Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω ενεργοποιησει αυτο! παλι δν κανει τιποτα! Δορυφορος 0! Αναθεμα την ωρα που το πηρα!!!

Εισαι σε ανοιχτο χωρο ή σε κανα υπογειο;!:p Επισης, εχεις καποιο πακετο δεδομενων για να το χρησιμοποιησει το υποβοηθουμενο;; Τα προφιλ υπαρχουν στο κινητο;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα μόλις πριν από 2 μέρες αγόρασα το 5800 είναι ένα καταπληκτικό kin. Η πρώτη επαφή έχει μονο θετικά έχετε να μου προτείνεται κάποια tips η κάποιο thred που να μπορώ να τα βρω για το πως μπορώ να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τις δυνατότητες του (πχ μπαταρία, msn, mini nova )

Eυχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Για αρχή διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Επίσης μπορείς να κοιτάξεις στο θέμα με τις εφαρμογές, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5. Για ότι άλλο θες ρωτάς στα αντίστοιχα θέματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στην νέα έκδοση η αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεν δουλεύει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Λοιπόν έχω συνδέσει το κινητό με ακουστικό bluetooth (αυτό της νοκια που δίνουν δώρο με το κινητό από το eshop). Όταν όμως λαμβάνω κάποιο μήνυμα ο ήχος ακούγεται μέσα από το ακουστικό. Δεν είναι λίγο περίεργο? Πως θα γίνει να ακούω τον ήχο του μηνύματος κανονικά από το τηλέφωνο? Επίσης έχω να πω πως ξεκίνησα σιγά σιγά να διαβάζω το manual του κινητού! Το κινητάκι έχει φοβερές δυνατότητες. Πραγματικά αξίζει να το διαβάσει κανείς. Εντυπωσιάστηκα με το ξυπνητήρι που όταν χτυπάει απλά γυρνάς το κινητό ανάποδα για αναβολή. Πολύ καλό! Είμαι ακόμα στη σελ.35..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις αν γινεται να αποθηκευσουμε υπενθυμισεις ,χειρογραφα,αλλα χωρις να χρειαζεται να αναγνωρισει το κινητο τα γραμματα?Δηλαδη οι υπενθυμισεις να ειναι σαν φωτογραφιες ,χωρις να γινετε αναγνωριση.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα την προσφορά της Media markt

έχει το 5800 στα 239,είναι ελληνικό?

το έχει πάρει κανείς απο εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις αν γινεται να αποθηκευσουμε υπενθυμισεις ,χειρογραφα,αλλα χωρις να χρειαζεται να αναγνωρισει το κινητο τα γραμματα?Δηλαδη οι υπενθυμισεις να ειναι σαν φωτογραφιες ,χωρις να γινετε αναγνωριση.

 

Δεν ειμαι σιγουρος οτι καλαταβα καλα τι θελεις να κανεις.. Μπορεις να τα αποθηκευσεις σαν .txt σε ενα φακελο της επιλογης σου και να τα ανοιγεις μεσα απο ενα διαχ. αρχειων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξερουμε ελληνικο product code του 5800 navigation edition ή ειναι ακομη νωρις??

Λογικα θα μπορεις να το αναβαθμισεις, οπως γινονταν παλιωτερα με το Ν73 music edition.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζουμε ακομη.

 

Το ιδιο πιστευω και εγω οτι εαν αλλαξουμε το product code θα μπορουμε να κανουμε και το δικο μας ΝΕ οπως ειχε γινει και με το N73 ME

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα έχει νόημα κάτι τέτοιο καθώς, σύμφωνα με τα όσα γνωρίζουμε μέχρι στιγμής, η μόνη διαφορά τους είναι στην εμφάνιση και στα περιεχόμενα του πακέτου αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω... Μ εχουν σπασει τα νευρα. Χαλασε το παλιο μ το 5800 και πηρα καινουργιο παλι απο την vodafone. Αλλα αυτο ηταν με δικο της καινουργιο product code. Τα εικονιδια ειναι αλλιως δεν εχει βγει η καινουργια εκδοση λογισμικου v30. Δοκιμασα τον τροπο 1 απο το faq αλλα και εκεινο το product code blue δεν αλλαξε το μενου και ουτε εχει την v30. Εγω παιδια θελω ενα ελληνικο product code blue π ειχα στο παλιο μ κινητο π ειχε τα εικονιδια κανονικα και πριν ενα μηνα ειχα την v30. Μπορειτε να μ βοηθεισετε???:):):)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεται στο FAQ είναι.

Είσαι σίγουρος πως μετά τη διαδικασία άλλαξε όντως το product code;

Για έλεγξε το μέσω του nemesis.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις αν γινεται να αποθηκευσουμε υπενθυμισεις ,χειρογραφα,αλλα χωρις να χρειαζεται να αναγνωρισει το κινητο τα γραμματα?Δηλαδη οι υπενθυμισεις να ειναι σαν φωτογραφιες ,χωρις να γινετε αναγνωριση.

 

Πήγαινε στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5 και θα βρεις αυτό που θες.

Νομίζω λεγόταν XpressNote αλλά υπάρχουν και άλλες.. Δεν θυμάμαι να σου πω γιατί δεν το είχα πολυψάξει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με Νοκια 5800. Δεν μπορώ να μπω στα θέματα του τηλεφώνου από τις ρυθμίσεις. Μόλις μπαίνω με πάει πάλι πίσω αμέσως και δεν μπορώ να κάνω ρυθμίσεις. Αν μπορείτε βοηθήστε με. Εκανα επαναφορά εργοστασικών ρυθμίσεων και επαναφορά με των κωδικο *#7370#.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεται στο FAQ είναι.

