Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή μάλλον ισχύει το κλείδωμα που λέει ο Alexkass, αν ξέρει κανείς 'έγκυρο' τρόπο ξεκλειδώματος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επίσης παίζει καλύτερα βίντεο ...

 

Δύσκολο.

 

Καλό χρυσό το 9500, αλλά το iPhone σε

  • σερφάρισμα
  • video
  • photo
  • audio (mp3 collections)

είναι μόνο του, χωρίς ανταγωνισμό.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται περίεργο να ισχύει αλλά δεν μπορώ να τεστάρω. κλήσεις και wap (html) έχει αλλά όχι BIS γιατί η κάρτα (whatup) δεν έχει φυσικά BIS.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται περίεργο να ισχύει αλλά δεν μπορώ να τεστάρω. κλήσεις και wap (html) έχει αλλά όχι BIS γιατί η κάρτα (whatup) δεν έχει φυσικά BIS.

 

To BIS (όπως και οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία) ενεργοποιείται σε επίπεδο κάρτας SIM (στον αριθμό σου MSISDN και IMSI), αν αλλάξεις SIM χάνεις και την υπηρεσία.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο.

 

Καλό χρυσό το 9500, αλλά το iPhone σε

  • σερφάρισμα
  • video
  • photo
  • audio (mp3 collections)

είναι μόνο του, χωρίς ανταγωνισμό.

iphone είχα από τους πρώτους και όντως είναι μποστά σε κάποια θέματα.

 

μόνο ο safari για μένα αξίζει. mp3 τα περνάω πάντα με wmp11 και έτσι το itunes μου είναι άχρηστο.

 

όσο για τις photo βγάζει χάλια. επίσης video το storm παίζει πολύ καλά και ΤΡΑΒΑΕΙ κιόλας.

 

μην το κάνεις vs. το άρχισες και το τελειώνω.

 

To BIS (όπως και οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία) ενεργοποιείται σε επίπεδο κάρτας SIM (στον αριθμό σου MSISDN και IMSI), αν αλλάξεις SIM χάνεις και την υπηρεσία.

...

είπα κάτι άλλο?

 

διάβασε σε παρακαλώ τι γράφω.

 

και όχι αν αλλάξεις σιμ δεν χάνεις το BIS αφού έχεις τον ίδιο αριθμό συσκευής και PIN απλά στέλνεις ξανά τα βιβλία από το pc.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

...

είπα κάτι άλλο?

 

διάβασε σε παρακαλώ τι γράφω.

 

και όχι αν αλλάξεις σιμ δεν χάνεις το BIS αφού έχεις τον ίδιο αριθμό συσκευής και PIN απλά στέλνεις ξανά τα βιβλία από το pc.

 

Πονεμενη ιστορια η αλλαγη της sim.

Το BIS ειναι σε επιπεδο sim και με την αλλαγη της καρτας πρεπει να ειδοποιηθει και η RIM αλλιως δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω με μια αλλαγή συσκευής και αποστολή SM φτιάχνει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

επειδή μάλλον ισχύει το κλείδωμα που λέει ο Alexkass, αν ξέρει κανείς 'έγκυρο' τρόπο ξεκλειδώματος

Συγνώμη manospavlakis αλλα τι εννοείς '' μάλλον ισχύει το κλείδωμα...'' Ενεργοποίησες την υπηρεσία cosmote η wind k δεν παιζει?

Γίνε πιο συγκεκριμένος.....

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα σε vodafone και πλαίσιο και είπαν ότι το τηλ. είναι κλειδωμένο για υπηρεσίες BIS μόνο στη vodafone. Όσοι έχουν σύνδεση wind/cosmote κάνουν χρήση του τηλεφώνου χωρίς BIS. Δεν το έχω τσεκάρει ο ίδιος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί έχει αναφερθεί τόσες φορές ότι BIS=Voda πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι εδώ και 2 χρόνια περίπου σε BIS από Cosmote και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην λειτουργία της υπηρεσίας(βέβαια δεν χρειάστηκα ποτέ και τεχνική υποστήριξη οπότε δεν ξέρω τί παίζει στον τομέα αυτό)..ενημερωτικά
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

τότε δεν το έψαξες καλά.

 

υπάρχουν PIN που δεν έχουν πάει και φύγει ποτέ από ένα BIS cosmote που είχα. μην πως για το Ιnternet αλλά και το msn.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δες κάποια post μελών που έχουν cosmote και θα καταλάβεις. Όχι μόνο δεν παίζει πάντα, αλλά αν μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών τότε είναι χειρότερα.

 

Slide to unlock app

http://www.stormgrounds.com/stormapps.php?app=StormSlider

 

Lock: http://www.stormgrounds.com/stormapps.php?app=PhoneLock

Flash light:

http://www.stormgrounds.com/stormapps.php?app=FlashLight

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια, το πηρα σημερα, παω να στειλω ΣΜΣ, το γραφει ελληνικα και μολις παταω να φυγει γινεται ????? και το ιδιο φτανει στον αλλο. Τι κανω λαθος?

