Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μένα δε μου βγάζει την έκδοση? μήπως επειδή είχα περάσει από μόνος μου τη νέα έκδοση των χαρτών ovi? τη beta εννοώ...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ποιά έκδοση ακριβώς μιλάς;Εδώ στην Ελλάδα μέσω του Software Updater λογικά η τελευταία που πρέπει να σου εμφανίσει είναι η 21.0.045

 

και μένα δε μου βγάζει την έκδοση? μήπως επειδή είχα περάσει από μόνος μου τη νέα έκδοση των χαρτών ovi? τη beta εννοώ...

Το γράφω παραπάνω ρε παιδιά. Αν έχετε την 3.04 δεν πρόκειται να σας βγάλει το update (που περιέχει την 3.03). Μην ανησυχείτε όμως, το update δεν έχει τίποτα επιπλέον της 21.0.045. Απλό repacking είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια έχω βαρεθεί να πληρώνω μαλ……. Λογαριασμούς

Όταν μπαίνω στο ιντερνετ με το κινητό συνδέομαι σε δωρεάν δίχτυα και εκεί που σερφάρω όταν χάσει το δωρεάν σήμα μου συνδέεται με το ιντερνετ τις κινητής τηλεφωνίας που έχω και δεν μου το λέει και πληρώνω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μην συνδέεται με την εταιρία και γενικά να μην μπαίνει σε δίχτυα τις εταιρίας καθόλου

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φίλε. πήγαινε ρυθμίσει-> συνδεσιμότητα ->προορισμοί και σβήσε τα σημεία πρόσβασης του παρόχου σου (πχ. Wind Internet, Vodafone Internet κτλ)... Άσε μόνο το MMS για να μπορείς να λαμβάνεις και να στέλνεις, και όποιο wifi έχεις.

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Ή πάρε πρόγραμμα με data. Είναι κρίμα να έχεις το N97 μόνο για κλήσεις και SMS.

 

Δε χρειάζεται να σβήσεις τα access points. Αν το κάνεις δε θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αν κάποια στιγμή τα χρειαστείς. Απλά όρισε τα προγράμματα που χρησιμοποιείς (Ιστός και οτιδήποτε άλλο) να σε ρωτάνε πάντα (Ερώτηση πάντα) πώς θα συνδεθούν. Τη ρύθμιση θα τη βρεις στις ρυθμίσεις του κάθε προγράμματος, συνήθως στην κατηγορία Σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά μετά από hard format κατάλαβα ότι η διαφορά της έκδοσης 21.0.102 με την 21.0.045 είναι ότι η 21.0.102 έχει προεγκατεστημένους τους καινούργιους Χάρτες Ovi αφού μετά το hard format ψάχνοντας για ενημέρωση λογισμικού δεν μου εμφάνισε την λήψη των χαρτών Ovi.Έπειτα ανοίγω τους χάρτες και είδα ότι τους έχει ήδη εγκατεστημένους.Οπότε απλά περνάς τους χάρτες της Ελλάδας.Και το καλό είναι ότι αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχουμε περισσότερο χώρο στο C: Την στιγμή αυτή με προεγκατεστημένους τους χάρτες Ovi και εγκαθιστώντας τους χάρτες της Ελλάδας,το Ovi Store,το Ovi Client και κάποιες εφαρμογές που έβαλα(περίπου 24).Έχω στο C: 57.3ΜΒ ελεύθερα.Ενώ πρίν στην 21.0.045 αφού κατέβαζα και έκανα εγκατάσταση τους χάρτες και όλα αυτά που ανέφερα είχα 45ΜΒ ελεύθερα.Αυτό το συμπέρασμα έβγαλα εγώ και απλά το αναφέρω.Αν ισχύει κάτι άλλο πείτε μου να γνωρίζω παιδιά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια πώς μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο fb? Έχω κατεβάσει ένα πρόγραμμα το fb plug –in για να ανεβάσω φωτογραφίες και όταν Πάο να το ενεργοποιήσω μου κολαει τι φταίει και αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα να ανεβάζω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια πώς μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο fb? Έχω κατεβάσει ένα πρόγραμμα το fb plug –in για να ανεβάσω φωτογραφίες και όταν Πάο να το ενεργοποιήσω μου κολαει τι φταίει και αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα να ανεβάζω ?

