Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Συγνωμη αλλα δεν ηταν αγγελια.

Το μονο που ελεγε ηταν οτι η ace λεει μεχρι 15 Ιουλιου unbranded στα καταστηματα, απο που αγορασα τελικα την συσκευη, εδινε ενα κωδικο κουπονου για εκπτωση καθως και την τελικη τιμη για την συσκευη μηπως ενδιεφερε καποιον να την αγορασει απο εκει...

Στο τελος ελεγε οτι οποιος θελει την παλια μου να μου στειλει PM.

Αν αυτο ειναι αγγελια τοτε οκ.........

 

Ναι, ακόμα και αν περιλαμβάνει και άλλα πράγματα το post σου, είναι και αγγελία και αυτό αρκεί. Σε ενημερώνω ότι αυτή η συζήτηση θα μεταφερθεί μιας και είναι off-topic. Αν χρειαστείς κάποια άλλη διευκρίνηση επικοινώνησε μαζί μου μέσω pm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα, απλα μερικες εντυπωσεις μετα απο συμβιωση με το κινητο για 2 μερες.

Το πηρα unbranded απο Expansys με Rom 1.28.401.1

Μολις σιγουρευτηκα οτι δεν εχει προβληματα (Καμενα Pixels, Σκονη κατω απο την οθονη), το φλασαρα με την leaked 1.35.401.1

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο, την ποιοτητα κατσκευης του (δεν τριζει το ηχειο οπωσ αναφερθηκε στο δικο μου)

Ειναι το πρωτο HTC που εχω που ειναι made in china και η οθονη του ειναι της AUO.

Το scense του ειναι μια χαρα και δεν λαγκαρει πουθενα με αυτην την εκδοση τουλαχιστον.

Το wifi του ειναι μια χαρα επισης.

Κανενα προβλημα με το unlock screen οπως εχουν αναφερθει σε κατοχους branded συσκευων.

Η μπαταρια του μου φαινεται οτι κραταει πολυ περισσοτερο απο το DesireHD που ειχα

Αυτα για τωρα

 

Αν εχει σκονη κατα απο την οθονη τι μπορουμε να κανουμε;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει σκονη κατα απο την οθονη τι μπορουμε να κανουμε;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Η σκόνη , ήταν κάτω από την οθόνη από την πρώτη μέρα , ή σου εμφανίστηκε εν καιρώ ;

Αν ήταν από την πρώτη μέρα , τότε κατα πάσα πιθανότητα η σκόνη εισήλθε κατά την συναρμολόγηση και αν το πας στην vodafone , θα στο κρατήσουν και θα καθαρίσουν την οθόνη .

Αν όμως σου εμφανίστηκε εν καιρώ τότε πρέπει να πας να στο αλλάξουν καθώς πρόκειται για πρόβλημα με την οθόνη και θα συσσωρεύει σκόνη .

Αν ισχύει το δεύτερο , μην δεχτείς απλά καθαρισμό της οθόνης αλλά απαίτησε διαφορετική συσκευή καθώς το πρόβλημα θα επιμείνει .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η σκόνη , ήταν κάτω από την οθόνη από την πρώτη μέρα , ή σου εμφανίστηκε εν καιρώ ;

Αν ήταν από την πρώτη μέρα , τότε κατα πάσα πιθανότητα η σκόνη εισήλθε κατά την συναρμολόγηση και αν το πας στην vodafone , θα στο κρατήσουν και θα καθαρίσουν την οθόνη .

Αν όμως σου εμφανίστηκε εν καιρώ τότε πρέπει να πας να στο αλλάξουν καθώς πρόκειται για πρόβλημα με την οθόνη και θα συσσωρεύει σκόνη .

Αν ισχύει το δεύτερο , μην δεχτείς απλά καθαρισμό της οθόνης αλλά απαίτησε διαφορετική συσκευή καθώς το πρόβλημα θα επιμείνει .

 

Ευχαριστω

Σκονη εχει το desire μου στην πανω αριστερα γωνια της οθονης

Που να το παω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Σκονη εχει το desire μου στην πανω αριστερα γωνια της οθονης

Που να το παω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Επειδή είμαστε στο θέμα του sensation , νόμιζα οτι είχες αυτή τη συσκευή γι'αυτό ανέφερα τη vodafone (αφού μόνο vf braded κυκλοφορεί προς το παρόν Ελλάδα) .

Αν είναι μέσα στην εγγύηση , πήγαινε το στο κατάστημα που το αγόρασες και πες ποιο είναι το πρόβλημα . Αυτοί θα το στείλουν στην αντιπροσωπεία .

Αν δεν έχει κάποιο ελάττωμα η οθόνη και η σκόνη υπήρχε από την συναρμολόγηση της συκευής , θα καθαρίσουν την οθόνη και θα σου την στείλουν πίσω. Αν όμως έχει κάποιο ελάττωμα , πρέπει να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευής αφου το πρόβλημα θα επιμείνει .

