Jump to content

Φήμες και μελλοντικά μοντέλα Maemo/Meego


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... φανταζεσαι να εχει και τα δυο?!! ain't gonna happen :p ...

 

Σταντέ πιο μετά θα μπορείς να φορτώσεις και MeeGo ...

Μπορεί όχι με dual boot, (το ιδανικό : Ρ) σϊγουρα όμως θα μπορείς να το εγκαταστήσεις ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σταντέ πιο μετά θα μπορείς να φορτώσεις και MeeGo ...

Μπορεί όχι με dual boot, (το ιδανικό : Ρ) σϊγουρα όμως θα μπορείς να το εγκαταστήσεις ...

 

ε ναι, το μονο σιγουρο (εγω εννοουσα πως με τιποτα δεν βγει απο τη μανα του με δυο OS)

 

επισης αμφιβαλλεις πως θα γινoυν port και τα WP7 καποια στιγμη?

στανταρ, αφου θα υπαρχουν και Νοκια ως τοτε με wp7, ολο και καποιοι θα κανουν τη μεταφορα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

επισης αμφιβαλλεις πως θα γινoυν port και τα WP7 καποια στιγμη?

στανταρ, αφου θα υπαρχουν και Νοκια ως τοτε με wp7, ολο και καποιοι θα κανουν τη μεταφορα

 

Το αποκλείω γιατί πρώτον και κυριότερον είναι κλειστού κώδικα και δεύτερον δεν θα το αφήσει η microsoft.

 

Όποιος πιστεύει ότι το android χρησιμοποιεί αποτελεσματικά τους 2πύρηνους επεξεργαστές να μας δείξει τις γραμμές του κώδικα:rolleyes:.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Το αποκλείω γιατί πρώτον και κυριότερον είναι κλειστού κώδικα και δεύτερον δεν θα το αφήσει η microsoft

 

Ερωτηση: Το HD2 πως παιρνει WP7?:worry:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι γιατι απεκτησε ζωη αυτο το θεμα!!! Επιτελους ρε Nokia γιατι καλο χρυσο το android αλλα σε λιγο θα σε αναγκαζουν να εχεις 4 πυρινο για να το τρεξεις αλλα οπως και να το κανουμε δεν μπορεις να συγκρινεις samsung, Lg, S.E, HTC κτλ με την ποιοτητα της Nokia στα κινητα (κατασκευη, ηχειο, λειτουργεια κλησης κτλ..)

 

Sorry για το λιγο off topic αλλα ειναι η χαρα που νιωθω:p

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα ήταν μεγάλη η ξενέρα από την συσκευή που περιμένουμε να δούμε. Χωρίς Qwerty δεν μπορούμε πλέον.. Και πού να βρούμε Developer's μοντέλο? :(
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Το HD2 πως παιρνει WP7?:worry:

 

Χωρίς να έχω ασχοληθεί με το ζήτημα ξέρω ότι η συσκευή έτρεχε ήδη wm και έτσι ήρθαν και τα wp7. Δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή που να έτρεχε κάποιο άλλο λειτουργικό και να κατάφερε κάποιος να τρέξει wp7 σε αυτή. Αν ήταν έτσι θα είχαμε κάνει ήδη port το ios στο Ν900:p.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ασχοληθεί με το ζήτημα ξέρω ότι η συσκευή έτρεχε ήδη wm και έτσι ήρθαν και τα wp7. Δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή που να έτρεχε κάποιο άλλο λειτουργικό και να κατάφερε κάποιος να τρέξει wp7 σε αυτή. Αν ήταν έτσι θα είχαμε κάνει ήδη port το ios στο Ν900:p.

 

Nαι αλλα εχει παρει και android to hd2 και επισης απο οσο ξερω τα wm με τα wp7 δεν εχουν καμια σχεση στον πυρηνα τους. . οποτε δεν μου φαινεται και τρομερα δυσκολο εκ πρωτης οψεως..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

[off topic]Το android είναι ανοιχτό λειτουργικό, μέχρι την 3.0 τουλάχιστον, γι αυτό και το έτρεξαν στο hd2. Δεν μπορείς να κάνεις port ένα κλειστού κώδικα os κυρίως λόγω drivers, κλειδωμένων bootloaders κτλ.

 

Φημολογείται πάντως ότι στην Αγγλία την επόμενη βδομάδα θα υπάρχουν τα dev phones με ΜeeGo (όχι η consumer έκδοση) ως πλατφόρμα παρουσίασης για τους προγραμματιστές και ίσως στην Αυστραλία στο ανάλογο event όπου θα γίνει η παρουσίαση της συσκευής κάποια demos της consumer edition για το κοινό.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινομαι developer? :lol:

Θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε καποια στιγμη στο μελλον τιποτα benchmarks μεταξυ dev και consumer (αρκει να βρεθει ενας developer που θα το κανει :p).

 

 

[off topic] Συμφωνα με την wikipedia το hd2 εχει παρει μεχρι και 98, XP και ubuntu. και meego. Καλη φαση.

 

εδιτ

ειδατε φανταζομαι την ειδηση. 92000 κομματια μονο? Λιγο παραξενο δεν ακουγεται?