 

Γειά σου φίλε μου.Αν δεν κάνω λάθος εφόσον έχεις εγκαταστήσει το Nokia Facebook αυτό που υπάρχει στο Ovi Store,με το που συνδέεσαι στο προφίλ σου έχει κουμπί και επιλογή μέσα στο facebook Ανέβασμα Φωτογραφίας ή Upload Photo.Από εκεί μπορείς να ανεβάσεις.Τσέκαρετο

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

φιλε gaster μου στελνουν τις επομενες μερες το κινητο πισω......:lol::lol:

τελικα δεν προλαβα το καλοκαιρι........:lol::lol:

προτου το πουλησω(γιατι θα φαει σουτ δεν υπαρχει περιπτωση) θα το δοκιμασω και θα σου πω αν μου αλλαξαν κατι......

θελω να δω αν θα πιανει σημα τελικα....και αν υπαρχει βελτίωση στο gps...κτλ...

θα σε ενημερώσω μολις το παρω στα χερια μου τις επομενες μερες......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από hard format κατάλαβα ότι η διαφορά της έκδοσης 21.0.102 με την 21.0.045 είναι ότι η 21.0.102 έχει προεγκατεστημένους τους καινούργιους Χάρτες Ovi αφού μετά το hard format ψάχνοντας για ενημέρωση λογισμικού δεν μου εμφάνισε την λήψη των χαρτών Ovi.Έπειτα ανοίγω τους χάρτες και είδα ότι τους έχει ήδη εγκατεστημένους.Οπότε απλά περνάς τους χάρτες της Ελλάδας.Και το καλό είναι ότι αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχουμε περισσότερο χώρο στο C: Την στιγμή αυτή με προεγκατεστημένους τους χάρτες Ovi και εγκαθιστώντας τους χάρτες της Ελλάδας,το Ovi Store,το Ovi Client και κάποιες εφαρμογές που έβαλα(περίπου 24).Έχω στο C: 57.3ΜΒ ελεύθερα.Ενώ πρίν στην 21.0.045 αφού κατέβαζα και έκανα εγκατάσταση τους χάρτες και όλα αυτά που ανέφερα είχα 45ΜΒ ελεύθερα.Αυτό το συμπέρασμα έβγαλα εγώ και απλά το αναφέρω.Αν ισχύει κάτι άλλο πείτε μου να γνωρίζω παιδιά

Οι χάρτες αποθηκεύονται στο E, οπότε μετά από hard reset παραμένουν. Το hard reser σβήνει μόνο το C.

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες αποθηκεύονται στο E, οπότε μετά από hard reset παραμένουν. Το hard reser σβήνει μόνο το C.

 

Έκανα hard format C: E: και F: και οι Χάρτες Ovi σαν πρόγραμμα είναι ήδη προεγκατεστημένοι.Πρίν στην ενημέρωση λογισμικού μου τους εμφάνιζε.Τώρα όχι.Αυτό δεν γινόταν στην προηγούμενη έκδοση.Δεν ξέρω τι συμβαίνει.Τί λές εσύ;

 

φιλε gaster μου στελνουν τις επομενες μερες το κινητο πισω......:lol::lol:

τελικα δεν προλαβα το καλοκαιρι........:lol::lol:

προτου το πουλησω(γιατι θα φαει σουτ δεν υπαρχει περιπτωση) θα το δοκιμασω και θα σου πω αν μου αλλαξαν κατι......

θελω να δω αν θα πιανει σημα τελικα....και αν υπαρχει βελτίωση στο gps...κτλ...

θα σε ενημερώσω μολις το παρω στα χερια μου τις επομενες μερες......

