Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέτε υποστήριξη 160 χαρακτήρων, εννοείται ότι υποστηρίζει 160 χαρακτήρες ανά sms σε ελληνικά με μικρά και τόνους; :)

Ή πολλά θέλω; :P

 

Πολλα θελεις...:lol:

 

Τι να τους κανεις τους τονους; Μπελας ειναι. Ουσιαστικα οτι γραφεις με μικρα το μετατρεπει σε κεφαλαια και το στελνει.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε το Handcent SMS που είναι πιο δημοφιλές και υποστηρίζει 160/1 με ελληνικούς χαρακτήρες; Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πολλα θελεις...:lol:

 

Τι να τους κανεις τους τονους; Μπελας ειναι. Ουσιαστικα οτι γραφεις με μικρα το μετατρεπει σε κεφαλαια και το στελνει.

 

Οκ είπα να ρωτήσω μπας και... :D

 

Άλλη μια ερώτηση: Προς το παρόν δεν έβλεπα κάποιον ιδιαίτερο λόγο να βάλω άλλη εφαρμογή για sms, αλλά τώρα είδα ότι τα threads μηνυμάτων αρχίζουν και κολλάνε λίγο στο scrolling. Κάποια άλλη εφαρμογή πχ handcent το βελτιώνει αυτό ή είναι θέμα ποσότητας μηνυμάτων σε ένα thread; :O

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείτε το Handcent SMS που είναι πιο δημοφιλές και υποστηρίζει 160/1 με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Ελληνικούς χαρακτήρες κεφαλαία ή μικρά όμως; Εννοώ πώς τα λαμβάνει ο παραλαβών..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Οκ είπα να ρωτήσω μπας και... :D

 

Άλλη μια ερώτηση: Προς το παρόν δεν έβλεπα κάποιον ιδιαίτερο λόγο να βάλω άλλη εφαρμογή για sms, αλλά τώρα είδα ότι τα threads μηνυμάτων αρχίζουν και κολλάνε λίγο στο scrolling. Κάποια άλλη εφαρμογή πχ handcent το βελτιώνει αυτό ή είναι θέμα ποσότητας μηνυμάτων σε ένα thread; :O

 

Εγω που το χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες περιπου δεν εχω παρατηρησει καποιο τετοιο προβλημα.

 

Ελληνικούς χαρακτήρες κεφαλαία ή μικρά όμως; Εννοώ πώς τα λαμβάνει ο παραλαβών..

 

Οι χαρακτηρες μετατρεπονται παντα σε κεφαλαια για να χωρεσουν και οι 160.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ειπωθεί πάλι αλλά με τόσα πράγματα που έχει το android και με τόσα θέματα πυο συζητιούνται χάνεις την μπάλα.. Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να βάζεις στην home screen επαφές? Έκανα και searches γιατι το είδα σε φωτογραφία και εψαξα και στο κινητό αλλα δεν βρηκα κατι..

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ειπωθεί πάλι αλλά με τόσα πράγματα που έχει το android και με τόσα θέματα πυο συζητιούνται χάνεις την μπάλα.. Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να βάζεις στην home screen επαφές? Έκανα και searches γιατι το είδα σε φωτογραφία και εψαξα και στο κινητό αλλα δεν βρηκα κατι..

 

Ευχαριστω

 

Πάτησε να κάνεις add στη home screen σου και μετά shortcut --> contact ή direct dial.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ειπωθεί πάλι αλλά με τόσα πράγματα που έχει το android και με τόσα θέματα πυο συζητιούνται χάνεις την μπάλα.. Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να βάζεις στην home screen επαφές? Έκανα και searches γιατι το είδα σε φωτογραφία και εψαξα και στο κινητό αλλα δεν βρηκα κατι..

 

Ευχαριστω

 

Εγω φιλε μου εχω φτιαξει ενα φακελο σε καποια οθονη και εκει μεσα εχω ριξει τις συντομευσεις των επαφων που θελω.

Ανοιγω το φακελο, παταω στην επαφη που θεω και καλει αμεσως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικούς χαρακτήρες κεφαλαία ή μικρά όμως; Εννοώ πώς τα λαμβάνει ο παραλαβών..