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γινομαι developer? :lol:

Θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε καποια στιγμη στο μελλον τιποτα benchmarks μεταξυ dev και consumer (αρκει να βρεθει ενας developer που θα το κανει :p).

 

 

εδιτ

ειδατε φανταζομαι την ειδηση. 92000 κομματια μονο? Λιγο παραξενο δεν ακουγεται?

 

ο Κ123 ειπε οτι μολις δειτε τα specs της consumer, ουτε κατα διανοια δεν θα θελετε την dev εκδοση :p φανταζομαι μεγαλη διαφορα...

 

οντως λιγα ακουγονται...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οντως λιγα ακουγονται...

 

Λίγα είναι...από 92000 κομμάτια θα δούμε άραγε κάποια συσκευή στα μέρη μας; Ή θα την προορίζουν για άλλες αγορές; Και πάνω που με έψησε άγρια το κινητάκι!!!

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Λίγα είναι...από 92000 κομμάτια θα δούμε άραγε κάποια συσκευή στα μέρη μας; Ή θα την προορίζουν για άλλες αγορές; Και πάνω που με έψησε άγρια το κινητάκι!!!

 

κοιτα... τον αριθμο τον ειπε ο multazin οποτε θα ναι σιγουρα μεγαλυτερος :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Eλα κακιες :p Ελπιζω αυτες οι 92k συσκευες να ειναι οι dev και οι κανονικες να εχουν νορμαλ παραγωγη :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1ghz cpu + 512mb physical ram για την dev συσκευή

 

http://talk.maemo.org/showpost.php?p=1030913&postcount=5486

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Oποτε περιμενουμε τουλαχιστον παρομοια specs

 

edit, γιατι ειμαι η παραπληροφορηση η ιδια. ζητω συγγνωμη.

Edited by Enema
οτι ναναι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη το πρωί στις 5 ώρα Ελλάδας (ξημερώματα) θα γίνει η παρουσίαση της συσκευής στην Αυστραλία από τον Kurt Bonnici και στη συνέχεια θα διεξαχθεί το Nokia event στην Σινγκαπούρη.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Eνα ενδιαφερον, νεο tweet απο το Nokia Meego Tweeter account. Το πρωτο επειτα απο πολλους μηνες ησυχιας:

 

http://twitter.com/#!/WeAreMeego/status/82254724727975936

 

 

 

 

πηγή : http://talk.maemo.org/showpost.php?p=1032188&postcount=5751

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

άρα να υποθέσουμε ότι η συσκευή θα έχει σίγουρα τουλάχιστον meego...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοασχετο συμπερασμα : οταν θελει μια εταιρια να κρατησει ενα μυστικο μπορει. 2 μερες πριν την παρουσιαση και ακομα δεν εχουμε δει ουτε καν ενα πρωτοτυπο. Απο 'κει και περα οποιος θελει πιστευει και καλα 'τυχαια' leaks και 'ωχ ξεχασα το αιφον στην τουαλετα στο μπαρ' :lol: :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοασχετο συμπερασμα : οταν θελει μια εταιρια να κρατησει ενα μυστικο μπορει. 2 μερες πριν την παρουσιαση και ακομα δεν εχουμε δει ουτε καν ενα πρωτοτυπο. Απο 'κει και περα οποιος θελει πιστευει και καλα 'τυχαια' leaks και 'ωχ ξεχασα το αιφον στην τουαλετα στο μπαρ' :lol: :p

 

τώρα το κατάλαβες; είναι δυνατόν μια μεγάλη εταιρεία να αφήνει ένα πρωτότυπο σε ένα μπαρ; :p

 

θα γελάσω πάντως όταν θα βγει με όλους εδώ μέσα που μόλις ο νοστράδαμος νο.2(λεγε με και murtazin) πει κάτι και το γράψει και το φόρουμ, το χουν σιγουράκι... Αν θυμάστε, έκλαιγε την nokia που ακύρωσε το Ν9 και δεν θα βγάλει τέτοια συσκευή ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ας οργανωθούμε λίγο:p. Στις 5 το πρωί ξεκινάει το μεγάλο event. Εδώ θα βρούμε την αντίστροφη μέτρηση. Εδώ το πρόγραμμα και εδώ το live keynote. Το hashtag στο twitter θα είναι #nokiacnxn.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ας οργανωθούμε λίγο:p. Στις 5 το πρωί ξεκινάει το μεγάλο event. Εδώ θα βρούμε την αντίστροφη μέτρηση. Εδώ το πρόγραμμα και εδώ το live keynote. Το hashtag στο twitter θα είναι #nokiacnxn.

 

εισαι φοβερος!

 

αντε λιγες ωρες εμειναν παιδια!

(ελπιζω να μην ξενερωσουμε εν τελει)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση μυρίζομαι κι εγώ αλλά δε βαριέσαι. Έχει τη φάση της η αναμονή με όλα τα παρελκόμενα.

 

edit: δείτε κι αυτό http://mynokiablog.com/2011/06/20/nokia-n9-lannku-spotted-on-nokia-vietnams-page-source-code/

Edited by anapospastos
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...