Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση κ απο μενα Alexkass οταν η συσκευη ειναι σε portrait το πληκτρολογιο γινεται κ qwerty η μονο sure type....?

Γιατι σιγουρα σε landscape γινετε qwerty . . . .

suretype. ανώτερο από qwerty.

 

γράφω πολύ πιο γρήγορα λόγω ελληνικού t9.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

suretype. ανώτερο από qwerty.

 

γράφω πολύ πιο γρήγορα λόγω ελληνικού t9.

Τόσο καλό Τ9 είχα να δω από την εποχή των siemens. Tο τηλέφωνο τα σπάει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

το μόνο κακό είναι το σήμα. πολύ μέτριο.

 

πιστεύω με το νέο fw θα φτιάξει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τώρα πέρασα από Vodafone και ο πωλητής μου είπε ότι το BIS και το Internet στο Storm είναι κλειδωμένο μόνο για Vodafone... Δεν θα παίζει σε Cosmote, Wind... Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο ή εντάσσεται στην πολιτική marketing της εταιρείας?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα!!

Καταρχήν με ένα γρήγορο διάβασμα είδα ότι κάποιος που έχει iphone κ πήρε το storm έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος.. Κάποιος άλλος έχει γνώμη πάνω σε αυτό?? Είμαι κ εγώ κάτοχος Iphone 2g 16gb αλλά μετά από 1 χρόνο μαζί του σκέφτομαι να το αλλάξω!

 

Κ μόνη καλή λύση σε touch μου φαίνεται το storm.. Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται με τα κλειδώματα της voda.. Με το Iphone είχα μάθει στην ελευθερία μου κ έκανα ό,τι ήθελα.. Με το storm ισχύει το ίδιο? Αν δλδ κάνω firmware update θα "ξεκλειδώσει"??

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το iphone 3g είχα, αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Το είχα πάρει από Vodafone και το χρησιμοποιούσα σε Cosmote σύνδεση. Ωραίο gadget με πολλές εφαρμογές και παιγνίδια, αλλά μερικά πρακτικά πράγματα δεν τα έκανε στο βαθμό τουλάχιστον που μπορεί το Storm, όπως λέγεται (π.χ. να μπορεί να γίνει modem σε laptop, η ευκολία των e-mails). H κάμερα του iphone χάλια, δεν θέλω τέλεια φωτογραφική, αλλά αν τύχει να βγάλω μια αξιοπρεπή φώτο.

πάντως, επιμένω σε αυτό που έγραψα και νωρίτερα:

 

τώρα πέρασα από Vodafone και ο πωλητής μου είπε ότι το BIS και το Internet στο Storm είναι κλειδωμένο μόνο για Vodafone... Δεν θα παίζει σε Cosmote, Wind... Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο ή εντάσσεται στην πολιτική marketing της εταιρείας?

 

Αν ξέρει κάποιος κάτι, θα βοηθούσε. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

έλεος με το iphone.

 

το είχα μόνο και μόνο για τα Podcasts.

 

pearl και bold έχω και αυτά για δουλειά.

 

το κινητό είναι δουλειά και όχι παιχνίδι (έτσι μου έχουν μάθει).

 

οπότε το storm για δουλειά είναι μια χαρά.

 

επίσης έχει "διπλή αφή" και πραγματική αφή (hover etc) και ως button (click).

 

όσο για το κλείδωμα δεν ξέρω.

 

έτσι και αλλιώς το μοναδικό BIS από επίπεδο αξιοπιστίας στην ελλάδα είναι της vodafone.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενω το 8900 αφου δεν μπορω πλεον τα touch να την κανω απο τα WM εχει καταντησει αηδια πλεον, και σε τιμες και στη ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να εχετε ΒΒ υπηρεσια ειτε BIS ειτε BES πρεπει να την αγορασετε επιπλεον στο εκαστοτε προγραμμα. Δεν εχει σχεση με τα αλλα προσθετα πακετα data κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κ γω λοιπόν δυο λόγια μετά από ένα πρώτο test σε vodaphone shop..

 

Καταρχήν:

1)μου έκανε εντύπωση η ιδιότητα της οθόνης να παίζει, δίνοντας την αίσθηση της πίεσης....

 

2)to screen rotation νομίζω ότι είναι καλό, σαν τον wm phones, (αρκετά καλύτερο από του omnia που έπαιζε σαν παλαβό ιδιαίτερα αν το είχες στο maximum...)

 

3)Κατά την πληκτρολογήσει μηνυμάτων σε portrait mode το sure type σίγουρα βοηθάει τους λάτρεις του συγκεκριμένου τύπου πληκτρολογίου, σε άλλους θα τους αρέσει το κοινό πληκτρολόγιο.Προσωπικά θα προτιμούσα το qwerty...Anyway υπάρχει στη landscape mode.

Αυτό που παρατηρώ με την πληκτρολογήσει είναι ότι σίγουρα υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην εμφανίσει των χαρακτήρων που ίσως οφείλεται στο λογισμικό ίσως κ στη μη σωστή πληκτρολογήσει του χαρακτήρα.

