Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

404 - Page not found

 

The page you have requested has been moved or no longer exists.

 

να παρει και με εφτιαξες κανονικα:(

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το λινκ, απλά ήθελε την κλασική αντικατάσταση στο domain name. Τώρα λειτουργεί πάντως.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μερικές χρήσιμες λεπτομέρειες για τη συσκευή από το ίδιο άρθρο:

 

The Dev Alpha definitely looks like one would expect a BlackBerry 10 development device to look. It has the appearance of a shrunken down PlayBook tablet, featuring a 4.2" touchscreen display at 1024x768 pixel resolution, which is the same resolution of the PlayBook (which puts the pixel density at over 300 DPI). Another PlayBook similarity is the OS. The Dev Alpha as developers will receive it is running a stripped down version of the PlayBook OS, which when loaded features only the web browser and camera as apps. Developers can, of course, sideload their apps for testing and as the launch of BlackBerry 10 phones nears, developers will receive OTA updates to the device. "

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επιβεβαιωση της RIM οτι ερχονται συσκευες με physical qwerty και BB10 με βλεπω να ξαναγυριζω στο μουρο once again. Εκτος αν βρω πλητρολογιο Bold σε επερχομενα WindowsPhone.

 

Αν η RIM καταφερει να ορθοποδήσει θα πανηγυρισω με την καρδια μου. Εχω λιωσει αρκετα berry πληκτρολογια και ο Lazaradis περα απο οτι ειναι χοντροκέφαλος ειναι και ενα απο τα λιγα geek του χωρου.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επιβεβαιωση της RIM οτι ερχονται συσκευες με physical qwerty και BB10

 

τι ξερουμε πανω σ'αυτο;

ειμαι στο τσακ να παρω το πρωτο μου bb

αν ξερουμε οτι θα κυκλοφορησει κατι συντομα μηπως να περιμενω;

Link to comment
Share on other sites

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δηλώνω ενθουσιασμένος. Το πληκτρολόγιο πρέπει να είναι κορυφαίο πάντως! Και περιμένουμε το νέο Blackberry 10 και στα playbook μας. Αντε γιατί μέχρι τώρα η μόνη εναλλακτική ήταν το iphone 5!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδιά.

 

Έχω το Blackberry 8520 και μόλις άλλαξα συμβόλαιο στη Vodafone και έχω και 60MB internet. Μπορείτε να μου πείτε αν χρειάζεται να κάνω κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις για το BIS (χρειάζεται μήπως ενεργοποίηση??) και πρέπει να γραφει GSM αντί για gprs στο σημείο που δείχνει το σήμα?

 

Υπάρχει νεότερη έκδοση του λογισμικου? τώρα έχω την έκδοση 5.0.0.681.

 

ελπίζω να μη σας κούρασα!

Edited by Crazy_Heart
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το BIS, εάν δεν ήταν πριν ενεργό, θα χρειαστεί ενεργοποίηση. Το GSM/gprs που λες υποδηλώνει ότι δεν είναι ενεργό στη γραμμή σου. Ισχύει:

 

GSM: δεν υπάρχει κάλυψη δεδομένων από το δίκτυο

gprs/edge: υπάρχει κάλυψη 2G, αλλά όχι ενεργό BIS

GPRS/EDGE: υπάρχει κάλυψη 2G και ενεργό BIS

3G: υπάρχει κάλυψη 3G, αλλά όχι ενεργό BIS

3G με μούρα δίπλα του: υπάρχει κάλυψη 3G και ενεργό BIS

 

Υπάρχει σίγουρα η 5.0.0.1728 (Applications: 5.0.0.1067), μετά είναι η 5.0.0.1805 αλλά δεν έχει ελληνικά και πρέπει να μπουν χειροκίνητα, για κάτι μετά από αυτές δεν γνωρίζω...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Με το BIS και το Vodafone CU τι παίζει παιδιά; Γνωρίζετε αν υπάρχει χρέωση;

Γίνεται να χρησιμοποιήσουμε MB από τα πακέτα internet που υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Με το BIS και το Vodafone CU τι παίζει παιδιά; Γνωρίζετε αν υπάρχει χρέωση;

Γίνεται να χρησιμοποιήσουμε MB από τα πακέτα internet που υπάρχουν;

 

Δεν παίζει BIS με καρτοκινητό στην Ελλάδα...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεμίσει αρθρα το νετ για την ενδεχόμενη πώληση της RIM. Λενε λοιπον οτι εχει προσλαβει την JP Morgan και την RBC για να δούνε τι μπορεί να γίνει, αφού η εταιρία αναμένεται να έχει τεράστιες απώλιες τα επόμενα τρίμηνα. Ακούγεται επίσης οτι η RIM θέλει να αγοραστεί απο την Samsung. Λέτε να ήρθε το τέλος;

 

Τίτλοι τέλους για την RIM (Blackberry);

 

RIM hires JP Morgan and RBC to advise as its business erodes, could mean sale

Link to comment
Share on other sites

Το "τίτλοι τέλους" είναι μάλλον πολύ βαρύ για την περίπτωση. Η RIM δεν εμφάνισε τα κέρδη που ίσως ήλπιζε να εμφανίσει και αναμένεται να υπάρξει κι άλλη χασούρα στα επόμενα τρίμηνα, αφού βρίσκεται σε μια περίοδο που ονομάζει "μεταβατική", ετοιμάζοντας ΒΒ10 κλπ. Όπως είναι λογικό, ήρθε σε επαφή με επενδυτές για να ερευνήσει πιθανές λύσεις. Το ότι μπορεί να οδηγηθεί σε πώληση είναι ένα ενδεχόμενο που υφίσταται για κάθε εταιρεία όταν μπαίνει σε τέτοια διαδικασία, αλλά αφ ενός δεν υπάρχει καμία επίσημη αναφορά σε τέτοιο πλάνο, αφ ετέρου οι κινήσεις της εταιρείας δεν δείχνουν να ετοιμάζεται για τέτοια ακραία κίνηση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για μεγέθη RIM δεν χωράνε τέτοιες φήμες που γεμίζουν το διαδίκτυο.Η RIM δεν είναι μόνο κινητά.Έχει και κάποια άλλα που λέγονται BES και μεγάλη πελατεία στην Αμερική.Μακάρι να μας έρθει αναβαθμισμένη με το δεκάρι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και χρόνια ενεργοποιημένο bis στην γραμμή μου (συμβόλαιο vodafone) και λογικά εντός της εβδομάδας θα κάνω φορητότητα στην cosmote.

 

Με το bis τι γίνεται τώρα; Ζητάω κάτι από την vodafone; Ή απλά γίνεται η φορητότητα και ενεργοποιώ πάλι το bis, αυτή την φορά από την cosmote;

 

Η συσκευή που θα χρησιμοποιώ θα παραμείνει η ίδια, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εκ νέου εγγραφή μόλις ενεργοποιηθεί στη νέα γραμμή σου στην Cosmote. Τίποτα ιδιαίτερο, σαν να αλλάζεις συσκευή φαντάσου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

στη home screen στα notifications (μαζι με τις αναπαντητες και τα μηνυματα) μου βγαζει ολα τα upcoming events ακομα και γενεθλια

μπορω να κανω κατι για να μην τα δειχνει εκει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...