Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS!

Μεσω το xplorer αντεγραψα καταλαθος συη μνημη τηλ. καποια αρχεια,τα οποια φρακαραν τη μνημη και το τηλ κλεινει γιατι λεει δεν εχει χωρο!

Τι κανω?

Πως γινεται hard reset?

Θα μου λυσει το προβλημα?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως γινεται hard reset?

Θα μου λυσει το προβλημα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2867145#post2867145

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια . η κοπελα μου την τεταρτη πηρε το Νοκια Ν97 απο Γερμανια διοτι εκει μενει τωρα , το firmware που εχει ειναι η εκδοση 10.2.012 και ειναι RM505 και πηγαμε να του κανουμε update αλλα ελεγε οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση (περιεργο γιατι ξερω οτι εχει βγει 11 αλλα οπως αναφερατε πιο πανω και 12) .

 

το προβλημα ειναι το εξης. την πρωτη μερα το εβαλε να φορτισει μεσω USB γιατι του περασε εφαρμογες , φωτογραφιες , τις επαφες και φορτιζε ενω του εκανε δουλεια . Της λεω να το αφησεις να ξεφορτισει τελειως γιατι δε του καναμε καλη φορτιση .

 

Χτες απογευμα λοιπον το κινητο εκλεισε απο μπαταρια και το εβαλε να φορτισει , ενω εδειχνε στην οθονη οτι φορτιζει δεν αναβε το ενδεικτικο λαμπακι στο πλαι . Προσπαθησαμε ολο το βραδυ (μιλαμε μεσω MSN ) να το ανοιξουμε αλλα τιποτα . Εβαλε εβγαλε μπαταρια , SIM , Memory Card το ιδιο . Εβαλε τον παλιο της φορτιστη απο το Ν76 με τον ειδικο μετατροπεα και το ιδιο . Μεχρι τις 11 το βραδυ προσπαθουσαμε και το αφησε ολο το βραδυ να φορτιζει αλλα δεν ανοιγει το κινητο .

 

Της ειπα να παει πισω στην Ο2 απο οπου το πηρε και να ζητησει αλλαγη διοτι ειναι προβληματικο και να της δωσουν καινουργιο .

 

Τι λετε να εχει το κινητο ? προβληματικη μπαταρια ? χαλασμενο κουμπι on/off ? ελαττωματικο γενικως ?

Link to comment
Share on other sites

Παντως εκτος ελλατωματικων συσκευων που παντα στις πρωτες παρτιδες υπαρχουν τα οποια αλλα προβληματα με μελλοντικα firmware θα λυθουν,κλασσικη νοκια δε θα τη μαθουμε τωρα γι αυτο μην πολυ αγχωνεστε
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγε η κοπελα μου στο καταστημα της Ο2 οπου το πηρε και ειπε τι συμβαινει και της ειπαν οτι δε μπορουν να της δωσουν καινουργιο , παρα μονο να το εστελναν στη Νοκια εκτος αν θελει να το παει εκεινη . Τελικα εφυγε και πηγε σε ενα καταστημα της Νοκια οπου μιλησε εκει με εναν και τις ειπε οτι πρεπει να το κρατησει να το δει απο Δευτερα γιατι δε προλαβαινε και δε ξερει τι μπορει να φταιει . Μπορει λεει να χρειαζεται update και να μην ανοιγει (εμενα αυτο δε μου στεκει) η να χαλασε οπως της ειπε κατι στην πλακετα και να θελει ανταλλακτικο . Δοκιμασε ο υπαλληλος με αλλη μπαταρια και παλι δεν ανοιγε . Κοινως για εμενα την πατησε η κοπελα μου γιατι ποιος μου λεει οτι και αργοτερα παλι δε θα παρουσιασει προβλημα μιας και ηδη παρουσιασε στις 3 μερες ?

 

υπαρχει περιπτωση απο τα διαφορα sis αρχεια που βαλαμε πχ Y-browser , Fring , Nimbuzz , Handy Taskman να φταινε αυτα για το οτι το κινητο δεν ανοιγει ? δεν κολλαει εκει που βγαζει το logo της Νοκια αλλα δεν ανοιγει καθολου .

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση απο τα διαφορα sis αρχεια που βαλαμε πχ Y-browser , Fring , Nimbuzz , Handy Taskman να φταινε αυτα για το οτι το κινητο δεν ανοιγει ? δεν κολλαει εκει που βγαζει το logo της Νοκια αλλα δεν ανοιγει καθολου .

