Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήρθε η ώρα για νεο κινητό!

 

τα τιμησε τα λεφτα του το Tube και με το παραπανω, ετσι?:)

 

που λες να πας μετα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείται να μου πείτε αν υπάρχει ρύθμιση κάθε φορά που ανοίγω μια εφαρμογή που απαιτείται Internet να μην με ρωτάει με ποια συνδεση θέλω να μπω ? Π.χ. 3G ,WLAN κλπ. Ενώ έχω ήδη συνδεθεί με WIFI με βάζει ερώτηση πάλι. Επίσης καμοιά φορά το WLAN απενεργοποιείται απο μόνο του. Πριν λίγο βγήκα απο το OVI store και έκλεισε το WLAN. Μπορεί να συμβεί ? Ευχαριστώ Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

τα τιμησε τα λεφτα του το Tube και με το παραπανω, ετσι?:)

 

που λες να πας μετα?

 

Έχεις δίκιο μέχρι και σήμερα τα βγάζει τα λεφτά του! σκέφτομαι για το SE xperia mini το καινούργιο( λόγω οικονομικών μου).

Αν είχα λεφτά θα πήγαινα για το Samsung Galaxy S2 αλλά δεν..

Link to comment
Share on other sites

μας βλέπω για Ν9 .. τώρα να δούμε..

 

δεν σου φτάνει τόσα που τραβήξαμε με το 5800, θέλεις να γίνεις πάλι beta tester?

εγώ πάντως πήγα σε wp7 και είμαι υπέρ ευχαριστημένος και το έκανα χωρίς να έχω κάτι στο μυαλό μια μέρα ξύπνησα και είπα θέλω κάτι διαφορετικό να διαφέρει πραγματικά ...τέλος τα κλασικά μενού με τα εικονιδιάκια, εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από όλες τις απόψεις (με 230 ευρώ από το γερμανικό ebay omnia 7) ακόμη μου φαίνεται περίεργο που είναι τόσο smoth ειδικά και με αυτά που είχα συνηθίσει από το 5800, για τον explorer δε τι να πω άφωνος!

Link to comment
Share on other sites

beta tester? και πηγες σε λειτουργικο που δεν εχει ουτε τα μισα του χρονια...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το meego εννοείς? δεν το βλέπω πουθενά ούτε το change log του να συζητιέται Πέρα απ' όλα η ms φαίνεται ότι ήρθε για να τεντώσει πολύ δυνατά το σκοινί. Το λειτουργικό δεν φαίνεται να έχει bugs μόνο κάποιες λειτουργίες λείπουν και ναι μου φαίνεται περιεργο που λειτουργίες του wm6 λείπουν, αλλά έχει τόσα πολλά καλά που ούτε τα σκέφτομαι, ίσως ένα ακόμη καλό update. Αλλά και πάλι η προσέγγιση του είναι που που το κάνει διαφορετικό, ξανά λέω είναι το μοναδικό που διαφέρει....
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα, μολις αφαιρεσαν το 5800 απο τη λιστα των κινητων που περιμεναν ενα update με τον νεο browser και λοιπα...

 

Καλα ε... το κραξιμο και η γκρινια που εχει πεσει στο nokia conversations απο κατοχους Tube, X6 και 5530 τις τελευταιες δυο μερες δεν περιγραφεται, χωρις υπερβολη γινεται της τρελης.

 

πλακα πλακα οι χρηστες Ν97 καλυτερα τους ηρθε. Τουλαχιστον αυτοι γνωριζαν εξ'αρχης πως θα παρουν *#€£&

 

εμεις πρωτα χαρηκαμε και μετα...

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλα ε... το κραξιμο και η γκρινια που εχει πεσει στο nokia conversations απο κατοχους Tube, X6 και 5530 τις τελευταιες δυο μερες δεν περιγραφεται, χωρις υπερβολη γινεται της τρελης.

 

πλακα πλακα οι χρηστες Ν97 καλυτερα τους ηρθε. Τουλαχιστον αυτοι γνωριζαν εξ'αρχης πως θα παρουν *#€£&

 

εμεις πρωτα χαρηκαμε και μετα...

 

και λογικο το βρισκω!

 

το ν97μινι τι παραπανω εχει απο Χ6, Ν97 κτλ ???

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και λογικο το βρισκω!

 

το ν97μινι τι παραπανω εχει απο Χ6, Ν97 κτλ ???

 

λειτουργικο, cpu, ram ακριβως τα ιδια εχουν (και νομιζω ετσι ειναι ολα τα Symbian 1)

 

επισης gpu δεν εχει κανενα.

