Jump to content

Συσκευή Windows Mobile με ελληνικά και dual SIM


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχα το έστειλα πίσω στην κίνα χωρίς χρέωση το ανέλαβε η εταιρία που το αγόρασα

έπαθα πλάκα ... είναι φοβεροί .... όποιος θέλει αγορά

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/100572739.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα το w73 υποστηριζει ελληνικο hardware πληκτρολογιο ?

απο ενα ελληνικο site Που το πουλαει μου ειπε πως ναι.

 

το εχει κανεις δοκιμασει και ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα αν γίνεται οι χρήστες του T5388i να πουν τις εντυπώσεις τους μετά απο καποιους μήνες χρήσης. Ψάχνω για dual sim κινητό και έχω ξεχωρίσει το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Έχω καποια χρόνια να χρησιμοποιήσω wm και τα πεθύμησα. Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ 1 android και 2 symbian συσκευές. Ο λόγος που σκέφτηκα wm είναι οτι θέλω ενα λειτουργικό να παίρνει σκάλισμα, να με κρατήσει λίγο απασχολημένο :)

Δοκίμασα ένα iphone clone με 2 σίμ αλλά μετά απο 2 ημέρες το έβαλα στο κουτί του και εκει θα μείνει για ποοολυυύ καιρό.

Έχεις κάτι άλλο να μου προτείνεις?

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικη συσκευή και windows mobile είναι από τους χειρότερους συνδυασμούς.

 

παραδοξως όμως ένας συνάδελφος αγόρασε το diamond A με w m το οποίο έχει αποδεχτεί εξαιρετική συσκευή με 150€.Πολή καλή οθόνη ,καλή κάμερα ,απιστευτης διάρκειας μπαταρία .Είχε έρθει νε spb shell και άλλες εφαρμογές ,έχει βρεί τη χαράτου και με τον συγχρονισμό κάνει σαν να ανακάλυψε την Α μερικη κλπ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..πριν κανα 7 μηνο αγορασα και γω ενα windows mobile 6.5, dual sim με gps και wifi κινεζικο φυσικα..ολα καλα και δουλευε αψογα και για περιπου μιση ωρα και πανω ομιλια την μερα.. εδω και καμια βδομαδα ομως απενεργοποιηται μονο του περιπου 2-3 φορες την μερα..το εχει παθει καποιος αυτο?του εχω κανει επανεγκατασταση απο το μενου αλλα δεν βλεπω να φτιαχνει..εχετε καμια ιδεα?και κατι αλλο..πως κανουμε hard reset? Edited by john2004
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω και καμια βδομαδα ομως απενεργοποιηται μονο του περιπου 2-3 φορες την μερα..

 

παραδοξως όμως ένας συνάδελφος αγόρασε το diamond A με w m το οποίο έχει αποδεχτεί εξαιρετική συσκευή με 150€.Πολή καλή οθόνη ,καλή κάμερα ,απιστευτης διάρκειας μπαταρία .Είχε έρθει νε spb shell και άλλες εφαρμογές ,έχει βρεί τη χαράτου και με τον συγχρονισμό κάνει σαν να ανακάλυψε την Α μερικη κλπ

 

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ;

 

και κατι αλλο..πως κανουμε hard reset?

 

Στις ρυθμίσεις δεν έχει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει επαναφορα ρυθμισεων και το εχω κανα 3-4 φορες αλλα τιποτα..το αφησα και χωρις μπαταρια για 10 ωρες και ξανατιποτα!περιμενω απαντηση και απο τον κινεζο αλλα ελεγα μηπως καποιος απο εδω το εχει ξανασυναντησει!θελω να μαθω αν ειναι προβλημα τοων windows ή ειναι απο την συσκευη?

 

τελικα μιλησα στο live support με το καταστημα και μου στειλαν και κατεβασα μια αναβαθμιση μηπως και λυθει το προβλημα..ολα καλα και με τις οδηγιες αλλα μολις παω με κλειστη την συσκευη να την συγχρονισω με τον η/υ για να γινει αναβαθμιση δεν εντοπιζεται υλικο εγκαταστασης μου γραφει και δεν προχωρα η διαδικασια!το τηλ ειναι αυτο http://www.dracotek.com/cellphone/smartphone-pda/dual-sim-windows-mobile-smart-pda-mobile-cellphone-touchscreen-wifi-gps-touch-g3-pro-java.html

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν γίνεται οι χρήστες του T5388i να πουν τις εντυπώσεις τους μετά απο καποιους μήνες χρήσης. Ψάχνω για dual sim κινητό και έχω ξεχωρίσει το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ :)

 

Έχω το Τ5388i εδώ και ένα χρόνο περίπου. Προσωπική μου άποψη είναι πως εάν γνωρίζεις τι σημαίνει windows mobile και χρειάζεσαι 2 sim η επιλογή είναι μονόδρομος.

