Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο το εχω πανω απο ενα χρονο και τους τελευταιους 2-3 μηνες εχει χαλαρωσει η θεση που μπαινει η γραφιδα,με αποτελεσμα να βγαινει πολυ ευκολα.Δεν εφαρμοζει οπως στις αρχες και γλιστραει πανευκολα προς τα κατω :(

 

Δοκιμασα να αλλαξω γραφιδα και να κουμπωσω καπως καλυτερα την πισω οψη αλλα ενω στην αρχη μου φανηκε οτι κατι βελτιωθηκε,τελικα τπτ.

 

Το εχει αντιμετωπισει κανενας αλλος?Να το παω εκει το πηρα να το κοιταξουν?

Εγώ ειχα το ήδιο πρόβλημα και ευγαλα το καπάκι , και εκει που μπένει η γραφίδα έβαλα λίγο μονοτικη ταινία ετσι ώστε να στενέψει το ανοιγμα . Μετά από αυτό ολα καλά !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα καινούριο πίσω κάλυμα με καινούριο πενάκι κανει 6-8 ευρώ σε nokia shop, τουλάχιστον τόσο το χα βρει οταν είχα πάρει για το δικό μου πριν καιρό. Μάλλον σε λίγο θα πάω για το 2ο... Είναι σύνηθες πρόβλημα αυτό, χαλαρώνει με τον καιρό ενα πλαστικό δοντάκι που έχει απο μέσα για να συγκρατεί το πενάκι.

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειχα το ήδιο πρόβλημα και ευγαλα το καπάκι , και εκει που μπένει η γραφίδα έβαλα λίγο μονοτικη ταινία ετσι ώστε να στενέψει το ανοιγμα . Μετά από αυτό ολα καλά !!!!!!!

 

Και εγω εκανα κατι παρομοιο..

Εκει που κουμπωνει η γραφιδα, εβαλα λιγη δυνατη κολλα κ μολις στεγνωσε κουμπωνε και παλι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείτε να τυλίξετε ένα κομμάτι σελοτέϊπ στην πλευρά που κουμπώνει η γραφίδα. Προσοχή να το τυλίξετε μία φορά. Όταν είχα το ίδιο πρόβλημα αυτό είχα κάνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις τελευταιες μερες το κινητο ειναι λιγο ζεστο χωρις να το χρησημοποιω,και η μπαταρια κραταει εμφανως λιγοτερες μερες..Α και ολοες οι εφαρμογες ειναι κλειστες...ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?λετε να με υποκλεβουν :P :P ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το bluetooth ειναι απιθανο να το κανουν εκτος και εαν μου εχει διαφυγει κατι.. :O

 

Mπορει να νομιζεις οτι ειναι ζεστο λογο καλοκαιριου. Οταν λες οτι δεν ανοιγουν οι εφαρμογες??

 

Eαν θελεις να εχεις το κεφλι σου 1000% ησυχο κανεις foramt συσκευη και καρτα και τελειωσες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη βοηθεια.Εκανα και ενα μικρο ψαξιμο και οντως με την ταινια εφτιαξε το προβλημα.

 

Συγκεκριμενα εκανα οτι δειχνει αυτος στη φωτογραφια κατω κατω:

 

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-Devices-and-S60/5800-stylus-falling-out-easily/m-p/519949

Link to comment
Share on other sites

Eννοω οτι οι εφαρμογες ειναι κλειστες και δεν λειτουργει καμια στο παρασκηνιο..μια χαρα ανοιγουν αλλα οχι το εχω σε μερος με σκια και ουτε περσυ το καλοκαιρι πχ δεν ειχα προσεξει κατι....τι να πω??παιζει να ταπαιξε η μπαταρια?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως καταλαβαινω τα πραγματα καλυτερα να κανεις hard format στην συσκευη και μετα format στην καρτα.

 

1. Θα λυθει το προβλημα με τις εφαρμογες.

2. Εαν εχεις να κανεις format αρκετο καιρο θα δεις σημαντικη βελτιωση στην λειτουργια της συσκευης.

3. Αφου κανεις format αφησε το 2-3 ημερες χωρις να περασεις καμια εφαρμογη. Ετσι θα ξερεις εαν εχει προβλημα η συσκευη η μπαταρια η αν απλος χρειαζοταν format.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πο πο αυτα τα Νοκια ταλαιπώρια..καθε μηνα και φορματ....θα το δοκιμασω παντως φιλε μου..σευχαριστω..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά μου φαίνεται πως με τη v50 η διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι αισθητά λιγότερα.... Νομίζω ότι τελικά το επιβεβαίωσα.. Εδώ και καιρό δε μπορούσα να κρίνω λόγω του ότι χρησιμοποιούσα αρκετά το wifi και έτσι χρειαζόμουν συχνά φορτίσματα...

 

Αλλά τώρα..

 

Φόρτισα το κινητό κανονικά (και μάλιστα κλειστό). Με μέτρια ομιλία την πρώτη μέρα, ελάχιστο internet και εφαρμογές και ελάχιστη ομιλία τη δεύτερη μέρα το κινητό θέλει πάλι φόρτιση. Συγκεκριμένα τη δεύτερη μέρα το πρωί είχε 4 γραμμές και μέχρι τις 7 το απόγευμα είχε μία...

Έχω εγκαταστήσει τη homescreen Orange Tsunami αλλά δε φαντάζομαι να δημιουργηθεί αυτή τέτοια μεγάλη διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας... Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να "τραβήξω" όλες τις πληροφορίες από τις επαφές; Θέλω να τις αποθηκεύσω στο κομπιούτερ για να τις περάσω αργότερα σε άλλο κινητό (xperia x10). Δεν θα έχω και τα 2 κινητά ταυτόχρονα για να κάνω αποστολή από το 1 στο άλλο..

