Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το ειδα στο μητρωο ειναι αξιοπιστο? Εφαρμογη να κλεινεις το ιτερνετ? Αν μπω πχ facebook πως βγαινω μετα να μην τρεχει απο πισω και τρωει data?

Ναι αξιόπιστο είναι αλλά πέρνα και την εφαρμογή που σου είπα ώστε να το ελέγχεις εις διπλούν για να είσαι σίγουρος. Δεν χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα για να κλείνει την σύνδεση. Όταν τερματίσεις την εφαρμογή αποσυνδέεται και η ενεργή σύνδεση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ φιλε θα το περασω να το δω. Αυτο που λες ισχυει για οποια σελιδα ανοιξω στο ιτερνετ? Οταν βγω δεν τρεχει απο πισω?

Σορρυ για την ασχετιλα αλλα ρωταω εκ μερους του αδελφου μου εγω εχω αλλη μαρκα κινητου.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

κανονικα τρεχει απο πισω, εφοσον δεν κανεις εξοδο, αλλα δε καταναλωνει data (οσο δε χρησιμοποιεις το ιντερνετ)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οποια εφαρμογη ανοιγει να την κλεινει μετα για τα καλα? ευχαριστω
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας μέσα στην εκάστοτε εφαρμογή Επιλογές > Έξοδος (Options > Exit), δεν θα μένει στο παρασκήνιο, αλλά θα τερματίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα του πω να το δοκιμασει να σαι καλα!
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Eδω και ενα διμηνο χρησιμοποιω τα Sennheiser mx-370 με το Τube.

Eιναι πολυ καλα για τα λεφτα τους (~14 ευρω) αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος αλλος εχει Sennheiser με το 5800 επισης.

 

Να μου προτεινε κατι ακομα καλυτερο απο αυτα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα στο μητρωο ειναι αξιοπιστο? Εφαρμογη να κλεινεις το ιτερνετ? Αν μπω πχ facebook πως βγαινω μετα να μην τρεχει απο πισω και τρωει data?

 

Το 5800 έχει ήδη μετρητή δεδομένων, θα τον βρεις στην εφαρμογή Μητρώο, αλλά αν θες εφαρμογή υπάρχει το Data Quota.

 

Έχε στο νου σου ότι ο ενσωματωμένος μετρητής δεδομένων δεν καταγράφει τη κίνηση που γίνεται μέσω wifi. Στο λέω για να μην ψάχνεσαι άμα δεις διαφορές ανάμεσα στα 2 προγράμματα :D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οποια εφαρμογη ανοιγει να την κλεινει μετα για τα καλα? ευχαριστω

Μα έτσι και αλλιώς έχει πάντα να βλέπεις το σύμβολο της σύνδεσης για επιβεβαίωση, αν η σύνδεση του ίντερνετ είναι ενεργή είτε μέσω 3G είτε μέσω wi-Fi.

Αν τα σχετικά συμβολάκια είναι off, τότε δεν υπάρχει σύνδεση.

 

εχει περάσει κανεις το fw C6 στο 5800 ? σε πολλά ξένα forum ειναι ευχαριστημένοι πολλοί

Έχω περασμένο το VORTEX εδώ και πολλούς μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση ? Λίγες μέρες πριν βγήκε το Vortex 1.5 το οποίο θα περάσω σε λίγο ;)

 

Τελικά πέρασα την 1.4. Πολύ καλή ;)

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Για να γράφω ότι το έχω μερικούς μήνες, προφανώς έχω την προηγούμενη έκδοση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eδω και ενα διμηνο χρησιμοποιω τα Sennheiser mx-370 με το Τube.

Eιναι πολυ καλα για τα λεφτα τους (~14 ευρω) αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος αλλος εχει Sennheiser με το 5800 επισης.

 

Να μου προτεινε κατι ακομα καλυτερο απο αυτα.

 

εγω εχω τα sennheiser cχ300ii (in-ear - ψειρες), τα οποια εκαναν περιπου 40ε αν θυμαμαι καλα, και ειμαι πολυ ικανοποιημενος (παιζουν καθαρα, δυνατα -δε χρειαζεται να βαλω την ενταση πανω απο 40%, και κοβουν αρκετα και τους εξω θορυβους). Καμια σχεση με τις κλασσικες φτηνιαρικες ψειρες (αυτο ελειπε αλλωστε, αφου ανηκουν σε αλλη κατηγορια τιμης).

