Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως υπάρχει κάποιο καλό προγραμματάκι που να μπορούμε να δούμε τις φωτογραφιες σε φακέλους, εκτος απ αυτό που έχει η συσκευή?...εψαξα λιγο το market αλλα δεν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως υπάρχει κάποιο καλό προγραμματάκι που να μπορούμε να δούμε τις φωτογραφιες σε φακέλους, εκτος απ αυτό που έχει η συσκευή?...εψαξα λιγο το market αλλα δεν...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το justPictures! και με καλύπτει απόλυτα :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

backup των επαφων, ωστε να κανω format, πως περνουμε;

 

καντες εξαγωγη στην sd και μετα με το ιδιο τροπο κανε επαναφορα απ τη καρτα

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογή που να ομαδοποιεί

τις εφαρμογές στο μενού υπάρχει ?

π.χ να κάνουμε ένα φάκελο με την ονομασία

" games" ένα φάκελο με το ονομα " programs"

και μέσα σε κάθε φάκελο να βάζουμε τα προγράμματα

που θέλουμε

 

Apps Organizer

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν μπορώ να κατεβάσω το veggos. Μπορεί να το ανεβάσει κανένας σε apk;

 

Εδω ο δημιουργός της εφαρμογής

Τι προβλημα υπάρχει και δεν κατεβαινει από το μαρκετ..τι σου λέει

Για το apk στείλε μου με PM το mail σου και θα στο στείλω

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχς το htc desire hd και αντιμετοπιζς ενα προβλημα με τα μηνυματα, οταν παω να γραψω καποιο μηνυμα εκει που μου λεει οτι εχς 160 χαρακτηρες ξαφινα γινονται 70 και μου χωριζει το μηνυμα σε δυο και μου στελνει δυο μηνυματα αντι για ενα! υπαρχει καποια ρυ8μισει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχς το htc desire hd και αντιμετοπιζς ενα προβλημα με τα μηνυματα, οταν παω να γραψω καποιο μηνυμα εκει που μου λεει οτι εχς 160 χαρακτηρες ξαφινα γινονται 70 και μου χωριζει το μηνυμα σε δυο και μου στελνει δυο μηνυματα αντι για ενα! υπαρχει καποια ρυ8μισει?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με το greek input method (είναι πληκτρολόγιο).

Μια άλλη λύση είναι να χρησιμοποιείς το handcent sms για να στέλνεις και να λαμβάνεις μηνύματα που είναι πολύ πιο όμορφο κατά τη γνώμη μου από τη native εφαρμογή του κινητού και στέλνει και 160 χαρακτήρες κανονικά.

Και τα δύο τα κατεβάζεις δωρεάν από το market

Έχε υπόψη σου πως για να έχεις 160 χαρακτήρες το μήνυμα θα φεύγει με κεφαλαία γράμματα όπως και να το γράψεις εσύ. Αυτό δεν είναι θέμα κινητού, αλλά κωδικοποίησης των ελληνικών χαρακτήρων και ισχύει νομίζω σε όλα τα κινητά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχε υπόψη σου πως για να έχεις 160 χαρακτήρες το μήνυμα θα φεύγει με κεφαλαία γράμματα όπως και να το γράψεις εσύ. Αυτό δεν είναι θέμα κινητού, αλλά κωδικοποίησης των ελληνικών χαρακτήρων και ισχύει νομίζω σε όλα τα κινητά.

 

Ορθόν... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχς το htc desire hd και αντιμετοπιζς ενα προβλημα με τα μηνυματα, οταν παω να γραψω καποιο μηνυμα εκει που μου λεει οτι εχς 160 χαρακτηρες ξαφινα γινονται 70 και μου χωριζει το μηνυμα σε δυο και μου στελνει δυο μηνυματα αντι για ενα! υπαρχει καποια ρυ8μισει?

