Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες αν έχει επιλογή για qwerty σε όρθιο.

 

και αν έχει επιλογή όπως το Iphone όταν επιλέγεις κείμενο. έτσι ακούγεται.

 

εχει επιλογη κουερτυ σε ορθιο αλλα ειναι μικρα τα γραμματακια

 

επισης αν θες να διορθωσεις κατι το βαζει μεσα σε ενα μικρο παραλληλογραμο κουτακι

παλι καλα που μπηκε αλλα δεν κερδιζει βραβειο ευχρηστιας οπως πχ του iphone

θελει πολυ δουλεια ακομα σε αυτο

 

 

επισης παλι τα ιδια σημερα

το app tou facebook δε λειτουργει σωστα. οταν στελνουν μηνυμα το εμφανιζει απλα σαν ειδοποιηση και δε μπορεις να κανεις απευθειας ουτε reply , oute poke ουτε τιποτα και με εχει εκνευρισει

 

μεχρι τα ξημερωματα λειτουργουσε σωστα

 

μα γιατι συμβαινει αυτο? εχει κανεις καμια ιδεα?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω εγω κατι αλλο.Με καθημερηνη πλοηγηση σε ιστοσελιδες,msn,gps,facebook,και με 5 mail την ημερα να σου στελνουν τα 500mb το μηνα δεν ειναι υπεραρκετα?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερωτηση στους κατόχους γιατι στα reviews δεν ειδα κατι τέτοιο. Σε portrait mode η αναζήτηση επαφών γίνεται με ποιό πληκτρολόγιο?Γίνεται με τον κλασσικό τρόπο του numeric keypad και τα 3 γράμματα ανα ψηφίο?
Link to comment
Share on other sites

έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι έχει suretype ή και απλό multitap.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σημερα κι εκανα συνδεση με την wind στο BlackBerry Internet Solution...μου ηρθε ενα μυνημα και ακολουθησα τις οδηγιες οριζοντας για e mail ενα e mail που εχω στο gmail...

Μολις τελειωσε η ολη διαδικασια μου ηρθαν κανα τριαρι e mail που μου δηλωναν οτι εγινε κανονικα η εγγραφη και οτι σε 20 λεπτα θα μπορουσα να λαβω κανονικα τα e mail μου...

Ετσι κι εγινε...οποτε θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενα κλειδωμα απο την vodafone....

Τωρα επειδη δεν γνωριζω και πολλα και ειδικοτερα για το Blackberry αν εχεται καμια απορια να την διατυπωσεται με οσο πιο απλα γινεται...:rolleyes:

Ερχομενος σπιτι σκεφτηκα να σας εγραφα για τα αποτελεσματα οποτε ανοιξα το φορητο εχοντας διπλα το blackberry και μια φραπεδια....δεν προλαβαινω ν' ανοιξω την σελιδα του myphone και ο φραπες προσγειωνεται πανω στο Blackberry....

Πανικος...το γυριζω αναποδα το σβηνω και αρχιζω το καθαρισμα...αυτο που φοβομουν ηταν μηπως περασει ο καφες απο κατω απο την οθονη...!!!

Τελικα για να μην τα πολυλογω μεχρι στιγμης το Storm την γλυτωσε....οποτε το θεωρω και αδιαβροχο....!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι έχει suretype ή και απλό multitap.

 

Χιλιάδες φορές? ΟΚ τότε ζητώ συγνώμη που δέν το είδα και ευχαριστώ για την απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σημερα κι εκανα συνδεση με την wind στο BlackBerry Internet Solution...μου ηρθε ενα μυνημα και ακολουθησα τις οδηγιες οριζοντας για e mail ενα e mail που εχω στο gmail...

Μολις τελειωσε η ολη διαδικασια μου ηρθαν κανα τριαρι e mail που μου δηλωναν οτι εγινε κανονικα η εγγραφη και οτι σε 20 λεπτα θα μπορουσα να λαβω κανονικα τα e mail μου...

Ετσι κι εγινε...οποτε θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενα κλειδωμα απο την vodafone....

