Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα , ενώ έχω το αυτόματο κλείδωμα απενεργοποιημένο(οπότε δεν υφίσταται κλείδωμα) , ώς δια μαγείας όταν με παίρνουνε τηλέφωνο δεν μπορώ να απαντήσω..Κλειδώνει και δεν επιλέγονται όσα βγάζει στην οθόνη!!!Πρέπει και πάλι να το ξεκλειδώνω από το πλάι ώστε να μπορώ να επιλέξω την απάντηση..Αν το πατήσω από το πράσινο κουμπάκι σίγουρα και απαντάει!!Εχω κάνει και την τελευταία αναβάθμιση κτλ κτλ.

 

Αυτο ειναι προβλημα αν οντως κατι δεν εχεις κανει λαθος στις ρυθμισεις. Εχεις κανει φορματ μετα την αναβαθμιση? Γιατι κι εγω αντιμετωπιζα αλλης φυσης προβληματα και μετα το φορματ ημουν κομπλε. Συνηθως αυτη ειναι μια λυση, αν πιστευεις πως τα εχεις κανει ολα και δεν γινεται τιποτα...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι προβλημα αν οντως κατι δεν εχεις κανει λαθος στις ρυθμισεις. Εχεις κανει φορματ μετα την αναβαθμιση? Γιατι κι εγω αντιμετωπιζα αλλης φυσης προβληματα και μετα το φορματ ημουν κομπλε. Συνηθως αυτη ειναι μια λυση, αν πιστευεις πως τα εχεις κανει ολα και δεν γινεται τιποτα...

 

 

Φίλε μου ευχαριστώ για τη συμβουλή σου . Δυστυχώς καταλήγω ότι μάλλον φταίει η συσκευή..Μόλις έκανα και soft και hard reset (απο το κινητό) Στο soft τίποτα..Στο hard στα πρώτα 5 λεπτά όποτε με έπαιρνα τηλ. (και το κινητό ξεκλείδωτο) χτύπαγε και μπορούσα να απαντήσω πατώντας κανονικά στην οθόνη την "απάντηση" ή την "απόρριψη"(χωρίς να βγαίνει αυτό για το σάρωμα..) Ε..Μετά από 5 λεπτά πάλι τα ίδια..Το μόνο normal μόνο όταν είναι κλειδωμένο βγαίνει αυτό που σαρώνεις με τα βελάκια δεξιά + αριστερά..Τι να πώ..Μήπως είναι όντως έτσι??Δεν έχω κάποιον γνωστό μου να το δώ..Αν δηλαδή κάποιος δεν γουστάρει να το έχει κλειδωμένο πρέπει πάντα σε κλήσεις να το ξεκλειδώνει και μετά να απαντάει??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για τη συμβουλή σου . Δυστυχώς καταλήγω ότι μάλλον φταίει η συσκευή..Μόλις έκανα και soft και hard reset (απο το κινητό) Στο soft τίποτα..Στο hard στα πρώτα 5 λεπτά όποτε με έπαιρνα τηλ. (και το κινητό ξεκλείδωτο) χτύπαγε και μπορούσα να απαντήσω πατώντας κανονικά στην οθόνη την "απάντηση" ή την "απόρριψη"(χωρίς να βγαίνει αυτό για το σάρωμα..) Ε..Μετά από 5 λεπτά πάλι τα ίδια..Το μόνο normal μόνο όταν είναι κλειδωμένο βγαίνει αυτό που σαρώνεις με τα βελάκια δεξιά + αριστερά..Τι να πώ..Μήπως είναι όντως έτσι??Δεν έχω κάποιον γνωστό μου να το δώ..Αν δηλαδή κάποιος δεν γουστάρει να το έχει κλειδωμένο πρέπει πάντα σε κλήσεις να το ξεκλειδώνει και μετά να απαντάει??

 

Το σύστημα δουλεύει ως εξής:

όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, εμφανίζονται η μπάρες σάρωσης.

Όταν είναι ξεκλείδωτο, δεν εμφανίζονται οι μπάρες σάρωσης.

