Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gb2 καταρχην καλως ηρθες στην παρεα μας .

Τα gadgets ,συσκευες κλπ δεν εχουν οριο ηλικιας :)

Το μονο που χρειαζεται ειναι ορεξη ;)

 

Τα δικτυα στα οποια προσπαθεις να συνδεθεις ειναι ελευθερα ?

Αν οχι,τοτε θα πρεπει να γνωριζεις και το κλειδι ασφαλειας τους.

Εαν ειναι κλειδωμενα λοιπον ,θα σου ζητηθει να πληκτρολογησεις

αυτο το κλειδι .

Επιπλεον ,απο ισχυ σηματος ,πως πανε ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλωσαςβρήκα λοιπόν..Ημουν στο ένα μέτρο , έδωσα κλειδιά , μπήκα σε δημόσια ξεκλείδωτα και ...σήκωσα τα χέρια ψηλά..Ολα τα μόντεμ δέχονται IP (αν την έπιασα σωστά αυτήν την παράμετρο)..
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς λύθηκε αυτό το πρόβλημα με hard format.

Για να μάθεις πως το κάνεις, καθώς και για να πάρεις τις βασικές πρώτες γνώσεις δες το S60 5th Edition Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία, ώστε υπάρχει τελικά ιστορικό προηγούμενο...Είπα και εγώ τόση γκαντεμιά ..Ευχαριστώ θερμά για την άμεση ανταπόκριση και τα links. Θα επανέλθω για το αποτέλεσμα . Τέλος μια ατάκα (ξέρω τους κανόνες για τα οφ τόπικς..) :Καθώς ο άνδρας μεγαλώνει ξέρετε τι είναι το μόνο πράγμα που αλλάζει;Ακριβαίνουν τα παιχνίδια του...

Καληνύχτα και πάλι ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ειναι πολυ ευοκολο να βρεις τις απαντησεις σου αν ξεκινησεις να διαβαζεις απο το τελος! Επισης, ποσο το βρηκες στο e-bay γιατι και εδω ελλαδα εχει πεσει πολυ η τιμη του! Στα 250 περιπου!

 

 

Καλημέρα. Και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Από Αγγλία (κατάστημα) το βρίσκω 200 € με τα μεταφορικά, αλλά από ιδιώτες που απλά ήταν η αναβάθμιση τους από τις εταιρίες κινητής ( με εγγύηση) το βρίσκω από 150€-200€

 

Ευχαριστώ και πάλι. Με το που το αγοράσω θα σας γράψω εντυπώσεις.

 

Απο που μπορώ να το βρώ?

 

Νομίζω ότι εάν μπεις από το κινητό σου μέσω wifi στην σελίδα της adobe, το εντοπίζει και το κατεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εάν μπεις από το κινητό σου μέσω wifi στην σελίδα της adobe, το εντοπίζει και το κατεβάζει.

 

Εφαρμογές>Ενημ. Εφαρ.>Αναζήτηση Ενημερώσεων

Συνδέσαι στο internet, ή αν έχεις WLAN ακόμα καλύτερα.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερωτησούλα ακόμα???????:D

 

Έψαξα στο site αλλά και στο google για το πώς μπορώ να ξεκλειδώσω το 5800 εάν π.χ ανήκει στην Orange. Δυστυχώς δεν βρήκα και πολλά πράγματα. Θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα link για να δω πως γίνεται???:O

 

Χρησιμοποιώντας τα προγράμματα για debranding ξεκλειδώνει κιόλας???:wacko:

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερωτησούλα ακόμα???????:D

 

Έψαξα στο site αλλά και στο google για το πώς μπορώ να ξεκλειδώσω το 5800 εάν π.χ ανήκει στην Orange. Δυστυχώς δεν βρήκα και πολλά πράγματα. Θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα link για να δω πως γίνεται???:O

 

Χρησιμοποιώντας τα προγράμματα για debranding ξεκλειδώνει κιόλας???:wacko:

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Εαν ειναι κλειδωμενο σε εταιρια ,δεν μπορεις να κανεις και πολλα

πραγματα . Υπο φυσιολογικες συνθηκες ,το μονο που μπορεις να κανεις ,

ειναι απο την εταιρια στο οποιο ειναι κλειδωμενο .

