Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

θα ήθελα τα φώτα σας. Μπορώ να συνδέσω ι MAC με εξωτερική κάρτα ήχου για εγγραφή και επεξεργασία ήχου???επίσης σε όσους λέω ότι θα πάρω MAC μου λένε ότι δεν έχει συμβατότητα με πολλά προγράμματα. δεν είμαι δεινός gamer αλλά θα ήθελα να μπορώ να παίζω 1-2 παιγνίδια (με τέτοια οθονάρα). Θα με βολέψει ή να γυρίσω σε windows???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πιο πιθανό είναι να μπορείς να συνδέσεις, αλλά για σιγουριά δες στα specs τι αναφέρει για συμβατότητα με MAC.

 

Μιλάμε για άλλο λειτουργικό οπότε είναι λογικό κάποια προγράμματα να μην υπάρχουν ή να υπάρχουν παρόμοια. Δες αυτά που χρησιμοποιείς και ψάξε για το αν έχουν εκδόσεις για MAC ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

 

Για παιχνίδια δεν έχεις τις τρελές επιλογές που έχεις σε windows αλλά αρκετοί μεγάλοι τίτλοι βγαίνουν και σε MAC. Αν είσαι Αθήνα τσέκαρε τα public / fnac διαφορετικά το amazon.co.uk. Το καλύτερο είναι ότι η Blizzard βγάζει ένα DVD για PC & MAC.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

θα ήθελα τα φώτα σας. Μπορώ να συνδέσω ι MAC με εξωτερική κάρτα ήχου για εγγραφή και επεξεργασία ήχου???επίσης σε όσους λέω ότι θα πάρω MAC μου λένε ότι δεν έχει συμβατότητα με πολλά προγράμματα. δεν είμαι δεινός gamer αλλά θα ήθελα να μπορώ να παίζω 1-2 παιγνίδια (με τέτοια οθονάρα). Θα με βολέψει ή να γυρίσω σε windows???

Ευχαριστώ

 

Υπάρχουν αρκετοί τίτλοι και σε Mac. Από τους γνωστούς!

 

Εκτός από την Blizzard που αναφέρει ο Μιχάλης από πάνω, και άλλες εταιρίες βγάζουν πολλά!

 

Μπορείς να δεις εδώ: http://www.apple.com/games/

Αλλά και εδώ μια λίστα με παιχνίδια:

http://www.apple.com/games/articles/

Στο δεξί μέρος την λίστα.

 

Από τα πολύ δημοφιλή παιχνίδια που υπάρχουν σε MacOS είναι το Warcraft III, Call Of Duty, Football Manager 2010, Sims, Battlefield, Command & Conquer, και άλλα που μπορείς να δεις στην λίστα παραπάνω! :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

θα ήθελα τα φώτα σας. Μπορώ να συνδέσω ι MAC με εξωτερική κάρτα ήχου για εγγραφή και επεξεργασία ήχου???επίσης σε όσους λέω ότι θα πάρω MAC μου λένε ότι δεν έχει συμβατότητα με πολλά προγράμματα. δεν είμαι δεινός gamer αλλά θα ήθελα να μπορώ να παίζω 1-2 παιγνίδια (με τέτοια οθονάρα). Θα με βολέψει ή να γυρίσω σε windows???

Ευχαριστώ

 

Τα Mac τρέχουν και Windows και μάλιστα καλύτερα! Οπότε κανένα πρόβλημα! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες!!!! μάλλον για MAC με βλέπω!!!

Και κάτι άλλο , μου είπαν ότι δεν μπορώ να περάσω σε MAC φωτογραφίες βίντεο και μουσική από εξωτερικό σκληρό που έχω κάνει back-up. Είναι αλήθεια??

Edited by dimaxin70
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Πώς έχεις κάνει το backup?

Με κάποιο πρόγραμμα ή με drag & drop στον εξωτερικό σκληρό;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχεις κάνει το backup?

Με κάποιο πρόγραμμα ή με drag & drop στον εξωτερικό σκληρό;

 

drag and drop!! έχω ελπίδες??

Edited by dimaxin70
Link to comment
Share on other sites

drag and drop!!