Όχι, δεν έχει να κάνει με εφαρμογές.

Πρόβλημα hardware είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να μη λεμε μονο τα προβληματα και τα αρνητικα, ας πω και κατι θετικο.

 

Ειχα αναφερθει παλαιοτερα στο γεγονος οτι μετα την μεταφορα αρχειων απο μαζικη αποθηκευση, η συσκευη γινοταν βαρια, δυσχρηστη και δεν ανοιγε τιποτα. Χρειαζοταν επανεκκινηση για να λειτουργησει φυσιολογικα. Μετα την τελευταια αναβαθμιση οτι και αν μετεφερα και οποιου μεγεθους, μετα την αποσυνδεση του καλωδιου η συσκευη συμπεριφερεται αμεσα φυσιολογικα.

 

Τελικα νομιζω οπως λεει και ενας φιλος πιο πανω οτι νωριτερα η αργοτερα θα λυθουν τα προβληματα με τις επερχομενες αναβαθμισεις. Αυτο που μας ξενισε και δυσαρεστησε ολους, πιστευω, ειναι οτι περιμεναμε απο την "ναυαρχιδα" της Νοκια να ειναι καλυτερα προετοιμασμενη σαν συσκευη και με σαφως λιγοτερες παιδικες ασθενειες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν προκειται να διορθωθει ποτε,ειναι τα απαραδεκτα ηχεια του,ειναι αισχος.

επειδη εχω τρελλα να ψαχνομαι με διαφορα φορματ στα αρχεια ηχου κανω διαφορες δοκιμες για ποιο φορματ ειναι το καλυτερο σε ποιοτητα.

το καλυτερο βεβαια ειναι το .ape αλλα επειδη δεν υποστηριζεται,εχω μετατρεψει τα απλα mp3 σε bitrate 320 kbps και hiest quality.

μιλαμε οτι το μπουκωμα στα ηχεια ειναι σε βαθμο παραμορφωσης[φυσικο αφου ειναι μαπα]και κριμα στην ποιοτητα των mp3 που στο pc ακουγονται κρυσταλλινα.

κριμα και παλι κριμα 650 ευρω κινητο να εχει τοσο χαλια ηχεια.

ΥΓ:και μην πει κανεις οτι αλλο τα ηχεια του pc και αλλο του κινητου διοτι η ποιοτητα επρεπε να φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν προκειται να διορθωθει ποτε,ειναι τα απαραδεκτα ηχεια του,ειναι αισχος.

επειδη εχω τρελλα να ψαχνομαι με διαφορα φορματ στα αρχεια ηχου κανω διαφορες δοκιμες για ποιο φορματ ειναι το καλυτερο σε ποιοτητα.

το καλυτερο βεβαια ειναι το .ape αλλα επειδη δεν υποστηριζεται,εχω μετατρεψει τα απλα mp3 σε bitrate 320 kbps και hiest quality.

μιλαμε οτι το μπουκωμα στα ηχεια ειναι σε βαθμο παραμορφωσης[φυσικο αφου ειναι μαπα]και κριμα στην ποιοτητα των mp3 που στο pc ακουγονται κρυσταλλινα.

κριμα και παλι κριμα 650 ευρω κινητο να εχει τοσο χαλια ηχεια.

ΥΓ:και μην πει κανεις οτι αλλο τα ηχεια του pc και αλλο του κινητου διοτι η ποιοτητα επρεπε να φαινεται.

Εγω θα σε ρωτησω κατι αλλο ηθελες κινητο με μουσικες δηνατοτητες? τοτε γιατι πηρες το n97 και δεν πηρες το 5800xm η καποιο κινιτη της μουσικης κατηγοριας?

ειδες πουθενα να αναφερει η nokia οτι το n97 αναφερετε σε μουσικοφιλους?

