Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια μιλατε συνεχεια για version και δεν εχω καταλαβει και θα ηθελα να με διαφωτισει καποιοσ εαν μπορει φυσικα.....

εχω παει στα product code και εχω δει οτι αυτο που γραφεται για τα ελληνικα το γραφει και πισω απο την μπαταρια....

εχω την version 12.0.026 και μιλατε για μια V20...

ειμαι οκ εγω η υπαρχουν αναβαθμισεις που θα επρεπε να κανω....

ευχαριστω και συγνωμη εαν κουραζω....

 

Και κατι ακομα το πηρα στην νοκια και ηταν οκ το κινητο στο σημα οποτε μια χαρα:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση.

Έχεις τη 12... και ήδη υπάρχει η 20...

 

Πως κάνεις αναβάθμιση κλπ το μαθαίνεις από εδώ:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστααααα...

και κατι ακομα που πρεπει να ειναι προβλημα...

δεν εχω καλωδιο για συνδεση με Η/Υ...

υπαρχει αλλη λυση η πρεπει αναγκαστικα να γινει μεσω H/Y?

Το λεω αυτο γιατι οταν παταω απο το κινητο μου (με συνδεση ασυρματου δικτυου του σπιτιου μου)ενημερωση λογισμικου λεει δεν υπαρχουν αναβαθμισεις διαθεσιμεσ...:/

Edited by Mpiftekaki
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μιλατε συνεχεια για version και δεν εχω καταλαβει και θα ηθελα να με διαφωτισει καποιοσ εαν μπορει φυσικα.....

εχω παει στα product code και εχω δει οτι αυτο που γραφεται για τα ελληνικα το γραφει και πισω απο την μπαταρια....

εχω την version 12.0.026 και μιλατε για μια V20...

ειμαι οκ εγω η υπαρχουν αναβαθμισεις που θα επρεπε να κανω....

ευχαριστω και συγνωμη εαν κουραζω....

 

Και κατι ακομα το πηρα στην νοκια και ηταν οκ το κινητο στο σημα οποτε μια χαρα:):):)

 

εχει βγει εδω και καιρο η 20, με διάφορες αναβαθμισεις και διορθωσεις bug.

μπορεις να κατεβάσεις το NSU (Nokia Software Updater) απο το site της Νοκια.

ενναλακτικα και για ακομα πιο γρηγορα:

ρυθμίσεις-τηλεφωνο-ενημερωση συκσκευης-επιλογες-αναζητηση ενημερωσεων.

θα χρειαστεις συνδεση wi-fi.

ελπίζω να σε βοηθησα. :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μπορεις και μεσω κινητου απευθειας αλλα να μπεις μεσω wifi να το κανεις αλλιως θα πληρωσεις τα αντερα σου μεσω 3G
Link to comment
Share on other sites

Μεσω wifi του σπιτιου μου προσπαθω αλλα μου λεει δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις οταν το κανω...και το εχω επαναλαβει αρκετες φορες αλλα τιποτα...:mad::(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο N97 μου έχω σπ*σμένη έκδοση της 3.01 και 47 ΜΒ ελεύθερα στον C:\ οπότε δεν θέλω να μπω στη διαδικασία αναβάθμισης στην 3.03 και να χάσω 9 ΜΒ εσωτερική μνήμη χωρίς καμία ουσιαστική βελτίωση. Ελπίζω στο μέλλον να ενσωματωθεί σε κάποιο update ή να δοθεί η δυνατότητα εγκατάστασης σε άλλη μνήμη.

Επίσης, περίεργη η αναβολή της v2.1 (ή όπως τελοσπάντων θα αριθμηθεί η επόμενη αναβάθμιση) για το N97! Ή που προσπαθούν να κάνουν κάτι "μεγάλο" σε επίπεδο βελτιώσεων λειτουργίας ή απλά δε μπορούν ή/και δεν σκοπευούν να κάνουν τίποτα τελικά σε σχέση με τα flaws του κινητού.

Δε νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε σύντομα κάποιο update πάντως. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό 6 μήνες , και έχω εδώ και καιρό μια απορία σε σχέση με το rotate τις συσκευής .

Ενω έχω βαλει Auto rotate σε settings - phone - sensor και Camera - settings ενεργοποιημένα και κλικαρισμένα αντίστοιχα , είτε στο menu ή στο photos περιστρέφεται όποτε του καπνίσει έως και καθόλου . Το έχει παρατηρήσει κάποιος , έχετε καμία ιδέα ? κανω κάτι λάθος ...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ενημερωσεις λογισμικου η τηλεφωνου εχει διαφορα. κοιτα μεσα στο μενου τηλεφωνου για ενημερωσεις.
Link to comment
Share on other sites

πηγαινω ρυθμισεις->τηλεφωνο->διαχειριση τηλ.->ενημερωση συσκ->αναζητη ενημερωσεων

 

υπαρχει καπου αλλου επιλογη για κατι διαφορετικο απο αυτο???:cry:

υπαρχει και το ενημερωση λογισμικου στισ εφαρμογες αλλα μουο γραφει και εκει ολεσ οι εφαρμογες ειναι ενημερωμενες..