 

δεν εχω ιδεα γιατι το mini πηρε εν τελει το update.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι ολα ιδια στο θεμα επεξεργαστη αλλα ακομα και ετσι, δεν παιζει το Χ6 να ειναι χειροτερο... πιστευω θα το δωσουν καποια στιγμη...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν 434mhz cpu ολα αυτα. *

 

μακαρι τελικα να δωθει η αναβαθμιση, εστω και για το Χ6

 

 

*αρχικα το 5800 ειχε 330mhz cpu αλλα με το δευτερο update της Νοκια του εγινε ΟC στα 434 ωστε να γινει πιο γρηγορο και να υποστηριξει σωστα το kinetic scrolling ( το οποιο επισης μπηκε στη συσκευη επειτα απο update)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το θυμαμαι αυτο με το oc... κατι ακουγεται και για τα σημερινα οταν παρουν την μπελλε :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το θυμαμαι αυτο με το oc... κατι ακουγεται και για τα σημερινα οταν παρουν την μπελλε :p

 

Θα μπορουσε να γινει μιας και οι 680αρηδες ειναι underclocked απο τη Νοκια.:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να γινει μιας και οι 680αρηδες ειναι underclocked απο τη Νοκια.:)

 

ναι :) του 5800 ηταν και αυτος ? η απο "μαμα"330 ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι :) του 5800 ηταν και αυτος ? η απο "μαμα"330 ?

 

δεν εχω ιδεα!

 

φανταζομαι θα ηταν underclocked απο Νοκια γιατι νομιζω ειναι ο ιδιος ακριβως επεξεργαστης που φορανε και τα υπολοιπα S60 5th edition (S^1)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι :) του 5800 ηταν και αυτος ? η απο "μαμα"330 ?

 

Ο επεξεργαστής είναι ο ARM11 που χρησιμοποιούν απ' την εποχή του Ν70, προφανώς βελτιωμένος... :)

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνώμη σας ποια είναι το καλύτερο ported firmware για το 5800 μας?
Link to comment
Share on other sites

Aυτη τη σελιδα και τα σχολια της τσεκαρω μερα παρα μερα αλλα χθες και σημερα δεν μπηκα.

 

χμ, ναι απ'ο,τι βλεπω το σβησανε απο τη λιστα.

κριμα:(

 

ονειρο ηταν και παει

 

Πάντως στο forum της nokia όπως και σε κάποια σχόλια αναφέρουν ότι θα γίνει το update αλλά θα καθυστερήσει λίγο ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω πρόβλημα με το 5800 της κοπέλας μου. Ξαφνικά σήμερα η μισή οθόνη μαύρη..μελανιασμενη.. Δεν ξέρω το γιατί κ το πως. Παίζει να φταίει o μαγνήτης που έχει η τσάντα της εκεί που το βάζει; αν ναι πόσο ναι θέλει η οθόνη ναι της φτιάξω;
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω πρόβλημα με το 5800 της κοπέλας μου. Ξαφνικά σήμερα η μισή οθόνη μαύρη..μελανιασμενη.. Δεν ξέρω το γιατί κ το πως. Παίζει να φταίει o μαγνήτης που έχει η τσάντα της εκεί που το βάζει; αν ναι πόσο ναι θέλει η οθόνη ναι της φτιάξω;

 

Πιθανοτατα φταιει ο μαγνητης.

μπορει επισης καπου να πιεστηκε η οθονη με πολυ δυναμη.

 

πας για αλλαγη οθονης.

παρε τηλεφωνο σε καποιο κοντινο Nokia Care να σου πουν το κοστος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θέλω να μου πείτε εάν μπορώ να κάνω κάποιου είδους "φορματ" στη συσκευή μου για να διαγραφεί ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ υπάρχει μέσα. Αυτό θέλω να το κάνω για να διαγράψω οποιοδήποτε κακόβουλο λογισμικό έχω πιθανώς εγκατεστημένο στο κινητό μου. Το μόνο που θέλω να σωθεί από αυτο το φορματ είναι οι επαφές μου και εάν είναι δυνατόν τα μηνύματα.

 

Μπορείτε να μου πείτε πώς ακριβώς θα γίνει;

 

Ευχαριστώ

Edited by mouse
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Κρατησε backup τις επαφες και τα μηνυματα μεσω Ovi Suite απο τον υπολογιστη σου, και μετα κανε hard reset στο 5800 σου.

 

για hard reset: στην οθονη που γραφεις τον αριθμο που θες να καλεσεις πατησε *#7780#

 

*αν οι επαφες σου ειναι ηδη αποθηκευμενες στην sim δεν φοβασαι μηπως χαθουν.

*υπαρχει οδηγος που τα εξηγει ολα αυτα αναλυτικα και εδω στο myphone αλλα και στο google αν ψαξεις.

επισης μπορεις να το δεις πως γινεται και στο youtube.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε backup τις επαφες και τα μηνυματα μεσω Ovi Suite απο τον υπολογιστη σου, και μετα κανε hard reset στο 5800 σου.

 

για hard reset: στην οθονη που γραφεις τον αριθμο που θες να καλεσεις πατησε *#7780#

 

*αν οι επαφες σου ειναι ηδη αποθηκευμενες στην sim δεν φοβασαι μηπως χαθουν.

*υπαρχει οδηγος που τα εξηγει ολα αυτα αναλυτικα και εδω στο myphone αλλα και στο google αν ψαξεις.

επισης μπορεις να το δεις πως γινεται και στο youtube.

 

Για ποιό λόγο να δω τον οδηγό; Αφού το μόνο που έχω να κάνω είναι να πληκτρολογήσω αυτόν τον αριθμό και μετά περιμένω, έτσι δεν είναι;

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...