Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγνωμη αλλα πια εκδοση κατεβασες και τι product code ειναι το κινητο σου?

 

 

0576474 ειναι το product code....γιατι;;

 

ααα ναι και για την αναβαθμιση χρησιμοποιησα απλα το *#0000#

Link to comment
Share on other sites

για κοιτα τωρα στο *#0000# πια εκδοση firmware σου εβαλε και πες μας. Διοτι και εγω το ιδιο εχω και δεν μου εχει βγαλει τιποτα για ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

α οκ αρα απλως δεν ειχε το τελευταιο update. υποτιθεται βγηκε μια πιο καινουργια αλλα μαλλον εγινε λαθος πληροφορηση στην σελιδα της νοκια.
Link to comment
Share on other sites

Nαι μάλλον έχεις δίκιο.

 

Να ρωτήσω κάτι...για να το συνδέσω με τον υπολογιστή απλά συνδέω το καλώδιο και αφήνω να κάνει τις σχετικές ενημερώσεις;;;

 

 

 

οκ got it

Edited by natasa07
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα φιλος μου χαρισε το κινητο αυτο.

 

στο μεταξυ θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, και το 12345 δεν πιανει.

 

επισης οταν παω στο ασυρματο, να το ενεργοποιησω μου βγαζει ελεγξτε τις υπηρεσιες χειριστων... και δεν δουλευει.

 

τι να κανω??? αν κανω firmware update θα φτιαξει λετε?

Link to comment
Share on other sites

αντε τον κωδικο τον εχει αλλαξει το παιδι και δεν το ξερω. το wifi giati βγαζει αυτο το μυνημα ομως...??

 

με φορματ θα λυθουν αυτα τα προβληματα? αν ναι, το κανω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

ο συνδοιασμος shift, backspace, κενο + on/off δεν πιανει!!!!

 

ανοιγει κανονικα το κινητο!!!

 

δεν πιανει ουτε το *#7370# !!!

 

θα χαζεψω.... :confused:

 

μονο *#0000# για να δω την εκδοση μονο πιανει.

 

τι κανω αλλο?

Link to comment
Share on other sites

ο συνδοιασμος shift, backspace, κενο + on/off δεν πιανει!!!!

 

ανοιγει κανονικα το κινητο!!!

 

δεν πιανει ουτε το *#7370# !!!

 

θα χαζεψω.... :confused:

 

μονο *#0000# για να δω την εκδοση μονο πιανει.

 

τι κανω αλλο?

 

Μηπως δεν ειναι αυθεντικο Ν97 και ειναι καμια κινεζικη απομιμηση???Δεν εξηγητε διαφορετικα να μην ποιανει κανενας απο τους δυο τροπους!!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω...

φαινεται κανονικο. στο κουτι ηταν.

 

vodafone γραφει πανω στο κινητο.

imei κανονικο εχει.

κατω απο την μπαταρια στην συσκευη κανονικα ολα, οπως ολα τα νοκια...

*#0000# βγαζει κανονικα την εκδοση και λεει νοκια.

 

θα δοκιμασω το product code στο σιτε της νοκια να δουμε τι λεει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο να μην γίνεται hard format. Το δοκίμασες αρκετές φορές ώστε να βεβαιωθείς;

Όταν πληκτρολογείς *#0000# στο Type (τύπος) τι αναγράφει;

Κανονικά θα πρέπει να αναγράφει RM-505.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

*#0000#

 

βγαζει

 

 

Νokia N97

V 05.20

1-1-09

RM-233

Variant 00.00

 

 

αυτα

 

 

πισω στο κινητο ομως γραφει RM-505

model N97-1

 

:lol:

 

 

παιδια με ενα google search οσα ειναι 233 ειναι κινεζικα μουφα!!!

καλα μιλαμε για τρομερη ομοιοτητα!!!! και η οθονη ειναι πολυ καλη, δεν κολλαει τπτ... τεσπα θα το εχω να παιζω μου φαινεται χωρις καρτα σιμ.