Edited by Mpiftekaki
Link to comment
Share on other sites

με καλωδιο μονο για την συνδεση με τον Η/Υ μου ε?

την πατησα τωρα...:cry:

 

Μπορείς πάντα να πας σε ένα Nokia Shop και να στην περάσουν δωρεάν. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

αααα θα το κανω ετσι καλυτερα θα πεταχτω μετα να μ το κανουν...:):)

Σας ευχαριστω για της αμμεσες απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο N97 μου έχω σπ*σμένη έκδοση της 3.01 και 47 ΜΒ ελεύθερα στον C:\ οπότε δεν θέλω να μπω στη διαδικασία αναβάθμισης στην 3.03 και να χάσω 9 ΜΒ εσωτερική μνήμη χωρίς καμία ουσιαστική βελτίωση. Ελπίζω στο μέλλον να ενσωματωθεί σε κάποιο update ή να δοθεί η δυνατότητα εγκατάστασης σε άλλη μνήμη.

Επίσης, περίεργη η αναβολή της v2.1 (ή όπως τελοσπάντων θα αριθμηθεί η επόμενη αναβάθμιση) για το N97! Ή που προσπαθούν να κάνουν κάτι "μεγάλο" σε επίπεδο βελτιώσεων λειτουργίας ή απλά δε μπορούν ή/και δεν σκοπευούν να κάνουν τίποτα τελικά σε σχέση με τα flaws του κινητού.

Δε νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε σύντομα κάποιο update πάντως. :worry:

 

Και προφανώς έχεις δίκιο Άλβα.Εγώ μόλις άκουσα για αναβολή και μπακάλικα πράγματα ξενέρωσα.Το πήγα σήμερα το πρωί κι ολας να το στείλουν Φιλανδία και ότι είναι να γίνει ας γίνει.Καλό Απρίλιο(Θέλω να πιστεύω) λοιπόν για να σας πώ με το καλό εντυπώσεις

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Και προφανώς έχεις δίκιο Άλβα.Εγώ μόλις άκουσα για αναβολή και μπακάλικα πράγματα ξενέρωσα.Το πήγα σήμερα το πρωί κι ολας να το στείλουν Φιλανδία και ότι είναι να γίνει ας γίνει.Καλό Απρίλιο(Θέλω να πιστεύω) λοιπόν για να σας πώ με το καλό εντυπώσεις

 

Άντε, με το καλό εύχομαι! Τι να πεις πια για την Alpha Copy... Τα "ταξίδια" στη Φινλανδία τα έχουν κάνει Κυψέλη-Παγκράτι!! :rolleyes:

Δε θα έπρεπε να είναι εξοπλισμένοι με ανταλλακτικά ώστε να μπορείς να πεις ότι έχει πρόβλημα το GPS, να το ελέγξουν και να το επισκευάσουν επιτόπου;

Υπάρχει σαφής οδηγία και για το καπάκι του φακού και για την κεραία GPS, δεν καταλαβαίνω το νόημα της αποστολής στο εξωτερικό.. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Και προφανώς έχεις δίκιο Άλβα.Εγώ μόλις άκουσα για αναβολή και μπακάλικα πράγματα ξενέρωσα.Το πήγα σήμερα το πρωί κι ολας να το στείλουν Φιλανδία και ότι είναι να γίνει ας γίνει.Καλό Απρίλιο(Θέλω να πιστεύω) λοιπόν για να σας πώ με το καλό εντυπώσεις

καλο κουραγιο φιλε.....:lol::lol:

κατι ηξερα εγω που το πηγα απο παρασκευη στην αλφα κοπυ...:p

και γω το δικο μου εκει γύρω το κοβω να το παρω πισω.......(μαρτιο με απριλιο.....)

θα ξεχασουμε οτι πηραμε το κινητο μεχρι τοτε....:rolleyes:

εφιαλτης.......

αχ αχ αχ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό 6 μήνες , και έχω εδώ και καιρό μια απορία σε σχέση με το rotate τις συσκευής .

Ενω έχω βαλει Auto rotate σε settings - phone - sensor και Camera - settings ενεργοποιημένα και κλικαρισμένα αντίστοιχα , είτε στο menu ή στο photos περιστρέφεται όποτε του καπνίσει έως και καθόλου . Το έχει παρατηρήσει κάποιος , έχετε καμία ιδέα ? κανω κάτι λάθος ...

