Jump to content

Προτάσεις για όνομα καταστήματος/καφετέριας/εστιατορίου κλπ.


kostakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση!το στυλ θα το δω στα σχεδια του διακοσμητη γιατι θα ξηλωθουν ολα και επισης δεν εχει συζητηθει για καποιο συγκεκριμενο 'υφος' στο μαγαζι...επισης παλευουμε για να γινει καπνιστων ολο,ετσι ωστε να ναι ενα καλο προνομιο στο να ερχεται ο κοσμος..οποτε καταλαβαινεται δεν ειναι σαν το shark κυριε johner :p

Α, τεκέ θα ανοίξετε!:lol:

 

Σοβαρά τώρα γιατί δεν κοιτάτε για κανένα όνομα που να έχει σχέση με κάπνισμα; (αν καταφέρετε να το επιτρέψετε)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

(...) επισης παλευουμε για να γινει καπνιστων ολο,ετσι ωστε να ναι ενα καλο προνομιο στο να ερχεται ο κοσμος..οποτε καταλαβαινεται δεν ειναι σαν το shark κυριε johner :p

 

Α, τεκέ θα ανοίξετε!:lol:

 

Σοβαρά τώρα γιατί δεν κοιτάτε για κανένα όνομα που να έχει σχέση με κάπνισμα; (αν καταφέρετε να το επιτρέψετε)

 

Οπότε ας το ονομάσουν Τεκέ. Και χιούμορ έχει και επίκαιρο είναι και κυρίως τονίζει το ...προνόμιο του. Αν μπορεί να θεωρηθεί προνόμιο το κάπνισα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να το πειτε Κοντραμπάντο...

Δεν ξερω αλλα μου ακουγεται πιασαρικο κ διαφορετικο,αφου βλεπει κ θαλασσα.....

 

"ΚΟΝΤΡΑΜΠΑΝΤΟ: η διαδικασία παράνομης ανταλλαγής των φορτίων και των εμπορευμάτων δυο πλοίων, όταν αυτά πλευρίζουν μεσοπέλαγα..."

Link to comment
Share on other sites

Ότι όνομα και να του δώσεις… «κάντο λέσχη καπνιστών»

Όσοι θέλουν να γίνουν μέλη θα καταβάλουν ένα συμβολικό ποσό..ας πούμε 10 λεπτά !!!! και με μια κάρτα μέλους χωρίς ημερομηνία λήξης θα μπορούν να καπνίζουν νόμιμα !!!!

Το έκανε φίλος στη Γερμανία και τα έχει οικονομήσει μια χαρά, (όχι φυσικά από το 10λεπτο) !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

χρονια πολλα σε ολους!τελικα λογω τεχνικων προβληματων(με ενοικιαστη) το καταστημα θα ανοιξει αλλου(στα πρωην κτελ χαλκιδικης στη κηφισια-αιγαιου),μαλιστα εχει προχωρησει πολυ και ειναι στα τελειωματα,μεσα ιανουαριου δλδ θα ειναι ετοιμο!βρηκαμε ενα ονομα κατοπιον ψαξιματος αλλα και καμια αλλη προτασουλα ευπροσδεκτη!

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα αυτα τα ιστορικα ονοματα πχ βουκεφαλας, ηλεκτρα, alexander, βεργινα, αχιλλειων, διων, ειναι απο μαγαζια που γνωριζω και ειναι βαρια και ανεξιτηλα δηλ δε χρειαζεται να τα αλλαξεις και δε τα βαριεσαι ποτε! η ηλεκτρα θυμαμαι ειχε γινει στεκι μονο απο το ονομα γιατι ηταν ευκολο και ελληνικο ενω ολα τα αλλα ηταν αγγλικα τα οποια τα ξεχνας ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα αυτα τα ιστορικα ονοματα πχ βουκεφαλας, ηλεκτρα, alexander, βεργινα, αχιλλειων, διων, ειναι απο μαγαζια που γνωριζω και ειναι βαρια και ανεξιτηλα δηλ δε χρειαζεται να τα αλλαξεις και δε τα βαριεσαι ποτε! η ηλεκτρα θυμαμαι ειχε γινει στεκι μονο απο το ονομα γιατι ηταν ευκολο και ελληνικο ενω ολα τα αλλα ηταν αγγλικα τα οποια τα ξεχνας ευκολα.

 

Αν μιλάμε για καφενείο με παππούδες και πρέφα, ναι, αν μιλάμε για καφετέρια...δύσκολα θα γίνει hot spot o "Βουκεφάλας". :p

 

Γνώμη μου καθαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

χμ...καφετερία στην Θεσσαλονίκη..λοιπόν μου ρχεται κάτι..

"Η ωραία Αθήνα" (πλάκα κάνω μην βαράς χαχα :X )

 

Αν το άνοιγες πάντως προς παραλία θα πρότεινα το "Skippers"

 

Anyway,καλές δουλειές και βάλε και wi-fi για να μην ξεχνιόμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Τι θα ελεγες να το πεις Loom(Λουμ) Cafe?? Ειναι μικρο, ευηχο και σιγουρα πιασαρικο... Βεβαια το εχω παρει απο μια μικρη καφετερια-τυροπιταδικο εδω στη Λαρισα, αλλα και παλι μου φαινεται πως ταιριαζει στην περισταση!! Και κατι εντελως τρελο, που μπορει να πιασει... Μιας και εκει βρισκοταν παλιοτερα τα ΚΤΕΛ, μπορεις να το πεις (Κ)ΤΕΛ ΑΒΙΒ:P!! Τελος, θα σου προτεινα και το bello coffee η και το Vibrato... Διαλεγεις και παιρνεις, χαχα!!
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για καφενείο με παππούδες και πρέφα, ναι, αν μιλάμε για καφετέρια...δύσκολα θα γίνει hot spot o "Βουκεφάλας". :p

 

Γνώμη μου καθαρά. :)

 

συμφωνω αλλα η νεολαια πλεων εχει φορεσει πολυ τα ξενα ονοματα και οι παππουδες στα καφενια τα ελληνικα, γι αυτο πρεπει να γινει αλλαγη ανταλαγη ονοματων! βεβαια ενα μαγαζι δεν το κραταει το ονομα αλλα το αφεντικο του και οι γνωστοι τον υπαλληλων. οποτε για να ξαναγυρισει ο κοσμος στα καφε πρεπει να δει κατι αλλο κατι διαφορετικο απο ολα τα αλλα κατι που να σε φερει ποιο κοντα γιατι το ξενο ονομα απομακρυνει τη ελληνικη νεολαια σιγα σιγα!! δεν θα με χαλαγε να εβλεπα μια καφετερια στην κρηνη με ονομα αρτεμις βεβαια πλαισιομενο με ενα φοβερο μαγαζι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. 2ο ποστ κ στο φορουμ!!!

 

Ενα καλο ονομα θα ηταν το "crowd". Ευηχο κ που θα προκαταβαλλει την επιτυχια του...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
SOS SOS SOS SOS SOS SOSΓεια σας ο αντρας μου θα ανοιξει ενα σουβλατζιδικο - ψησταρια σε ενα χωριο της Κρητης στο ν. Λασιθιου.ειναι επειγον ψαχνουμε ονομα SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS SOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...