Εγω δεν εχω δει πουθενα κατι τετοιο

 

Αντιθετα το διαφιμηζουν για κινητο που απευθηνετε σε οσους θελουν να μπαινουν στο internet - Nokia N97: World’s Most Advanced Mobile Computer - οπως αναφερει η νοκια δεν βλεπω πουθενα να σου λενε παρτο αν σε ενδιαφερει να παιζεις μουσικη στη καλυτερη ποιοτητα

 

Απο οτι εχω καταλαβει καποιο εδω μεσα δεν εχουν καταλαβει για πιο σκοπο προοριζεται καθε συσκευη και απλα πανε την αγοραζουν και μετα βγαινουν και τη κατακρινουν οτι τελικα δωσαν τζαμπα λεφτα επειδη δεν παιζει καλα high quality mp3 τους που στον υπολογιστη με καποιο καλο συστημα ηχειως παιζει σαν κρυσταλο , δεν βγαζει τη τελεια φωτογραφεια οπως η καμερα των 1000 ευρω που

εχουν κτλ κτλ κτλ

 

 

Φιλικα Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σε ρωτησω κατι αλλο ηθελες κινητο με μουσικες δηνατοτητες? τοτε γιατι πηρες το n97 και δεν πηρες το 5800xm η καποιο κινιτη της μουσικης κατηγοριας?

ειδες πουθενα να αναφερει η nokia οτι το n97 αναφερετε σε μουσικοφιλους?

Εγω δεν εχω δει πουθενα κατι τετοιο

 

Αντιθετα το διαφιμηζουν για κινητο που απευθηνετε σε οσους θελουν να μπαινουν στο internet - Nokia N97: World’s Most Advanced Mobile Computer - οπως αναφερει η νοκια δεν βλεπω πουθενα να σου λενε παρτο αν σε ενδιαφερει να παιζεις μουσικη στη καλυτερη ποιοτητα

 

Απο οτι εχω καταλαβει καποιο εδω μεσα δεν εχουν καταλαβει για πιο σκοπο προοριζεται καθε συσκευη και απλα πανε την αγοραζουν και μετα βγαινουν και τη κατακρινουν οτι τελικα δωσαν τζαμπα λεφτα επειδη δεν παιζει καλα high quality mp3 τους που στον υπολογιστη με καποιο καλο συστημα ηχειως παιζει σαν κρυσταλο , δεν βγαζει τη τελεια φωτογραφεια οπως η καμερα των 1000 ευρω που

εχουν κτλ κτλ κτλ

 

 

Φιλικα Γιαννης

εχω και το 5800,αλλα ξεφευγεις απο την ουσια και μου κανεις κατηχηση,

σε ρωτω παλι,ειναι δυνατον ενα κινητο να εχει την μιση τιμη απο το 5800 και να εχει υποδιεστερα ηχεια,ασχετως εαν αυτος που το παιρνει το θελει ΚΑΙ για να ακουει αξιοπρεπως μουσικη.

τι παει να πει ειναι κινητο για ιντερνετ,μην το τονιζεις αυτο, εισαι λαθος.

ειναι υποχρεωση της νοκια να βαζει στην λεγομενη "ναυαρχιδα" της οτι το καλυτερο για ολες τις εφαρμογες.

και μια και αναφερθηκες προσωπικα σε μενα σε πληροφορω οτι απο τα χερια μου εχουν περασει ολα τα ακριβα της nokia και της ericsson,σε αυτην την συσκευη εκτος των αλλων προβληματων που πιθανον καποια απο αυτα να διορθωθουν στο μελλον με καποιες αναβαθμισεις,η nokia απετυχε για τα στανταρ που απορρεουν απο την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

εχω και το 5800,αλλα ξεφευγεις απο την ουσια και μου κανεις κατηχηση,

σε ρωτω παλι,ειναι δυνατον ενα κινητο να εχει την μιση τιμη απο το 5800 και να εχει υποδιεστερα ηχεια,ασχετως εαν αυτος που το παιρνει το θελει ΚΑΙ για να ακουει αξιοπρεπως μουσικη.

τι παει να πει ειναι κινητο για ιντερνετ,μην το τονιζεις αυτο, εισαι λαθος.

ειναι υποχρεωση της νοκια να βαζει στην λεγομενη "ναυαρχιδα" της οτι το καλυτερο για ολες τις εφαρμογες.

και μια και αναφερθηκες προσωπικα σε μενα σε πληροφορω οτι απο τα χερια μου εχουν περασει ολα τα ακριβα της nokia και της ericsson,σε αυτην την συσκευη εκτος των αλλων προβληματων που πιθανον καποια απο αυτα να διορθωθουν στο μελλον με καποιες αναβαθμισεις,η nokia απετυχε για τα στανταρ που απορρεουν απο την τιμη του.