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Συγνώμη που επανέρχομαι με αυτή την ερώτηση αλλά πως να σας το πώ μου έχει κανει μεγάλη εντύπωση το ότι δεν γίνεται το rotate , συμβαίνει και σε άλλους το έχω μεγάλη απορία ...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επανέρχομαι με αυτή την ερώτηση αλλά πως να σας το πώ μου έχει κανει μεγάλη εντύπωση το ότι δεν γίνεται το rotate , συμβαίνει και σε άλλους το έχω μεγάλη απορία ...

 

Μια χαρα λειτουργει εμενα και στισ φωτο,στο μενου και γενικα οποτε γυριζω καθετα το κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργει εμενα και στισ φωτο,στο μενου και γενικα οποτε γυριζω καθετα το κινητο....

 

OK - κατάλαβα τι έκανα η μαγική λέξη είναι " κάθετα " ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

holekey είσαι σίγουρος οτι γυρίζεις το κινητό σου κάθετα; Ακριβώς δηλαδή όπως βλέπεις το Ν97 κάτω από nikcname σου; Χαζή ερώτηση σου κάνω αλλά το έχω δει σε βιντεο ότι κάποιοι έχουν οριζοντια το κινητο τους και νομιζουν οτι πρεπει να γυρίσει η φωτογραφία...
Link to comment
Share on other sites

holekey είσαι σίγουρος οτι γυρίζεις το κινητό σου κάθετα; Ακριβώς δηλαδή όπως βλέπεις το Ν97 κάτω από nikcname σου; Χαζή ερώτηση σου κάνω αλλά το έχω δει σε βιντεο ότι κάποιοι έχουν οριζοντια το κινητο τους και νομιζουν οτι πρεπει να γυρίσει η φωτογραφία...

 

και ομως δεν είναι χαζό γιατί ακριβώς αυτό δεν έκανα τώρα που το κατάλαβα έμαθα ... ευχαριστώ για το ενδιαφέρον .

Link to comment
Share on other sites

Άντε, με το καλό εύχομαι! Τι να πεις πια για την Alpha Copy... Τα "ταξίδια" στη Φινλανδία τα έχουν κάνει Κυψέλη-Παγκράτι!! :rolleyes:

Δε θα έπρεπε να είναι εξοπλισμένοι με ανταλλακτικά ώστε να μπορείς να πεις ότι έχει πρόβλημα το GPS, να το ελέγξουν και να το επισκευάσουν επιτόπου;

Υπάρχει σαφής οδηγία και για το καπάκι του φακού και για την κεραία GPS, δεν καταλαβαίνω το νόημα της αποστολής στο εξωτερικό.. :confused:

 

Να 'σαι καλά.Και σε 'σένα ελπίζω μη πρόβλημα εγένετο :) Επίσης στο Νokia Σtore μου είπαν ότι η Alpha διέκοψε με την Nokia και πώς τα κινητά τα στέλνουν απευθείας απο τα Nokia Store στην Φιλανδία αν δεν μπορούν να τα κάνουν οι ίδιοι.Όσο γι'αυτο που είπες.Η Nokia δεν τους αφήνει να κάνουν τέτοιες επισκευές συσκευών στην Ελλάδα

 

καλο κουραγιο φιλε.....:lol::lol:

κατι ηξερα εγω που το πηγα απο παρασκευη στην αλφα κοπυ...:p

και γω το δικο μου εκει γύρω το κοβω να το παρω πισω.......(μαρτιο με απριλιο.....)

θα ξεχασουμε οτι πηραμε το κινητο μεχρι τοτε....:rolleyes:

εφιαλτης.......

αχ αχ αχ......

 

Άσε.Όταν το πάρω το πάσχα θα σου τηλεφωνήσω να σου πώ Καλό Πάσχα :lol: Πάντως πιστεύω καλύτερα να τα στέλνουν απο Nokia Stores απευθείας παρά πρώτα στην Alpha γιατί εκεί χάσιμο χρόνου είναι απ'ότι λέμε όλοι εδω μέσα!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα βγάλουν νέο firmware;Ή μπορεί να καθυστερήσει ας πούμε;Τι να πώ.Ότι θέλουν λένε...Έλεος

Δε λένε αυτοί ό,τι θέλουν. Εμείς καταλάβαμε λάθος. Το μήνυμα είναι σαφές, αν το δεις. Λέει πως για να σου βγάλει το Software Update το νέο Ovi Maps, πρέπει να κάνεις πρώτα firmware update (να βάλεις δηλαδή την τελευταία έκδοση του firmware). Δε λέει ότι θα βγει καινούριο firmware. Προφανώς και θα βγει κάποια στιγμή, όπως βγαίνουν συνεχώς, όμως μην περιμένεις να το ανακοινώσουν από πριν.