 

Άντε με το κάλο φίλε.Περιμένω να ακούσω εντυπώσεις

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard format C: E: και F: και οι Χάρτες Ovi σαν πρόγραμμα είναι ήδη προεγκατεστημένοι.Πρίν στην ενημέρωση λογισμικού μου τους εμφάνιζε.Τώρα όχι.Αυτό δεν γινόταν στην προηγούμενη έκδοση.Δεν ξέρω τι συμβαίνει.Τί λές εσύ;

Αν είναι έτσι, τότε ισχύει αυτό που λες. Το είχα διαβάσει κι εγώ όταν κυκλοφόρησε η νέα έκδοση. Στην ουσία, αυτή είναι η μόνη διαφορά από την προηγούμενη, μαζί με την ενσωμάτωση του Ovi Maps 3.03. Καλή κίνηση για όσους θα πάρουν το τηλέφωνο και δε θα το συνδέσουν ποτέ με τον υπολογιστή. Ναι, υπάρχουν και τέτοιοι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

για σου gaster Την επιλογή μέσα στο facebook Ανέβασμα Φωτογραφίας ή Upload Photo το εχω αλλα κολάι και δεν ανεβάζει και το πρόγραμμα το fb το έχω σβήσει και πέρασα πάλι στο κιν αλλά πάλι τα ίδια. Σε εσένα σου κάνει πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, τότε ισχύει αυτό που λες. Το είχα διαβάσει κι εγώ όταν κυκλοφόρησε η νέα έκδοση. Στην ουσία, αυτή είναι η μόνη διαφορά από την προηγούμενη, μαζί με την ενσωμάτωση του Ovi Maps 3.03. Καλή κίνηση για όσους θα πάρουν το τηλέφωνο και δε θα το συνδέσουν ποτέ με τον υπολογιστή. Ναι, υπάρχουν και τέτοιοι. :lol:

 

Μάλιστα.Στον υπολογιστή το σύνδεσα μόνο για να πέράσω τους χάρτες της Ελλάδας και την φωνιτική ομιλία.Και η φάση είναι ότι στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν τους δίχνει ότι είναι εγκατεστημένοι.Και νομίζω πώς η έκδοση που μου έβαλαν ακόμα δεν μπορεί να χακαριστεί δυστυχώς.Ούτε επανεγκατάσταση μπορώ να την κάνω ρε φίλε.Λέει στο Nokia SW ότι έχω ήδη την τελευταία και έκδοση λογισμικού και δεν χρειάζεται εγκατάσταση

 

για σου gaster Την επιλογή μέσα στο facebook Ανέβασμα Φωτογραφίας ή Upload Photo το εχω αλλα κολάι και δεν ανεβάζει και το πρόγραμμα το fb το έχω σβήσει και πέρασα πάλι στο κιν αλλά πάλι τα ίδια. Σε εσένα σου κάνει πρόβλημα ?

 

Φίλε Κώστα.Δεν έτυχε να ανεβάσω φώτο απο το κινητό μου.Θα το τσεκάρω και θα σου πώ.Είδα στο διαδίκτυο πάντως ότι πολύ κοσμος έχει αυτό το πρόβλημα

 

edit:Τελικά οι διαφορές στην version 21.0.102 είναι οι εξής όπως είδα σε Nokia blog:

 

Change Log 21.0.102:

 

* Auto-rotate display set to ON by default.

* Mass memory content updates (applies to new production only)

* OviSuite 2.0 + OviPlayer installation files preloadedpreloaded

* Preloaded Maps data updated to version #23

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

 

 

Άντε με το κάλο φίλε.Περιμένω να ακούσω εντυπώσεις

 

λοιπον παιδια σημερα δοκιμασα το ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ νοκια ν97 μου...

για την ιστορια...στα γρηγορα...

το ειχα αγορασει απο pixelmania.......

το κινητο εχανε το σημα συνεχεια και το χειροτερο απο ολα ηταν made in asia...

μετα απο ιστοριες χαρτιά απο δικηγόρους κτλ...μου το αλλαξανε με ολοκαίνουργιο n97 made ιν φιλανδια....