 

Δοκίμασα να τα στείλω με bluetooth στο laptop αλλά δεν μου έστειλε όλες τις πληροφορίες..Στις περισσότερες επαφές έλειπε το 2ο ή 3ο κτλ νούμερο τηλεφώνου!!

Link to comment
Share on other sites

Πο πο αυτα τα Νοκια ταλαιπώρια..καθε μηνα και φορματ....θα το δοκιμασω παντως φιλε μου..σευχαριστω..

Tωρα θυμηθηκα αυτο το ποστ, μηπως ενοουσες την εξαφανιση των συντομευσεων? Προχειρη λυση για την περιπτωση σου αφου αναφερεις και το προβλημα με την μπαταρια, καλυτερα format οπως ειπαμε πριν για να γνωριζεις τι συμβαινει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2913341#post2913341

Πως μπορώ να "τραβήξω" όλες τις πληροφορίες από τις επαφές; Θέλω να τις αποθηκεύσω στο κομπιούτερ για να τις περάσω αργότερα σε άλλο κινητό (xperia x10). Δεν θα έχω και τα 2 κινητά ταυτόχρονα για να κάνω αποστολή από το 1 στο άλλο..

 

Δοκίμασα να τα στείλω με bluetooth στο laptop αλλά δεν μου έστειλε όλες τις πληροφορίες..Στις περισσότερες επαφές έλειπε το 2ο ή 3ο κτλ νούμερο τηλεφώνου!!

 

Παντα ειχα nokia και δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο αλλα δες το παρακατω ποστ μπορει να βοηθησει!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2958326#post2958326

 

 

edit:

Ρωτησε και στα SE λογικα θα υπαρχει καποιος που ειχε την ιδια απορια.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Oχι οχι..οι συντομευσεις ειναι στη θεσεις του(φτου φτου κιολας) εχει καιρο να μου συμβει αυτο απλα πιστευωοτι χωρις λογο ζεσταινεται η μπαταρια χωρις να χρησημοποιω το κινητο...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα βάλει μια επιλογή στο κινητο να κλειδώσει εάν μπεί αλλη καρτα μέσα...ομως το ξεχασα και εβαλα αλλη καρτα..τωρα μου λεει οτι το τηλεφωνο ειναι σε ''λειτουργία εκτός συνδεσης'' δεν εχει καθόλου σήμα.... Ξέρει κανείς κάτι για να το επαναφέρω??
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να "τραβήξω" όλες τις πληροφορίες από τις επαφές; Θέλω να τις αποθηκεύσω στο κομπιούτερ για να τις περάσω αργότερα σε άλλο κινητό (xperia x10). Δεν θα έχω και τα 2 κινητά ταυτόχρονα για να κάνω αποστολή από το 1 στο άλλο..

 

Δοκίμασα να τα στείλω με bluetooth στο laptop αλλά δεν μου έστειλε όλες τις πληροφορίες..Στις περισσότερες επαφές έλειπε το 2ο ή 3ο κτλ νούμερο τηλεφώνου!!

 

 

φιλε μου επειδη ο συγχρονισμος μεταξθ κινητων διαφορετικης εταιριας εχει καταντησει αθλος του ηρακλη,δοκιμασε το MOBILedit!4

και το καλο ειναι οτι συχρονιζεις και το outlook.με εχει βολεψει απιστευτα και το καλο ειναι οτι μου βγαζει σωστα τα ονοματα και τα επιπλεον τηλ ανα επαφη.

βεβαια δεν ξερω να σου πω αν υποστηριζει το xperia x10 ακομα,αλλα ανανεωνεται αρκετα συχνα το προγραμμα.

αλλιως συγουρη λυση ειναι nokia pc suite->outlook και μετα απο το outlook στο erricson pc suite.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα βάλει μια επιλογή στο κινητο να κλειδώσει εάν μπεί αλλη καρτα μέσα...ομως το ξεχασα και εβαλα αλλη καρτα..τωρα μου λεει οτι το τηλεφωνο ειναι σε ''λειτουργία εκτός συνδεσης'' δεν εχει καθόλου σήμα.... Ξέρει κανείς κάτι για να το επαναφέρω??

 

πατας το power μια φορα και επιλεγεις γενικο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο-Διαχείριση Τηλεφώνου-Ασφάλεια-Τηλέφωνο και SIM-Κλέιδωμα σε Αλλαγή SIM-Όχι+κωδικό ασφαλείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις τελευταιες μερες το κινητο ειναι λιγο ζεστο χωρις να το χρησημοποιω,και η μπαταρια κραταει εμφανως λιγοτερες μερες..Α και ολοες οι εφαρμογες ειναι κλειστες...ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?λετε να με υποκλεβουν :P :P ?

 

Επειδή όπως έγραψα παραπάνω έχω και εγώ ένα θέμα με την μπαταρία... Για δες αυτό το φόρουμ... Τι στο καλό παίζει με την v50 :-S ;;

 

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-Devices-and-S60/Nokia-5800-XM-v50-Battery-Problem-Bug/td-p/687415

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την v50 δεν είδα αλλαγή στην αυτονομία...

Ούτε κι εγώ. Κρατάει όσο και με την προηγούμενη έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την v50 δεν είδα αλλαγή στην αυτονομία...

 

σε μενα η διαφορα ειναι εμφανεστατη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μενα η διαφορα ειναι εμφανεστατη.

 

Και σε μένα το ίδιο...

Άντε να δούμε σε καμια v60 έκδοση το ραδιόφωνο να λειτουργεί χωρίς προβλήματα και την μπαταρία να αντέχει όσο τον πρώτο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...