Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να γίνει με το DxTop ,έχοντας ενεργοποιημένη την επιλογή dxtop screen capture, τόσο απλά ;) Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαξε για το SPC. Θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου:-)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ και κάνει δουλειά καλή. Μόνο ένα πράγμα δεν κάνει και δεν μπορώ να το βρω.

Έβαλα για δοκιμή το σταθερό μου τηλέφωνο στην ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ, κάλεσα από εκεί το κινητό, το οποίο μπλόκαρε την κλήση, αλλά η απορριφθείσα κλήση εμφανίζεται στο call log του τηλεφώνου και δεν εμφανίζεται στο Black list Call log της εφαρμογής.

Γνωρίζει κανένας τι πρέπει να κάνω;

Επίσης κάτι ακόμα. To TAPATALK δεν με αφήνει να γράψω στα φόρουμ. Μόνο να δω τι έχει γραφεί. Θέλει την PRO έκδοση για να λειτουργήσει;

ΕΥχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω πόσοι από εσάς χρησιμοποιείτε το news/weather widget (genie widget) το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι φοβερή εφαρμογή. Είχα διαρκώς το πρόβλημα ότι μου κολλούσε και δεν άλλαζε αυτόματα τις ειδήσεις. Σήμερα βρήκα τι φταίει: Το flyscreen που χρησιμοποιούσα ως lockscreen replacement. Πλέον απενεργοποίησα την αντικατάσταση του κλειδώματος από το flyscreen και δουλεύει τέλεια...
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι ακόμα. To TAPATALK δεν με αφήνει να γράψω στα φόρουμ. Μόνο να δω τι έχει γραφεί. Θέλει την PRO έκδοση για να λειτουργήσει;

ΕΥχαριστώ.

 

Ναι...που σημαίνει πρέπει να είσαι root και να έχεις market enabler για να το αγοράσεις..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες εφαρμογες με τις οποιες ειμαι υπερευχαριστιμενος.....

 

1. mp3 music download (κατεβαζει οποι τραγουδι θελεις απευθειας στην καρτα και σε αριστι ποιοτητα)

2. arcMedia (παιζει ολα τα αρχεια video, divx , xvid , avi ktl...)

3. freedi youtube downloader (κατεβαζει απ το youtube οτι video θελεις σε καλη ποιοτητα και σφαιρα.)

4. hotmail (το γνωστο σε ολους, απλα το βλεπεις ακριβως οπως και σε ενα pc)

5. google sky map

6. msn droid (μου αρεσει πιο πολυ απ τα υπολοιπα msn app, μοιαζει πολυ με αυτο του pc)

7. adobe reader

Link to comment
Share on other sites

στο windows τηλεφωνο που ειχα, ειχα αλλαξει ενα αρχειο των windows (audiopara3.csv) και ακουγοταν πιο δυνατα το ακουστικο.

 

για το android (Htc Legend) υπαρχει κατι τετοιο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ναι...που σημαίνει πρέπει να είσαι root και να έχεις market enabler για να το αγοράσεις..

οχι δεν χρειαζεται,εγω το αγορασα απο το SAM.slide me

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι ακόμα. To TAPATALK δεν με αφήνει να γράψω στα φόρουμ. Μόνο να δω τι έχει γραφεί. Θέλει την PRO έκδοση για να λειτουργήσει;

ΕΥχαριστώ.

 

ανετρεξε στα μαγαζακια

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ναι...που σημαίνει πρέπει να είσαι root και να έχεις market enabler για να το αγοράσεις..

 

To εβαλα, και πως λειτουργει ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σχετικα με το AppBrain.

Εκανα backup τις εφαρμογες μου και σκεφτομαι να κανω ενα factory reset στην συσκευη μου.

Αν επιλεξω μεσω της ιστοσελιδας του appbrain να περαστουν παλι οι εφαρμογες που ειχα στην συσκευη, θα εγκατασταθουν ολες? Ή μοναχα αυτες που ειναι απο το market? Διοτι εχω καποιες απο εναλλακτικα μαγαζακια και δεν ξερω τι γινεται με αυτες. Αν και στο AppBRain μου τις εμφανιζει και διπλα τους εχει την τιμη.

Ο κυριος λογος που ρωταω ειναι διοτι η διαδικασια του backup διηρκησε πολυ λιγο για να εχουν αποθηκευτει ολα τα apk σε καποια ιστοσελιδα.

 

EDIT: Αν δεν το κανει αυτο το appbrain (που εκει τεινω), υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει backup των εφαρμογων και να τις επανεγκαθιστα με την μια, χωρις να χρειαζεται να τις κανεις install μια μια ξεχωριστα? Το Titanium δεν ξερω αν το κανει αυτο και ο Rom Manager επαναφερει τα παντα (πραγμα που θελω να αποφυγω απο την στιγμη που μπαινω σε διαδικασια hard reset)...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σχετικα με το AppBrain.

Εκανα backup τις εφαρμογες μου και σκεφτομαι να κανω ενα factory reset στην συσκευη μου.

Αν επιλεξω μεσω της ιστοσελιδας του appbrain να περαστουν παλι οι εφαρμογες που ειχα στην συσκευη, θα εγκατασταθουν ολες? Ή μοναχα αυτες που ειναι απο το market? Διοτι εχω καποιες απο εναλλακτικα μαγαζακια και δεν ξερω τι γινεται με αυτες. Αν και στο AppBRain μου τις εμφανιζει και διπλα τους εχει την τιμη.