βεβαια η ολη ιστορια πηρε μηνες(απο χριστουγεννα περασαμε και το πασχα....)....

τελος παντων....

λιγο πριν το πουλησω να σας πω τις εντυπωσεις μου(γιατι μετα απο το n900 δεν υπαρχει επιστροφη....:D:D)....

το κινητο οπως ειπα ηρθε ολοκαινουργιο με την τελευταια εκδοση λογισμικου.....

το περασα σημερα ελληνικα...

σημα ΚΑΜΠΑΝΑ...πραγματικα δεν το πιστευα......(ειχα φρικαρει τελειως με το ασιατικο....)...

photos βγαινουν κανονικα πλεον χωρις θολουρες κτλ...

η πιο θεαματικη αλλαγη φιλε μου gaster ειναι στο θεμα του gps....

πραγματικα ειναι πλεον στα επιπεδα του n97 mini....

:blink:

αργησε η νοκια αλλα τα καταφερε....:rolleyes:

χωρις να βαλω ακομη καρτα σιμ μεσα...και χωρις να χρησιμοποιήσω το a-gps τα αποτελέσματα ηταν θεαματικα.......

στο μπαλκονι μου την πρωτη φορα εκανε να βρει δορυφορο 10 λεπτα...

στο αμαξι με κίνηση γυρω στα 10 και παλι....

μετα ομως καθε φορα που εκλεινα το nokia maps και το ανοιγα επιανε σημα με την μια...και ολα αυτα το ξαναλεω χωρις a-gps.....

δεν εχασε την ωρα που οδηγουσα το στίγμα ουτε μια φορα......

το σημα ηταν καμπανα...με εβγαζε ακριβως εκει που ημουν ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ και οχι 15 στενα πιο κατω.....

στροφες στενα τα παντα........

ουτε μια ειδοποίηση για χαμηλο σήμα η κατι τετοιο........

επιτελους η νοκια μετα απο ολο αυτο το κραξιμο εβαλε μυαλο και πραγματικα τα νεα ν97 ειναι βελτιωμενα....

ειναι αργα ομως για μενα......:lol:

εφαγα 5 μηνες για να παρω το ν97 οπως επρεπε να ειναι απο την αρχη.......

τωρα οπως ειπα ειμαι προς μαεμο πλευρα....

anyway το κινητο τωρα αξιζει τα λεφτα του και ανετα στεκεται διπλα στο μινι.......αν και σε θεμα οθονης χρωματα κτλ και παλι χανει.....

επισης ο ηχος απο τα ηχεια μου φανηκε βελτιωμενος αλλα μαλλον σε αυτο θα φταιει η αναβαθμιση......

αυτα....:p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα δοκιμασα το ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ νοκια ν97 μου...

για την ιστορια...στα γρηγορα...

το ειχα αγορασει απο pixelmania.......

το κινητο εχανε το σημα συνεχεια και το χειροτερο απο ολα ηταν made in asia...

μετα απο ιστοριες χαρτιά απο δικηγόρους κτλ...μου το αλλαξανε με ολοκαίνουργιο n97 made ιν φιλανδια....

βεβαια η ολη ιστορια πηρε μηνες(απο χριστουγεννα περασαμε και το πασχα....)....

τελος παντων....

λιγο πριν το πουλησω να σας πω τις εντυπωσεις μου(γιατι μετα απο το n900 δεν υπαρχει επιστροφη....:D:D)....

το κινητο οπως ειπα ηρθε ολοκαινουργιο με την τελευταια εκδοση λογισμικου.....

το περασα σημερα ελληνικα...

σημα ΚΑΜΠΑΝΑ...πραγματικα δεν το πιστευα......(ειχα φρικαρει τελειως με το ασιατικο....)...

photos βγαινουν κανονικα πλεον χωρις θολουρες κτλ...

η πιο θεαματικη αλλαγη φιλε μου gaster ειναι στο θεμα του gps....

πραγματικα ειναι πλεον στα επιπεδα του n97 mini....