Τωρα επειδη δεν γνωριζω και πολλα και ειδικοτερα για το Blackberry αν εχεται καμια απορια να την διατυπωσεται με οσο πιο απλα γινεται...:rolleyes:

Ερχομενος σπιτι σκεφτηκα να σας εγραφα για τα αποτελεσματα οποτε ανοιξα το φορητο εχοντας διπλα το blackberry και μια φραπεδια....δεν προλαβαινω ν' ανοιξω την σελιδα του myphone και ο φραπες προσγειωνεται πανω στο Blackberry....

Πανικος...το γυριζω αναποδα το σβηνω και αρχιζω το καθαρισμα...αυτο που φοβομουν ηταν μηπως περασει ο καφες απο κατω απο την οθονη...!!!

Τελικα για να μην τα πολυλογω μεχρι στιγμης το Storm την γλυτωσε....οποτε το θεωρω και αδιαβροχο....!!!!:lol::lol::lol::lol:

ίσως σου χαλάσει πιο μετά. είναι το πιο μυξιάρικο κινητό που έχω δει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

επιτελους το storm στα χερια μου :)

 

 

θελω να ρωτησω κατι

 

κανοντας set up ενα καινουριο email account

στο παρελθον σαν συνδρομητης cosmote (πλεον vodafone ας οψετε το storm :rolleyes:)

ειχα την δυνατοτητα να ορισω μεσω η του κινητου μου (blackberry συσκευη) η μεσω του weblink της cosmote το email address που θελω οταν φευγει ενα email.

 

πιο συγκεκριμμενα και για να γινω σαφεστερος

 

αν υποθεσουμε οτι το email address μου ειναι

 

xxx@mobileemail.vodafone.gr

 

μπορω να ορισω καπου και να φαινετε στον/τους παραληπτες μου

οτι ειναι να σαν φευγει απο ας πουμε για παραδειγμα

 

xxx@blackberrian.com

 

????

 

 

ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σημερα κι εκανα συνδεση με την wind στο BlackBerry Internet Solution...μου ηρθε ενα μυνημα και ακολουθησα τις οδηγιες οριζοντας για e mail ενα e mail που εχω στο gmail...

Μολις τελειωσε η ολη διαδικασια μου ηρθαν κανα τριαρι e mail που μου δηλωναν οτι εγινε κανονικα η εγγραφη και οτι σε 20 λεπτα θα μπορουσα να λαβω κανονικα τα e mail μου...

Ετσι κι εγινε...οποτε θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενα κλειδωμα απο την vodafone....

Τωρα επειδη δεν γνωριζω και πολλα και ειδικοτερα για το Blackberry αν εχεται καμια απορια να την διατυπωσεται με οσο πιο απλα γινεται...:rolleyes:

Ερχομενος σπιτι σκεφτηκα να σας εγραφα για τα αποτελεσματα οποτε ανοιξα το φορητο εχοντας διπλα το blackberry και μια φραπεδια....δεν προλαβαινω ν' ανοιξω την σελιδα του myphone και ο φραπες προσγειωνεται πανω στο Blackberry....

Πανικος...το γυριζω αναποδα το σβηνω και αρχιζω το καθαρισμα...αυτο που φοβομουν ηταν μηπως περασει ο καφες απο κατω απο την οθονη...!!!

Τελικα για να μην τα πολυλογω μεχρι στιγμης το Storm την γλυτωσε....οποτε το θεωρω και αδιαβροχο....!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

χχχχ χχχχχ χχχχχ χχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εγω κατι αλλο.Με καθημερηνη πλοηγηση σε ιστοσελιδες,msn,gps,facebook,και με 5 mail την ημερα να σου στελνουν τα 500mb το μηνα δεν ειναι υπεραρκετα?

Από όσα διαβάσεις εδώ μέσα θα καταλάβεις ότι και τα 150 ΜΒ είναι υπεραρκετά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διαβάσεις εδώ μέσα θα καταλάβεις ότι και τα 150 ΜΒ είναι υπεραρκετά.

Εχει τυχει σε κανεναν να σας διπλασιασουν τον ογκο? καλεσα να δω μια ημερα εχω τα 150 mgb τον μηνα και μου ειπαν οτι εχω διαθεσιμα 300.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι ασχετος με Blackberry...(windows 6 - Destinator)το gps του πως παιζει? Χαρτες κ.λ.π. εχει ή πρεπει να κατεβασω ...και αν ναι απο που...?

