Jump to content

Ταυτοποίηση των καρτοκινητών της Cosmote


Herakles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Για άτομα ηλικίας κάτω των 18 ετών, η διαδικασία της ταυτοποίησης πρέπει να γίνει από ενήλικα."

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2973897#post2973897

 

Το είδα, αλλά μου είπαν ότι μπορώ να πάω με την ταυτότητα του κηδεμόνα μου και να γίνει κανονικά. Παίζει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα, αλλά μου είπαν ότι μπορώ να πάω με την ταυτότητα του κηδεμόνα μου και να γίνει κανονικά. Παίζει κάτι τέτοιο;

 

Τι να σου πω... Πρέπει να βάλεις υπογραφές. Προσωπικά δε θα δεχόμουν να υπογράψει κάποιος με ταυτότητα άλλου αν ήμουν υπάλληλος...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, αλλά μου είπαν ότι μπορώ να πάω με την ταυτότητα του κηδεμόνα μου και να γίνει κανονικά. Παίζει κάτι τέτοιο;

 

 

Αν γίνονται και τέτοια και δεν αμφιβάλω ότι μπορεί να γίνονται , τότε βράσε ρύζι. Ωραίες ταυτοποιήσεις θα έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Το είδα, αλλά μου είπαν ότι μπορώ να πάω με την ταυτότητα του κηδεμόνα μου και να γίνει κανονικά. Παίζει κάτι τέτοιο;

 

Δεν νομίζω να μπορείς να πας εσύ ο ίδιος με την ταυτότητα του κηδεμόνα σου. Σύμφωνα με τις οδηγίες για δήλωση καρτοκινητών που έχουν ανεβάσει στο site του Γερμανού πρέπει ο ίδιος ο κηδεμόνας να υπογράψει για 'σένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ο αδερφός μου έχει πάει 3 φορες και δεν κατάφερε να κάνει την διαδικασία! ΚΑΘΕ φορά κάτι χάλαγε! την μια το σύστημα, την μια δεν είχαν χαρτιά κτλ και ηταν και μακριά η cosmote! δλδ έλεος τέτοια σύμπτωση ποιά????? σήμερα πήγα και εγώ σε Γερμανό που δεν δούλευα και μαντέψτε τι!!!! ηταν κλειστό το σύστημα και είπαν από Τρίτη!!! στο τέλος δεν θα το δηλώσω και ας το κόψουν, προσωπικά i dont give a sh..... έτσι κι αλλιως σχεδόν ΠΟΤΕ δεν έχει σημα και έχω και το πάγιο.:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια σύνδεση που την εκανα καρτοκινητο,

δεν φαντάζομαι να χρειάζεται ταυτοποίηση;!...

 

Διότι μου στέλνουν αυτά τα SMS για ταυτοποίηση το λέω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια σύνδεση που την εκανα καρτοκινητο,

δεν φαντάζομαι να χρειάζεται ταυτοποίηση;!...

 

Διότι μου στέλνουν αυτά τα SMS για ταυτοποίηση το λέω.

 

Αν ισχύει το ίδιο που ισχύει και στις άλλες εταιρείες, θα πρέπει να το ταυτοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ παλαβό!!!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και ομως φιλε μου θα πρεπει να κανεις.

 

Κ εγω απο συμβολαιο το εκανα καρτοκινητο και θελει ταυτοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως φιλε μου θα πρεπει να κανεις.

 

Κ εγω απο συμβολαιο το εκανα καρτοκινητο και θελει ταυτοποιηση.

 

Όντως, δεν έχει σημασία, πρέπει να γίνει ταυτοποίηση παρόλο που είχαν τα στοιχεία σου προηγουμένως.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερατε?

 

http://wwwaristofanis.blogspot.com/2010/03/blog-post_3210.html

 

Τωρα που καναμε τη δηλωση, πως μπορουμε να ζητησουμε να μας διαγραψουν απο τους καταλογους τους;

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες γράφει το μπλογκ αυτό. Όταν κάνεις ταυτοποίηση σε ρωτούν εαν θέλεις να είναι καταχωρημένα τα προσωπικά σου στοιχεία στον κατάλογο ή τέλοσπάντων (εαν ο υπάλληλος το αμελήσει) το βλέπεις στην φόρμα που υπογράφεις και ζητάς να μην συμπεριληφθείς στον κατάλογο. Γιατί πάντα πρέπει να είναι η εταιρεία πονηρή και ο συνδρομητής αθώος που πρέπει να τον χαϊδεύουν οι εταιρείες σαν μαμάδες; :-P

Τώρα εαν κάποιος υπέγραψε να συμπεριληφθεί στον κατάλογο και δεν θέλει πια πρέπει να μιλήσει με την εξ. πελατών για να του πουν την διαδικασία αλλαγής.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στο blog troktiko αναρτήθηκε αναφορά συνδρομητή σχετικά με προβλήματα που αντιμετώπισε κατά την προσπάθειά του να ταυτοποιήσει το καρτοκινητό του σε κατάστημα Γερμανός και μετά σε oteshop. Επίσης αναφέρει φαινόμενο αλά wind, δηλ του ζήτησαν να προσκομίσει ο ίδιος αντίγραφο της ταυτότητάς του.

