Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να ρυθμισω το yahoo και δεν τα καταφερνω, μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιες ρυθμισεις;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να ρυθμισω το yahoo και δεν τα καταφερνω, μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιες ρυθμισεις;

yahoo.com ή yahoo.gr ειναι το mail που θες;διοτι εαν ειναι το πρωτο χρειαζεσαι την εφαρμογη yahoo...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοει για το gmail ο ddr3 :p

 

Εγώ αν μπω στο gmail με τον dolphin browser μια χαρά μου αποθηκεύει τα συννημενα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στο gmail που δοκίμασα μου είχε επιλογή λήψης και κατέβασε κανονικά. Αλλά όπως είπα εχω κατεβάσει την αναβάθμιση από το market.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει την τελευταία αναβάθμιση του Gmail?

 

HTC Desire/Tapatalk

 

όχι! Πως γίνεται αυτό; ποια είναι η τελευταία εκδοση; Απο που και πως την κατεβαζω;

 

Εγώ αν μπω στο gmail με τον dolphin browser μια χαρά μου αποθηκεύει τα συννημενα

 

Ναι αλλά ΔΕΝ είναι αυτό το ζητούμενο. Όσον αφορά το Gmail θελω να χρησιμοποιώ την εφαρμογή Gmail για να δουλεύει σίγουρα ο συγχονισμός, όπως δουλεύει τωρα απροβληματιστα δηλαδη. Θα δοκιμασω τον Dolphin browser για το αλλο προβλημα αλλα για το gmail πρεπει να υπάρχει άλλη λύση... Δεν ξέρω αν αυτό με την καινούρια εκδοση έχει λύση, αλλά απο που θα την κατεβασω;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

όχι! Πως γίνεται αυτό; ποια είναι η τελευταία εκδοση; Απο που και πως την κατεβαζω;

μπες στο μαρκετ πηγαινε στις ληψεις και εκει θα σου βγαλει την ενημερωση για το gmail...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μπες στο μαρκετ πηγαινε στις ληψεις και εκει θα σου βγαλει την ενημερωση για το gmail...

 

Έχω το Samsung Galaxy S με το "εργαστασιακο" πρόγραμμα για το Gmail. Μπήκα στο Μαρκετ. Ενημέρωση για την εφαρμογή (ούτε καν την ίδια την εφαρμογή) ΔΕΝ βρήκα...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογη gmail λεω. Την ενσωματωμενη.

εισαι σιγουρος...;εμενα τα συννημενα απο το hotmail και yahoomail μια χαρα μου τα κατεβαζει και τα αποθηκευει στην sd!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy S με το "εργαστασιακο" πρόγραμμα για το Gmail. Μπήκα στο Μαρκετ. Ενημέρωση για την εφαρμογή (ούτε καν την ίδια την εφαρμογή) ΔΕΝ βρήκα...

και εγω το εργοστασιακο προγραμμα εχω αλλα μου βγαζει κανονικα την ενημερωση...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει τιποτα. Κανονικα τα συνημμενα δεν αποθηκευονται. Χρειαζεσαι προγραμμα για κατι τετοιο και λεγεται blackmoon attach save

 

Όσον αφορά το Gmail λοιπόν, η λύση βρέθηκε στο Samsung Galaxy S λοιπόν για το κατεβασμα τον συννημένων από την μαμισια εφαρμογή του Gmail στο όνομα του προγραμματος blackmoon attach save. Είναι μια χαρά! Μακάρι να είχε και την επιλογή να αλλάξεις τον default download folder. Αλλιως την δουλεια την κανει μια χαρα.

Τώρα όσον αφορά το κατεβασμα αρχειων από καποιον WebBrowser με το Dolphin Browser δουλεια ΔΕΝ εγινε και το Blackmoon attach επίσης δεν εκανε δουλειά! Ούτε ο

ByteTornado Downloader εκανε δουλεια οπότε παραμένει ανοιχτό το θεμα :(

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογη gmail λεω. Την ενσωματωμενη.

το καταλαβα τωρα γιατι πριν ηταν λιγο γενικη η διαπιστωση σου...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εργοστασιακο προγραμμα εχω αλλα μου βγαζει κανονικα την ενημερωση...

Φιλε μου συντεκνακι (Χανια εδω), εσυ εχεις froyo 2.2 σωστα ?

γι'αυτο βλεπεις την αναβαθμιση στην εφαρμογη gmail.

στο Galaxy εχουμε ακομα την 2.1 γι'αυτο δεν βλεπουμε την αναβαθμιση της Gmail εφαρμογης.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συντεκνακι (Χανια εδω), εσυ εχεις froyo 2.2 σωστα ?

γι'αυτο βλεπεις την αναβαθμιση στην εφαρμογη gmail.

στο Galaxy εχουμε ακομα την 2.1 γι'αυτο δεν βλεπουμε την αναβαθμιση της Gmail εφαρμογης.

πραγματι συντεκνε δικιο εχεις...:lol:

στο froyo μαλλον μονο φαινεται...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πριν καιρο ειχα δει σε ενα iphone ενος φιλου οταν επιανες το τηλεφωνο αρχιζε και φωναζε "αφησεμε κατω τωρα" η καπως ετσι ,για το δικο μας υπαρχει κατι αναλογο ?
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Μιά ερώτηση, το στο google calendar ποια είναι η τελευταία έκδοση? Εχω κάτι προβληματάκια με το ημερολόγιο και θα ήθελα να δώ αν εχω την τελευταία. Εγώ απο ότι βλέπω έχω την 2.2

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

yahoo.com ή yahoo.gr ειναι το mail που θες;διοτι εαν ειναι το πρωτο χρειαζεσαι την εφαρμογη yahoo...