Μπορεις κανονικα να περασεις οτι θες απο τον εξωτερικο σκληρο..απλα αν ειναι σε φορμα ΝΤFS τοτε θελει ενα εξτρα προγραμματακι για να ''γραψεις'' στον εξωτερικο σκληρο.Οποτε νο προμπ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

drag and drop!! έχω ελπίδες??

Eσύ ναι.

Αυτός που σου είπε ότι δεν μπορείς, αμα δε διαβάσει κανα tutorial σχετικά με Mac, όχι :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κυκλοφόρησαν σήμερα τα iMac με i3,i5,i7 με ασύρματο πληκτρολόγιο, κι επίσης, νέα αξεσουάρ όπως : trackpad και ασύρματο πληκτρολόγιο, και φορτιστή επαναφορτιζόμενων μπαταριών.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μου περασε απο το μυαλο η αγορα ενος mac φορητου. λογικα το πιο φθηνο που υπαρχει, αν δε κανω λαθος στα ~1.000€. δεν εχω σχεση με mac, ουτε ειχα ποτε.

να προχωρησω σε αγορα ή να περιμενω να μασω κανα € παραπανω να παρω καποιο καλυτερο?

απο την αλλη σκεφτομαι οτι με ~1.000€ παιρνω ενα φορητο ή σταθερο με windows που θα μπορω να εχω και λινουξ.

σε mac μπορω να τρεχω windows (κατα κυριο λογο) και λινουξ χωρις προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

μου περασε απο το μυαλο η αγορα ενος mac φορητου. λογικα το πιο φθηνο που υπαρχει, αν δε κανω λαθος στα ~1.000€. δεν εχω σχεση με mac, ουτε ειχα ποτε.

να προχωρησω σε αγορα ή να περιμενω να μασω κανα € παραπανω να παρω καποιο καλυτερο?

απο την αλλη σκεφτομαι οτι με ~1.000€ παιρνω ενα φορητο ή σταθερο με windows που θα μπορω να εχω και λινουξ.

σε mac μπορω να τρεχω windows (κατα κυριο λογο) και λινουξ χωρις προβληματα?

 

Ότι καλύτερο πέρασε ποτέ από το μυαλό σου!! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μου περασε απο το μυαλο η αγορα ενος mac φορητου. λογικα το πιο φθηνο που υπαρχει, αν δε κανω λαθος στα ~1.000€. δεν εχω σχεση με mac, ουτε ειχα ποτε.

να προχωρησω σε αγορα ή να περιμενω να μασω κανα € παραπανω να παρω καποιο καλυτερο?

απο την αλλη σκεφτομαι οτι με ~1.000€ παιρνω ενα φορητο ή σταθερο με windows που θα μπορω να εχω και λινουξ.

σε mac μπορω να τρεχω windows (κατα κυριο λογο) και λινουξ χωρις προβληματα?

 

Τις προάλλες πέρασα από το Πλαίσιο και είχαν εκεί έναν MacBook λευκό, βιτρίνας, τον είχαν στα 480€!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

μου περασε απο το μυαλο η αγορα ενος mac φορητου. λογικα το πιο φθηνο που υπαρχει, αν δε κανω λαθος στα ~1.000€. δεν εχω σχεση με mac, ουτε ειχα ποτε.

να προχωρησω σε αγορα ή να περιμενω να μασω κανα € παραπανω να παρω καποιο καλυτερο?

απο την αλλη σκεφτομαι οτι με ~1.000€ παιρνω ενα φορητο ή σταθερο με windows που θα μπορω να εχω και λινουξ.

σε mac μπορω να τρεχω windows (κατα κυριο λογο) και λινουξ χωρις προβληματα?

 

Αν και είναι ερώτημα software ...

ναι φυσικά κανένα πρόβλημα .. υπάρχουν πολλά προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά (ενδεικτικά vmware fusion).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι ερώτημα software ...

ναι φυσικά κανένα πρόβλημα .. υπάρχουν πολλά προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά (ενδεικτικά vmware fusion).