Σορρυ που σας ταλαιπωρω αλλα ειπα σημερα να ασχοληθω λιγο...και τα βρηκα λιγο μπαστουνι...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να σας διπλασιασουν τον ογκο? καλεσα να δω μια ημερα εχω τα 150 mgb τον μηνα και μου ειπαν οτι εχω διαθεσιμα 300.

Ίσως είσαι στην προσφορά με τον διπλασιασμό όγκου. Καλού κακού ρώτα ξανά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι ασχετος με Blackberry...(windows 6 - Destinator)το gps του πως παιζει? Χαρτες κ.λ.π. εχει ή πρεπει να κατεβασω ...και αν ναι απο που...?

Σορρυ που σας ταλαιπωρω αλλα ειπα σημερα να ασχοληθω λιγο...και τα βρηκα λιγο μπαστουνι...:rolleyes:

(Πάμε πάλι)

Το GPS εδώ δουλεύει βάσει BIS και οι χάρτες είναι μέσα στη συσκευή. Η πλοήγηση είναι over the air (ota) αλλά χρειάζεται BIS/BES για να γίνει η πλοήγηση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

(Πάμε πάλι)

Το GPS εδώ δουλεύει βάσει BIS και οι χάρτες είναι μέσα στη συσκευή. Η πλοήγηση είναι over the air (ota) αλλά χρειάζεται BIS/BES για να γίνει η πλοήγηση.

 

moment_v....μην φωναξεις....please....που διαολο παω π.χ. μενου και ενεργοποιω το GPS....? :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν φωνάζω αγαπητέ.

Οι χάρτες βρίσκονται στο φάκελο application. Bis έχεις οκ ;;;

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν φωνάζω αγαπητέ.

Οι χάρτες βρίσκονται στο φάκελο application. Bis έχεις οκ ;;;

 

ναι εχω Bis....φιλε....σημερα το ενεργοποιησα....μπηκα στο application αλλα δεν ειδα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση συσκευής;; δεν ξέρω τι να πω εγώ με βοντα ποτέ δεν είχα προβλήματα

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση συσκευής;; δεν ξέρω τι να πω εγώ με βοντα ποτέ δεν είχα προβλήματα

 

Εγω ειμαι wind....ειχα κανει επανακκινηση...λαμβανω κανονικα τα e mail μου και ειπα να δω τι γινεται με το GPS...αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη....:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

επιτελους το storm στα χερια μου :)

 

 

θελω να ρωτησω κατι

 

κανοντας set up ενα καινουριο email account

στο παρελθον σαν συνδρομητης cosmote (πλεον vodafone ας οψετε το storm :rolleyes:)

ειχα την δυνατοτητα να ορισω μεσω η του κινητου μου (blackberry συσκευη) η μεσω του weblink της cosmote το email address που θελω οταν φευγει ενα email.

 

πιο συγκεκριμμενα και για να γινω σαφεστερος

 

αν υποθεσουμε οτι το email address μου ειναι

 

xxx@mobileemail.vodafone.gr

 

μπορω να ορισω καπου και να φαινετε στον/τους παραληπτες μου

οτι ειναι να σαν φευγει απο ας πουμε για παραδειγμα

 

xxx@blackberrian.com

 

????

 

 

ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Από το web interface άλλαξε το Send-From, στο email account που θελεις...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

pedia exo problima me to bluetooth. mporo na stilo eikone kai ixou se alla kinita alla i ali den mporoune na stiloune se emana.

me blepoune kanonika kai otan prospathoune na stiloune den tous afin.

mpipos prepi na ftikso kamia rithmisi.:help::help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

... χαχα.

 

δεν κοιτάς σωστά. πας στο about και στο λέει.

 

σήμερα βγήκε η 161 ή αλλιώς (για σένα) 113.

 

http://www.blackberryforums.com/general-9500-series-discussion-storm/180692-latest-os-9500-4-7-0-161-4-7-0-113-multilanguage.html

 

Αυτή η έκδοση υπολείπεται σε κάτι των άλλων (π.χ. εκείνων για Vodafone Greece) ;

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...