 

yahoo.gr ειναι αλλα συνδεση δε γινετε. και με το thunderbird που ειχα βαλει στον υπολογιστη παλευα ωρες για το ρυθμισω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

yahoo.gr ειναι αλλα συνδεση δε γινετε. και με το thunderbird που ειχα βαλει στον υπολογιστη παλευα ωρες για το ρυθμισω

φιλε μου εγω ειχα yahoo.com και το αλλαξα σε yahoo.gr και κανοντας σωστα τις ρυθμισεις αμεσως συνδεθηκε...μηπως δεν κανεις τις σωστες ρυθμισεις....;μηπως βαζεις καποιον διακομιστη λαθος...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Gmail λοιπόν, η λύση βρέθηκε στο Samsung Galaxy S λοιπόν για το κατεβασμα τον συννημένων από την μαμισια εφαρμογή του Gmail στο όνομα του προγραμματος blackmoon attach save. Είναι μια χαρά! Μακάρι να είχε και την επιλογή να αλλάξεις τον default download folder. Αλλιως την δουλεια την κανει μια χαρα.

 

Και αυτό γίνεται με ένα συμπληρωματικό προγραμματάκι που λέγεται blackmoon file browser. Μικρά και χρήσιμα προγραμματάκια:)

 

Όσο για το ddr3 που είπε κάποιος, περιμένω την τελευταία αναβάθμιση για να γίνω:lol::lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό γίνεται με ένα συμπληρωματικό προγραμματάκι που λέγεται blackmoon file browser. Μικρά και χρήσιμα προγραμματάκια:)

 

Αυτό το προγραμματακι σε αφήνει να επιλεξεις αλλον φακελο αλλα το θεμα είναι αυτόν τον φακελο να μπορείς να τον κανεις και Default και όχι καθε φορα που θα χρειαζεται να κατεβαζω κατι να πρεπει να πηγαινω να βρισκω τον φακελο μου... Μεσα από τις ρυθμισεις του προγραμματος ΔΕΝ βρήκα κάποια τετοια επιλογή :(

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το προγραμματακι σε αφήνει να επιλεξεις αλλον φακελο αλλα το θεμα είναι αυτόν τον φακελο να μπορείς να τον κανεις και Default και όχι καθε φορα που θα χρειαζεται να κατεβαζω κατι να πρεπει να πηγαινω να βρισκω τον φακελο μου... Μεσα από τις ρυθμισεις του προγραμματος ΔΕΝ βρήκα κάποια τετοια επιλογή :(

Σωστά. Έτσί είναι , όπως τα λες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω ειχα yahoo.com και το αλλαξα σε yahoo.gr και κανοντας σωστα τις ρυθμισεις αμεσως συνδεθηκε...μηπως δεν κανεις τις σωστες ρυθμισεις....;μηπως βαζεις καποιον διακομιστη λαθος...;

 

παιζει αυτο!

ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιζει αυτο!

ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις;

 

Για το yahoo.gr είναι :

 

Διακομιστής εισερχομένων : pop.mail.yahoo.com πορτα 995

ασφάλεια : SSL/TLS

 

Διακομιστής εξερχομένων : smtp.mail.yahoo.com πορτα 465

ασφάλεια : SSL/TLS

 

και θα ρυθμίσεις στα εξερχόμενα να κάνει είσοδο με τα στοιχεία του λογαριασμου εισερχομένων (αφού είναι τα ίδια!)

 

Αν δεν παίξει επειδή μου έχει τύχει, κάνε τις ίδιες ρυθμίσεις αλλα εκει που σε ρωτάει για ασφάλεια βάλε καμία και στα εισερχόμενα και στα εξερχόμενα να δείς αν παίξει έτσι!

 

Καλημέρα σε όλους , υπάρχει κάποιος τρόπος (εφαρμογή?) που όταν στον υπολογιστή μου έχω σύνδεση internet, όταν συνδέω το τηλέφωνο με usb για να φορτίσει π.χ να παίρνει internet το τηλέφωνο απο το USB(απο τον υπολογιστή δηλαδη)???

 

Ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , υπάρχει κάποιος τρόπος (εφαρμογή?) που όταν στον υπολογιστή μου έχω σύνδεση internet, όταν συνδέω το τηλέφωνο με usb για να φορτίσει π.χ να παίρνει internet το τηλέφωνο απο το USB(απο τον υπολογιστή δηλαδη)???

 

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς αυτό δεν μπορεί να γίνει, από όσο ξέρω.

Το αντίθετο(να πάρει το pc ίντερνετ από το κινητό) μπορεί να γίνει, αλλά αυτό που λες όχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό δεν μπορεί να γίνει, από όσο ξέρω.

Το αντίθετο(να πάρει το pc ίντερνετ από το κινητό) μπορεί να γίνει, αλλά αυτό που λες όχι.

 

Ναι δυστυχώς κι εγώ ψάχνοντας μόνο το να παίρνει το pc απο το τηλέφωνο βρήκα!

Εγώ βασικά το αντίθετο θέλω, πιστεύω είναι πολύ βολικό!

 

Απλά έλεγα μήπως εχει βγεί καμια καινούργια εφαρμογή και μπορεί να γίνει!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς κι εγώ ψάχνοντας μόνο το να παίρνει το pc απο το τηλέφωνο βρήκα!

Εγώ βασικά το αντίθετο θέλω, πιστεύω είναι πολύ βολικό!

 

Απλά έλεγα μήπως εχει βγεί καμια καινούργια εφαρμογή και μπορεί να γίνει!

 

Ποια ειναι η εφαρμογη για να περνει το pc απο το κινητο?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...