Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moλις τωρα που δοκιμασα δεν ειναι διαθεσιμη μεσω fota αρα θα πρεπει να την κανεις απο το pc
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισχυει δηλαδη οτι και στο ν96. σωστη η συμβουλη σου παντως, ενα back up ποτε δεν εβλαψε κανεναν

 

Ναι αλλα μιλαω εκ του ασφαλους ολα τα αρχεια μου εκτος ν97 και υπολογιστη τα εχω στο θεικο πλεον για μενα...SAMSUSNG OMNIA i8910!!!!!!!!!!Ποτε δε πιστευα οτι θα το ελεγα αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Moλις τωρα που δοκιμασα δεν ειναι διαθεσιμη μεσω fota αρα θα πρεπει να την κανεις απο το pc

 

το επιβεβαιωνω και εγω μονο απο υπολογιστη γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει δηλαδη οτι και στο ν96. σωστη η συμβουλη σου παντως, ενα back up ποτε δεν εβλαψε κανεναν

Ισχύει για όλες τις συσκευές που έχουν S60 3rd Edition FP2 και 5th Edition. Εξαίρεση αποτελεί το Ν82 το οποίο έχει S60 3rd Edition FP1.

 

Υ.Γ. @gianpithio Να πω καλορίζικο το νέο mobile?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δυο επισημανσεις μετα την αναβαθμιση. 1)αλλαξε η μνημη αποθηκευσης των μηνυματων,δεν σβηστηκε καποιο μηνυμα, και 2) δεν αναγνωριζει τις προτεραιοτητες στην συνδεσιμοτητα.παρακαμπτει το wlan που ειναι πρωτο και προσπαθει να συνδεθει με το wind plus που ειναι τεταρτο κατα σειρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ox αρχίσαμε!! Εγώ θα την κάνω το βραδυ γιατί είμαι στην δουλειά τώρα

 

αυτο για την μνημη μηνυματων ειναι μηδαμινο. την αλλαξα εκ νεου και ολα καλα. για τις προτεραιοτητες στα σημεια συνδεσης ομως ειναι βασικο. αναγκαστηκα να σβησω το σημειο προσβασης wind plus προς το παρον μεχρι να βρω μια λυση.

 

περαν αυτων των δυο, δεν καταλαβα κατι διαφορετικο επι της ουσιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χα χα χα, με το που την πέρασα δεν ξεκλειδώνει!!!! Πρέπει να βγάλω την μπαταρία.

 

απιστευτο!!!!μηπως ειναι καποιο προσκαιρο κολλημα?το δοκιμασες και στο κανει παραπανω απο μια φορες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο!!!!μηπως ειναι καποιο προσκαιρο κολλημα?το δοκιμασες και στο κανει παραπανω απο μια φορες?

 

τελικά έβγαλα την μπαταρία, δεν ξεκόλαγε με τίποτα. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

 

Πριν κάνω την αναβάθμιση έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έγινε η αναβάθμιση και τώρα όταν ανοίγω την εφαρμογή Χάρτες μου λέει να πάω στο nokia.com/maps και να κατεβάσω το νεώτερο λογισμικό. Όμως εκεί δεν υπάρχει το Ν97 σαν συσκευή για να το επιλέξω!:X

 

Ούτε στην εφαρμογή ενημερώσεων υπάρχει σαν ενημέρωση.:worry:

 

 

EDIT: Επέλεξα το Nokia 5800! Κατεβάζεις ένα πρόγραμμα που λέγετε Nokia Maps Updater και αυτό ελέγχει για νέες ενημερώσεις. Η αναβάθμιση σε Nokia Ovi Maps 3 ολοκληρώθηκε!:D

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

 

Πριν κάνω την αναβάθμιση έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έγινε η αναβάθμιση και τώρα όταν ανοίγω την εφαρμογή Χάρτες μου λέει να πάω στο nokia.com/maps και να κατεβάσω το νεώτερο λογισμικό. Όμως εκεί δεν υπάρχει το Ν97 σαν συσκευή για να το επιλέξω!:X

 

Ούτε στην εφαρμογή ενημερώσεων υπάρχει σαν ενημέρωση.:worry:

 

δεν μπορεις να το παρακαμψεις και να συνεχισεις στην εφαρμογη χαρτες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να το παρακαμψεις και να συνεχισεις στην εφαρμογη χαρτες?