 

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_1423.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο blog troktiko αναρτήθηκε αναφορά συνδρομητή σχετικά με προβλήματα που αντιμετώπισε κατά την προσπάθειά του να ταυτοποιήσει το καρτοκινητό του σε κατάστημα Γερμανός και μετά σε oteshop. Επίσης αναφέρει φαινόμενο αλά wind, δηλ του ζήτησαν να προσκομίσει ο ίδιος αντίγραφο της ταυτότητάς του.

 

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_1423.html

 

εχουν γινει πολλες καταγγελιες για παρομοια συμπεριφορα σε καταστηματα γερμανος. αντιθετως, οσοι εχουν παει σε καταστηματα οτε εχουν εξυπηρετηθει χωρις κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου πήγε 3 φορές!!! σε κατάστημα COSMoΠοτε και δεν κατάφερε να το δηλώσει! κάθε φορά την δικαιολογία την είχαν έτοιμη! και ήταν και μακριά και πήγε με τα πόδια και κατέβαζε καντήλες μετά! πάω και εγώ Γερμανό και μου λένε δυστυχώς δεν δουλεύει το σύστημα ελάτε από Τριτη δλδ μετα από 4 μέρες. ΕΛΕΟΣ! απλά ΔΕΝ το δηλώνω! και αν το κόψουν i dont give a s****t!!! έτσι και αλλιώς δεν έχει ΠΟΤΕ σχεδόν σήμα ειδικά στο σπίτι μου, γιαυτό από δω και πέρα όταν αναφέρομαι στην cosmote θα την λέω cosmoΠοΤΕ, απλά για να μη ρωτάει κανείς ε? :lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Δήλωσα χθες μια What's up σε ενα κατάστημα Γερμανός και δε με ρώτησε αν θέλω να είναι σε κατάλογο. Κι όταν ρώτησα την υπάλληλο μου είπε να καλέσω στο 1313 και να το δηλώσω, αλλιώς να ξαναπεράσω αύριο (μετά από 24ώρες) απο εκεί.

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ..!!! Πηγα σημερα σε καταστημα Γερμανος να δηλωσω το καρτοκινητο και μου ειπανε μονο πρωινές ώρες...και οταν μου ειπαν στειλτε καποιον..ειπα οτι ολοι δουλευουμε μου ειπαν δεν γινεται αλλιως...!!!!!!!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ..!!!! Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με cosmote για το θέμα που είπα παραπάνω ότι δλδ 4 φορες!!!! δεν μας δήλωσαν καρτοκινητό!!! μου είπε ο άνθρωπος ότι ΔΕΝ γίνεται αυτό και είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το κάνουν! αν λέει πάω ξανά και μου ξαναπούν ιστορίες οτιδήποτε να πάρω τηλ και να ζητήσω τον ίδιο (μου έδωσε το ονομά του) και να του πω σε ποιό κατάστημα είμαι και να ζητήσω ονόματα υπαλλήλων! αυτό με τις ώρες απλά δεν γίνεται! μου είπε και εμένα ότι το σύστημα δουλεύει συνέχεια! απλά βαριόνται κάποιοι να το κάνουν μου φαίνεται! αν σας τύχει κάτι τηλ στο 1313 στην ταυτοποίηση και να το πείτε επιτόπου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται συνεχεια με τον Γερμανο? Μια τεχνικο προβλημα, μια το ενα, μια το αλλο...Γερμανος Νεας Φιλαδελφειας...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται συνεχεια με τον Γερμανο? Μια τεχνικο προβλημα, μια το ενα, μια το αλλο...Γερμανος Νεας Φιλαδελφειας...

 

Επειδη δουλευα σε καταστημα κινητης, απλα οι υπαλληλοι βαριουνται να κανουν την ταυτοποιηση 1. Γιατι Βαριουνται 2. Δεν εχουν Καποιο κερδος και η δικαιολογια ειναι οτι ειτε εχει πεσει το συστημα ειτε εχουν τεχνικο προβλημα.

Πρεπει να τους πιεσετε...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευα σε καταστημα κινητης, απλα οι υπαλληλοι βαριουνται να κανουν την ταυτοποιηση 1. Γιατι Βαριουνται 2. Δεν εχουν Καποιο κερδος και η δικαιολογια ειναι οτι ειτε εχει πεσει το συστημα ειτε εχουν τεχνικο προβλημα.

Πρεπει να τους πιεσετε...

 

Tι λετε ρε παιδια? Πρωτοβουλια του υπαλληλου ειναι να μην με εξυπηρετησει?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Tι λετε ρε παιδια? Πρωτοβουλια του υπαλληλου ειναι να μην με εξυπηρετησει?:wacko:

 

Ετσι οπως εχουμε γινει... Παρακαλαμε πλεον...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως εχουμε γινει... Παρακαλαμε πλεον...

 

ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ..:p.!!!Φορητοτητα εγω πηγα στη Q... :ninja:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...