 

Εγώ πάντως στο N97 μου έχω σπ*σμένη έκδοση της 3.01 και 47 ΜΒ ελεύθερα στον C:\ οπότε δεν θέλω να μπω στη διαδικασία αναβάθμισης στην 3.03 και να χάσω 9 ΜΒ εσωτερική μνήμη χωρίς καμία ουσιαστική βελτίωση. Ελπίζω στο μέλλον να ενσωματωθεί σε κάποιο update ή να δοθεί η δυνατότητα εγκατάστασης σε άλλη μνήμη.

Επίσης, περίεργη η αναβολή της v2.1 (ή όπως τελοσπάντων θα αριθμηθεί η επόμενη αναβάθμιση) για το N97! Ή που προσπαθούν να κάνουν κάτι "μεγάλο" σε επίπεδο βελτιώσεων λειτουργίας ή απλά δε μπορούν ή/και δεν σκοπευούν να κάνουν τίποτα τελικά σε σχέση με τα flaws του κινητού.

Δε νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε σύντομα κάποιο update πάντως. :worry:

Λες να μας έρθει κατευθείαν η v30; Symbian^2 μήπως;

Πάντως η ανάγκη για update δεν είναι τόσο άμεση όσο πριν τη v20, που πραγματικά τη χρειαζόμασταν για να πούμε ότι λειτουργεί ικανοποιητικά.

Την 3.03 να τη βάλεις, δεν έχει καμία σχέση με την παλιά. Τα 47MB που έχεις είναι υπερβολικά πολύς χώρος.

 

Να 'σαι καλά.Και σε 'σένα ελπίζω μη πρόβλημα εγένετο :) Επίσης στο Νokia Σtore μου είπαν ότι η Alpha διέκοψε με την Nokia και πώς τα κινητά τα στέλνουν απευθείας απο τα Nokia Store στην Φιλανδία αν δεν μπορούν να τα κάνουν οι ίδιοι.Όσο γι'αυτο που είπες.Η Nokia δεν τους αφήνει να κάνουν τέτοιες επισκευές συσκευών στην Ελλάδα

Κάτι θα ξέρουν παραπάνω. :lol:

Γερμανία τα στέλνουν πάντως, όχι Φινλανδία. Εκεί είναι το ευρωπαϊκό service της Nokia.

Η Alpha Copy δε διέκοψε με τη Nokia, η Nokia της έριξε πόρτα (στην αποκλειστική διάθεση συσκευών της). Το service όμως συνεχίζει να το έχει, μέχρι να αλλάξει κάτι. Απλά το service της Nokia λειτουργεί με επίπεδα. Τα τοπικά service points μπορούν να αντικαταστήσουν μόνο περιφερειακά εξαρτήματα και απαγορεύεται να βάλουν χέρι στην πλακέτα. Για πιο σύνθετες εργασίες στέλνονται στο κεντρικό service, στη Γερμανία. Αλλαγή του καλύμματος της κάμερας κάνουν εδώ (αν και πάλι αργούν αδικαιολόγητα). Για αλλαγή της κεραίας GPS το στέλνουν στη Γερμανία.

 

Μαλιστααααα...

και κατι ακομα που πρεπει να ειναι προβλημα...

δεν εχω καλωδιο για συνδεση με Η/Υ...

υπαρχει αλλη λυση η πρεπει αναγκαστικα να γινει μεσω H/Y?

Το λεω αυτο γιατι οταν παταω απο το κινητο μου (με συνδεση ασυρματου δικτυου του σπιτιου μου)ενημερωση λογισμικου λεει δεν υπαρχουν αναβαθμισεις διαθεσιμεσ...:/

Η «ενημέρωση λογισμικού» δεν είναι για firmware updates. Πήγαινε στην «ενημέρωση συσκευής» ή κάνε αναβάθμιση μέσω υπολογιστή (με το Ovi Suite ή με το Software Updater).

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με το νέο Ovi Suite (http://betalabs.nokia.com/blog/2010/01/21/nokia-ovi-suite-21-beta-open-for-all). Βγάζει περισσότερες επιλογές, μεταξύ των άλλων και την «Ενημέρωση μνήμης τηλεφώνου C:», που πρέπει να την εγκαταστήσεις μετά την εγκατάσταση του Ovi Maps, ώστε να σου ελευθερώσει χώρο από το C.

 

-Εβαλα αρχικά το Nokia Ovi Suite 2.2 κάνοντας ενημέρωση του παλαιού Nokia Ovi Suite, μετά το 2.1 αλλά δεν μπορώ να βρω την επιλογή «Ενημέρωση μνήμης τηλεφώνου C:», είναι και στα Αγγλικά........διότι μετά την εγκατάσταση των maps η ελεύθερη μνήμη αν θυμάμαι καλά, από 39,8 που ήταν πήγε 25,5.-

-Μπορεί κάποιος να βοηθήσει που βρίσκω αυτή την επιλογή?

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...