Ο λόγος που το επέλεξα είναι γιατί είχα 2 sim (μία προσωπική και μία επαγγελματική) και ήθελα να έχω μία συσκευή που να έχει windows, gps, wifi. Τα windows τα χρειάζομαι για τη δουλειά (exchange/sharepoint server, editing office documents).

Το τηλέφωνο έχει καλή ποιότητα κατασκευής, η μπαταρία είναι άψογη, η οθόνη ικανοποιητική. Για την κάμερα δεν έχω άποψη, δεν την χρησιμοποιώ. Το gps δουλεύει πολύ καλά.

Όσο για κολήματα, δεν έχει περισσότερα από τις υπόλοιπες wm συσκευές που είχα. Κυκλοφορούν και κάποιες rom ενώ όταν βρεις τα σκούρα πας σε hard reset (εγώ τουλάχιστον δεν το έχω χρειαστεί στους 12 μήνες καθημερινής λειτουργίας και με φορτομένο το κινητό με προγράμματα).

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Τ5388i εδώ και ένα χρόνο περίπου. Προσωπική μου άποψη είναι πως εάν γνωρίζεις τι σημαίνει windows mobile και χρειάζεσαι 2 sim η επιλογή είναι μονόδρομος.

Ο λόγος που το επέλεξα είναι γιατί είχα 2 sim (μία προσωπική και μία επαγγελματική) και ήθελα να έχω μία συσκευή που να έχει windows, gps, wifi. Τα windows τα χρειάζομαι για τη δουλειά (exchange/sharepoint server, editing office documents).

Το τηλέφωνο έχει καλή ποιότητα κατασκευής, η μπαταρία είναι άψογη, η οθόνη ικανοποιητική. Για την κάμερα δεν έχω άποψη, δεν την χρησιμοποιώ. Το gps δουλεύει πολύ καλά.

Όσο για κολήματα, δεν έχει περισσότερα από τις υπόλοιπες wm συσκευές που είχα. Κυκλοφορούν και κάποιες rom ενώ όταν βρεις τα σκούρα πας σε hard reset (εγώ τουλάχιστον δεν το έχω χρειαστεί στους 12 μήνες καθημερινής λειτουργίας και με φορτομένο το κινητό με προγράμματα).

 

Αυτές ακριβώς είναι και οι δικές μου ανάγκες γι αυτο και κατέληξα σε αυτην τη συσκευη. Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει επίσης.

Ευχαριστώ jorkar

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Αυτές ακριβώς είναι και οι δικές μου ανάγκες γι αυτο και κατέληξα σε αυτην τη συσκευη. Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει επίσης.

Ευχαριστώ jorkar

 

Απλά προσοχή, να είναι η συσκευή που θα παραγγείλεις όντως η T5388i και όχι κάποια παραπλήσια. Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε αυτή τη συσκευή ως την πιο αξιόπιστη λύση και τη μόνη που δεν παρουσιάζει προβλήματα.

 

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Chinese_Clones_T5388i

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες ΒΑΡΙΑΣ χρήσης αυτή η ρημάδα η μπαταρία δεν λέει να πέσει, δέν έχει κολλήσει ούτε μία φορα (μην το ματιάσω), η οθόνη ανταποκρίνεται πολύ καλά και η ποιότητα κλήσεων είναι πολύ καλή. Το κλασικό προβληματάκι οπου όταν δέχθηκα μια κλήση με απόκρυψη απο πελάτη μου εμφανίστηκε ο αρίθμος της τελευταίας κλήσης που είχα δεχθεί απο συνάδελφο εγω απαντωντας είπα "έλα ρε μα...κα" τη συνέχεια την φαντάζεστε...

Είχα διαβάσει σχετικά με το θεματάκι στούς xda έτσι κατέβασα το Advanced Config V3.3 και το πρόβλημα λύθηκε.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest SMYRNIOSL
καλησπερα παιδια σημερα πειρα στα χερια μου εναν htc κλωνο με windows 6.5 με dual sim gps tv radio kai wifi αλλα ενω το μενου μου ειπαν θα ηταν στα ελληνικα ειναι στα ιταλικα μηπως ξερει καποιος πως μπορω να βαλω ελληνικα η που πρεπει να παω στο μενου να βαλω ελληνικα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς. Πρέπει η ίδια η rom να είναι στα ελληνικά. Αν έχουν εκεί που το αγόρασες... πες τους να σου τη στείλουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
θα προσπαθησω να περασω ενα προγραμμα που ειναι για htc γνησια που μετατρεπει στα ελληνικα μηπως και πετυχει!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα προσπαθησω να περασω ενα προγραμμα που ειναι για htc γνησια που μετατρεπει στα ελληνικα μηπως και πετυχει!!!!

 

Ετοιμάσου για να brickάρεις τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...