:blink:

αργησε η νοκια αλλα τα καταφερε....:rolleyes:

χωρις να βαλω ακομη καρτα σιμ μεσα...και χωρις να χρησιμοποιήσω το a-gps τα αποτελέσματα ηταν θεαματικα.......

στο μπαλκονι μου την πρωτη φορα εκανε να βρει δορυφορο 10 λεπτα...

στο αμαξι με κίνηση γυρω στα 10 και παλι....

μετα ομως καθε φορα που εκλεινα το nokia maps και το ανοιγα επιανε σημα με την μια...και ολα αυτα το ξαναλεω χωρις a-gps.....

δεν εχασε την ωρα που οδηγουσα το στίγμα ουτε μια φορα......

το σημα ηταν καμπανα...με εβγαζε ακριβως εκει που ημουν ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ και οχι 15 στενα πιο κατω.....

στροφες στενα τα παντα........

ουτε μια ειδοποίηση για χαμηλο σήμα η κατι τετοιο........

επιτελους η νοκια μετα απο ολο αυτο το κραξιμο εβαλε μυαλο και πραγματικα τα νεα ν97 ειναι βελτιωμενα....

ειναι αργα ομως για μενα......:lol:

εφαγα 5 μηνες για να παρω το ν97 οπως επρεπε να ειναι απο την αρχη.......

τωρα οπως ειπα ειμαι προς μαεμο πλευρα....

anyway το κινητο τωρα αξιζει τα λεφτα του και ανετα στεκεται διπλα στο μινι.......αν και σε θεμα οθονης χρωματα κτλ και παλι χανει.....

επισης ο ηχος απο τα ηχεια μου φανηκε βελτιωμενος αλλα μαλλον σε αυτο θα φταιει η αναβαθμιση......

αυτα....:p

 

Ωραία.Χαίρομαι φίλε.Γιατι ταλεπωρίθκες αρκετά κι εσύ.Εγώ στο είχα πεί.Κάνε υπομονή γιατί κι εγώ το πήρα πίσω εντελώς διαφορετικό και πλέον λέω ότι το χαίρομαι :) Οπότε ελπίζω να απολαύσεις το νέο σου Ν97 χωρίς άλλα προβλήματα :up:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής.Όταν είχα την έκδοση λογισμικου 21.0.045 την είχα hackarei κανονικά και άνετα.Όταν έστειλα το κινητο για service και μου το έστειλαν πίσω απο την Nokia μου έβαλαν όπως έχω αναφέρει την έκδοση 21.0.102.Τώρα δεν μπορώ να hackarw το κινητό όπως είχα κάνει πρίν.Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο για να το επιτύχω αυτό.Οτιδήποτε.Καμιά πατέντα :D

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 21.0.102 που είναι βρε παιδιά...δεν τη βρίσκω πουθενά.

Δοκίμασες μέσω NSU και FOTA και δεν στην εμφανίζει ως διαθέσιμη? Αν ναι πήγαινε στην σελίδα Device software update και γράψε στο πεδίο το product code σου για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση.

 

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής.Όταν είχα την έκδοση λογισμικου 21.0.045 την είχα hackarei κανονικά και άνετα.Όταν έστειλα το κινητο για service και μου το έστειλαν πίσω απο την Nokia μου έβαλαν όπως έχω αναφέρει την έκδοση 21.0.102.Τώρα δεν μπορώ να hackarw το κινητό όπως είχα κάνει πρίν.Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο για να το επιτύχω αυτό.Οτιδήποτε.Καμιά πατέντα :D

Τα τελευταία firmwares δεν hack-αρονται πια με το HelloOX. Διάβασε τις τελευταίες σελίδες από το θέμα του [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches. Επίσης υπάρχουν οδηγίες στο πρώτο ποστ του θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το product code μου ειναι 0576375

Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση είναι η 21.0.045.

Εσείς τι product code έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μέσω NSU και FOTA και δεν στην εμφανίζει ως διαθέσιμη? Αν ναι πήγαινε στην σελίδα Device software update και γράψε στο πεδίο το product code σου για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση.