 

p.s.Να υπολογίσεις οτι αυτή η διαδικασία παίρνει τουλάχιστον 1 εβδομάδα στις περισσότερες περιπτώσεις .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε στο θέμα του sensation , νόμιζα οτι είχες αυτή τη συσκευή γι'αυτό ανέφερα τη vodafone (αφού μόνο vf braded κυκλοφορεί προς το παρόν Ελλάδα) .

Αν είναι μέσα στην εγγύηση , πήγαινε το στο κατάστημα που το αγόρασες και πες ποιο είναι το πρόβλημα . Αυτοί θα το στείλουν στην αντιπροσωπεία .

Αν δεν έχει κάποιο ελάττωμα η οθόνη και η σκόνη υπήρχε από την συναρμολόγηση της συκευής , θα καθαρίσουν την οθόνη και θα σου την στείλουν πίσω. Αν όμως έχει κάποιο ελάττωμα , πρέπει να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευής αφου το πρόβλημα θα επιμείνει .

 

p.s.Να υπολογίσεις οτι αυτή η διαδικασία παίρνει τουλάχιστον 1 εβδομάδα στις περισσότερες περιπτώσεις .

 

Ευχαριστω

Ειμαι εδω γιατι ενδιαφερομαι για το sensation, απλα ειδα αυτο με την σκονη κ γιαυτο ρωτησα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εξαρτάται πάντα απο την χρήση που κάνει ο καθένας...εγώ δεν εχω βρει ακόμη συσκευή που να μου βγάζει ολόκληρη μερα...και ειχα και εχω: kaiser,diamond 2,hd2,desire hd και sensation όπως και το flyer.

Κανένα δεν μου κρατησε ποτε μια ολόκληρη μερα...

 

iPhone 4 δοκιμασες?Δεν δοκιμασες...

Link to comment
Share on other sites

iPhone 4 δοκιμασες?Δεν δοκιμασες...

 

Βιαζεσαι...αντάλλαξα με ενα φιλο ακριβώς για να τεσταρω την μπαταρία για 24 ωρες και του έδωσα το sensation.

Καλυτερο το sensation.

Link to comment
Share on other sites

Βιαζεσαι...αντάλλαξα με ενα φιλο ακριβώς για να τεσταρω την μπαταρία για 24 ωρες και του έδωσα το sensation.

Καλυτερο το sensation.

 

Τωρα κανεις πλακα...Μια βδομαδα το ειχα κ δεν πλησιαζει ουτε κατα διανοια την διαρκεια του μηλοφωνου.Μη γραφετε τετοιες ασαφειες και επηρεαζετε αρνητικα ατομα που κανουν ερευνα αγορας.Κανενα smartphone δεν πλησιαζει την μπαταρια του iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κανεις πλακα...Μια βδομαδα το ειχα κ δεν πλησιαζει ουτε κατα διανοια την διαρκεια του μηλοφωνου.Μη γραφετε τετοιες ασαφειες και επηρεαζετε αρνητικα ατομα που κανουν ερευνα αγορας.Κανενα smartphone δεν πλησιαζει την μπαταρια του iPhone.

 

Αφ ενος δεν κανω καμμία πλακα αφ ετερου εδω η συζήτηση αφορά το sensation και μονο οποιος θελει αλλου ειδους πληροφορίες πηγαίνει στα αντίστοιχα ενδιαφεροντα του...

Ουτε ασαφιες γραφω ουτε ειμαι διαφημιστής καμμιας εταιρείας...επίσης δεν μπορεί κανεις να γνωρίζει τι είδους χρηση κάνει ο καθενας και δικαίωμα του καθενός να ξοδεύει τα χρήματα του σε οτι συσκευη θελει...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πραγματικά έχω καταμπερδευτεί....το sensation μ'αρέσει πολύ σαν κινιτό,σαν design...το iphone4 το πήρα και το δούλεψα λίγο από ένα φίλο,και από ότι μου είπε και ο ίδιος δεν τον βγάζει μία ολόκληρη μέρα η μπαταρία κάνοντας την εξής χρήση..2 ώρες τηλέφωνα μέσα στην ημέρα,ανοικτο το WiFi και χρήση του όποτε χρειαστεί,3G ενίοτε και οχι συστηματικά,κατεβάζει 1-2 εφαρμογές,και 15 λεπτά παιχνιδι το βράδυ.με μιά τέτοια χρήση στο sensation κρατάει περισσότερο η μπαταρία? γιατί βλέπω ότι υπάρχει διαφωνία στο θέμα.

δεν και έχω κάποιον με sensation να το δοκιμασω να έχω και δική μου άποψη...

 

airb τι χρήση κάνεις και πως τα βλεπεις μεταξύ τους τα δυο κινιτά?ποιό είναι πιό χρηστικό,δώσε τα φώτα σου...από όσο έχω καταλάβει το iphone πρέπει να είναι για πολύ καλή χρήση του ιντερνετ, ενώ το sensation είνα πιό χρηστικό σε πολλά επίπεδα

 

οι δυνατότητες του sensation από ότι εχω καταλάβει ανταγωνίζονται το iphone4,και η χρήση που θέλω να κάνω είναι μέτρια.Ούτε πολλά τηλέφωνα ούτε πολύ ιντερνετ,αλλα και εφαρμογές με ρέγουλα.

