Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα μου το κάνει και το είχε αναφέρει και κάποιο άλλο παιδί.

 

Με wifi δεν κατεβάζει τίποτα.. Αν πάλι μπω μέσω δικτύου κινητής είναι οκ!

Δεν ξερω αν θα δουλεψει αλλα εμενα δουλεψε, βρηκα στις εφαρμογες το download manager κι εκανα clear data και κατεβαζει παλι μια χαρα. Ισως αυτη η εφαρμογη να μην υπαρχει σε ολες τις ρομς.

 

 

Sending, sending.. sent from my Desire!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποια εφαρμογη αναλογη με το gazzeta gr στο i phone που να μας ενημερωνει στα αθλητικα γεγονοτα???
carpe diem
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις τίποτα κινέζικο με μενού android?

 

ναι κινεζικο ειναι δεν εχει μαρκετ εχει κατι αλλο σαν μαρκετ αλλα δεν μπορω να βρω office

Link to comment
Share on other sites

ναι κινεζικο ειναι δεν εχει μαρκετ εχει κατι αλλο σαν μαρκετ αλλα δεν μπορω να βρω office

Τοτε υπαρχουν δυο τροποι για να παρεις το app. Πηγαινεις στο σαιτ της εταιρειας (εγω χρησιμοποιω το Doc to go απο την dataviz.com) και βαζεις το μαιλ σου να σου στειλουν το λινκ με την free version. Η πας στα 'μαγαζακια' και να κατεβασεις την πληρη εκδοση σε apk αρχειο και να το εγκαταστησεις στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη αναλογη με το gazzeta gr στο i phone που να μας ενημερωνει στα αθλητικα γεγονοτα???

 

 

Καλημερα,

 

Οχι κατι τετοιο ηθελα και εγω , αλλα μπορεις να βαλεις το zougla που εχει αθλητικα πρωτοσελιδα οπως το gazzeta για το iphone.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Οχι κατι τετοιο ηθελα και εγω , αλλα μπορεις να βαλεις το zougla που εχει αθλητικα πρωτοσελιδα οπως το gazzeta για το iphone.

καλημερα!!

ναι την εχω την zougla και πραγματικα ειναι αψογη εφαρμογη!

αρα προφανώς περιμενουμε κατι αναλογο με gazzeta στο μελλον :)

 

ευχαριστω,να σαι καλα!

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα ένα thread με αυτό το θέμα. Έχω κάνει μια παρουσίαση των εφαρμογών Aldiko και FBReader, που είναι οι δύο πιο δημοφιλείς.

Από τα dead-tree copies στην ηλεκτρονική ανάγνωση

http://elektronikosanagnostis.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα root Το κινητο και ψαχνω να βρω χρησιμα προγραμματα για rooted συσκευες.εχω titanium backup,root explorer,adfree,autokiller.καμια ιδεα;;
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα root Το κινητο και ψαχνω να βρω χρησιμα προγραμματα για rooted συσκευες.εχω titanium backup,root explorer,adfree,autokiller.καμια ιδεα;;

 

app2SD+ έβαλες;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε 'αγοράσει' εφαρμογή από άλλο μαγαζάκι ;) και στη συνέχεια μας έρθει ενημέρωση για update από το επίσημο Market προχωράμε στην αναβάθμιση ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

SOS σήμερα το πρωί έφαγα κρέμασμα απο το ξυπνητήρι του GALAXY S. Το έβαλα να χτυπήσει και το έκλεισα για να φορτίσει. Έλα όμως που ποτέ δεν άνοιξε!! Ξέρει κανείς καμια εφαρμογή ξυπνητήρι που να κάνει και wake το ίδιο το τηλ? :cry:
Link to comment
Share on other sites

SOS σήμερα το πρωί έφαγα κρέμασμα απο το ξυπνητήρι του GALAXY S. Το έβαλα να χτυπήσει και το έκλεισα για να φορτίσει. Έλα όμως που ποτέ δεν άνοιξε!! Ξέρει κανείς καμια εφαρμογή ξυπνητήρι που να κάνει και wake το ίδιο το τηλ? :cry:

Απο οσα γνωριζω στο android δεν γινεται αυτο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

