Jump to content

Dual SIM adaptors


ageliki
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κινητό με 40 €? :wacko:

 

αμα ειναι ταυτοχρονη λειτουργια των 2 αριθμων απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας με χρηση dual sim τοτε δεν υπαρχει λογος υπαρξης αυτου του gadget αφου το κανουν με 1 μονο sim. ;)

 

Kάνεις λάθος, γιατί με αυτό το gadget μπορείς να έχεις 1 κάρτα cosmote κ 1 wind...

 

Το σκέφτηκες;

 

Κ όσο για το κινητό των 40€, μην απορείς.

Αν εξοικειωθείς με τις αγορές από "έξω", δε θα σου φαίνεται πλέον περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kάνεις λάθος, γιατί με αυτό το gadget μπορείς να έχεις 1 κάρτα cosmote κ 1 wind...

 

Το σκέφτηκες;

 

Κ όσο για το κινητό των 40€, μην απορείς.

Αν εξοικειωθείς με τις αγορές από "έξω", δε θα σου φαίνεται πλέον περίεργο.

σωστο το σκεπτικο σου, αλλα τι να το κανω αν εχω εστω 2 αριθμους απο διαφορετικο δικτυο και το ενα να ειναι κλειστο και το αλλο εν ενεργεια; :-/

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πολλές είναι οι περιπτώσεις που θα μπορούσε να σου ήταν χρήσιμο...

 

Θα σου πω μία.

 

Το ένα νούμερο να είναι η κύρια σύνδεσή σου (πχ ένα εταιρικό νούμερο), ενώ το άλλο ένα καρτοκινητό για να μπορείς να καλείς οικονομικά κάποιους ανθρώπους (πχ φίλους, οικογένεια κλπ).

 

Εγώ αυτό κάνω, χωρίς να χρειάζεται να ανοιγο-κλείνω το τηλέφωνο κ φυσικά χωρίς να βάζω/βγάζω κάρτες.

 

Κ τελικά για το κόστος των 2-3€ το κάνει ΤΕΛΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

και παλι μαζι σου ειμαι. ομως αν στην περιπτωση που αναφερεις, γυρνας απο το εταιρικο στο αλλο νουμερο και παιρνεις τους γνωστους - συγγενεις κλπ, αυτο λογικα παιρνει αρκετη ωρα. αν λοιπον χρειαστει καποιος κατι απο την εταιρεια και σε παιρνει εκεινη την ωρα? τι γινεται? :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή από το ένα στο άλλο στοιχίζει σε χρόνο περίπου 10-15".

Αν κάποιος με καλέσει εκείνη την ώρα ή την ώρα που θα κάνω κάποιο τηλεφώνημα, εεε ας ξαναπάρει!

Κ στην τουαλέτα να πήγαινα, δε θα το απαντούσα για λίγο!

 

Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: ναι ρε, ξερω.

οκ λοιπον, εχεις δικιο. να σου πω την αληθεια καποτε το σκεφτομουν κι εγω να το κανω αυτο αλλα κολλουσα στο θεμα της εναλλαγης απο τον εναν στον αλλον αριθμο. απλα εγω δεν το προτεινω γιατι μπορει στον εναν αριθμο να μιλησω μεχρι και 3 τεταρτα... χρονος διολου ευκαταφρονητος... οποτε για φαντασου ολο αυτο το διαστημα να σε καλει επανηλειμενα καποιος... :p

 

επισης φιλικα... :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γειά ψάχνω να βρώ υπάρχον θέμα δεν βρήκα.

 

Έχω πάρει ένα dual sim adaptor (magic sim) το οποίο δέχεται 2 κάρτες sim.

Η μια κάρτα είναι wind, ή άλλο vodafone 2gether (με 2 αριθμούς).

οι 2 κάρτες sim δεν δουλεύουν ταυτόχρονα. Κάθε φορά είναι 1 ενεργή.

 

Δουλεύει το σύστημα αλλαγής των 2 καρτών στο τηλέφωνο (2323 nokia) όμως επειδή έχει ήδη μενού της sim το ανταπτοράκι δεν εμφανίζει το μενού της vodafone για ανταλλαγή των αριθμών που δουλεύουν ταυτόχρονα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος άραγε να δουλέψει και το ανταπτοράκι και το 2gether κανονικά;;

Link to comment
Share on other sites

στην ουσία θες να έχεις τρεις αριθμούς σε μια θέση sim?
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ποιον αντάπτορα έχεις πάρει? Αυτόν που δεν χρειάζεται να κόψεις τις κάρτες? Πού μπαίνει η δεύτερη κάρτα? Στριμώχνεται κάτω από την μπαταρία?

 

Πάντως το να λειτουργούν οι 2 κάρτες vodafone ταυτόχρονα, δε νομίζω ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με ενδιαφέρει αυτο με τις καρτες αν γίνεται να με διαφωτίσεις λιγακι φιλε μου η να με παραπεμψεις στο ανάλογο θεμα θα ημουν υπόχρεος

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

απο το ebay το είχα πάρει. οχι δεν θέλουν κόψιμο.

 

1 κάρτα vodafone 1 wind, απλά η vodafone έχει 2 αριθμούς (είναι το 2gether)

 

δύσκολα χωράει βέβαια και δεν κλείνει το καπάκι μετά...

 

σαν αυτό είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν δουλεύουν...Εχω δοκιμάσει 4-5 ανταπτορες σε 4-5 διαφορετικές συσκευές και δεν δούλεψε κανένας...

 

Παρεπιτόντως υπάρχει ίδιο θέμα, δυστυχώς δεν κατάφερα να το βρω..

Ορίστε...

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

εμένα δούλεψε απλά δουλεύει ο 1 μόνο αριθμός της vodafone επειδή δεν μου δείχνει το μενού της vodafone για αλλαγή μεταξύ των αριθμών εκείνων.

 

(thanks για το θέμα.) αν γίνεται να ενσωματωθεί αυτό εκεί.........)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά απο οτι φαίνετε, μόνο τα κινέζικα είναι τα ιδανικά για διπλό sim.

Οτι και να σημαίνει αυτό...:(

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας για την Samsung, το τελευταίο μοντέλο της, οσον αφορά τα διπλα sim, B5702 το έχει πάρει κανείς;

Για το LG GX500, το έχει πάρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Το lg δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, και είμαστε εκτός θέματος. Υπάρχει άλλο topic για dual sim συσκευές.

 

Σωστά. Δικό μου το λάθος.:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αγόρασα το παρακάτω προιόν http://www.vavolo.com/productdetails.asp,mode,1,ProductID,2400,,.htm από Κίωα και προσπαθώ να το δουλέψω. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς για να με βοηθήσει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το παρακάτω προιόν http://www.vavolo.com/productdetails.asp,mode,1,ProductID,2400,,.htm από Κίωα και προσπαθώ να το δουλέψω. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς για να με βοηθήσει? Ευχαριστώ

 

Δες εδώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...