 

εγω παλι νομιζω οτι ειναι hardware ερωτημα, καθως ρωτησα για τον ποιο φθηνο φορητο mac:p στην ουσια ρωτησα αν αξιζει η αγορα του και αν μπορει να παιξει σε dual ή ακομη και triple boot 3 διαφορετικα λειτουργικα:rolleyes:

 

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας! βλεπω ποσα € θα περισσεψουν απο τις διακοπες και πρατω αναλογως:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω παλι νομιζω οτι ειναι hardware ερωτημα, καθως ρωτησα για τον ποιο φθηνο φορητο mac:p στην ουσια ρωτησα αν αξιζει η αγορα του και αν μπορει να παιξει σε dual ή ακομη και triple boot 3 διαφορετικα λειτουργικα:rolleyes:

 

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας! βλεπω ποσα € θα περισσεψουν απο τις διακοπες και πρατω αναλογως:)

 

To macbook 13" το καινουργιο ειναι πολυ καλος συμβιβασμος μεταξυ ταχυτητας, φορητοτητας, διαρκειας μπαταριας, gpu.. βεβαια αυτα στο εξωτερικο που εχει 1000$, εδω στα 1200 ευρω και βαλε βγαινει λιγο ακριβο, σε σχεση με τα αντιστοιχα wintel. μπορεις κανονικα να κανεις triple boot για osx/windows/linux.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πλησιαζει ο καιρος που θα παρω το πρωτο μου Mac...τεινω προς imac και θα ηθελα καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες!:)

 

Στον 27αρη με αναλυση οθονης 2560 X 1440 pixels,αν βαλω να δω μια ταινια full hd θα μου αφηνει μαυρη λεζαντα γυρω απο την εικονα;

 

Επισης, τι δυνατοτητες εχει ο 27αρης με την καρτα γραφικων ( ATI Radeon HD 4850 με 512MB με GDDR3 μνήμη) στα παιχνιδια οπως το τελευταιο call of duty και κανα pro?

οχι οτι ειμαι gamer αλλα αυτα τα 2 παιχνιδακια θα ηθελα να τα παιζω ανετα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζει ο καιρος που θα παρω το πρωτο μου Mac...τεινω προς imac και θα ηθελα καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες!:)

 

Στον 27αρη με αναλυση οθονης 2560 X 1440 pixels,αν βαλω να δω μια ταινια full hd θα μου αφηνει μαυρη λεζαντα γυρω απο την εικονα;

 

Επισης, τι δυνατοτητες εχει ο 27αρης με την καρτα γραφικων ( ATI Radeon HD 4850 με 512MB με GDDR3 μνήμη) στα παιχνιδια οπως το τελευταιο call of duty και κανα pro?

οχι οτι ειμαι gamer αλλα αυτα τα 2 παιχνιδακια θα ηθελα να τα παιζω ανετα..

Ti γινεται? πεσατε ολοι σας με τα μουτρα στο iphone και ξεχασατε τα mac σας?:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζει ο καιρος που θα παρω το πρωτο μου Mac...τεινω προς imac και θα ηθελα καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες!:)

 

Στον 27αρη με αναλυση οθονης 2560 X 1440 pixels,αν βαλω να δω μια ταινια full hd θα μου αφηνει μαυρη λεζαντα γυρω απο την εικονα;

 

Επισης, τι δυνατοτητες εχει ο 27αρης με την καρτα γραφικων ( ATI Radeon HD 4850 με 512MB με GDDR3 μνήμη) στα παιχνιδια οπως το τελευταιο call of duty και κανα pro?

οχι οτι ειμαι gamer αλλα αυτα τα 2 παιχνιδακια θα ηθελα να τα παιζω ανετα..

 

Η 4850 ήταν η τελευταία κάρτα γραφικών που είχα στο PC μου πριν πάρω τον 27" iMac της πρώτης παρτίδας (όχι i5 ή i7).

Προσωπικά ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος με τη συγκεκριμένη κάρτα γραφικών. Δεν κόλλαγε πουθενα και δε μάσαγε με τίποτα :p βέβαια από τότε που την πήρα έχει περάσει πάνω από ένας χρόνος, αλλά νομίζω πως ακόμα και σήμερα μια χαρά επιλογή θα ήταν για έναν Mac user.

Εντάξει το Pro δεν είναι το ΠΙΟ απαιτητικό παιχνίδι (όχι ότι είναι ελαφρύ βέβαια). Το CoD τώρα...είναι μια άλλη υπόθεση. Είναι από τα παιχνίδια που καλύτερα να τα πάρεις σε κονσόλα αν έχεις. Πάντως δε νομίζω πως θα παίζει άσχημα, αλλά σίγουρα δε θα παίζει και τέλεια.