 

μα το τονιζει οτι ειναι κινητο για ιντερνετ γιατι και η ιδια η εταιρια το τονιζει. θεωρει οτι ειναι το δυνατο της σημειο και γιαυτο επικεντρωνεται εκει. ο καθενας τα πλεονεκτηματα του διαφημιζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμμια αντιρρηση,αλλα οχι να υστερει και στα υπολοιπα.

και στο κατω-κατω η ιδια διαφημιζει την 32αρα μνημη,γιατι την διαφημιζει;

εννοειται για να την γεμισεις με μουσικη-βιντεο κυριως.

αυτα πως θα τα ακουσεις,με τα υποδιαιστερα ηχεια του 5800;

οταν σκαω 665 ευρω εχω απαιτηση ολα πανω στην συσκευη που παιρνω,να ειναι κορυφαια,και θεωρω οτι η νοκια με αυτην την συσκευη μας εχει εμπαιξει,βαρια κουβεντα αλλα καποτε πρεπει να γινουμε απαιτητικοι και να παιρνουμε οτι πληρωνουμε,εαν καποιοι θελουν το κινητο μονο για ιντερνετ καλα κανουν ,εγω το θελω για ολα.

Link to comment
Share on other sites

καμμια αντιρρηση,αλλα οχι να υστερει και στα υπολοιπα.

και στο κατω-κατω η ιδια διαφημιζει την 32αρα μνημη,γιατι την διαφημιζει;

εννοειται για να την γεμισεις με μουσικη-βιντεο κυριως.

αυτα πως θα τα ακουσεις,με τα υποδιαιστερα ηχεια του 5800;

οταν σκαω 665 ευρω εχω απαιτηση ολα πανω στην συσκευη που παιρνω,να ειναι κορυφαια,και θεωρω οτι η νοκια με αυτην την συσκευη μας εχει εμπαιξει,βαρια κουβεντα αλλα καποτε πρεπει να γινουμε απαιτητικοι και να παιρνουμε οτι πληρωνουμε,εαν καποιοι θελουν το κινητο μονο για ιντερνετ καλα κανουν ,εγω το θελω για ολα.

 

Το κινητο αναφερετε στο internet οπως σου γραφω και πιο πανω αν τωρα εσυ τα θες ολα σε ενα κινητο πανε στη Nokia και κανε μια ειδικη παραγγελια ενα κινιτο που να παιζει μουσικη σαν το ηχοσυστημα που εχεις σπιτι σου σαν τη φωτογραφικη καμερα σου με τα 7mp και τους καλυτερους φακους σαν το laptop σου που κανει επεξεργασια σε οτιδιποτε θες σε κλασματα του δευτερολεπτου κτλ κτλ κτλ

 

εμενα παντως τα mp3 που περασα παιζουν πολυ καλα το κινητο δεν το πηρα για να ακουω mp3 - για αυτο υπαρχουν και οι συσκευες αναπαραγωγης mp3 (mp3 player) - η αν θες ακομα καλυτερο ηχο και δεν σε καλυπτει αυτος του mp3 player τοτε παρε το ηχοσυστημα απο το σπιτι σου και μια γεννητρια και κανε βολτες για να ακους τον κρυσταλινο ηχο που θες οπου και να εισαι

 

Δεν εχω κατι εναντια σου αλλα πολλες φορες ζηταμε πραγματα που δεν ειναι λογικα αμα ηταν ετσι οπως τα λες γιατι η nokia και η καθε nokia να εχι 3 σειρες κινητων αλλη φωτογραφικη αλλη μουσικη και αλλη επαγγελματικη και παει λεγοντας ας τα βγαζαν ολα σε ενα να εχει το καθε τηλεφωνο 3000 ευρω και να μην γκρινιαζαμε - αλλα και παλι κατι θα βρισκαμε να γκρινιαξουμε -

 

συνφωνα με αυτα που εγραξα παραπανω πιο το νοημα να βγαζουν χωριστα καμερες , φωτογραφικες μηχανες , mp3/mp4 player , laptop κτλ κτλ κτλ και να μην τα βγαζουνε ολα σε 1

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι θα παθαινανε εαν εβαζαν λιγο καλυτερα ηχεια,θα πεφτανε εξω οικονομικα;

δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης τους.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι θα παθαινανε εαν εβαζαν λιγο καλυτερα ηχεια,θα πεφτανε εξω οικονομικα;

δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης τους.