Όχι... Πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση. Την οποία έκανα και τώρα λειτουργεί κανονικά! ;)

 

 

 

Η αναβάθμιση φαίνεται καταπληκτική! Το τηλέφωνο αποκρίνεται άμεσα και δεν υπάρχουν κολλήματα. Νιώθω ότι αγόρασα νέα συσκευή! :D

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κανεις καποια διαφορα με την καινουρια αναβαθμιση εκτος απο καποια μικροπροβληματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι δεν με αφηνει να την περασω λογω ανεπαρκους σταθμης μπαταριας !!!:X

 

Μα δεν υποτιθεται οτι με το καλωδιο παντα φορτωνει ??? Ειμαι με 3 γραμμες και μου βγαζει το παραπανω μηνυμα.:blink:

 

 

 

EDIT Εβγαλα το καωδιο και το ξαναεβαλα. Ξεκινησε να φορτιζει μεν, αλλα παλι βγαζει μηνυμα ανεπαρκους σταθμης !!!

Αναγκαστικα λοιπον θα του κανω μια πληρη φορτιση και μετα θα περασω την αναβαθμιση.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι δεν με αφηνει να την περασω λογω ανεπαρκους σταθμης μπαταριας !!!:X

 

Μα δεν υποτιθεται οτι με το καλωδιο παντα φορτωνει ??? Ειμαι με 3 γραμμες και μου βγαζει το παραπανω μηνυμα.:blink:

 

φορτιζει μεν με το καλωδιο αλλα πρεπει να ειναι πανω απο το μισο φορτισμενη για να μην σβησει κατα την διαρκεια της αναβαθμισης και γινει τουβλο η συσκευη. φορτισε το λιγη ωρα με τον φορτιστη της μπριζας και θα κανεις την αναβαθμιση χωρις κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Skiace, είσαι αχάριστος. Αντί να ευχαριστείς τη Nokia που σε προστατεύει, γκρινιάζεις κι από πάνω. :p
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμηση ολα οκ! αλλα οταν την εκανα μου εγραφε για το 5800!!!:wacko:

 

οταν παω στην ενημερωση λογισμικου απο το τηλ μου την ξαναβγαζει!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα και εγω την αναβάθμιση και ολα οκ, αυτο που μου εκανε πολυ καλη εντυπωση ειναι η ταχυτητα με την οποια μπαινει στο μενου και γενικοτερα ειναι πιο γρηγορο.

 

Οι προτεραιοτητες συνεχιζουν να υπαρχουν οπως επισης συνεχιζει να υπαρχει ερωτηση με ποιο τροπο να συνδεθει ,αν πας να συνδεθεις κατευθειαν στο internet.

 

Πηγαινοντας στο Συνδεσιμοτητα>Προορισμοι δικτυου>Διαδυκτιο βλεπω καποιο ασυρματο δικτυο που ειχα ανιχνευσει πριν μερες και δεν μπορεσα να συνδεθω οτι παραμενει και εχει ενα μικρο βαλιτσακι και μεσα σε αυτο ενα κλειδακι.

Προσπαθωντας να το σβησω μου βγαζει :

"Η επεξεργασια κλειδωμενου προορισμου δικτυου ειναι αδυνατη"

Τι μπορω να κανω για να το σβησω;

Καμια ιδεα γιατι συνεβη αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Skiace, είσαι αχάριστος. Αντί να ευχαριστείς τη Nokia που σε προστατεύει, γκρινιάζεις κι από πάνω. :p

 

Μα αφου ειναι συνδεδεμενο με το καλωδιο και δεν υπαρχει αποεπιλογη φορτισης (αρα φορτιζει συνεχεια), και 1 γραμμη να ειχε η μπαταρια αφου και κατα την διαρκεια της εγκαταστασης θα φορτιζε, πως θα παθαινε ζημια ???:confused:

 

Παντως αυτο που πραγματικα με προβληματισε, ηταν το οτι οταν συνδεεται με το αωδιο (μου) αλες φορες φορτιζει και αλλες οχι. Απο οτι ειδα αυτο ειχε να κανει με την επαφη του βυσματος , γιατι βγαζοντας το και ξαναβαζοντας το, αν δεν φορτιζε πριν, μετα φορτιζε κανονικα.

 

Αληθεια, με καθε αναβαθμιση που βγαινει, δεν υπαρχει και μια κατασταση που την συνοδευει, οπου αναφερονται οι βελτιωσεις και τα προβληματα που λυνονται περνωντας την ? Δεν την ειδα πουθενα ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μολις το εσβησα! Παρολο που εκανα και απεγκατασταση στο Boingo δεν φευγει, συνεχιζει να υπαρχει η συντομευση στις εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...