Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα! Παιδιά να ρωτήσω κάτι...όταν βγαίνω εκτός σπιτιού όπου δεν έχει ασύρματη σύνδεση μου βγάζει πολύ συχνά ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω για να μη μου σπάσει κι άλλο τα νεύρα;;;;;:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα! Παιδιά να ρωτήσω κάτι...όταν βγαίνω εκτός σπιτιού όπου δεν έχει ασύρματη σύνδεση μου βγάζει πολύ συχνά ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω για να μη μου σπάσει κι άλλο τα νεύρα;;;;;:ninja:

 

Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> WLAN -> Ρυθμίσεις -> Προβολή διαθέσιμων WLAN -> Ποτέ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα μας!

Έχω αγοράσει πριν από ενα χρόνο το Ν97 το οποίο λόγω σοβαρού προβλήματος το έστειλα στην αντιπροσωπεία για επισκευή (εντός εγγύησης). Το τηλέφωνο τελικά ταξίδεψε εκτός συνόρων για αλλαγή της κεντρικής του πλακέτας. Με την αλλαγή της ήρθε σαφώς και νέο ΙΜΕΙ αλλά και το πρόβλημα της γλώσσας γραφής. Εχει την Αγγλική, Γερμανική, Ολανδική και Γαλλική αλλά Ελληνική γιόκ!! Η επαναφορά από το τελευταίο back-up δεν έκανε τίποτα και στο sait της Nokia με το γελοίο OVI επίσης δεν υπάρχει τίποτα....

Καμιά ιδέα πριν τους πάρω τηλέφωνο και φανώ ...ανόητος?

Γιάννης.

 

χρόνια πολλά σε όλους!

BadBoyz/

/BadToyz

Link to comment
Share on other sites

Kαι θα το κανεις ετσι

 

Αν και κανονικα θα επρεπε να ειχαν προνοησει να σου εχουν βαλει τα ελληνικα απο το service που εσταλει το κινητο. Δε παει να πηγε και στη Ζιμπαμπουε... δεν λεει κατι αυτο.

 

Εγω στη θεση σου θα το εκανα με τον οδηγο που σου εδωσα. Αλλα το σωστο θα ηταν να το πηγαινες στη Νοκια και να απαιτουσες να περαστει η ελληνικη γλωσσα.

 

Ο οδηγος παντως που σου εδωσα ειναι ευκολακι.. αν δεν θες να μπλεκεις παλι με Νοκια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους του φόρουμ!

Τελικά πήγα στο κατάστημα Nokia Care όπου το είχα δώσει αρχικά για την επισκευή. Φυσικά πρώτα τους τηλεφώνησα και μου είπαν ότι μπορεί να γίνει και μάλιστα στην περίπτωσή μου δωρεάν. Πήγα λοιπόν και αφού είδαν την συσκευή με ρώτησαν από πού το αγόρασα... Καλό, ε? Τους εξηγώ οτι το αγόρασα από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων (Ελληνική) και μου λένε πως το τηλέφωνο δεν είναι ελληνικό, και πως η αλυσίδα αυτή τα αγοράζει μαζικά από το εξωτερικό (δηλ Ε.Ε.) αλλά ζητάει από τον προμυθευτή ελληνική γλώσσα (!!!!!!!!!!). Άρα, για να γίνει η αλλαγή σε κωδικό ελληνικής αγοράς θα πρέπει να ζητήσουν την άδεια της Nokia και να πληρώσω 16 Ευρώ. Που από τηλεφώνου ήταν δωρεάν...:blink::blink:

Λοιπόν? Είμαι εγώ ο μ.... ή αυτοί είναι οι έξυπνοι?

Αυτά καλοί μου άνθρωποι.

Γιάννης-sv2gww.

BadBoyz/

/BadToyz

Link to comment
Share on other sites

@dimitris_agrinio πρίν το πας για επισκευή δοκίμασε να κάνεις hard format μπορεί να στρώσει!!

 

τελικα δεν χρειαστηκε..εγεινε απο μονο του,ετσι ξαφνικα!!!παντως πολυ μουφα το νοκια ν97!!!!πολλααααα προβληματα

 

εβαλες κανενα theme η προγγραμα προσφατα? πηγαινε στο προφιλ που εχεις και ξεδιαλεξε και ξαναδιαλεξε την δονηση.

