Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας. Θα ήθελα όσες/οι έχετε την ευγενή καλοσύνη να μου προσφέρετε οδηγίες/ιδέες όσον αφορά το πρόβλημα μνήμης που έχει το τηλ της γυναίκας. Εν ολίγοις έχει μείνει με 1.1ΜΒ μνήμη, προσπαθώ να δω τι και πως, που πήγαν τα υπόλοιπα αλλά φεύ! Δεν έχω την παραμικρή ιδέα! Μήπως κάποια/ος έχει καμία καλή λύση και αν ναι ποια είναι αυτή?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρώτα απ' όλα άλλαξε την μνήμη μηνυμάτων. Δηλαδή να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης (μηνυματα -> επιλογες -> ρυθμισεις -> αλλο -> μνημη αποθηκευσης) και αν μπαινει ιντερνετ, την cache του browser :)

 

 

 

ΥΓ: εννοειται οτι μετακινεις/διαγραφεις τα μηνυματα απο την μνημη τηλεφωνου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια μικρη παρατηρηση φιλε MemphisX για το φιρμ σου...οταν πας να γραψεις με το αγης στα πλαγια σου βγαζει μονο εκεινη την χαζομαρα το χειρογραφο και δεν σου εμαφανιζει οπως παλια ολο το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο. Και αν πας να επιλεξεις το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο δεν στο αλλαζει.Δες το καποια στιγμη αμα μπόρεις.

Επίσης και στο office δεν ανοίγει τα αρχεία από office 2007.Αν μπορείς να το δεις και αυτό.

 

Ευχαριστω

Edited by tonyarvanitis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να συμπληρώσω ότι τρώει κάτι bugidia όταν με κάνουν κλήση τώρα τελευταία..Δηλαδή ακούγεται λίγο ο ήχος και μετά κόβετε!στα ανεβάζω αυτά απλός γιατί το δουλεύω καθημερινά μήπως και βοηθήσω..

 

Καλή συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επίσης να πω ότι και η δόνηση δεν δουλεύει..δηλαδή έχω επιλέξει να έχει δόνηση στο αφής και δεν κάνει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω ότι και η δόνηση δεν δουλεύει..δηλαδή έχω επιλέξει να έχει δόνηση στο αφής και δεν κάνει τίποτα

 

Αυτό το έκανε και σε μένα και το έδωσα σε τεχνικό και το έφτιαξε.Μου είπε οτι έχει ένα μοτεράκι και κάτι σαν αντίσταση.Δεν άλλαξε κάτι αλλά το έφτιαξε(με 10ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Σου άλλαξε την αντίσταση αυτή που λες?η απλά σου άλλαξε το μικρό "μοτεράκι" που έχει για να κάνει τη δόνηση?
Link to comment
Share on other sites

Σου άλλαξε την αντίσταση αυτή που λες?η απλά σου άλλαξε το μικρό "μοτεράκι" που έχει για να κάνει τη δόνηση?

 

Δεν άλλαξε τίποτα.Απλά το άνοιξε και κάτι έκανε,δεν ξέρω,και το έφτιαξε.Βέβαια απο τότε την απενεργοποίησα τη δόνηση της οθόνης γιατί κατάλαβα οτι δεν προσφέρει και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που ήθελα να τονίσω είναι ότι μεγάλη διαφορα έχει άμα αλλάξετε το digitizer από το n97!Μπορείτε να το βρείτε στο ebay με 10euro!Μεγάλη διαφορα!και πολλά λιγότερα κολλήματα!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που ήθελα να τονίσω είναι ότι μεγάλη διαφορα έχει άμα αλλάξετε το digitizer από το n97!Μπορείτε να το βρείτε στο ebay με 10euro!Μεγάλη διαφορα!και πολλά λιγότερα κολλήματα!

 

Για γραψε κανένα link.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από αυτόν το πήρα!Μέσα σε 1.5 βδομάδα το είχα!Πολύ καλά προστατευμένο!

http://www.ebay.com/itm/330620123065?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_4333wt_905

 

Απλός κάτι άλλο που θέλω να "προστεσω" στο firm σου MemphisX είναι ότι το 3.5g δεν πιάνει με το δικό σου,ενώ με το original το πιάνει!το είδα γιατί έχω και ένα δεύτερο η97 με το original και το συγκρίνω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Hi! Έχω μια απορία. Θέλω να ρυθμίσω να μου έρχονται τα e mail σαν μήνυμα στο κινητό και μου λέει να ορίσω γραμματοκιβώτιο. Το πατάω και βάζω το email μου και τον κωδικό πρόσβασης και έπειτα έχει να επιλέξω Pop 3 ή mail for exchange. Δεν γνωρίζω τι χρειάζεται να κάνω και να επιλέξω... ούτε από εκεί και πέρα τι πρέπει να γίνει. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;; Edited by Johny-B
Προσοχή! Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παντως εγω με το ν97 δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος και καιρος ειναι σιγα σιγα να παρω κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , :)

 

αγόρασα το Ν-97 μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση από ένα φίλο , έκανα hard reset , upgrade και ξεκίνησα να το δουλεύω , εδώ και 2 μέρες. Μου φαίνεται πολύ καλο σε σχέση με το Ν-95 8g , που είχα πριν. Έχω κολλήσει στο εξής : προσπαθώ στις εφαρμογές/τοποθεσία/δεδομένα gps/θέση , να βρω τη θέση , αλλά στη θέση πλάτος , αναγράφει "χωρίς σύνδεση" . Γιατί δε συνδέεται αυτόματα αφού έχω ίντερνετ ? ή μήπως εννοεί χωρίς σύνδεση με δορυφόρους , επειδή δεν πρόλαβε να τους κλειδώσει ?

