείτε να το βρείτε μέσα στις free εφαρμογές και απλά κάνει τη δουλειά που γράφει. Δηλαδή αναλαμβάνει να μετράει πόσα data κατεβάζετε. Το δυνατό του σημείο είναι ότι χωρίζει τα data σε τρείς κατηγορίες

 

1. Usage Wifi (αν έχετε)

2. Usage non roaming (μετράει τα δεδομένα όταν είστε στο μητρικό δίκτυο)

3. Usage roaming (μετράει τα δεδομένα όταν βρίσκεστε στο εξωτερικό)

 

http://mobile.e-office.com/Files/mda2

 

Σε κάθε μια από τις παραπάνω κατηγορίες μπορείς να ορίσεις διαφορετικά όρια. Τέλος μπορείς να δεις και όλα τα active applications τα οποία ανάλογα με το πόση κίνηση δημιουργούν εμφανίζονται με διαφορετικό χρώμα.

 

http://mobile.e-office.com/Files/mda3

 

OTA Link: http://mda.e-office.com/

 

Blackberry-Experts.Net

 

Αυτή η εφαρμογή, που είναι και free, είναι αξιόπιστη?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...