SOS σήμερα το πρωί έφαγα κρέμασμα απο το ξυπνητήρι του GALAXY S. Το έβαλα να χτυπήσει και το έκλεισα για να φορτίσει. Έλα όμως που ποτέ δεν άνοιξε!! Ξέρει κανείς καμια εφαρμογή ξυπνητήρι που να κάνει και wake το ίδιο το τηλ? :cry:

 

Δεν γίνεται. Δεν σε κρέμασε γιατί δεν έχει να κάνει με εφαρμογή αλλά με τη φύση του λειτουργικού. Είναι σαν να περιμένεις να ανοίξει το pc από μόνο του. Αυτό που μπορείς να κάνεις ειναι να αφήνεις τη συσκευή ανοιχτή και να κλείνεις την εφαρμογή του τηλεφώνου.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

SOS σήμερα το πρωί έφαγα κρέμασμα απο το ξυπνητήρι του GALAXY S. Το έβαλα να χτυπήσει και το έκλεισα για να φορτίσει. Έλα όμως που ποτέ δεν άνοιξε!! Ξέρει κανείς καμια εφαρμογή ξυπνητήρι που να κάνει και wake το ίδιο το τηλ? :cry:

εχει ειπωθει πολλες φορες μεσα στο φορουμ εδω.

ΚΑΝΕΝΑ smartphone δεν ανοιγει απο μονο του οταν ειναι κλειστο ακομα και οταν εχεις βαλει ξυπνητηρι να χτυπησει.

το ιδιο ισχυει σε ολα τα smartphones, σε ολα τα λειτουργικα.

δεν ειναι προβλημα του android.

βαλε το κινητο σου σε λειτουργια πτησης (flight mode). ειναι σαν να ειναι κλειστη μιας και ειναι ολα απενεργοποιημενα (Bluetooth/wifi/τηλεφωνο).

και παιζει κανονικα και το ξυπνητηρι.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχει ειπωθει πολλες φορες μεσα στο φορουμ εδω.

ΚΑΝΕΝΑ smartphone δεν ανοιγει απο μονο του οταν ειναι κλειστο ακομα και οταν εχεις βαλει ξυπνητηρι να χτυπησει.

το ιδιο ισχυει σε ολα τα smartphones, σε ολα τα λειτουργικα.

δεν ειναι προβλημα του android.

Δεν συμβαίνει σε όλα τα λειτουργικά. Συμβαίνει σίγουρα σε Windows Mobile και Android. Σε συσκευές π.χ. με Symbian, αν έχει ρυθμιστεί ξυπνητήρι θα χτυπήσει ακόμα και όταν είναι κλειστή η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει σε όλα τα λειτουργικά. Συμβαίνει σίγουρα σε Windows Mobile και Android. Σε συσκευές π.χ. με Symbian, αν έχει ρυθμιστεί ξυπνητήρι θα χτυπήσει ακόμα και όταν είναι κλειστή η συσκευή.

χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω οτι σε nokia συσκευες αυτο που λες ισχυει.

νομιζω ομως οτι σε nokia smartphones ισχυει αυτο που εγραψα.

και παλι λεω οτι δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχει ειπωθει πολλες φορες μεσα στο φορουμ εδω.

ΚΑΝΕΝΑ smartphone δεν ανοιγει απο μονο του οταν ειναι κλειστο ακομα και οταν εχεις βαλει ξυπνητηρι να χτυπησει.

το ιδιο ισχυει σε ολα τα smartphones, σε ολα τα λειτουργικα.

δεν ειναι προβλημα του android.

βαλε το κινητο σου σε λειτουργια πτησης (flight mode). ειναι σαν να ειναι κλειστη μιας και ειναι ολα απενεργοποιημενα (Bluetooth/wifi/τηλεφωνο).

και παιζει κανονικα και το ξυπνητηρι.

 

ωραία !!! Ευχαριστώ για την πληροφορία. Αυτό θα κάνω. Είναι η δεύτερη μέρα μου με το android οπότε κάποια πράγματα δεν τα ξέρω και ούτε μπορώ να διαβάσω όλο το φόρουμ. 4 Χρόνια το ίδιο κινητό είχα (symbian) οπότε πρέπει κάποιες συνήθειες να αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω οτι σε nokia συσκευες αυτο που λες ισχυει.

νομιζω ομως οτι σε nokia smartphones ισχυει αυτο που εγραψα.