Αν μπαίνει κανείς εδώ μέσα ακόμη , ας μου απαντήσει και ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Edited by mikets
Link to comment
Share on other sites

Με γειες και να την χαρείς την "καινούργια" (??? : Ρ) σου συσκευή !!!

 

 

Σύνδεση με δορυφόρους εννοεί ... Αν έχεις κάποιο πακέτο με internet στον λογαριασμό σου ή στην κάρτα σου θα σου πρότεινα να ανοίξεις το A-GPS, θα τα κλειδώνει όλα το πολύ σε 5 δεπτερόλεπτα ... Απαραίτητη προϋπόθεση να είσαι σε εξωτερικούς χώρους, όχι κλεισμένος σε κάποιο διαμέρισμα, έτσι ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

από που μπορώ να ανοίξω το A-GPS ? ευχαριστώ και πάλι

Για δοκίμασε να πας στην διαδρομή Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις εφαρμογών > Εντοπισμός θέσης > Μέθοδοι εντοπισμού θέσης > Υποβοηθούμενο GPS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο παραλοο να σας φανει, πηρα σημρα το ν97.

το ειχα αγορασει το 2010 και δεν το ειχα αναοιξει απο το κουτι γιατι μου εκαναν δωρο το iphone. το βρηκα ξεχασμενο, και ειπα για να το δω, και μπορω να πω με εχει εντυπωσιασει, δεν ξερω ισως μου θυμιζει παλιες ωραιες εποχες, χωρις ιντερνετ χωρις να σου ερχονται ειδοποιησεις απο emails, facebook whatsapp και αλλα τετοια.. και λεω να το κρατησω και να κανω στην ακρη το iphone για να δω μεχρι ποτε θα μπορω να μεινω λιγο εκτος απο την τεχνολογια.

για να σας ρωτησω κατι, για να κατεβαζω εφαρμογες που πηγαινω?

και κατι σημαντικο παιρνει skype?

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει Skype ... Μπες στο κατάστημα να το κατεβάσεις ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο παραλοο να σας φανει, πηρα σημρα το ν97.

το ειχα αγορασει το 2010 και δεν το ειχα αναοιξει απο το κουτι γιατι μου εκαναν δωρο το iphone. το βρηκα ξεχασμενο, και ειπα για να το δω, και μπορω να πω με εχει εντυπωσιασει, δεν ξερω ισως μου θυμιζει παλιες ωραιες εποχες, χωρις ιντερνετ χωρις να σου ερχονται ειδοποιησεις απο emails, facebook whatsapp και αλλα τετοια.. και λεω να το κρατησω και να κανω στην ακρη το iphone για να δω μεχρι ποτε θα μπορω να μεινω λιγο εκτος απο την τεχνολογια.

για να σας ρωτησω κατι, για να κατεβαζω εφαρμογες που πηγαινω?

και κατι σημαντικο παιρνει skype?

και κατι ακομα γτ δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

Για να μην χρησιμοποιω ολο το 3g θελω οταν παω να μπω στο ιντερνετ να με ρωταει, θες να μπεις με wifi η με cosmote internet?

στην αρχη μου το ελεγε αλλα κατι πατησα και τωρα δεν μπορω να το επαναφαρω, και με συνδεει παντα με το cosmote internet

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα γτ δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

Για να μην χρησιμοποιω ολο το 3g θελω οταν παω να μπω στο ιντερνετ να με ρωταει, θες να μπεις με wifi η με cosmote internet?

στην αρχη μου το ελεγε αλλα κατι πατησα και τωρα δεν μπορω να το επαναφαρω, και με συνδεει παντα με το cosmote internet

 

Ναι, σχετικά με αυτό, το χα κάνει και εγώ αυτό το λάθος και ο μόνος τρόπος επαναφοράς που λειτούργησε ήταν η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα το βρεις στις ρυθμίσεις ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

και μπορει καποιος να μου πει ενω εχω ελευθερα 30gb γτ δεν μπορει να μου εγκατασταθει κανενα προγραμμα? και μου λεει, οτι η μνημη τηλεφωνου ειναι γεματη?
Link to comment
Share on other sites

και μπορει καποιος να μου πει ενω εχω ελευθερα 30gb γτ δεν μπορει να μου εγκατασταθει κανενα προγραμμα? και μου λεει, οτι η μνημη τηλεφωνου ειναι γεματη?

 

Αλλο η μνημη του τηλεφωνου και αλλο η μαζικη μνημη αποθηκευσης ... Αν πας διαχειριση αρχειων θα καταλαβεις, θα σου βγαλει τρεις μνημες ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα γτ δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

Για να μην χρησιμοποιω ολο το 3g θελω οταν παω να μπω στο ιντερνετ να με ρωταει, θες να μπεις με wifi η με cosmote internet?

στην αρχη μου το ελεγε αλλα κατι πατησα και τωρα δεν μπορω να το επαναφαρω, και με συνδεει παντα με το cosmote internet

 

Μέσα στις εφαρμογές θα βρείς το εικονίδιο "Ιστός". Θα το ανοίξεις και μετα θα πας διαδοχικά Επιλογές-Ρυθμίσεις-Γενικά οπου θα βρείς ολα τα σχετικά με τις συνδέσεις. Υπάρχει επιλογή " Να ερωτούμε πάντα " Το επιλέγεις και καθάρισες. Εχω χρόνια να δουλέψω το Ν97 αλλα κάπως ετσι ηταν η ρύθμιση,ψάχτο λίγο και θα το βρείς.:)

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...