Jump to content

Dual SIM adaptors


ageliki
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι και εγω! μπορω να χρησιμοποιησω αυτο (http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_59&products_id=506) στο samsung s3650 corby?? αν μπορειτε πειτε μου σιγουρα και αμεσα γιατι επιγει το θεμα.αν υπαρχει και καποιο λινκ απο ebay που να ειναι πιο φτηνο πειτε μου.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 months later...
σωστο το σκεπτικο σου, αλλα τι να το κανω αν εχω εστω 2 αριθμους απο διαφορετικο δικτυο και το ενα να ειναι κλειστο και το αλλο εν ενεργεια; :-/

 

εδω νομιζω μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την προωθηση κλησεων απο το ενα στο αλλο νουμερο κ οποιο ειναι κλειστο δουλευει φανταζομαι η κανω λαθος κ αν θες οποσδηποτε να παρεις τηλ απο το αλλο νουμερο τοτε ενεργοποιεις εκεινο

νομιζω οτι θα δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, σκεφτομουν να δοκιμασω το κολπο για dual sim με την καλωδιοταινια, εχω ομως μια απορια για αυτους που το εχουν δοκιμασει. Το συγκεκριμενο κολπο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια απο μια SIM κ εαν ναι περιπου ποσο. Ρωταω επειδη σκεφτομαι να εχω μια δευτερη SIM στο κινητο την οποια ομως δεν θα χρησιμοποιω συχνα.

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και καιρό τη λύση dual sim κυρίως για λόγους οικονομία με τα καρτοκινητά. Έπεσα τυχαία εδώ και αν και κατανοώ την ανάγκη να βάλεις 2 sim στην υπάρχουσα συσκευή, προσωπικά θα προτιμήσω το Nokia 101 Dual Sim. Το βρήκα σήμερα στα Multirama στα 39 ευρώ.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0622909&catid=100400

 

Δεν το skorouτζαρα αλλά ok αν παίζει και 3-4 ευρώ πιο φθηνά στο Kakosalesi-online shop θα το αντέξω. ;)

Μάλλον θα το πάρω αύριο μεθαύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.ειμαι κατοχοσ ενος LG gd510 και 8α ηθελα να χρησιμοποιω 2 σιμ ταυτοχρονα. Μια cosmote με συμβολαιο, και η αλλη whats up .Ειναι δυνατον?

 

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
να ρωτησω κατι και εγω! μπορω να χρησιμοποιησω αυτο (http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_59&products_id=506) στο samsung s3650 corby?? αν μπορειτε πειτε μου σιγουρα και αμεσα γιατι επιγει το θεμα.αν υπαρχει και καποιο λινκ απο ebay που να ειναι πιο φτηνο πειτε μου.ευχαριστω
ΜΑΚΡΥΑ φίλε. 9/10 δεν δουλεύουν ή θα δουλέψουν για λίγο.

ισχύει αυτό? θέλω να πάρω μια τέτοια λύση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟ SAMSUNG C6112 EIXE ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΝΕΡΓΕΣ.ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΜΙΛΟΥΣΕΣ ΣΤΗΝ ΜΙΑ Κ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΡΤΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω 2 παληα sony ericsson. K520i και k320i. Θα ήθελα να τα αξιοποιήσω ως dual sim με κάποιο από αυτά μαραφέτια. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι όταν δεν μιλάω, αν θα δέχομαι κλήση σε οποιαδήποτε από τα δυο νούμερα. Ένα Q και ένα Vodafone. Όταν μιλάω δεν με νοιάζει, ας ξαναπάρουν.

 

Αυτός λέει ότι ταιριάζει στα μοντέλα μου (έχει λίστα) αλλά δεν καταλαβαίνω αν κάνει αυτό που ρωτάω παραπάνω. Και μου φαίνεται και ακριβός

http://babiwa.com/catalog/product_info.php?products_id=84

Edited by alieus
διευκρίνηση
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 παληα sony ericsson. K520i και k320i. Θα ήθελα να τα αξιοποιήσω ως dual sim με κάποιο από αυτά μαραφέτια. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι όταν δεν μιλάω, αν θα δέχομαι κλήση σε οποιαδήποτε από τα δυο νούμερα. Ένα Q και ένα Vodafone. Όταν μιλάω δεν με νοιάζει, ας ξαναπάρουν.