 

βεβαιως και δεν θα παθαινανε τιποτα. απλα ετσι κρινανε οτι επρεπε να κανουνε και αυτο πραξανε. τωρα καλως η κακως δεν ξερω. ειναι πως το βλεπει ο καθενας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν προκειται να διορθωθει ποτε,ειναι τα απαραδεκτα ηχεια του,ειναι αισχος.

επειδη εχω τρελλα να ψαχνομαι με διαφορα φορματ στα αρχεια ηχου κανω διαφορες δοκιμες για ποιο φορματ ειναι το καλυτερο σε ποιοτητα.

το καλυτερο βεβαια ειναι το .ape αλλα επειδη δεν υποστηριζεται,εχω μετατρεψει τα απλα mp3 σε bitrate 320 kbps και hiest quality.

μιλαμε οτι το μπουκωμα στα ηχεια ειναι σε βαθμο παραμορφωσης[φυσικο αφου ειναι μαπα]και κριμα στην ποιοτητα των mp3 που στο pc ακουγονται κρυσταλλινα.

κριμα και παλι κριμα 650 ευρω κινητο να εχει τοσο χαλια ηχεια.

ΥΓ:και μην πει κανεις οτι αλλο τα ηχεια του pc και αλλο του κινητου διοτι η ποιοτητα επρεπε να φαινεται.

 

Εφόσον ασχολείσαι με τον ήχο, όπως λες, θα έπρεπε να ξέρεις ότι η ποιότητα των ηχείων σχετίζεται άμεσα με το μέγεθός τους, ιδίως όσον αφορά τα μπάσα. Δεν μπορείς με τίποτα να πάρεις καλό μπάσο από τόσο μικρά ηχεία, είναι ενάντια στους φυσικούς νόμους. Από τη μια θέλουμε μικρές συσκευές και από την άλλη παραπονιόμαστε για την ποιότητα του ήχου. Δε γίνονται και τα δύο ταυτόχρονα. Μην ξεχνάς πόσα πράγματα κατάφεραν να στριμώξουν οι μηχανικοί της Nokia στο απίστευτα μικρό (για όσα περιέχει) μέγεθος του N97.

Link to comment
Share on other sites

δεν ζηταω πολλα πραγματα,ζηταω τουλαχιστον να ειναι σαν του 5800.

πολλα ζηταω;

 

Στο 5800 υπάρχει χώρος για μεγαλύτερα και καλύτερα ηχεία, καθώς όχι μόνο το συνολικό πάχος είναι μεγαλύτερο αλλά δεν υπάρχει και το πληκτρολόγιο. Εξάλλου, όπως σου εξήγησαν και οι προηγούμενοι, το 5800 είναι μουσικό κινητό και ως τέτοιο διαφημίζεται και προωθείται (το N97 απευθύνεται σε άλλη κατηγορία χρηστών, αυτούς που θα εκτιμήσουν κυρίως την ύπαρξη του πλήρους πληκτρολογίου). Σε κάθε περίπτωση πάντως, οι συγκεκριμένες συσκευές (κινητά, mp3 players κλπ) δεν προσφέρονται για ακρόαση μέσω των (ανεπαρκών αναγκαστικά, λόγω μεγέθους) ηχείων τους, αλλά σε συνδυασμό με ακουστικά. Και εκεί δε νομίζω να έχεις παράπονο από το N97...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις εαν αφησω τα mp3 στην κανονικη τους μορφη π.χ. 128-256 kbps bitrate,δεν μπουκωνει και ειναι υποφερτος ο ηχος με ακουστικα,εαν ομως επεξεργασθω τα mp3 στο ιδιο μεν φορματ αλλα με υψηλο quality,χαιρετε!

μπουκωνουν ολα.

θα μου πεις τι ζητας απο ηχεια κινητων,θα σου απαντησω ,οχι πολλα πραγματα αλλα λιγη μεγαλυτερη προσοχη σε αυτον τον τομεα.

θεμα χωρου δεν νομιζω να ειναι το προβλημα,τι διαφορα στο μεγεθος μπορει να εχουν απο αυτα του 5800,κατι αλλο πιθανον θα ειναι.

και σε τελικη αναλυση σου λεει παρε και το 5800 και εισαι κομπλε εχεις το πακετο.