 

Ρωτησε επισης στο 9volto.gr

 

Δεν σου συνιστω ομως , να παρεις κλειδωμενη συσκευη ...

 

Οχι ,αλλο πραγμα το debranding..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι κλειδωμενο σε εταιρια ,δεν μπορεις να κανεις και πολλα

πραγματα . Υπο φυσιολογικες συνθηκες ,το μονο που μπορεις να κανεις ,

ειναι απο την εταιρια στο οποιο ειναι κλειδωμενο .

 

Ρωτησε επισης στο 9volto.gr

 

Δεν σου συνιστω ομως , να παρεις κλειδωμενη συσκευη ...

 

Οχι ,αλλο πραγμα το debranding..

 

Ok σ'ευχαριστώ....:) Θα αγοράσω ξεκλείδωτη!Άλλωστε για 10€ διαφορά αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ γω κατι παιδια... άν διαμορφωσω τη καρτα μνήμης, θα χαθουν εκτος απτα αρχεια μου και ολα τα προγραμμα που ειχε προεγκατεστημενα η νοκια ;;; πχ νοκια μαπς κτλ κτλ ;;; :rolleyes:

το συγκεκριμενο προγραμμα μηπως εχει σπασει; γιατι με το γκαρμιν ειναι πολυ αργο και εχει πολλα κολληματα σε μεγαλες αποστασεις πχ Αθηνα-Σαλονικη... :(

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..^^:happy:

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω το 5800..μου αρεσει παρα πολυ οποτε σκευτομαι να δοσω τα 3 κατοσταρικα που χρειαζονται για να το παρω.. αξιζει τα λεφτα του ?

Θα μου ερθει με τις τελευταιες ενημερωσεις κτλπ ?Γιατι δεν το κατεχω το αθλημα και δεν ξερω αν δυσκολευτω στα DL κτλπ που χρειαζοντε..

Επισης παιζει να ειναι παραεισαγωγης κτλπ απο το e-shop που θα το παρω?

Και ειναι τοσο joker οσο μου λενε για το αν μου πεσει καλη συσκευη ?:confused:

 

Ty για τις απαντησεις σας παιδια

καλως σας βρηκα :P

 

 

 

P.S Διαβασα ολλο το παρτ 2 για το 5800 αλλα γμτ δεν καταλαβα ακομα που ειναι η περιβοητη σχισμη..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ γω κατι παιδια... άν διαμορφωσω τη καρτα μνήμης, θα χαθουν εκτος απτα αρχεια μου και ολα τα προγραμμα που ειχε προεγκατεστημενα η νοκια ;;; πχ νοκια μαπς κτλ;

 

Τον φάκελο cities τον κρατάς και τον επαναφέρεις μετά το φορμάτ. Όσο για τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να βρεις πολύ εύκολα. Οπότε, κράτα τα αρχεία σου και προχωρά σε φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

Τον φάκελο cities τον κρατάς και τον επαναφέρεις μετά το φορμάτ. Όσο για τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει κάτι που δεν μπορείς να βρεις πολύ εύκολα. Οπότε, κράτα τα αρχεία σου και προχωρά σε φορμάτ.

 

κράτησα μεν το backup αλλα αυτος ο φακελος σε τι χρησημευει; εφοσον εκανα hard format το κινητο και την καρτα, το maps μου ανοιγει κανονικα... αυτος ο φακελος τι ακριβως ειναι ;

 

 

@xristos21gr

μην αφχωνεσαι για τιποτα, ολα τα μοντελα ειναι ιδια πλεον. διαφορες ειναι μηδαμηνες. Η σχισμη υπαρχει, αλλα δε παιζει τιποτα klein mein. ενημερωση το κανεις ανετα απτο nokia updater που σου παρεχει ηδη με τη συσκευη, ολα ειναι απλα και ευκολα, αξιζει τα φραγκα του γιατι εχει οτι καινουργιο διαθετη ενα συγχρονο κινητο wifi/gps/e-mail/3G κτλ κτλ

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο φάκελος περιέχει τους χάρτες και τα δεδομένα που έχεις αποθηκεύσει και αφορούν το nokia maps. Αν δεν τον σώσεις, θα πρέπει να ξανακατεβάσεις τους χάρτες από τον υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο διαστημα(περιπου 1.5 βδομαδα) αρχιζει και μου κανει κατι παραξενα...Το κινητο το εχω απο τον Απριλιο και μεχρι για το διαστημα που μιλαω δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα-παραπωνο...