 

Όταν εμφανίζονται οι μπάρες σάρωσης, μπορείς να σύρεις το δάχτυλό σου προς τα δεξιά επάνω στην πράσινη για να απαντήσεις, χωρίς να ξεκλειδώσεις.

Αν σαρώσεις προς τα αριστερά, ο ήχος κλήσης σταματά (δεν απορρίπτεται όμως η κλήση) και ξεκλειδώνει το τηλέφωνο.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει μπερδέψει τόσο κόσμο αυτή η λειτουργία. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα δουλεύει ως εξής:

όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, εμφανίζονται η μπάρες σάρωσης.

Όταν είναι ξεκλείδωτο, δεν εμφανίζονται οι μπάρες σάρωσης.

 

Όταν εμφανίζονται οι μπάρες σάρωσης, μπορείς να σύρεις το δάχτυλό σου προς τα δεξιά επάνω στην πράσινη για να απαντήσεις, χωρίς να ξεκλειδώσεις.

Αν σαρώσεις προς τα αριστερά, ο ήχος κλήσης σταματά (δεν απορρίπτεται όμως η κλήση) και ξεκλειδώνει το τηλέφωνο.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει μπερδέψει τόσο κόσμο αυτή η λειτουργία. :confused:

 

Σωστά όσα λες..Ετσι πρέπει να είναι! Μόνο που σε εμένα είναι δεν είναι κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο (είτε απ'το πλάι είτε από τις ρυθμίσεις) όταν με καλούν για να απαντήσω με touching πρέπει να το ξεκλειδώνω από το πλάι..Αυτό αν το έχει ακούσει κάποιος ή έχει μία λύση θα παρακαλούσα να μου πει(εκτός από το να το φουντάρω!!!Τουλάχιστον όχι ακόμα..)

Πάντως μέχρι και σε nokia shop το πήγα..Αυτοί μου βάλανε την 40άρα έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση (40) και εγκατεστησα το accuweather οταν το τρεχω μου ζηταει παντα να κανει ληψη της θεσης μου ενω εχω βαλει default την αθήνα το κανει και σε εσας?

 

Ακυρο την βρηκα την λυση. Τωρα κατι αλλο ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να καει το κινητο της καρτες μνημης 2 μου εχουν καει μεχρι τωρα της μαμας μια kingston και τωρα πηρα μια sandisc class 6 και κατι αλλο οταν βαζω να μου κανει πλοηγηση ενω βρισκει την οδο και ξεκιναει να βρει την διαδρομη μετα ξαφνικα μου λεει ηδιαδρομη δεν βρεθηκε ξερει κανεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όσα λες..Ετσι πρέπει να είναι! Μόνο που σε εμένα είναι δεν είναι κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο (είτε απ'το πλάι είτε από τις ρυθμίσεις) όταν με καλούν για να απαντήσω με touching πρέπει να το ξεκλειδώνω από το πλάι..Αυτό αν το έχει ακούσει κάποιος ή έχει μία λύση θα παρακαλούσα να μου πει(εκτός από το να το φουντάρω!!!Τουλάχιστον όχι ακόμα..)

Πάντως μέχρι και σε nokia shop το πήγα..Αυτοί μου βάλανε την 40άρα έκδοση..

 

Όχι, μη φουντάρεις κιόλας!! Θα τη βρούμε τη λύση.

Απλά, θέλω να το ξεκαθαρίσουμε άλλη μία φορά:

όταν χτυπάει και είναι κλειδωμένο και εμφανίζονται αυτές οι μπάρες,

σέρνεις το δάχτυλό σου προς τα δεξιά επάνω στην πράσινη

και δεν απαντάει στην κλήση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφερει κανεις να μπεί στο διαδύκτιο μέσω της cosmote ?

άν ναί, ας μου στείλει τις ρυθμίσεις please !

αυτες που στελνουν μεε μυνημα απτο κεντρο, ποτέ δε λειτούργησαν... μου βγαζει συνεχώς λάθος πρίν κάν ανοίξει το browser !