Θα βάλεις και Windows φαντάζομαι, ε; γιατί κανένα από τα δύο δε βγαίνει για mac.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζει ο καιρος που θα παρω το πρωτο μου Mac...τεινω προς imac και θα ηθελα καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες!:)

 

Στον 27αρη με αναλυση οθονης 2560 X 1440 pixels,αν βαλω να δω μια ταινια full hd θα μου αφηνει μαυρη λεζαντα γυρω απο την εικονα;

 

Επισης, τι δυνατοτητες εχει ο 27αρης με την καρτα γραφικων ( ATI Radeon HD 4850 με 512MB με GDDR3 μνήμη) στα παιχνιδια οπως το τελευταιο call of duty και κανα pro?

οχι οτι ειμαι gamer αλλα αυτα τα 2 παιχνιδακια θα ηθελα να τα παιζω ανετα..

 

Οχι, θα την κανει scale την εικονα οποιας αναλυσης και αν ειναι στην αναλυση του μονιτορ, θα σου αφηνει βεβαια μπαρες πανω/κατω αν το βιντεο δεν ειναι 16/9 αλλα ακομα πιο wide.

Για την 4850, ειναι αρκετα δυνατη καρτα, βεβαια σε macosx οι οδηγοι δεν ειναι ιδιας ταχυτητας με windows, μπορεις παντα βεβαια να κανεις dual boot. βεβαια εχει το μονιτορ πολυ υψηλη αναλυση, μην περιμενεις να παιξεις στη native αναλυση με 4850, αλλα μπορεις ανετα να βαλεις αναλυση ακριβως τη μιση και στις δυο διαστασεις ( απο 2560χ1440 σε 1280χ720 ) ωστε να μην εχεις και καθολου scaling artifacts.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, θα την κανει scale την εικονα οποιας αναλυσης και αν ειναι στην αναλυση του μονιτορ, θα σου αφηνει βεβαια μπαρες πανω/κατω αν το βιντεο δεν ειναι 16/9 αλλα ακομα πιο wide.

Για την 4850, ειναι αρκετα δυνατη καρτα, βεβαια σε macosx οι οδηγοι δεν ειναι ιδιας ταχυτητας με windows, μπορεις παντα βεβαια να κανεις dual boot. βεβαια εχει το μονιτορ πολυ υψηλη αναλυση, μην περιμενεις να παιξεις στη native αναλυση με 4850, αλλα μπορεις ανετα να βαλεις αναλυση ακριβως τη μιση και στις δυο διαστασεις ( απο 2560χ1440 σε 1280χ720 ) ωστε να μην εχεις και καθολου scaling artifacts.

Thank you Sauber,οποτε κανενα προβλημα..:) Επισης σκεφτομαι και το ενδεχομενο ,αν ασχοληθω με παιχνιδια αργοτερα ,να φτιαξω ενα tower και να το συνδεω στην οθονη του imac μιας και εχει εισοδο.

 

Η 4850 ήταν η τελευταία κάρτα γραφικών που είχα στο PC μου πριν πάρω τον 27" iMac της πρώτης παρτίδας (όχι i5 ή i7).

Προσωπικά ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος με τη συγκεκριμένη κάρτα γραφικών. Δεν κόλλαγε πουθενα και δε μάσαγε με τίποτα :p βέβαια από τότε που την πήρα έχει περάσει πάνω από ένας χρόνος, αλλά νομίζω πως ακόμα και σήμερα μια χαρά επιλογή θα ήταν για έναν Mac user.

Εντάξει το Pro δεν είναι το ΠΙΟ απαιτητικό παιχνίδι (όχι ότι είναι ελαφρύ βέβαια). Το CoD τώρα...είναι μια άλλη υπόθεση. Είναι από τα παιχνίδια που καλύτερα να τα πάρεις σε κονσόλα αν έχεις. Πάντως δε νομίζω πως θα παίζει άσχημα, αλλά σίγουρα δε θα παίζει και τέλεια.

Θα βάλεις και Windows φαντάζομαι, ε; γιατί κανένα από τα δύο δε βγαίνει για mac.