 

Αυτός λέει ότι ταιριάζει στα μοντέλα μου (έχει λίστα) αλλά δεν καταλαβαίνω αν κάνει αυτό που ρωτάω παραπάνω. Και μου φαίνεται και ακριβός

http://babiwa.com/catalog/product_info.php?products_id=84

Όχι, με αυτούς τους αντάπτορες λειτουργεί ΜΟΝΟ η μία sim καθε φορά, αλλά έχουν επιλογή αυτόματης εναλλαγής ανα κάποιο χρονικό διάστημα. Γενικά, μην πάρεις τέτοια βλακεια, εγώ τσάμπα πέταξα 10€. Είναι τύχη αν λειτουργήσει σωστά στο τηλέφωνο, το δοκιμασα σε καμια 20αρια συσκευές και μονο σε nokia symbian s60 λειτουργησε αλλά όταν έκανε εναλλαγή στη πρώτη sim το κινητό έμενε εκτός δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Θα ήθελα μια βοήθεια στο εξής θέμα.

 

Έχω 3 νούμερα, ένα whatsup, μία σύνδεση vodafone και το εταιρικό από τη δουλειά. Μέχρι τώρα βόλευα την κατάσταση βάζοντας και βγάζοντας τις κάρτες αλλά αυτό δεν είναι και ιδιαίτερα πρακτικό. Έχω ένα galaxy y και ένα LG l5. Το να κουβαλάω και τρίτο τηλέφωνο δεν το συζητάω καν... Aλλά ούτε και να αγοράσω άλλο δίκαρτο, καθώς χρειάζομαι για τη δουλειά το gps και θέλω να υπάρχει και στο δεύτερο τηλέφωνο σαν εφεδρικό.

Οπότε αυτή η λύση θα σήμαινε τουλάχιστον 80-90€ για δίκαρτο με gps κάτι το οποίο απλά δε με παίρνει οικονομικά... Η μόνη λύση που σκέφτομαι είναι ανταπτοράκι dual sim κάτι σαν και αυτά:

 

http://www.bestprice.gr/search?q=Dual+Sim+Adapter

 

Ξέρει κανείς αν όντως αυτά κάνουν δουλειά και κατά πόσον είναι εύχρηστα; Επίσης θα είναι συμβατό κάποιο ανταπτοράκι με οποιοδήποτε από τα τηλέφωνά μου; Και κάτι άλλο τελευταίο, θα μπορώ να δεχτώ κλήσεις και στις δύο SIM (dual standby) ή θα πρέπει να επιλέγω ποια θα είναι ενεργή κάθε φορά; Γιατί αν είναι έτσι είναι απλά σαν να αλλάζω SIM στο τηλέφωνο και δεν κερδίζω κάτι.

 

Ευχαριστώ.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αμα αφηνεις το gpsο-τηλεφωνο σου χωριςκαρτα στο αμαξι για την πλοηγηση σου..

 

και κρατας εταιρικο και με 17 ευρα το μια χαρα αλκατελ οτ 217-d απο κωτσοβολο..

 

κ τελος?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προσοχή πάντως στους αντάπτορες που βάζεις 2 mini sim σε 1 αντάπτορα και μετά στο κινητό. Κόντεψα να καταστρέψω την υποδοχή sim του κινητού μου! Δεν θα το συνιστούσα, γιατί είναι λίγο πιο χοντρό από την κανονική sim με ό,τι συνεπάγεται. Ίσως να δοκιμάσω κάποια στιγμή αυτόν τον αντάπτορα που είναι μία sim και βγαίνει κάτι σαν καλωδιοταινία με υποδοχή για 2η sim.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...