 

thx

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μη φουντάρεις κιόλας!! Θα τη βρούμε τη λύση.

Απλά, θέλω να το ξεκαθαρίσουμε άλλη μία φορά:

όταν χτυπάει και είναι κλειδωμένο και εμφανίζονται αυτές οι μπάρες,

σέρνεις το δάχτυλό σου προς τα δεξιά επάνω στην πράσινη

και δεν απαντάει στην κλήση;

 

Ετσι ακριβώς!!! Πρέπει να το ξεκλειδώσω από το πλάι και μετά πατιούνται..Εννοείται ότι αν πατήσω το πράσινο κουμπί ανοίγει η γραμμή.Η οθόνη κλειδώνει..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς!!! Πρέπει να το ξεκλειδώσω από το πλάι και μετά πατιούνται..Εννοείται ότι αν πατήσω το πράσινο κουμπί ανοίγει η γραμμή.Η οθόνη κλειδώνει..

 

Δεν ξέρω τι να σου πω, μου ακούγεται πολύ περίεργο... :worry:

Κανονικά έπρεπε να γίνεται

..

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς!!! Πρέπει να το ξεκλειδώσω από το πλάι και μετά πατιούνται..Εννοείται ότι αν πατήσω το πράσινο κουμπί ανοίγει η γραμμή.Η οθόνη κλειδώνει..

 

φιλε μηπως εχεις βαλει καποια προστατευτικη ζελατινα η οποια καλυπτει και τον αισθητηρα που εχει για προστασια,να μην ξεκλειδωνει η οθονη οταν το εχεις στην τσεπη?αφου λες οτι τα με κουμπια απαντας κανονικα παει να πει οτι σου κραταει ανενεργη την οθονη οταν σε καλουν. εκτος και αν εχει χαλασει αυτος ο αισθητηρας και κραταει μονιμα ανενεργη την οθονη.λεω μηπως , μπορει να λεω και χαζομαρα:X

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

φιλε μηπως εχεις βαλει καποια προστατευτικη ζελατινα η οποια καλυπτει και τον αισθητηρα που εχει για προστασια,να μην ξεκλειδωνει η οθονη οταν το εχεις στην τσεπη?αφου λες οτι τα με κουμπια απαντας κανονικα παει να πει οτι σου κραταει ανενεργη την οθονη οταν σε καλουν. εκτος και αν εχει χαλασει αυτος ο αισθητηρας και κραταει μονιμα ανενεργη την οθονη.λεω μηπως , μπορει να λεω και χαζομαρα:X

 

Δυστυχώς και την ζελατίνα έχω βγάλει..Προβληματική την κόβω την συσκευή..Το πρόβλημα αποκαθίσταται μόνο για λίγα λεπτά μετά το format...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και την ζελατίνα έχω βγάλει..Προβληματική την κόβω την συσκευή..Το πρόβλημα αποκαθίσταται μόνο για λίγα λεπτά μετά το format...

 

Εφόσο η οθόνη αφής αποκρίνεται κανονικά στις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου, μάλλον πρόκειται για πρόβλημα software.

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή σχετική με το κλείδωμα της συσκεύης (MyKeylock, MyKeylockClock) και δημιουργεί κάποιο conflict;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύουν οι συντομεύσεις στην αρχική οθόνη. Απο τα τρία κουμπιά που έχει μπροστά δουλεύει μόνο το κεντρικό. Έλεος........... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εφόσο η οθόνη αφής αποκρίνεται κανονικά στις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου, μάλλον πρόκειται για πρόβλημα software.

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή σχετική με το κλείδωμα της συσκεύης (MyKeylock, MyKeylockClock) και δημιουργεί κάποιο conflict;

 

Δυστυχώς ούτε και αυτό.Το έχω τρελάνει στα format..Το κάνει και χωρίς να επαναφέρω το backup.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μη φουντάρεις κιόλας!! Θα τη βρούμε τη λύση.