Πάντα μετατρέπονται σε κεφαλαία. Δε γίνεται αλλιώς. Και σύμφωνα με τις λήψεις και τα ratings η Handcent υπερτερεί. Αυτή χρησιμοποιώ από τότε που πήρα το κινητό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το MIlestone, και μπήκα στο MSN Talk. Δεν μπορώ να γράψω ελληνικά. Πάτησα Greek keyboard στο Search του Market και έβγαλε 2-3. Ποιο να εγκαταστήσω? Ποιο είναι καλύτερο, ώστε να γράφω με το Qwerty πληκτρολόγιο της συσκευής?

Ευχαριστώ

 

Edit: Το βρήκα παιδιά...

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Στους χάρτες (google maps) , πως μπορώ να σώσω μια τοποθεσία στα ''my saved places''? διευκρινίζω δε μιλάω για ''starred items'' αλλά για saved places…

Σε recovery mode παίζει κανάς τρόπς να πας πίσω στο μενού? Εννοώ κάτι σαν ''back button''…

Κατά τ’άλλα, νέα έκδοση superuser 2.3.2.3 και ROM Manager 2.0.2.2...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν παω και βγαλω χρεωστικη καρτα και της βαλω χρηματα,θα μπορω να αγοραζω εφαρμογες απο το market? Η ειναι μονο με πιστωτικη καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να δείτε αποτελέσματα από αθλητικές διοργανώσεις, live σκορ, βαθμολογίες κλπ ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το MIlestone, και μπήκα στο MSN Talk. Δεν μπορώ να γράψω ελληνικά. Πάτησα Greek keyboard στο Search του Market και έβγαλε 2-3. Ποιο να εγκαταστήσω? Ποιο είναι καλύτερο, ώστε να γράφω με το Qwerty πληκτρολόγιο της συσκευής?

Ευχαριστώ

 

Edit: Το βρήκα παιδιά...

 

Γιατί δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις > γλώσσα και πληκτρολόγιο και κάνε τίκ στο ελληνικό πληκτρολόγιο. Μετά, όταν θα πάς για πρώτη φορά να γράψεις κάτι, πάτα παρατεταμένα πάνω στην επιφάνεια που θα γράψεις > μέθοδος εισαγωγής και επιλέγεις ελληνικό πλκτρολόγιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ ddr, το βρήκα και μόνος μου νωρίτερα, όλα μια χαρά..! :)

 

@axelgr: Δοκίμασα σήμερα την εφαρμογή του ESPN, μια χαρά μου φάνηκε, αλλά εγώ παρακολουθώ και NFL και NBA αρκετά..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς στον dolphin πως απενεργοποιούμε το flash;

Γιατί πάει ελεεινά αργά και δεν προσφέρει κάτι..αμα χρειαστεί να το ενεργοποιώ.

Επίσης απορία:Σε ποιό παλια κινητά το browsing με ενεργοποιημένο το flash πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς στον dolphin πως απενεργοποιούμε το flash;

Γιατί πάει ελεεινά αργά και δεν προσφέρει κάτι..αμα χρειαστεί να το ενεργοποιώ.

Επίσης απορία:Σε ποιό παλια κινητά το browsing με ενεργοποιημένο το flash πως είναι;

 

Ενα frame / per hour :lol::p:lol:

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς στον dolphin πως απενεργοποιούμε το flash;

Γιατί πάει ελεεινά αργά και δεν προσφέρει κάτι..αμα χρειαστεί να το ενεργοποιώ.

Επίσης απορία:Σε ποιό παλια κινητά το browsing με ενεργοποιημένο το flash πως είναι;

 

Menu-περισότερα -ρυθμίσεις-system settings-ξετικάρεις to ενεργοποίηση javascript.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε μένα τραβάει κόλημα το titanium backup και ενώ διαλέγω μέσα από το ''batch'' να κάνει πχ backup τις νέες εφαρμογές , επιστρέφει απλά στην λίστα με το σύνολο των εφαρμογών?? και το κάνει σε όλες τις επιλογές του ''batch''....3η φορά σήμερα...:worry: (τελευταία έκδοση 3.4.1)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ψάχνω για εφαρμογή αναζήτησης επαφών,

κατα προτίμηση με qwerty αναζήτηση & όχι αλφαριθμικη,

& να βάζει πρώτα τα ελληνικα & μετά τα λατινικα

(ζητάω πολλά έτσι..).