Συγκριση με αλλα ακουστικα παρομοιας κατηγοριας τιμης δεν εχω κανει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους και χρόνια πολλά.

Πρόσφατα αγόρασα ένα wifi εκτυπωτή canon. Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως υπάρχει κανένα προγραμματάκι για απέυθείας εκτύπωση ή μέσω δικτύου ασύρματα; πρίν είχα hp εκτυπωτή και γίνοταν.

θά χαρώ να λάβω μια απάντηση έστω και αρνητική τουλάχιστων να σταματήσω να ψαχνω.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ, έχω ένα θέμα, όχι πολύπλοκο, αλλά....κουραστικό!!!

εχει ανοίξει η τρύπα (sic) της γραφίδας, και δε στέκεται μέσα. Εχω χασει ήδη 2 !

δεν ειναι σπουδαίο θέμα, αλλα....είναι βαρετό να μένεις χωρίς γραφίδα καθε 3 κ λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε λίγο μονωτική και βάλτην εκεί που ακουμπάει η γραφίδα με το καπάκι. Στην εσοχή που αφήνει κάτω αριστερά όταν βγει η γραφίδα.

Αλλιώς πάρε καινούργιο καπάκι.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ, έχω ένα θέμα, όχι πολύπλοκο, αλλά....κουραστικό!!!

εχει ανοίξει η τρύπα (sic) της γραφίδας, και δε στέκεται μέσα. Εχω χασει ήδη 2 !

δεν ειναι σπουδαίο θέμα, αλλα....είναι βαρετό να μένεις χωρίς γραφίδα καθε 3 κ λίγο...

 

Κλασσική περίπτωση βλάβης, εγώ έχω αγοράσει ήδη 3 φορές πίσω καπάκι (που πωλείται μαζί με τη γραφίδα). Στα 8€ από nokia store.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κλασσική περίπτωση βλάβης, εγώ έχω αγοράσει ήδη 3 φορές πίσω καπάκι (που πωλείται μαζί με τη γραφίδα). Στα 8€ από nokia store.

 

Bαζεις σελοτέιπ στο κεφαλι της γραφιδας και στεκεται μια χαρα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έβγαλε ενημέρωση για τον Music Player και δυστυχώς την εγκατεστησα χωρίς να διαβάσω τι αλλάζει... Ξέρει κανεις??

edit: το εψαξα λιγο στο γουγλη και ειδα οτι δινει την δυνατοτητα να δειχνει τους στοιχους ενος τραγουδιου...

Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω μια απορία σχετικά με τη γραφίδα..

Βασικά είμαι περίεργος που χρησιμοποιείτε τη γραφίδα τόσο πολύ και σας χαλάει.

Εγώ μετά τα πρώτα firmware την έκοψα τελείως..

Άντε που και που χρησιμοποιώ την πέννα για καμια ειδική περίπτωση :p

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τα sennheiser cχ300ii (in-ear - ψειρες), τα οποια εκαναν περιπου 40ε αν θυμαμαι καλα, και ειμαι πολυ ικανοποιημενος (παιζουν καθαρα, δυνατα -δε χρειαζεται να βαλω την ενταση πανω απο 40%, και κοβουν αρκετα και τους εξω θορυβους). Καμια σχεση με τις κλασσικες φτηνιαρικες ψειρες (αυτο ελειπε αλλωστε, αφου ανηκουν σε αλλη κατηγορια τιμης).

Συγκριση με αλλα ακουστικα παρομοιας κατηγοριας τιμης δεν εχω κανει παντως.

 

Τελικα πηρα τα CX280 (αυτα βρηκα).

 

34 ευρω,

Νομιζω πως ειναι παρομοια με αυτα που λες.

 

 

edit: τι μπασο ειναι αυτο!

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο το κινητο, θελω καποιο που ναι παρομοιο σε χαρακτηριστικα ή και καλυτερα απο αυτο , τι προτεινετε (η αδερφη μου το χει) .

 

Οχι κατι που εχει χειροτερη καμερα πχ

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο το κινητο, θελω καποιο που ναι παρομοιο σε χαρακτηριστικα ή και καλυτερα απο αυτο , τι προτεινετε (η αδερφη μου το χει) .

 

Οχι κατι που εχει χειροτερη καμερα πχ

 

Εξαρταται απο το ποσο που διαθετει,αλλα μια καλη επιλογη πιστευω ειναι το C7-00

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...