 

Για οτιδήποτε αφορά τη συσκευή σου μπορείς να απευθύνεσαι και στο σχετικό forum.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα ότι λες κάτι αντίθετο:p Απλά είπα τη γνώμη μου.

Υπάρχει το προγραμματάκι που έδωσε ένας φίλος πιο πρίν (my bookmarks) με το οποίο μπορείς εύκολα να συγχρονίσεις τα bookmarks από το pc σου. Είναι δωρεάν στο μάρκετ. Κάτι είναι κι αυτό.

ειναι για ολους τους browsers?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχς το htc desire hd και αντιμετοπιζς ενα προβλημα με τα μηνυματα, οταν παω να γραψω καποιο μηνυμα εκει που μου λεει οτι εχς 160 χαρακτηρες ξαφινα γινονται 70 και μου χωριζει το μηνυμα σε δυο και μου στελνει δυο μηνυματα αντι για ενα! υπαρχει καποια ρυ8μισει?

 

χρησιμοποιησε handcent sms

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο δημιουργός της εφαρμογής

Τι προβλημα υπάρχει και δεν κατεβαινει από το μαρκετ..τι σου λέει

Για το apk στείλε μου με PM το mail σου και θα στο στείλω

 

Σε ευχαριστώ.. Έχεις PM...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανενα καλο widget για τον καιρο αλλα να ειναι full screen? Να πιανει μεγαλο μερος της οθονξς anyway οπως του sense? Επισης καποτε κατεβαζα απο ενα site paid εφαρμογες και τις περνουσα στο κινητο,αλλα πεθανε! Ξερουμε καποιο/κατι αντιστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανενα καλο widget για τον καιρο αλλα να ειναι full screen? Να πιανει μεγαλο μερος της οθονξς anyway οπως του sense? Επισης καποτε κατεβαζα απο ενα site paid εφαρμογες και τις περνουσα στο κινητο,αλλα πεθανε! Ξερουμε καποιο/κατι αντιστοιχο?

 

Animated weather

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αν και δεν εννοουσα αυτο. Να πιανει μεγαλο μερος της οθονης,χωρις ρολοι,να δειχνει 3-4 επομενες μερες και τις παρουσες συνθηκες..
Link to comment
Share on other sites

Περασα το spot4u. Για τη Θεσσαλονικη εχει αρκετες πληροφοριες. Υπαρχει ομως η δυνατοτητα να το "συνδεσω" με καποιον τροπο στο ndrive και να με "οδηγει" καθε φορα στο μερος οπου εχω επιλεξει απο το spot4u?

 

Το spot4u χρειαζεται καθε φορα συνδεση στο internet για να κατεβασει τις πληροφοριες ή μπορει να γινει ρυθμιση ωστε να βρισκει τη θεση μου και λοιπες πληροφοριες απο το εσωτερικο gps?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

ειναι για ολους τους browsers?

 

Από ότι βλέπω, μόνο για τον ενσωματωμένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις

 

1) στο handcent εμφανιζοταν κατω δεξια στο πληκτρολογιο ενα button με smiles ωστε να βαζω ευκολα και γρηγορα smile. το εκανα unistall και μετα παλι install και εχει εξαφανιστει. Πως μπορω να το ξαναεμφανισω>?

 

2)ειναι γελοια η δευτερη ερωτηση αλλα θα την κανω γιατι θα τρελαθω.

την παραπανω επανεγκατασταση την εκανα γιατι γινεται το εξης κουφο...

στελνω μηνυματα σε οποιονδηποτε χωρις κανενα προβλημα...