Απλά, θέλω να το ξεκαθαρίσουμε άλλη μία φορά:

όταν χτυπάει και είναι κλειδωμένο και εμφανίζονται αυτές οι μπάρες,

σέρνεις το δάχτυλό σου προς τα δεξιά επάνω στην πράσινη

και δεν απαντάει στην κλήση;

 

αυτο ακριβως ειναι και το δικο μου προβλημα!!!οχι δεν την απανταει και μου την εχει δωσει :mad::mad::mad: δεν ξερω τι να κανω για να στρωσει......:(

Link to comment
Share on other sites

όταν κανείς φόρματ δεν είναι δυνατό μετά από 5 λεπτά να σου χαλάει πάλι. Πολύ απλά έχεις ενεργό το κλείδωμα μετά από πέντε λεπτά κ τα έχεις μπερδέψει λίγο. Δεν μπορεί ξαφνικά μετά από 5 λεπτά να χαλάει η συσκευή πάλι!! Έλεγξε τις ρυθμίσεις. Ξανά κ ξανά.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

οντως κοιτα τις ρυθμησεις σου δεν γινεται να φταει κατο αλλο μετα απο τοσο περιγραφη αυτο εχω καταλαβει. Τωρα οσο ακομα μια ερωτηση θα σου κανω γιατι δεν εχω καταλαβει οταν σε παιρνουν τηλ τι σου εμφανιζει η οθονη γιατι ετσι οπως τα παρουσιαζεις δεν εχω καταλαβει... αμα σου παρουσιαζει τις μπαρες? πιο ειναι το προβλημα? το σερνεις προς τα δεξια το σηκωνεις και αριστερα ξεκλειδωνεις...οπως ανεφεραν και αλλοι δηλαδη..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 2 μερες δεν μπαινει στις εφαρμογες...λεει μνημη πληρης κτλ..τι να κανω??

Aν ξαναπερασω το λογισμικο θα χαθουν τα αρχεια??

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

οντως κοιτα τις ρυθμησεις σου δεν γινεται να φταει κατο αλλο μετα απο τοσο περιγραφη αυτο εχω καταλαβει. Τωρα οσο ακομα μια ερωτηση θα σου κανω γιατι δεν εχω καταλαβει οταν σε παιρνουν τηλ τι σου εμφανιζει η οθονη γιατι ετσι οπως τα παρουσιαζεις δεν εχω καταλαβει... αμα σου παρουσιαζει τις μπαρες? πιο ειναι το προβλημα? το σερνεις προς τα δεξια το σηκωνεις και αριστερα ξεκλειδωνεις...οπως ανεφεραν και αλλοι δηλαδη..

 

 

Να κάνω ένα ρεζουμέ μπας και βρούμε την άκρη ρε παιδιά..

 

α)Όταν ο χρόνος αυτόματου κλειδώματος (από τις ρυθμίσεις) είναι "κανένας¨(άρα είναι ξεκλείδωτο) και δέχομαι μία κλήση , δεν τις παρουσιάζει τις μπάρες. Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορώ να επιλέξω από την οθόνη αφής ούτε την απάντηση ούτε την απόρριψη.Για να μπορώ να επιλέξω την απάντηση πρέπει να πιέσω προς τα κάτω το πλαινό κουμπί ξεκλειδώματος(θυμίζω το έχω ξεκλείδωτο από τις ρυθμίσεις) και τότε πατιούνται κανονικά.

 

β)¨οταν ο χρόνος κλειδώματος έχει μία τιμή (έστω 10 δευτ.,άρα είναι standard κλειδωμένο) και δέχομαι μία κλήση τότε εμφανίζονται οι μπάρες. Εκεί έχουμε επίσης το εξής κουλό...Δεν επιλέγονται ούτε για ξεκλείδωμα ούτε για απάντηση..Πρέπει να ξεκλειδώσω και πάλι από το πλάι και μετά είναι επιλέξιμα και τα δύο όπου και πλέον "σύρονται" κανονικά!!!