Ο κυριος λογος που ρωταω ειναι διοτι η διαδικασια του backup διηρκησε πολυ λιγο για να εχουν αποθηκευτει ολα τα apk σε καποια ιστοσελιδα.

 

EDIT: Αν δεν το κανει αυτο το appbrain (που εκει τεινω), υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει backup των εφαρμογων και να τις επανεγκαθιστα με την μια, χωρις να χρειαζεται να τις κανεις install μια μια ξεχωριστα? Το Titanium δεν ξερω αν το κανει αυτο και ο Rom Manager επαναφερει τα παντα (πραγμα που θελω να αποφυγω απο την στιγμη που μπαινω σε διαδικασια hard reset)...

 

Πάντως το mybackup που δοκίμασα εγώ όταν έκανα reset δεν έκανε τίποτα ουσιαστικά. Μπορεί να εγκατάστησε κάποιες εφαρμογές αλλά τα δεδομένα που είχα περάσει σ' αυτές χάθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να κάνω μια ερώτηση για το K-9 mail: με ποια ρύθμιση κάνουμε push τα μηνύματα του λογαριασμού μας;

Ευχαριστώ.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Έχω έτοιμη μια ακόμα εφαρμογή, εξειδικευμένη για φωτογράφους και κάμεραμαν, μετά από προτροπή του operater. Σε λίγες μέρες θα είναι διαθέσιμη, προς το παρόν βρίσκεται στο στάδιο τεσταρίσματος.

Πληροφορίες εδώ.

 

Screenshots:

http://teleytaios.files.wordpress.com/2010/10/device3.png

 

http://teleytaios.files.wordpress.com/2010/10/device31.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να κάνω μια ερώτηση για το K-9 mail: με ποια ρύθμιση κάνουμε push τα μηνύματα του λογαριασμού μας;

Ευχαριστώ.

Τι λογαριασμό έχεις? το hotmail πχ δεν υποστηρίζει push

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και από μένα... :O ... έχετε βρει κανένα application να κλειδωνει το πληκτρολόγιο με κωδικό? (όπως στα motorola , iphone κτλ ) ??? :cry:
Never argue with an idiot ... they drag you down to their level and beat you with experience ... :X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς πώς φτιάχνετε playlists για τα τραγούδια σας?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να επιλέγω φακέλους ολόκληρους και να τους κάνω playlist?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και από μένα... :O ... έχετε βρει κανένα application να κλειδωνει το πληκτρολόγιο με κωδικό? (όπως στα motorola , iphone κτλ ) ??? :cry:

 

Εγώ εχω αυτό application protection.

Εχω κλειδωσει τον dialer και τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς πώς φτιάχνετε playlists για τα τραγούδια σας?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να επιλέγω φακέλους ολόκληρους και να τους κάνω playlist?

Πολύ καλό είναι το TTPOD

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σχετικα με το AppBrain.

Εκανα backup τις εφαρμογες μου και σκεφτομαι να κανω ενα factory reset στην συσκευη μου.

Αν επιλεξω μεσω της ιστοσελιδας του appbrain να περαστουν παλι οι εφαρμογες που ειχα στην συσκευη, θα εγκατασταθουν ολες? Ή μοναχα αυτες που ειναι απο το market? Διοτι εχω καποιες απο εναλλακτικα μαγαζακια και δεν ξερω τι γινεται με αυτες. Αν και στο AppBRain μου τις εμφανιζει και διπλα τους εχει την τιμη.

Ο κυριος λογος που ρωταω ειναι διοτι η διαδικασια του backup διηρκησε πολυ λιγο για να εχουν αποθηκευτει ολα τα apk σε καποια ιστοσελιδα.

 

EDIT: Αν δεν το κανει αυτο το appbrain (που εκει τεινω), υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει backup των εφαρμογων και να τις επανεγκαθιστα με την μια, χωρις να χρειαζεται να τις κανεις install μια μια ξεχωριστα? Το Titanium δεν ξερω αν το κανει αυτο και ο Rom Manager επαναφερει τα παντα (πραγμα που θελω να αποφυγω απο την στιγμη που μπαινω σε διαδικασια hard reset)...

 

Γι'αυτό που θες να κάνεις το Titanium είναι η καλύτερη επιλογή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι λογαριασμό έχεις? το hotmail πχ δεν υποστηρίζει push

 

Ευχαριστώ Γιάννη.

Ναι, hotmail έχω. Κρίμα πάντως.

Οπότε αναγκαστικά συγχρονισμός μόνο με poll, έτσι;

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς πώς φτιάχνετε playlists για τα τραγούδια σας?

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να επιλέγω φακέλους ολόκληρους και να τους κάνω playlist?

 

Εγώ γι' αυτό χρησιμοποιώ το music playerPro

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ μια γρήγορη απάντηση.

Ψαχνω πληκτρολόγιο με ελληνικό Τ9 αλφαριθμητικο.

 

Edit

 

Winamp for Android: Now in Beta

 

http://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2010/10/snap20101020_211122_wm_thumb.png http://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2010/10/snap20101020_211746_wm_thumb.png

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...