μολις παω να στειλω κανενα λιγο πιο...χμμμμ...πως να το πω...χμμμμ...κανενα πιο "ροζ" μηνυμα στην γυναικα μου...το μηνυμα δεν φευγει με τιποτα...ολο αποτυχια αποστολης μου λεει. Για να μην τρελαθουμε λοιπον...μηπως εχει η cosmote ή εστω το handcent κανενα parent control και φιλτραρει συγκεκριμενες λεξεις???Θα τρελαθουμε δηλαδη!!! Γελαστε οσο θελετε αλλα αυτο μου γινεται συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ροζ? Ζουζουνι μου και γιουβαρλακι μου η πιο πιπερατα? Εγω παντως αν εχει parent control το'χω στο off! :-S :-P
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις

 

1) στο handcent εμφανιζοταν κατω δεξια στο πληκτρολογιο ενα button με smiles ωστε να βαζω ευκολα και γρηγορα smile. το εκανα unistall και μετα παλι install και εχει εξαφανιστει. Πως μπορω να το ξαναεμφανισω>?

 

2)ειναι γελοια η δευτερη ερωτηση αλλα θα την κανω γιατι θα τρελαθω.

την παραπανω επανεγκατασταση την εκανα γιατι γινεται το εξης κουφο...

στελνω μηνυματα σε οποιονδηποτε χωρις κανενα προβλημα...

μολις παω να στειλω κανενα λιγο πιο...χμμμμ...πως να το πω...χμμμμ...κανενα πιο "ροζ" μηνυμα στην γυναικα μου...το μηνυμα δεν φευγει με τιποτα...ολο αποτυχια αποστολης μου λεει. Για να μην τρελαθουμε λοιπον...μηπως εχει η cosmote ή εστω το handcent κανενα parent control και φιλτραρει συγκεκριμενες λεξεις???Θα τρελαθουμε δηλαδη!!! Γελαστε οσο θελετε αλλα αυτο μου γινεται συνεχεια!!!

 

Το μήνυμα δεν πάει, γιατί είναι προς τη γυναίκα σου.Αν ήταν προς τη γκόμενα,θα πηγαινε βολιδα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα δεν πάει, γιατί είναι προς τη γυναίκα σου.Αν ήταν προς τη γκόμενα,θα πηγαινε βολιδα

θα μπει στις ρυθμισεις και στην καρτελα "extramarital settings" θα ξετικαρει την λειτουργια "wife control" ....μετα θα σταλει σφαιρα!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

 

2)ειναι γελοια η δευτερη ερωτηση αλλα θα την κανω γιατι θα τρελαθω.

την παραπανω επανεγκατασταση την εκανα γιατι γινεται το εξης κουφο...

στελνω μηνυματα σε οποιονδηποτε χωρις κανενα προβλημα...

μολις παω να στειλω κανενα λιγο πιο...χμμμμ...πως να το πω...χμμμμ...κανενα πιο "ροζ" μηνυμα στην γυναικα μου...το μηνυμα δεν φευγει με τιποτα...ολο αποτυχια αποστολης μου λεει. Για να μην τρελαθουμε λοιπον...μηπως εχει η cosmote ή εστω το handcent κανενα parent control και φιλτραρει συγκεκριμενες λεξεις???Θα τρελαθουμε δηλαδη!!! Γελαστε οσο θελετε αλλα αυτο μου γινεται συνεχεια!!!

 

Πριν από 3-4 μέρες συνέβη το ίδιο και στο δικό μου. Με ροζ μην. επίσης, αλλά μάλλον είναι τυχαίο. Πήρα στην Cosmote και αφού δεν βρήκαν κάποιου είδους φραγή, ξεκοκάλισα το κιν. και έστρωσε αφού απεγκατέστησα το Advanced Task Killer και επανεγκατέστησα το Handcent.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 3-4 μέρες συνέβη το ίδιο και στο δικό μου. Με ροζ μην. επίσης, αλλά μάλλον είναι τυχαίο. Πήρα στην Cosmote και αφού δεν βρήκαν κάποιου είδους φραγή, ξεκοκάλισα το κιν. και έστρωσε αφού απεγκατέστησα το Advanced Task Killer και επανεγκατέστησα το Handcent.

 

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά πάτε καλά;

Στέλνετε ροζ μηνύματα στις γυναίκες σας;

Τι ανωμαλία είναι αυτή;:lol:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...