Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο βασικό είναι ότι αναστήθηκε το radio, δεν δούλευε καθόλου πριν τώρα λειτουργεί κανονικά... Επιτέλους...

Δεν ξέρω ίσος είναι και ιδέα μου αλλα νομίζω ότι πιάνει καλύτερα σήμα μετά την αναβάθμιση

στο δωμάτιο μου δεν έπιανε σχεδόν ποτε και τώρα το σήμα είναι στη μέση!!!

Ο browser πετάει τώρα...

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω ίσος είναι και ιδέα μου αλλα νομίζω ότι πιάνει καλύτερα σήμα μετά την αναβάθμιση

 

Αυτό με το σήμα το παρατήρησα κι εγώ. Δεν ξέρω αν είναι πλασματικό, αλλά μετά την αναβάθμιση έχει φουλ ένδειξη!!! Ενώ πριν, επειδή είμαι σε βουνό έδειχνε μέσα στο σπίτι, μόλις δύο γραμμές.

Edited by alfa3delta
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό με το σήμα έγινε για να βουλώσει το στόμα του steve jobs?

έκανα και εγώ μέσω fota την αναβάθμιση και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.θέλω να δω αν η αυτονομία του βελτιώθηκε....

Link to comment
Share on other sites

Πατώ να κάνει αναβάθμιση μέσω Fota ... Processing... και επανέρχεται στην οθόνη με τα updates..

 

Αν την κάνω την αναβάθμιση μέσω PC Suite θα χαθούν τα ελληνικά μου?

 

edit: όλα οκ, ενεργοποίησα την ασύρματη, ξαναδοκίμασα και ειναι οκ!

Edited by Demis_CY
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ελληνικό product code όπως έχουμε πει πολλές φορές, ναι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σήμα το παρατήρησα κι εγώ. Δεν ξέρω αν είναι πλασματικό, αλλά μετά την αναβάθμιση έχει φουλ ένδειξη!!! Ενώ πριν, επειδή είμαι σε βουνό έδειχνε μέσα στο σπίτι, μόλις δύο γραμμές.

 

Και όμως δεν είναι πλασματικό, πραγματικά το σήμα είναι καλύτερο ακόμα και κατά τι διάρκεια τις κλήσης...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ελληνικό product code όπως έχουμε πει πολλές φορές, ναι!

 

Δεν έχω ελληνικό έχω κάνει 4 ενημερώσεις και μια χαρά ελληνικά έχω.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όταν η αναβάθμιση γίνεται μέσω FOTA δεν χάνεις τα ελληνικά ό,τι product code και αν έχεις. Όταν όμως η αναβάθμιση γίνει μέσω του NSU και η συσκευή δεν έχει γνωστό ελληνικό product code ή γενικά το product code δεν περιέχει την ελληνική γλώσσα δεν θα έχεις ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ήδη βγήκε και η πρώτη πειραγμένη έκδοση του firmware.

Εγώ θα περιμένω για του blaze πάντως. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα εκτος του rds,παλι δεν δουλευει
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Πανω που πηγαινα να γραψω δε μου δουλευει παλι το rds, ειχε μια αναλαμπη και πηγε να δουλευει αλλα τελικα τωρα που το εχω λιγη ωριτσα και εχω δοκιμασει αρκετους σταθμουν τελικα δε δουλευει λολ.

Η θα θελει σουπερ δυνατο σημα ή ειναι πολυ "αργο" (?) στη ληψη του ή δε ξερω κ εγω τι, παντως μουφα το rds σε μενα τουλαχιστον.

 

O browser σφαιρα παντως, εν ριπη οφθαλμου (που λεει ο λογος) ανοιγουν οι σελιδες.

Παντως και η ταχυτητα των μενου μου φαινεται να εχει διορθωθει λιγο..

 

*EDIT*

τωρα που το θυμηθηκα η μοναδικη αυτη φορα που πηγε να δουλεψει το rds ηταν οταν μου εστειλαν μηνυμα και αρχισε να χτυπαει ο ηχος του μηνυματος ενω ειχα το ραδιο ανοιχτο, λετε να παιζει ρολο? Το "ταρακουνησε" ή τιποτε τετοιο?

Edited by vbatsigr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Έβαλα σήμερα το νέο λογισμικό και στο δικό μου 5800 και στης κοπέλας μου,και κάναμε και οι 2 αναβάθμιση μέσω του FOTA.

Εμένα όλα μια χαρά (αν και δεν έχω δοκιμάσει το rds),αλλά στης κοπελιάς μου δεν λειτουργεί το ovi store.το έκανα απεγκατάσταση,και όταν πάω να το εγκαταστήσω ξανά,λέει "Σφάλμα ενημέρωσης" και σταματάει.