βλεπω παντως οτι η ericsson εχει αρχισει να λυνει αυτο το προβλημα με τα καινουργια κινητα της]aino,satio],ειναι πλεον ολα σε ενα,εχεις και καλο toutch και καλο UI και μουσικες επιδοσεις και καλες φωτο.

εκεινοι δηλαδη ειναι πιο μαγκες απο τους πρωταθλητες;

[την νοκια δηλαδη].

Link to comment
Share on other sites

φιλε xolloth εχεις απολυτο δικιο , ειναι απαραδεκτο το high end κινητο της νοκια να υστερει σε οπουδηποτε τομεα, σε σχεση με ενα φτηνοτερο της κινητο . Οσοι λενε τα αντιθετα απλως προσπαθουν να πεισουν τον εαυτο τους , οτι εχουν παρει ενα κορυφαιο κινητο .

Και εγω την πατησα, το πηρα με απογοητευσε αλλα δεν προσπαθω να το βγαλω καλυτερο απο ότι ειναι. To thread το διαβαζουν και ατομα που σκεφτοντε να αγορασουν το κινητο , και γι αυτο πρεπει να τους λεμε την αληθεια , και ναι , ευχομαι να πατωσει σε πωλησεις το Ν97 γιατι δεν μπορει να μας πλασαρει παρωχημενα κινητα σαν high end. Πρεπει να καταλαβει η ΝΟΚΙΑ ότι μπορει να είμαστε ΝΟΚΙΑ funs , αλλα δεν ειμαστε και λαλακες που θα εκθειαζουμε οτιδηποτε βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

θεμα χωρου δεν νομιζω να ειναι το προβλημα,τι διαφορα στο μεγεθος μπορει να εχουν απο αυτα του 5800

 

Τεράστια! Το N97 και πιο λεπτό είναι από το 5800 και πλήρες πληκτρολόγιο έχει. Ο χώρος που μένει εσωτερικά για όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ μικρότερος.

 

Τελοσπάντων, όσοι πήρατε το N97 περιμένοντας να έχει τον τέλειο ήχο προφανώς κάνατε λάθος αγορά. Μάλλον θα πρέπει να αρχίσετε να αγοράζετε με άλλα κριτήρια από το τι είναι ακριβότερο. Εκτός αν σκοπός σας είναι η αναζήτηση "status", οπότε καλά κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις δικιο.

οπως η νοκια μας ζηταει να τα σκαμε,ετσι και εμεις πρεπει να απαιτουμε.

εαν ηθελα καθαρα ιντερνετικο κινητο θαπαιρνα το iphone.

προτιμησα ομως την νοκια,οπως και την προτιμω χρονια γιατι ειναι πρωτοπορος και εχει βγαλει κατα καιρους καλες συσκευες.

το συγκεκριμενο κινητο δεν το θεωρω απο τα επιτυχημενα της νοκια για πολλους και γνωστους λογους.

οταν πας να αγορασεις ενα κινητο,δυστυχως δεν εχεις την ευχερεια να το επεξεργασθεις,αλλα το παιρνεις σφραγισμενο στο κουτι σπιτι και απο κει το δοκιμαζεις.

ολοι δεν εχουμε τα ιδια κριτηρια για το τι θελουμε απο ενα κινητο αλλα στην περιπτωση του ακριβοτερου smartphone της νοκια,πιστευεις οτι ολα πανω του θα ειναι ανω του μετριου.

εγω προσωπικα επειδη υπηρξα για πολλα χρονια μουσικος,εχω μια μικρη φθορα στην ακοη και στον δρομο θελω να εχει το κινητο μου δυνατους ηχους κλησης ωστε να το ακουω[τα κακα του επαγγελματος].

το κακο ειναι οτι ημουν απο τους πρωτους που το αγορασαν και δεν ειχαν δημοσιευθει ακομα πολλα σχολια απο παιδια που ηδη το ειχαν,ετσι λοιπον το πηρα αν και ημουν μεταξυ αυτου και του i8910.

τελικα επειδη δεν βρηκα το i8910 πηρα το nokia.

και κατι αλλο,το qwerty ναι μεν ειναι εξυπηρετικο,αλλα για ανθρωπους με λεπτα δαχτυλα,δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου την δουλεια μου την κανω με το εικονικο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση παντως οτι μετα την τελευταια αναβαθμηση ο ηχος ακουγεται λιγο πιο δυνατα απο πριν.ειτε οταν παιζει καποιο mp3 ειτε καποιο βιντεο.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...