 

4)Τέλος Internet...μου φαίνεται θα είναι η χαρά το blackberrymen....μεγάλη οθόνη, διάφοροι τρόποι διαχείρισης της οθόνης(μου θύμισε λίγο iphone)επιτέλους ανετο surf μέσω blackberry...μέσω οθόνης 3,2.

 

Το μόνο που μένει είναι να δούμε κ την αυτονομία κ....

 

hAppY BlAckBerRy:)

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά ακούγονται, αλλά μόνο για συνδέσεις vodafone...

ρώτησα και στο πλαίσιο και μου είπαν ότι το storm θα λειτουργεί κανονικά σαν τηλέφωνο και στα sms, αλλά όχι στο internet και το BIS... είναι σχεδιασμένο μόνο για την vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... θα δουλέψει με το Surf & Email 30 ή θέλει άλλο πακέτο για BIS;

δεν υπάρχει πια αυτό. 150 το μικρότερο.

 

και: BIS = vodafone στην ελλάδα.

 

η cosmote απλά δεν το κατέχει.. για την wind μη πω.

 

επειδή έχω δοκιμάσει και τα 3 ξέρω ότι το καλύτερο push το έχει η vodafone.

 

Αλεξ, σε σύγκριση με το Ε71 τι λέει;;;

ποιο E71?

 

αν θες κάτι τέτοιο πάρε το bold που είναι το καλύτερο non-touch business phone.

 

αν θες touch τότε το storm είναι μια πολύ καλή επιλογή. αν είσαι επαγγελματίας είναι η μοναδική επιλογή.

 

τώρα με προγράμματα τύπου blackberry connect etc που δουλεύουν πλάγια και σε άλλα κινητά δεν βρίσκεις άκρη, για BIS παίρνεις μόνο BB για να έχεις 100% αξιοπιστία και υποστήριξη.

 

αυτονομία: δεν είναι bold αλλά νομίζω ότι 2 μέρες (με χρήση δική μου) τις βγάζει.

 

κόλπο: αλλάξτε το font από 8 σε 9 για να είναι πιο ακριβές στις επιλογές.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Alex, να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με την οθόνη.

Το παρέλαβα πρό λίγου και παρατήρησα ότι η οθόνη ''επιπλέει'' μεσα στο πλαίσιο....δηλαδή με το δάχτυλο πάει πάνω κάτω και αριστερά δεξιά. Ειναι φυσιολογικό αυτό μέχρι κάποιο σημείο ???

 

Επίσης ότι όταν πατάω την οθόνη γι ανα πληκτρολογήσω ειναι σαν να πηγαίνει μέσα η οθόνη...ετσι πρέπει να είναι για να σου δίνει την αίσθηση ότι πληκτρολογείς ???

 

Πιό πολύ όμως με απασχολεί το θέμα της μετακίνησης της οθόνης μεσα στο πλαίσιό της.

 

Ευχαριστώ Πανος

Link to comment
Share on other sites

suretouch.

 

ίσως είμαι ο πιο παλιός εδώ μέσα με pda. δεν έχω ξαναδεί τέτοια οθόνη αφής. πανέξυπνο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι απίστευτη και σίγουρη. Η πλοήγηση σε internet τέλεια, αλλά το γράψιμο θέλει λίγο συνήθεια.

Θα συμφωνήσω με Alexkass, BIS =Vodafone και μόνο. Οι άνθρωποι το έχουν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

θελει πολυ συνηθεια μεχρι να να μαθεις να γραφεις αλλα

 

1)Το τ9 το εληνικο οπως ειπα ειναι καταπληκτικο

2)πιο ομορφο απο το αι φον

3)ειναι ββ!

4)η οθονη δεν ειναι χαλασμενη και μην ανησυχειτε

5)σε σχεση με το μπολντ ειναι η μερα με τη νυχτα ρε παιδια. Εδω εχεις ολη την οθονη ενω εκει τη μιση ...ε νομιζω οτι αξιζει να θυσιασεις το qwerty

 

 

 

και κατι ακομα

διαβασα οτι κανεις sync me itunes και μεταφερεις με αυτο το τροπο ολα τα playlists soy

αληθευει?

:X
Link to comment
Share on other sites

2)πιο ομορφο απο το αι φον

 

Αν το iPhone νικάει σε κάτι το BB Storm αυτό θα είναι η σχεδίαση, οπότε ας το αφήσουμε ;)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

@ mplip

Το συγχρονισμό με itunes μπορείς να το κάνεις σε όλα τα blackberry. Τωρα συγχρονίζω το δικό μου. Πήγαινε desktop software->media

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το τ9 το εληνικο οπως ειπα ειναι καταπληκτικο

Έχει Ελληνικό T9;

Στη σελίδα της η vodafone γράφει ότι δεν έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δικο μου το 9000 εχω στο itunes 350 τραγουδια και μου εγραψε μονο τα 24 γνωριζει κανεις γιατι?
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικό suretype, κάτι αντίστοιχο του Τ9.

Δουλεύει τέλεια.

 

@jimm1: Ρυθμίζει πόσο χώρο θα σου "φάει" στην κάρτα μνήμης και επιλέγεις τις λίστες. Αυτά τα έκανες οκ???

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...