Τί μπορούμε να κάνουμε για να το διορθώσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Έβαλα σήμερα το νέο λογισμικό και στο δικό μου 5800 και στης κοπέλας μου,και κάναμε και οι 2 αναβάθμιση μέσω του FOTA.

Εμένα όλα μια χαρά (αν και δεν έχω δοκιμάσει το rds),αλλά στης κοπελιάς μου δεν λειτουργεί το ovi store.το έκανα απεγκατάσταση,και όταν πάω να το εγκαταστήσω ξανά,λέει "Σφάλμα ενημέρωσης" και σταματάει.

Τί μπορούμε να κάνουμε για να το διορθώσουμε?

 

ωχ. αρχισανε τα καλα. φιαχνει ενα προβλημα και δημιουργουντα αλλα 2?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Έβαλα σήμερα το νέο λογισμικό και στο δικό μου 5800 και στης κοπέλας μου,και κάναμε και οι 2 αναβάθμιση μέσω του FOTA.

Εμένα όλα μια χαρά (αν και δεν έχω δοκιμάσει το rds),αλλά στης κοπελιάς μου δεν λειτουργεί το ovi store.το έκανα απεγκατάσταση,και όταν πάω να το εγκαταστήσω ξανά,λέει "Σφάλμα ενημέρωσης" και σταματάει.

Τί μπορούμε να κάνουμε για να το διορθώσουμε?

 

Το θέμα με το ovi store συζητιέται εδώ. Πάντως τώρα που το απεγκατέστησες, πήγαινε μέσω browser στο ovi store ( νομίζω κάπου στις επιλογές λέει "προσθήκη εφαρμογών" ή κάτι τέτοιο ) και ξαναεγκατέστησε την καινούρια version και θα παίξει μια χαρά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό με τη βελτίωση του σήματος ισχύει;Το έλεγξε κανείς με κάποιο πρόγραμμα που μετράει ισχύ σήματος σε dbm όπως π.χ. Το energy profiler?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το ovi store συζητιέται εδώ. Πάντως τώρα που το απεγκατέστησες, πήγαινε μέσω browser στο ovi store ( νομίζω κάπου στις επιλογές λέει "προσθήκη εφαρμογών" ή κάτι τέτοιο ) και ξαναεγκατέστησε την καινούρια version και θα παίξει μια χαρά!

 

To έγραψα εδώ καθώς θεωρώ πώς είναι θέμα του firmware και όχι του προγράμματος.Το έκανα αυτό που λες και τίποτα,πάλι το ίδιο πρόβλημα...

Μέχρι και εγκατάσταση από ovi suite προσπάθησα να κάνω,αλλά πάλι κολλάει στο ίδιο σημείο.

Όσο για το rds,σε εμένα τζίφος....:X

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο σίτε την κατέβασες?

χρησιμοποιοντας το NSU(nokia software update) κανεις την δουλεια σου,δεν χρειαζεται να κατεβασεις εσυ κατι

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

@Geass

Καλώς ήρθες στο myphone.

 

Για το πως κάνεις αναβάθμιση λογισμικού διάβασε το Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω; από το οδηγό Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό που λες και τίποτα,πάλι το ίδιο πρόβλημα...

Μέχρι και εγκατάσταση από ovi suite προσπάθησα να κάνω,αλλά πάλι κολλάει στο ίδιο σημείο.

Όσο για το rds,σε εμένα τζίφος....:X

Ωχ, μου φαίνεται ότι ο pexths έχει δίκιο! Φτιάχνουν ένα και χαλάνε κάτι άλλο. Μήπως ήρθε η ώρα για hard format; Το RDS και σε μένα αργεί πολύ να λειτουργήσει. Πάνω από 1,5 λεπτό κάνει να δείξει. Ενώ το σήμα πάνω δεξιά ανάβει αμέσως μόλις συντονίσεις στο σταθμό. Αυτό μου το έκανε στις versions 30 & 40. Στην 50 είχε διορθωθεί και έδειχνε αμέσως.

 

Το θέμα με το landscape έφτιάξε;

Μπα, δε νομίζω. Χθες μου το έκανε πάλι...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μου φαίνεται ότι ο pexths έχει δίκιο! Φτιάχνουν ένα και χαλάνε κάτι άλλο. Μήπως ήρθε η ώρα για hard format; Το RDS και σε μένα αργεί πολύ να λειτουργήσει. Πάνω από 1,5 λεπτό κάνει να δείξει. Ενώ το σήμα πάνω δεξιά ανάβει αμέσως μόλις συντονίσεις στο σταθμό. Αυτό μου το έκανε στις versions 30 & 40. Στην 50 είχε διορθωθεί και έδειχνε αμέσως.

 

 

Μπα, δε νομίζω. Χθες μου το έκανε πάλι...:mad:

 

με ενα minor update δεν περιμενα και θαυματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...