και παλι λεω οτι δεν ειμαι απολυτα σιγουρος.

Σε όλα τα symbian ισχύει αυτό. Υπάρχει μια ρήση , λίγο μπακάλικη ίσως αλλά κατ'εμέ απόλυτα σωστή. "Τα Nokia είναι τηλέφωνα που εξελίχθηκαν σε υπολογιστές και τα υπόλοιπα είναι υπολογιστές που μίκρυναν και παριστάνουν τα τηλέφωνα"

 

Αν έχουμε 'αγοράσει' εφαρμογή από άλλο μαγαζάκι ;) και στη συνέχεια μας έρθει ενημέρωση για update από το επίσημο Market προχωράμε στην αναβάθμιση ή όχι?

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει , πιστεύω πως όχι. Έτσι και αλλιώς το πιο πιθανό είναι πως λίγο αργότερα θα βρεις την ίδια αναβάθμιση και στο μαγαζάκι.

Γενικά όμως προτείνω αν χρησιμοποιούμε μια εφαρμογή και μας εξυπηρετεί , καλό είναι υποστηρίζουμε τον προγραμματιστή.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

εχει ειπωθει πολλες φορες μεσα στο φορουμ εδω.

ΚΑΝΕΝΑ smartphone δεν ανοιγει απο μονο του οταν ειναι κλειστο ακομα και οταν εχεις βαλει ξυπνητηρι να χτυπησει.

το ιδιο ισχυει σε ολα τα smartphones, σε ολα τα λειτουργικα.

δεν ειναι προβλημα του android.

βαλε το κινητο σου σε λειτουργια πτησης (flight mode). ειναι σαν να ειναι κλειστη μιας και ειναι ολα απενεργοποιημενα (Bluetooth/wifi/τηλεφωνο).

και παιζει κανονικα και το ξυπνητηρι.

 

Όντως φίλε μου, εκατοντάδες φορές!

 

Για εμένα το πρόβλημα δεν είναι του "τώρα" αλλά του "τότε", και εξηγούμαι.

Τα κινητά τηλέφωνα όπως τα ξέραμε πριν χρόνια δεν είχαν λειτουργία πτήσης κτλ άρα για θέμα μπαταρίας, σήματος κατά τον ύπνο κτλ τα έκλεινες το βράδυ και δυστυχώς δεν γινόταν εάν ήθελες να δεις κάτι, τηλ, σημειώσεις κτλ.

Μετά εμφανίστηκε η λειτουργία πτήσης και είχες επιλογή αλλά και πάλι αυτά που μπορούσες να κάνεις με τις υπόλοιπες λειτουργίες της συσκευής ήταν περιορισμένα. Στα walkman τύπου π.χ., μόνο μουσική.

Τώρα όμως οι συσκευές έχουν ένα σωρό εφαρμογές οι οποίες δεν βασίζονται κατά ανάγκη στο δίκτυο και άρα η λογική του να το κλείσεις πλέον δεν έχει βάση. Απλά απενεργοποιείς τις υπηρεσίες δικτύου και μπορείς να χειρίζεσαι όλα τα άλλα.

 

@voltaire πολύ σωστή η ρήση!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε 'αγοράσει' εφαρμογή από άλλο μαγαζάκι ;) και στη συνέχεια μας έρθει ενημέρωση για update από το επίσημο Market προχωράμε στην αναβάθμιση ή όχι?

αρκετες εφαρμογες απο αλλα μαγαζακια χανουν το key τους οταν τις κανεις αναβαθμιση πχ Doc to Go. Αλλες παιρνουν κανονικα το update πχ Ndrive. Εσυ αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

αρκετες εφαρμογες απο αλλα μαγαζακια χανουν το key τους οταν τις κανεις αναβαθμιση πχ Doc to Go. Αλλες παιρνουν κανονικα το update πχ Ndrive. Εσυ αποφασιζεις.

φιλε μου για το ndrive εισαι σιγουρος...;:worry:

μην το κανω αδικα και ξανα απο την αρχη μετα να το ξαναβαζω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να συγχρονισουμε τους friends μας στο facebook με το κινητο μας και να τους περασουμε σαν επαφες με τις φωτογραφιες τους??? και επιπλεον γινεται να συνχρονισουμε και τα γενεθλια τους???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...