 

OK η sim εφταιγε... μπραβο ρε Αλεξ :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το Storm που διαφημίζει η Vodafone €399 χωρίς σύνδεση, είναι ξεκλείδωτο; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιοδήποτε δίκτυο ανά την υφήλιο σε κάποιο BIS/BES;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψήνομαι για το storm και εχω καποιες ερωτησεις στους ήδη έχοντες..

 

-Η οθόνη που είναι clickable δέν είναι κουραστικό κάπως?Ετσι διάβασα στο phonearena

-Υπάρχει κίνδυνος να μπεί σκόνη στην οθόνη έτσι που είναι "ανοικτή" κάπως στα πλάγια?

-Η ακουστική του μικροφώνου κατα την συνομιλία είναι σε καλά επίπεδα?Ενα curve που εχω π.χ. με εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο

-Τι SAR αναφέρει το manual?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει απο 8310 , 9000 και τωρα στο 9500

 

Το καλυτερο usability με διαφορα από τα αλλα το εχει το 9000.

Το πληκτρολόγιο δεν μπορει να αντικασταθεί από το εικονικό επάξια.

 

Με το 9000 ολα τα πληκτρα ειναι ταχείες κλησεις!!!!

Για να παρεις τηλέφωνο απλώς πατάς στο πληκτρολόγιο τα γραμματα και παιρνεις τηλ. αμέσως.

Στο 9500 πρέπει να μπεις στις επαφες και μετα να παερις τηλ.

Οσο για ταχεις κλήσεις αστο καλύτερα.

 

Με μεγάλη ευχαρίστηση θα άλλαζα το storm με ενα bold

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το Storm που διαφημίζει η Vodafone €399 χωρίς σύνδεση, είναι ξεκλείδωτο; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιοδήποτε δίκτυο ανά την υφήλιο σε κάποιο BIS/BES;

 

Μην το πάρετε όσοι δεν εχεται vodafone δυστυχώς είναι μόνο για vodafone...!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρετε όσοι δεν εχεται vodafone δυστυχώς είναι μόνο για vodafone...!!!

 

Φιλε το εχεις δοκιμασει ή στο ειπαν στη vodafone...? Δεν παιζει κανα ξεκλειδωμα...?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εχεις δοκιμασει ή στο ειπαν στη vodafone...? Δεν παιζει κανα ξεκλειδωμα...?

 

Το πήρα...φωνή κ sms κανονικά email δυστυχώς δεν γίνεται μου το είπαν κ από vodafone k απο wind.

Tωρα δεν ξέρω τι παίζεται με τα ξεκλειδώματα.....

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει απο 8310 , 9000 και τωρα στο 9500

 

Το καλυτερο usability με διαφορα από τα αλλα το εχει το 9000.

Το πληκτρολόγιο δεν μπορει να αντικασταθεί από το εικονικό επάξια.

 

Με το 9000 ολα τα πληκτρα ειναι ταχείες κλησεις!!!!

Για να παρεις τηλέφωνο απλώς πατάς στο πληκτρολόγιο τα γραμματα και παιρνεις τηλ. αμέσως.

Στο 9500 πρέπει να μπεις στις επαφες και μετα να παερις τηλ.

Οσο για ταχεις κλήσεις αστο καλύτερα.

 

Με μεγάλη ευχαρίστηση θα άλλαζα το storm με ενα bold

έχω... είχα και τα δύο.

 

το bold το πέταξα... το χάρισα (κοινώς) σε φίλο.

 

πιο εύχρηστη συσκευή δεν έχω δει. χρόνια (κοντά μια δεκαετία, πολύ πριν από τους περισσότερους από εδώ μέσα) είχα pda/ppc και δεν είχα νιώσει έτσι την οθόνη αφής.

 

ούτε και με το Iphone (το οποίο πουλήθηκε επιτυχώς).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

έχει απαντηθεί πιο πάνω. όλοι σχεδόν από εδώ το πήραμε.

 

wind για ποιο λόγο? αν θες bb πας μόνο σε voda που έχει το πιο σωστό BIS. επίσης υπάρχει ίσως ένα κλείδωμα στο κινητό όσον αφορά το BIS.

 

κλήσεις/wap μιας χαρά πάντως κάνει από cosmote.

 

δεν πρόκειται να πάω στην wind. είμαι σε αυτή και γι΄αυτό ρωτάω αν παίζει. τελικά βλέπω ότι ατυχήσαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas.exw kai egw stin katoxi mou to blackberry storm kai exw dio apories.otan paw na bgalw photo mou svineii to kin kai kanei restart.ti paizei kseroume?

episis prospathw na kanw update to logismiko tou kai gia kapoio logo den to pairnaei sto kin kai mou bgazei sfalma.prepei na paw vodafone mipos na mou to perasoun aftoi?

Link to comment
Share on other sites

Από το browser του κινητού στο mobile.blackberry.com πας instant messaging και τα έχει όλα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...