Θενκ γιου του Μισρέιν :p

 

 

Επειδη θα ειναι ο πρωτος μου imac και θα τον αγορασω με δικα μου λεφτα (:lol:) θα ηθελα να μην το μετανιωσω,εξηγουμαι.

 

Καπου κοντα στα χριστουγεννα υπολογιζω να αγοραζω..το θεμα μου ειναι,να παρω τον 27 αρι στα 1800κατι που εχει ή να παρω τον 21,5 τον πιο ''τουμπανο'' στα 1600 κατι?

 

Η οθονη του 27αρη ειναι κουραστικη για browsing για παραδειγμα?

(δεν εχω χρησιμοποιησει 27αρη καθολου παρα μονο σε καταστηματα)

 

Καθομαι και διαβαζω κι αλλα φορουμ σχετικα με την επιλογη 21,5 vs 27 :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Thank you Sauber,οποτε κανενα προβλημα..:) Επισης σκεφτομαι και το ενδεχομενο ,αν ασχοληθω με παιχνιδια αργοτερα ,να φτιαξω ενα tower και να το συνδεω στην οθονη του imac μιας και εχει εισοδο.

 

 

Θενκ γιου του Μισρέιν :p

 

 

Επειδη θα ειναι ο πρωτος μου imac και θα τον αγορασω με δικα μου λεφτα (:lol:) θα ηθελα να μην το μετανιωσω,εξηγουμαι.

 

Καπου κοντα στα χριστουγεννα υπολογιζω να αγοραζω..το θεμα μου ειναι,να παρω τον 27 αρι στα 1800κατι που εχει ή να παρω τον 21,5 τον πιο ''τουμπανο'' στα 1600 κατι?

 

Η οθονη του 27αρη ειναι κουραστικη για browsing για παραδειγμα?

(δεν εχω χρησιμοποιησει 27αρη καθολου παρα μονο σε καταστηματα)

 

Καθομαι και διαβαζω κι αλλα φορουμ σχετικα με την επιλογη 21,5 vs 27 :p

 

Νομιζω οτι ο 21.5" ειναι στα 1920χ1080, αρα πανω κατω ιδιο dpi θα εχουν οι 21.5" 1920χ1080 με 27" 2560χ1440, και, αν και ειναι υποκειμενικο, αλλοι αντεχουν πιο μεγαλο dpi, εγω θα πηγαινα για τον 27", το μονιτορ του ειναι κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν το μετανιώνεις, αγοράζοντας ένα Mac :p

Πλάκα κάνω. Βασικά το πιο σωστό είναι να επιλέξεις με βάση τι σε ενδιαφέρει περισσότερο. Αν σε νοιάζει πραγματικά πολύ για παιχνίδια (και επαναλαμβάνω, για παιχνίδι θα ΠΡΕΠΕΙ να βάλει windows με κάποιο τρόπο - προτείνω bootcamp) καλό θα ήταν να πάρεις τον 21,5" αν αυτός έχει καλύτερη κάρτα γραφικών (δεν ξέρω τα τελευταία iMac, sorry). Αλλιώς εννοείται τον 27".

 

Προσωπικά η οθόνη μου φαινόταν μεγάλη για περίπου καμια βδομάδα αφού τον αγόρασα. Μετά τη συνήθισα και μου φαίνεται ακριβώς όπως πρέπει. (έχω τον 27").

 

Mια ΧΑΡΑ είναι για browsing και οι δύο. Εννοείται βέβαια, πως αν τον θές μόνο για browsing και games, μια χαρά είναι και ο 21,5". Aν από την άλλη ασχολήσε και με εικόνες, video editing κτλ, και πάλι πας στον 27άρη.

 

Είναι όλα πάντα σχετικά με το τι το θέλεις εσύ.

(πάντως για να πω την αλήθεια, εμένα ο 21,5" μου φαίνεται πολύ μικρός. Ακόμα και πριν τον iMac είχα 24")

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καταληγω σε 27" :)

Αναμονη τωρα μεχρι τα Χριστουγεννα!!

 

Το απογευμα μπορει να περασω απο καποιο καταστημα να χρησιμοποιησω τον 27αρη και τον 21,5αρη για κανα 15λεπτο τον καθενα για δοκιμη..

 

ήδη ψαχνω για γυαλινο γραφειο να τον βαλω :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...