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ψάχνω για εφαρμογή αναζήτησης επαφών,

κατα προτίμηση με qwerty αναζήτηση & όχι αλφαριθμικη,

& να βάζει πρώτα τα ελληνικα & μετά τα λατινικα

(ζητάω πολλά έτσι..).

Ευχαριστώ!

 

Aν στην εφαρμογη επαφων πατησεις το συμβολο της αναζητησης, εχει δει οτι μπορεις να αναζητησεις την επαφη που θες με το πληκτρολογιο που εχεις προεπιλεξει να χρησιμοποιείς?

 

Edit:

Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει Bluetooth Widget που να κανει το αυτοματα ανιχνευσημο?

 

Edit2: Καντε και κανενα ποστ στο forum του chompsms μηπως κ καταφερουμε να βαλουν την υποστηριξη για 160 χαρακτηρες στην επομενη εκδοση.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Aν στην εφαρμογη επαφων πατησεις το συμβολο της αναζητησης, εχει δει οτι μπορεις να αναζητησεις την επαφη που θες με το πληκτρολογιο που εχεις προεπιλεξει να χρησιμοποιείς?

 

Edit:

Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει Bluetooth Widget που να κανει το αυτοματα ανιχνευσημο?

 

Edit2: Καντε και κανενα ποστ στο forum του chompsms μηπως κ καταφερουμε να βαλουν την υποστηριξη για 160 χαρακτηρες στην επομενη εκδοση.

παντως το aurora ειναι ενα τετοιο πολυ καλο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καμια εφαρμογη για να στελνεις αρχεια μεσο internet online απο το pc σου πχ με msn κ να τα δεχεσαι στο phone σου πατοντας αποδοχη??? το msn talk ας πουμε δεν δεχεται αποστολη αρχειων.

 

Υπαρχει τετεια εφαρμογη????

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα πρόβλημα πολύ περίεργο με το hancent sms.

Εστειλα χτές το βράδυ ένα μήνυμα το οποίο όταν πήγα να δώ αν παραδόθηκε δεν υπήρχε πουθενά.

Με την εφαρμογή μηνυμάτων που είχε η συσκευή (htc desire) το μήνυμα το βλέπω αλλά στον παραλήπτη λέει "Ανώνυμος" παρόλο που το νούμερο αντιστοιχεί σε συγκεκριμένη επαφή. Αναφορά παράδοσης δεν υπάρχει και τώρα δεν ξέρω αν το μήνυμα έχει πάει ή οχι........

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα πρόβλημα πολύ περίεργο με το hancent sms.

Εστειλα χτές το βράδυ ένα μήνυμα το οποίο όταν πήγα να δώ αν παραδόθηκε δεν υπήρχε πουθενά.

Με την εφαρμογή μηνυμάτων που είχε η συσκευή (htc desire) το μήνυμα το βλέπω αλλά στον παραλήπτη λέει "Ανώνυμος" παρόλο που το νούμερο αντιστοιχεί σε συγκεκριμένη επαφή. Αναφορά παράδοσης δεν υπάρχει και τώρα δεν ξέρω αν το μήνυμα έχει πάει ή οχι........

 

δεν έχει φύγει το μήνυμα. το handcent το έχει κρατήσει σαν draft, και η stock εφαρμογή βλέπει "ανώνυμος". ξαναστείλτο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση...

 

και πως βλέπω τα drafts μηνυματα στο hancent sms ?

 

 

 

edit: πάτησα μενου-περισσότερα-delivery reports και το μήνυμα μου είναι εκει κανονικά με tick διπλα του......στο thread της επαφής εξακολουθεί να μην υπάρχει......περίεργα πραγματα.....

Edited by gassim
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...