 

Το πρόβλημα αυτο το έχω από την αρχή που το πήρα από το κατάστημα.Είχε version την 20κάτι..Τότε δεν έβγαζε καν μπάρες (ήταν δεν ήταν κλειδωμένο) και ας τις ανέφερε το manual!!!Έκανα αναβάθμιση στην 30κάτι αλλά δεν είχε αποτέλεσμα παρά μόνο για τα πρώτα λεπτά μετά το format..Το πήγα σε ένα nokia store και μου βγάλανε τις σαχλαμάρες του παρόχου στο λογισμικό βάζοντας την 40άρα έκδοση και λογικά κάνανε και format γιατί είχαν τραβήξει και backup..¨οταν τελείωσε το δοκιμάσαμε και δούλευε..Φεύγοντας μετά από λιγη ώρα το ξαναπαρουσίασε..Το έκανα και εγώ format χωρίς να επαναφέρω τίποτα παλαιότερες δικές μου ρυθμίσεις και δεδομένα μπας και..Αλλά το αποτέλεσμα ίδιο..

 

Ελπίζω σε κανένα τζιμάνι να μου δώσει τη λύση αν ξέρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ένα ρεζουμέ μπας και βρούμε την άκρη ρε παιδιά..

 

α)Όταν ο χρόνος αυτόματου κλειδώματος (από τις ρυθμίσεις) είναι "κανένας¨(άρα είναι ξεκλείδωτο) και δέχομαι μία κλήση , δεν τις παρουσιάζει τις μπάρες. Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορώ να επιλέξω από την οθόνη αφής ούτε την απάντηση ούτε την απόρριψη.Για να μπορώ να επιλέξω την απάντηση πρέπει να πιέσω προς τα κάτω το πλαινό κουμπί ξεκλειδώματος(θυμίζω το έχω ξεκλείδωτο από τις ρυθμίσεις) και τότε πατιούνται κανονικά.

 

β)¨οταν ο χρόνος κλειδώματος έχει μία τιμή (έστω 10 δευτ.,άρα είναι standard κλειδωμένο) και δέχομαι μία κλήση τότε εμφανίζονται οι μπάρες. Εκεί έχουμε επίσης το εξής κουλό...Δεν επιλέγονται ούτε για ξεκλείδωμα ούτε για απάντηση..Πρέπει να ξεκλειδώσω και πάλι από το πλάι και μετά είναι επιλέξιμα και τα δύο όπου και πλέον "σύρονται" κανονικά!!!

 

Το πρόβλημα αυτο το έχω από την αρχή που το πήρα από το κατάστημα.Είχε version την 20κάτι..Τότε δεν έβγαζε καν μπάρες (ήταν δεν ήταν κλειδωμένο) και ας τις ανέφερε το manual!!!Έκανα αναβάθμιση στην 30κάτι αλλά δεν είχε αποτέλεσμα παρά μόνο για τα πρώτα λεπτά μετά το format..Το πήγα σε ένα nokia store και μου βγάλανε τις σαχλαμάρες του παρόχου στο λογισμικό βάζοντας την 40άρα έκδοση και λογικά κάνανε και format γιατί είχαν τραβήξει και backup..¨οταν τελείωσε το δοκιμάσαμε και δούλευε..Φεύγοντας μετά από λιγη ώρα το ξαναπαρουσίασε..Το έκανα και εγώ format χωρίς να επαναφέρω τίποτα παλαιότερες δικές μου ρυθμίσεις και δεδομένα μπας και..Αλλά το αποτέλεσμα ίδιο..

 

Ελπίζω σε κανένα τζιμάνι να μου δώσει τη λύση αν ξέρει!!!

 

Το πρόβλημά σου είναι πραγματικά πολύ περίεργο... :blink:

Θα σου πρότεινα να το πας σε ένα nokia store και να τους πεις να στο flashάρουν ξανά με την τελευταία έκδοση λογισμικού (προσοχή: όχι αναβάθμιση, flashάρισμα).

Είναι καθαρά θέμα software και ίσως προκλήθηκε με το brand από τη vodafone, με το debrand και τις αναβαθμίσεις.

Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!

λοιπον σημερα το πρωι που ακουγα μουσικη και το ειχα στο music player και κανονικα πρεπει να αλλαζει απο μονο του τα τραγουδια,οταν τελειωσε αυτο που ακουγα δεν περασε στο επομενο.τελος παντων παταω πισω μου βγαζει την λιστα με τα τραγουδια και παταω ενα τυχαιο να παιξει και δεν επαιζε.βγαινω τελειως απο την μουσικη και ξαναμπαινω αλλα παλι τιποτα!απλα μου εδειχνε την λιστα.το εκανα το κινητο μια επανεκινηση και μετα δουλευε κανονικα.αλλα παρατηρησα εκτος απο αυτο να κανει και καποια κολληματακια οπως πχ. οταν μπαινω στο γενικο μενου, να αργει λιγο γενικα και τετοια!πριν 3-4 μερες του εκανα 3-4 φορματ και στην καρτα μνημης και στο τηλ.

υποψην, μνημη τηλ:68,3mb και καρτα μνημης 6,3gb ελευθερα.

firmware 40.

τι λετε να ηταν?απλο κολληματακι της στιγμης η ειναι κατι σοβαρο?

συγγνωμη για τι μεγαλο ποστ και ευχαριστω προκαταβολικα!:D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο κόλλημα ήταν. Η κάρτα μνήμης που χρησιμοποιείς είναι αυτή που είχε μέσα το πακέτο? Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα παιδια ...

Να πω κ εγω το προβλημα μου εχω το κιν 2 μηνες κ τον τελευταιο καιρο σε οποιο προφιλ κ αν το βαλω δεν λειτουργει η δονηση!!

Στην αρχη σκεφτικα οτι τα παιξε αλλα μετα απο πολλα ανοιγοκλεισιματα δουλεψε μια φορα κ μετα παλι τα ιδια..!!!

Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σε προηγουμενο ποστ..ξερει κανεις τιποτα γιατι στην alpha copy μου ειπαν να το στειλουν εξωτερικο κ θα ερθει μετα απο κανενα μηνα ..

Link to comment
Share on other sites

Πριν το στείλεις για service κάνε τα παρακάτω:

Βγάλε τη κάρτα μνήμης, κάνε του επανεκκίνηση και δες αν συνεχίζει να μη λειτουργεί η δόνηση.

Αν όλα καλά απλά κάνε μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης ή πάρε μια άλλη διότι οι εργοστασιακές δεν είναι και οι πιο αξιόπιστες.

Αν συνεχίζει προχώρα σε hard format στη συσκευή.

 

ΥΓ 1: Αν δεν έχεις τη τελευταία έκδοση λογισμικού επιβάλλεται να κάνεις αναβάθμιση.

ΥΓ 2: Οδηγίες για όλα όσα σου είπα υπάρχουν στο S60 5th Edition Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Διαβαζω αρκετες φορες οτι καποιοι εχουν προβλημα κατα την εκκινηση του κινητου τους,τους κολλαει στo λογοτυπο nokia και μετα τιποτα.Εχει υποθει αρκετες φορες,σαν βοηθεια το να βγαζουμε την καρτα μνημης,μετα να ενεργοποιουμε και μετα να επανατοποθετουμε την καρτα μνημης.

Ειχα το ιδιο προβλημα πριν απο κατι μερες,αλλα εκανα κατι επιπλεον...

Συνδεσα το κινητο μεσω μαζικης αποθηκευσης στο pc και εκανα defrag με το Auslogic Disc Defrag το οποιο ειναι δωρεαν(το χρησιμοποιω τα τελευταια 3 χρονια).Το κινητο επανεκκινησε σε πολυ γρηγορο χρονο και ενα προγραμμα που νομιζα οτι δυσλειτουργουσε,λειτουργει πλεον κανονικα(αναφερομαι στη λειτουργια autostart του language switch).Ληφθει υποψην οτι το defrag ολοκληρωθηκε σε περιπου 35 λεπτα(6gb ελευθερο χωρο ειχα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...