Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To σίγουρο είναι ότι δεν φταίει τ macOS Sierra

Aν πάρεις Mini DisplayPort to HDMI Adapter

http://www.document.gr/mac/peripherals/mac-accessories/video-adapters-cables/moshi-mini-displayport-to-hdmi-4k-adapter-detail

και ένα καλώδιο HDMI θα δουλέψει, εκτός και αν έχει πρόβλημα η θύρα Thunderbolt στο ΜΒΑ

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα mac air 2012 και πριν δυο μερες μου ηρθε ενα καλωδιο hdmi που ειχα παραγγειλει το θεμα ειναι οτι δεν μου δουλευει δεν το βλεπει καθολου ο υπολογιστης και ενω σε σχολια που διαβασα απο εκει που το ειχα παραγγειλει οτι δουλευει κανονικα σε μενα τιποτα μηπως φταιει το λειτουργικο το σιερρα που εχω βαλει εχει κανεις το ιδιο προβλημα;
Οκ ευχαριστω θα το κοιταξω και θα δω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια μπορει καποιος που εχει macbook αγορασμενο απο Ελλαδα και εχει ακομη τον φορτιστη και το καλωδιο που ηταν μεσα στο κουτι να μου κανει μια χαρη?

Θελω να μου πει τι γραφει επανω στο φισακι (εκεινο που εχει το ασημενιο και κουμπωνει πανω στον φορτιστη) του καλωδιου που συνδεει την πριζα με τον φορτιστη τι γραφει επανω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα,

 

Κατά τη σύνδεση ενός εξωτερικού σκληρού σε macbook pro, έκανα διαμόρφωση εξωτερικού σκληρού, οπότε έχασα όλα τα αρχεία.. (πρώτη φορά macbook.. :wacko: ) Υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα για mac για την επαναφορά των αρχείων? Χωρίς περιορισμό δεδομένων φυσικά... έψαξα στο ίντερνετ και ακόμα αυτά που περιγράφονται ως δωρεάν, αφού σκανάρει για ώρα όλο τον σκληρό στο τέλος ζητάει κωδικό.... :cry:

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κατά τη σύνδεση ενός εξωτερικού σκληρού σε macbook pro, έκανα διαμόρφωση εξωτερικού σκληρού, οπότε έχασα όλα τα αρχεία.. (πρώτη φορά macbook.. :wacko: ) Υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα για mac για την επαναφορά των αρχείων? Χωρίς περιορισμό δεδομένων φυσικά... έψαξα στο ίντερνετ και ακόμα αυτά που περιγράφονται ως δωρεάν, αφού σκανάρει για ώρα όλο τον σκληρό στο τέλος ζητάει κωδικό.... :cry:

 

Ευχαριστώ..

 

πφφφ την πάτησες .. δωρεάν μη ψάχνεις να κάνεις την τύχη σου, δεν αλλάζει κάτι επειδή είσαι σε mac περιβάλλον.

ό,τι ισχύει και για τα windows ισχύει κ εδώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα κατά προτίμηση...? :confused:

 

Σχεδον ολα τα καλα προγραμματα εχουν εκδοση για macOS πχ EaseUS.

 

Αλλα για να μην παιδευεσαι "ψαχνοντας" και να κανεις τη δουλεια σου γρηγορα αν εχεις pc με Windows κανε τη δουλεια σου εκει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα παιδια. Στην Θεσσαλονικη εκτος απο Istorm τσιμισκης τι επιλογες για authorized servce provider εχουμε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι δειχνει το επισημο site της apple Θεσσαλονικη εχει μονο το istorm. Μιλα ομως με Document που ειναι Αθηνα να σου πουν πως μπορεις να το στειλεις εκει αμα θες. Επισημο service εχουν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπέρα . Ψάχνω για αγορά macbook μέσω επιδότησης , μέχρι 1850 ευρώ μπορεί να κοστίζει, δεν θα βγουν χρήματα από την τσέπη μου αλλά αυτό είναι το ταβάνι. Είμαι άσχετος, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τις υπόλοιπες εταιρείες. Η χρήση είναι απλή δεν θέλω δλδ για ειδική εργασία. Ποιο μοντέλο έχετε να προτείνετε; Βλέπω ότι υπάρχουν τα  Μ1 και Μ2, ποια είναι η διαφορά τους; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...