Είσαι σίγουρος πως μετά τη διαδικασία άλλαξε όντως το product code;

Για έλεγξε το μέσω του nemesis.

 

Ναι το αλλαξα. Και εβαλα αυτο το product code 0559395 (Blue) αλλα ουτε σε αυτο δεν εχει βγει το καινουργιο firmware... Εσυ πιο product code εχεις αμα εχεις το μπλε???

Και πως ειχα ενα product code στο παλιο το 5800 πριν ενα μηνα π ειχε το καινουργιο firmware???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.Μια γρηγορη ερωτηση.Μπαινω κανονικα στο internet και οταν μπαινω στο facebook εμφανιζονται ολα κανονικα απλα δεν μπορω να κανω chat με τους φιλους μου.Υπαρχει καποιο add on προγραμματακι που πρεπει να εγκαταστησω ή απλα δεν υποστηριζεται κατι τετοιο??

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.Μια γρηγορη ερωτηση.Μπαινω κανονικα στο internet και οταν μπαινω στο facebook εμφανιζονται ολα κανονικα απλα δεν μπορω να κανω chat με τους φιλους μου.Υπαρχει καποιο add on προγραμματακι που πρεπει να εγκαταστησω ή απλα δεν υποστηριζεται κατι τετοιο??

Ευχαριστω...

 

Στην mobile εκδοση του facebook δεν μπορεις να κανεις chat. Υπαρχουν ομως προγραμματα οπως το e buddy και το nimbuzz π μπορεις και ειναι και δωρεαν:):):)

Link to comment
Share on other sites

Στην mobile εκδοση του facebook δεν μπορεις να κανεις chat. Υπαρχουν ομως προγραμματα οπως το e buddy και το nimbuzz π μπορεις και ειναι και δωρεαν:):):)

εγώ έχω προσπαθήσει να μπω μέσω fring αλλά δεν συνδέεται! :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αλλαξα. Και εβαλα αυτο το product code 0559395 (Blue) αλλα ουτε σε αυτο δεν εχει βγει το καινουργιο firmware... Εσυ πιο product code εχεις αμα εχεις το μπλε???

Και πως ειχα ενα product code στο παλιο το 5800 πριν ενα μηνα π ειχε το καινουργιο firmware???

Δεν έχω το κινητό πλέον.

Δοκίμασες να αναβαθμίσεις και με τους δύο τρόπους;

Δηλαδή και μέσω NSU και μέσω OTA.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στην mobile εκδοση του facebook δεν μπορεις να κανεις chat. Υπαρχουν ομως προγραμματα οπως το e buddy και το nimbuzz π μπορεις και ειναι και δωρεαν:):):)

 

εγω λεω να κανεις chat μεσα απο το fb και οχι απο καποιο αλλο λογισμικο οπως το

e-buddy.Παντος νομιζω οτι σε αλλα κινητα αυτη η λειτουργια υποστηριζεται και κανεις κανονικα chat μεσα στο fb

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το κινητό πλέον.

Δοκίμασες να αναβαθμίσεις και με τους δύο τρόπους;

Δηλαδή και μέσω NSU και μέσω OTA.

 

Ναι... Παιδια κανεις με ελληνικο product code blue π να εχει το καινουργιο firmware v30???:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Παιδια κανεις με ελληνικο product code blue π να εχει το καινουργιο firmware v30???:):):)

 

Εγω ειχα βαλει στο δικο μου το product code blue,αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο πιο απο τα 3 εχει καποιος,και πριν 2 εβδομαδες εκανα αναβαθμιση OTA.Μεσω NSU δεν βλεπω να ειναι ακομα διαθεσιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Παρατήρησα 2 προβλήματα μετά την τελευταία αναβάθμιση παρ'όλο το Hard Reset!!!

1ο : Δεν μου κρατάει το κέντρο μηνυμάτων! Με το που κλείσω τη συσκευή μου το αλλάζει στο SMScentre ανεξάρτητα με το τι έχω επιλέξει προηγουμένως με αποτέλεσμα να μην μπορώ να στείλω μήνυμα!!! (Έχω κάρτα της WIND)

2o : Η ώρα της ελλάδας είναι λάθος δηλαδή GMT+3.00 αντί για GMT+2.00 που είναι κανονικά με αποτέλεσμα να αλλάζει η ώρα και να πηγαίνει 1 ώρα μπροστά κάθε φορά που συνδέεται στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Μήπως έχετε βρεί κάποια λύση σε όλα τα παραπάνω? Κυρίως με ενδιαφέρει το κέντρο μηνυμάτων γιατί είναι ενοχλητικό να το αλλάζω κάθε φορά που ανοιγοκλείνω το κινητό! Για την ώρα μία λύση είναι να βάλουμε ότι είμαστε στην Ιταλία που έχουμε την ίδια ώρα!

Thanks in Advance!

Link to comment
Share on other sites

παιδια επισης παρατηρησα οτι με την version 30 στον browser πολλες φορες σε πεταει ενω σερφαρεις και επιστρεφει η στην αρχικη οθονη η στο μενου...have u noticed?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...