 

οχι φιλε μου τιποτα δεν ειχα βαλει!!ειχα το θεμα που ξαναειχα!!!αλλα γενικωσ ηταν λαθος η αγορα που εκανα γι'αυτο το κινητο!!!!το ειχα δυο μηνες κ μου κολαει η μνημη κ δεν μου εμφανιζε τιποτα!!το παω στη νοκια κανουν περιπου δυο μηνες μου το φερνουν..ολα καλα μεχρι μετα απο ενα μηνα δεν μου ανοιγε..το ξαναπαω μου αλαξαν πλακετα!!!κ το πηρα παλι πισω μετα απο1,5 μηνα παλι..μετα κολαγε συνεχεια το ξαναπαω μου κανουν αναβαθμιση,κ μετα απο 2μερες το ξαναπαω κ το στελνουν παλι αθηνα,κ μου εδωσαν ενα χαρτι οτι κατι μου αλαξαν!!κ τωρα εγεινε αυτο με την δονηση!!παλι καλα που εχω αλλον εναν χρονο εγγυηση!!αν τελειωσει η εγγυηση θα κοιταξω να το σουταρω!!!!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ! ! !

 

Έχω το Ν97 , έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις αλλά συνεχίζει και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα βάζω τη SIM και μαυρίζει η οθόνη και βγάζει μια μπλε κόκκινη γραμμή στη μέση σαν να είναι τα pixel. Προσπαθώ να το κάνω αναβάθμιση απο το Software Update αλλά δεν το βρίσκει το κινητό. Το έχω κάνει και Hard Format me Shift Backspace Tab αλλά πάλι συνεχίζει. Μήπως φταίνε οι εφαρμογές του OVI STORE που το φορτώνω;

Επίσης στο GPS κράτησε μια βδομάδα και μετά δεν εβρισκε θέση έπρεπε να το βάλω για να βρει μέσω WIND INTERNET ενώ το είχα κάνει τις ρυθμίσεις για δωρεάν που μου είχαν πει εδώ (Απενεργοποίηση του Υποβοηθούμενο GPS κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την κάρτα sim μέσα δουλεύει και μόλις την βάζεις εμφανίζεται το πρόβλημα που αναφέρεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την κάρτα sim μέσα δουλεύει και μόλις την βάζεις εμφανίζεται το πρόβλημα που αναφέρεις;

 

Χωρίς τη sim απλά είναι ανοιχτο αλλά πάλι κολάει , και με τη sim μένει ανοιχτό όμως τηλέφωνα δεν μπορώ να πάρω απλά είναι ανοιχτό και κάνει επανέκκινηση κάθε τόσο. Σκέφτηκα να το πάω στη Νοκια αλλά θέλω να σιγουρευτώ πρώτα αμα μπορώ να το φτιάξω μόνος μου γιατί δεν τους πολύεμπιστεύομαι.

 

Και μου κάνει περιέργεια γιατί συνεχίζει να κολλάει ενώ του έχω κάνει Hard Format και Μορφοποίηση στη μνήμη.

 

Και πιο παλιά το έχω κάνει πάλι format , μεγάλη απογοήτευση για την αποκαλούμενη ναυαρχίδα της Nokia , πολλά λεφτά λίγα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλη χρονιά,ψάχνω ένα καθημερινό εργαλειοκινητό για ομιλία,σμσ,χαμηλού sar και βοηθητικά mail,gps,internet,,όλα σε γρήγορο-εύχρηστο πακέτο χωρίς κολλήματα.

 

βλέπω λέτε κάποιοι αυτό δεν είναι το n 97.(υποθέτω ούτε το 97mini.)

συμφωνείτε οι περισσότεροι??σας έχει ταλαιπωρήσει?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα πήρα το νοκια ν97 μινι και επειδή είμαι καινούργιος θα ήθελα να μου πείτε εαν μπορείτε εαν βοηθάει κάπου η αναβάθμιση και αν κρινεται απαραίτητη! :confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλη χρονιά,ψάχνω ένα καθημερινό εργαλειοκινητό για ομιλία,σμσ,χαμηλού sar και βοηθητικά mail,gps,internet,,όλα σε γρήγορο-εύχρηστο πακέτο χωρίς κολλήματα.