 

Πήγα όπως είπες στην σελίδα της Nokia.Έγραψα το product code μου και εμφάνισε το εξής μήνυμα:

 

 

Latest available software for Nokia N97, product code 0576474

Version: 21.0.045

 

Compare numbers

If this version is greater than your current software version, update now to get the latest features, applications and improvements

 

Το product code μου ειναι 0576375

Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση είναι η 21.0.045.

Εσείς τι product code έχετε.

 

Εγώ έχω product code 0576474 και όπως είδες λέει πως η 21.0.045 είναι η τελευταία.Αλλά στην Nokia Μου περάσανε την 21.0.102

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την 21.0.102, τα 'χουμε ξαναπεί, δεν έχει τίποτα παραπάνω σε σχέση με την 21.0.045. Η μόνη διαφορά είναι ότι έχει ενσωματωμένο το Ovi Maps και δε χρειάζεται να το εγκαταστήσει ο χρήστης επιπλέον. Κατά τα άλλα, το firmware είναι ακριβώς το ίδιο. Απλά η Nokia έκρινε (ορθά κατά τη γνώμη μου, γιατί όπως έχω ξαναπεί, εκτός από μας τους λίγους που ψαχνόμαστε στα forums, οι περισσότεροι καταναλωτές δεν πρόκειται να ασχοληθούν καθόλου με την εγκατάσταση εφαρμογών) πως είναι καλύτερα να δίνει το Ovi Maps μαζί με το firmware. Γι' αυτό και είναι η έκδοση που βάζουν τα Nokia Shops, αλλά και αυτή που λογικά θα έχουν οι νέες συσκευές που πουλιούνται. Όμως καθώς το firmware είναι το ίδιο, το NSU είναι λογικό να μη σου προτείνει αναβάθμιση. Ιδίως αν έχεις ήδη το Ovi Maps εγκατεστημένο και ακόμη περισσότερο αν έχεις τη νέα beta έκδοσή 3.04 (στο update περιλαμβάνεται η 3.03, οπότε μάλλον downgrade θα ήταν παρά update).
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την 21.0.102, τα 'χουμε ξαναπεί, δεν έχει τίποτα παραπάνω σε σχέση με την 21.0.045. Η μόνη διαφορά είναι ότι έχει ενσωματωμένο το Ovi Maps και δε χρειάζεται να το εγκαταστήσει ο χρήστης επιπλέον. Κατά τα άλλα, το firmware είναι ακριβώς το ίδιο. Απλά η Nokia έκρινε (ορθά κατά τη γνώμη μου, γιατί όπως έχω ξαναπεί, εκτός από μας τους λίγους που ψαχνόμαστε στα forums, οι περισσότεροι καταναλωτές δεν πρόκειται να ασχοληθούν καθόλου με την εγκατάσταση εφαρμογών) πως είναι καλύτερα να δίνει το Ovi Maps μαζί με το firmware. Γι' αυτό και είναι η έκδοση που βάζουν τα Nokia Shops, αλλά και αυτή που λογικά θα έχουν οι νέες συσκευές που πουλιούνται. Όμως καθώς το firmware είναι το ίδιο, το NSU είναι λογικό να μη σου προτείνει αναβάθμιση. Ιδίως αν έχεις ήδη το Ovi Maps εγκατεστημένο και ακόμη περισσότερο αν έχεις τη νέα beta έκδοσή 3.04 (στο update περιλαμβάνεται η 3.03, οπότε μάλλον downgrade θα ήταν παρά update).

 

Φίλε terrestial γνωρίζεις κάτι για το πώς θα hackarw την 21.0.102;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδία και φίλε kostas272 επειδή με είχες ρωτήσει,πήγα να ανεβάσω φωτογραφία κι εγώ μέσω facebook και μου εμφανίζει σφάλμα "error retrieving user albums:undefined does not resolve to a valid user ID" και ενώ πατάω upload δεν κάνει τίποτα.Δεν κολάει αλλά δεν ανεβάζει κι όλας την φωτογραφία

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...