 

airb

 

αααα και κάτι άλλο....από ότι είδα στο iphone4 οι εφαρμογές οι περισσότερες είναι με πληρωμή και λίγες είναι οι ελεύθερες.ΙΣχύει το ίδιο και για το sensation στο android market?ή εκεί έχουμε την δυνατότητα να κατεβασουμε πιό πολλές ελεύθερες εφαρμογές?

Edited by gold79
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κοίταξε στις επαφές Ρυθμίσεις> Προβολή και εκεί τσέκαρε απο ποια λίστα θες να φαίνονται οι επαφές σου ( sim, κινητο, google).

Μ εσωσες :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολοκληρωσα πριν απο λιγο το s-off,cwm και root.

ολα οκ!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά σε όλους.Για αυτο εδώ το πολύ καλό κινητό τι ξέρουμε?

 

http://www.phonearena.com/reviews/HTC-Amaze-4G-Review_id2856

 

http://www.phonearena.com/phones/HTC-Amaze-4G_id5894

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ότι και μόνο που λέει 4G δε θα κυκλοφορήσει Ευρώπη. Τουλάχιστον όχι με αυτό το όνομα, μιας και τα δικά μας δίκτυα δεν υποστηρίζουν 4g :p

Πέρα απ'την πλάκα πάντως είναι όντως πολύ καλό κινητό ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μοιάζει παρά πολύ ομορφο και με πολύ καλά χαρακτηριστικα.

Υπάρχει καμμία πληροφορία αν κάτι αντίστοιχο θα κυκλοφορήσει για Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

γνωρίζει κανείς κάποιον στην Θεσσαλονίκη που να φτιάχνει HTC φθηνά και καλά;

 

Μου έπεσε το DHD σε κουβά με νερό και ενώ το άφησα σβηστό για να στεγνώσει, το έβαλα σε ρύζια κλπ, σήμερα που το άναψα δούλεψε κανονικά (χωρίς sim δοκίμασα) μέχρι που κλείδωσε και απο τότε δεν ανάβει η οθόνη. Δουλεύουν όλα απο κάτω (κλειδώνει/ξεκλειδώνει) αλλά απο την οθόνη, μόνο το backlight. Το άλλο περίεργο είναι οτι έβαλα την SIM μου (που δεν έχει pin) να δώ αν δούλευει έστω στα τυφλά σαν τηλέφωνο, και δεν πήρε ποτέ σήμα απο το δίκτυο.

 

Απλά θέλω κάποιον να τα ελέγξει όλα αυτά, ώστε μην αλλάξουμε τυχόν οθόνη και τελικά δεν παίρνει σήμα....

Link to comment
Share on other sites

το αν ζηταει Pin ή οχι ειναι καθαρα θεμα συσκευης και οχι καρτας σιμ

αρα προφανως δε πιανεις γραμμη γιατι δε εχει συνδεθει/ανοιξει το κινητο

 

αρα πανε στα τυφλα να βαλεις το πιν

Link to comment
Share on other sites

το αν ζηταει Pin ή οχι ειναι καθαρα θεμα συσκευης και οχι καρτας σιμ

αρα προφανως δε πιανεις γραμμη γιατι δε εχει συνδεθει/ανοιξει το κινητο

 

αρα πανε στα τυφλα να βαλεις το πιν

 

Ψάξε TECHSYS στην θεσσαλονίκη. Ο Γιώργος είναι πολύ καλός με καλά μηχανήματα. Panasonic λέγεται το κατάστημα απέναντι απο την Ford Κρίκος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση.

έχω δοκιμάσει να περάσω το Market Enabler σε μερικές συσκευές και αν και εγκαταστάθηκε δεν δούλεψε. Μου έβγαλε ότι υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει να είναι root οι συσκευές για να τρέξει το ME?

Link to comment
Share on other sites

το αν ζηταει Pin ή οχι ειναι καθαρα θεμα συσκευης και οχι καρτας σιμ

αρα προφανως δε πιανεις γραμμη γιατι δε εχει συνδεθει/ανοιξει το κινητο

 

αρα πανε στα τυφλα να βαλεις το πιν

 

Νομίζω είναι θέμα ΣΙΜ. Εγώ το έχω απενεργοποιήσει εδώ και χρόνια και σε ότι κινητό το έχω βάλει, ποτέ δεν μου ζήτησε σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι θέμα ΣΙΜ. Εγώ το έχω απενεργοποιήσει εδώ και χρόνια και σε ότι κινητό το έχω βάλει, ποτέ δεν μου ζήτησε σιμ.

 

Αν πιέσεις απενεργοποίηση τον κωδικό pin αυτή η πληροφορία αποθηκεύεται στην μνήμη της sim και σε κανένα κινητό δεν σου το ξανάζηταει. Είναι καλύτερο στα smartphone να έχεις απενεργοποιεί το pin. Έτσι είχα διαβάσει πριν χρόνια κι από τότε δεν το χρησιμοποιώ. Είναι άχρηστο το pin κατά την γνώμη μου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...