 

βλέπω λέτε κάποιοι αυτό δεν είναι το n 97.(υποθέτω ούτε το 97mini.)

συμφωνείτε οι περισσότεροι??σας έχει ταλαιπωρήσει?

καθημερινό εργαλειοκινητό για ομιλία,σμσ,χαμηλού sar και βοηθητικά mail,gps,internet,,όλα σε γρήγορο-εύχρηστο πακέτο χωρίς κολλήματα

 

Στέκομαι σε αυτό και ειδικά στα κόκκινα και σου προτείνω να κοιτάξεις κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

με βαζετε σε σκέψεις δεν σας κρύβω..:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μην σκέφτεσαι τίποτα ... Αν θες Νokia, πάνε πάρε το Ν8 ή (αν θες διαστημόπλοιο :p) ακόμα καλύτερα το Ν900 ...

 

Μετράνε καλύτερα αυτές οι αγορές από κάθε άποψη ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχεδον απο την αρχη του κολλουσε.. Παραδειγμα οταν βαζω ξυπνητηρι και ερχεται η ωρα να χτυπησει, παω να το σταματησω (γιατι εχω ξυπνησει) και κολλαει η οθονη μαυριζει ή μενει ανοιχτη (αναμμενη) και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο να αναγκαστω να βγαλω την μπαταρια του.... Κατι αναλογο γινεται και οταν εχω εισερχομενη κληση... Μεγαλη απογοητευση... Μια φορα το εκανα και αναβαθμιση..

Πρεπει να το πω οτι το αγορασα τελη Ιουλιου 2010 και η αναβαθμιση του εγινε περιπου μετα απο δυο μηνες..

 

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα hard format στο κινητό και επίσης απο το PC SUITE της Νοκια έκανα επανεγκατάσταση το software του κινητού όμως το κινητό συνέχισε να παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα , κάνει επανεκκινήσεις μόνο του και τηλέφωνα δεν μπορώ να πάρω. Μόλις πατάω να πραγματοποιήσω μια κλήση αυτό σβήνει σε "αργή κίνηση" αρχίζει και σκοτεινιάζει η οθόνη και μετά μόλι μαυρίσει βγαίνουν μικρες κόκκινες γραμμές στο κέντρο για πολύ λίγο. Να το πάω σε ένα κατάστημα της Nokia; Τι μπορεί να έχει πάθει . Το έκανε και παλιά αυτό αλλα από το OVI SUITE ερχόταν μετά στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα .

 

εχω ενα Ν97 στα χέρια μου και πρέπει να συνδέσω 2 e-mail στο κιν για να βλέπω τι ερχεται .

 

το ενα ειναι σε hotmail.com και το αλλο ειναι σε δικία μου σελιδα σε webmail τι ρυθμίσεις πρεπει να κανω δεν βγάζω ακρη . Τωρα το κάνω update se 22 μηπως ειχε τετοιο θεμα. !

 

υπαρχει καπου οδηγός ρυθμίσεων για mail σε symbian ?

 

 

επειδη δεν καθομαι να κανω μονο ερωτήσεις αλλα ψαχνω :P βρήκα αυτο !

 

θα το δοκιμάσω :) με το web mail ? τι ρυθμίσεις πρεπει να βάλω ?

 

Εισερχόμενα e-mail:

 

* Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com

* Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx

* Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: pop3.live.com

* Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα

* Όνομα γραμματοκιβωτίου: <ό,τι εσύ θέλεις>

* Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3

* Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS

* Θύρα: Προεπιλεγμένη

* Ασφαλής σύνδεση APOP: Απενεργοποιημένη

 

Εξερχόμενα μηνύματα:

 

* Η διευθυνσή e-mail μου: xxxx@hotmail.com

* Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com

* Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx

* Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: smtp.live.com

* Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα

* Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3

* Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS

* Θύρα: 25

Edited by KarlBarks
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΑ Ν97 ΜΙΝΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ.ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΚΑΛΑ?ΔΕΝ Ο ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΛΑ ΕΓΩ?ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πόσο δύσκολο παίζει να ναι ????

 

Απλά πιέζεις τις άκρες μέχρι να ακούσεις τον χαρακτηριστικό ήχο ... Εκτός και αν το βλέπεις τελείως κλειστό και μετά σου βγαίνει που σε αυτή την περίπτωση κάτι έχεις σπάσει ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...