 

-το πρωτο που εγινε ηταν,οτι ενα βραδυ δεν μπορουσα να στειλω μηνυμα(ενω ειχα καρτα) και δεν μπορουσα να λαβω τηλεφωνο και μηνυματα(ηρθαν ολα το επομενο πρωϊ )

 

-το ακουστικο. δεν ακουω αυτον που μου μιλαει,κλεινω ξαναπερνω/με ξαναπερνουν και ολα οκ.

 

- πριν 5 λεπτα και ενω ειχα μπροστα μου το κινητο κλειδωμενο χωρις να το ακουμπαω, το βλεπω εντελως ξαφνικα να κανει επανεκκινηση!!

 

 

εκτος του ακουστικου που υπηρχε προβλημα στις πρωτες παρτιδες και εμενα δεν ηταν μεσα σε αυτες(εξαλλου τωρα το θυμηθηκε?) εχει συναντησει κανεις αλλος κατι απο τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

αν παρω το 5800 απο το e-shop π.χ σε περιπτωση που παθει κατι και θελει φτιαξιμο μεσα στην εγγυηση το παω e-shop η σε οποιο καταστημα το αγορασα(vodafone,γερμανος) η το παω σε νοκια σοπ και το φτιαχνουν δωρεαν ?:confused:

 

 

 

 

 

 

Edit : Και κατι που ξεχασα..εχουν καποια διαφορα το μπλε 5800 με το κοκκινο ?

Στα menu τους κτλπ ? Ty ^^

Link to comment
Share on other sites

Πας κατευθείαν σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες.Το παρατηρησα και εγω χθες το πρωι μετα την τελευταια αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάω να δω κάποια βιντεάκια απο κάποιες ιστοσελίδες, αλλα στην θέση τους μου βγάζει ένα F (απο το flashplayer) και το νουμεράκι 9. Που μπορώ να το βρω το συγκεκριμένο προγραμματάκι ώστε να τρέχει κανονικά το βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Το πήρα και γώ το κινητάκι :D

Έχει τη V21.0.025 αλλά για το δικό μου product code δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση ακόμα :(

Υπάρχει περίπτωση για κάποια συγκεκριμένα product codes να μη βγαίνουν ποτέ αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Το πήρα και γώ το κινητάκι :D

Έχει τη V21.0.025 αλλά για το δικό μου product code δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση ακόμα :(

Υπάρχει περίπτωση για κάποια συγκεκριμένα product codes να μη βγαίνουν ποτέ αναβαθμίσεις;

Αν το εν λόγω product code είναι branded συσκευής (Vodafone Live, MyCosmos etc) ναι, μπορεί να μη βγει ή στη καλύτερη να καθυστερήσει αρκετά να βγει.

 

 

Παίδες πάω να δω κάποια βιντεάκια απο κάποιες ιστοσελίδες, αλλα στην θέση τους μου βγάζει ένα F (απο το flashplayer) και το νουμεράκι 9. Που μπορώ να το βρω το συγκεκριμένο προγραμματάκι ώστε να τρέχει κανονικά το βίντεο?

Απαιτούν flash player 9, κάτι το οποίο δεν είναι διαθέσιμο για κινητά γενικότερα.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σας παίδες. Ευχαριστώ τους φίλους nervous και Itchrist86

Πράγματι το πρόβλημα wifi (Ιστός:Καμία ανταπόκριση πύλης) λύθηκε με Hard Reset. Μπράβο λεβέντες μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...