Edited by magicman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερωτικά να πώ ότι όποιος έχει πρόβλημα με φωτογραφίες στο Ν97 το βράδυ να φαίνονται άσπρες πλάγια απο το flash.Ας στείλει το κινητό για service.Πρίν το βάλω σε αγγελία το έστειλα να μου διορθώσουν και αυτό αφού μου έχουν φτιάξει το gps και το καπάκι κάμερας που γρατσουνούσε.Μετά απο 10 μέρες μου ήρθε πίσω σήμερα το κινητό και απ'ότι είδα μου αλλάξανε όλο το μηχανισμό της κάμερας με καινούργιο.Οπότε τώρα έχει και το καπάκι με το κενό και το βράδυ σήμερα που έβγαλα φωτογραφίες σε πολυ σκοτάδι ούτε το παραμικρό άσπρο έχουν από δίπλα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερωτικά να πώ ότι όποιος έχει πρόβλημα με φωτογραφίες στο Ν97 το βράδυ να φαίνονται άσπρες πλάγια απο το flash.Ας στείλει το κινητό για service.Πρίν το βάλω σε αγγελία το έστειλα να μου διορθώσουν και αυτό αφού μου έχουν φτιάξει το gps και το καπάκι κάμερας που γρατσουνούσε.Μετά απο 10 μέρες μου ήρθε πίσω σήμερα το κινητό και απ'ότι είδα μου αλλάξανε όλο το μηχανισμό της κάμερας με καινούργιο.Οπότε τώρα έχει και το καπάκι με το κενό και το βράδυ σήμερα που έβγαλα φωτογραφίες σε πολυ σκοτάδι ούτε το παραμικρό άσπρο έχουν από δίπλα

 

Που απευθυνθηκες για την επισκευη ?

Σε Nokia Shop ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Που απευθυνθηκες για την επισκευη ?

Σε Nokia Shop ?

 

Ναι.Που τώρα πλέον ονομάζονται Nokia Care

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερωτικά να πώ ότι όποιος έχει πρόβλημα με φωτογραφίες στο Ν97 το βράδυ να φαίνονται άσπρες πλάγια απο το flash.Ας στείλει το κινητό για service.Πρίν το βάλω σε αγγελία το έστειλα να μου διορθώσουν και αυτό αφού μου έχουν φτιάξει το gps και το καπάκι κάμερας που γρατσουνούσε.Μετά απο 10 μέρες μου ήρθε πίσω σήμερα το κινητό και απ'ότι είδα μου αλλάξανε όλο το μηχανισμό της κάμερας με καινούργιο.Οπότε τώρα έχει και το καπάκι με το κενό και το βράδυ σήμερα που έβγαλα φωτογραφίες σε πολυ σκοτάδι ούτε το παραμικρό άσπρο έχουν από δίπλα

 

και εντελώς πληροφοριακά - πόσο κόστισε το όλο θέμα ???

Link to comment
Share on other sites

και εντελώς πληροφοριακά - πόσο κόστισε το όλο θέμα ???

 

Τίποτα δεν κόστησε.Και αυτές οι 3 βελτιώσεις που μου έκαναν ήταν μέσω της εγγύησης του κινητού

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

εγω παρολο που αλλαξα το καπακι της καμερας με το καινουργιο με μεγαλυτερο κενο ακομα μου κανει την ασπραδα απο το φλας.
Link to comment
Share on other sites

εγω παρολο που αλλαξα το καπακι της καμερας με το καινουργιο με μεγαλυτερο κενο ακομα μου κανει την ασπραδα απο το φλας.

 

Το καπάκι της κάμερας δεν οφείλεται για το πρόβλημα του flash την νύχτα.Εγώ απ'ότι είδα στον καινούργιο μηναχισμό της κάμερας που μου έβαλαν.Έχει το κενό όπως ανέφερα κανονικά για να μην γρατσουνιέται αλλά η περιοχή του flash είναι νομίζω γύρω-γύρω πιο σωστά στο ύψος ώστε να καλύπτει το πέρασμα του flash δίπλα στην κάμερα.Όσο έχεις εγγύηση καλύτερα να το στείλεις.εμένα σε 10 μέρες μου το έστειλαν πίσω από την στιγμή που το έδωσα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε αν μπορεις να δω το δικο σου καπακι διοτι σου ξαναλεω μου βαλανε το καινουργιο καπακι με το κενο πρπει να ειναι το ιδιο. τωρα πριν κανενα μηνα το εδωσα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Στο σπίτι έχω ασύρματο δίκτυο και όταν βγαίνω έξω βγάζει συνεχώς ειδοποίηση ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΤΥΟ Η ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω;;;
Link to comment
Share on other sites

ανεβασε αν μπορεις να δω το δικο σου καπακι διοτι σου ξαναλεω μου βαλανε το καινουργιο καπακι με το κενο πρπει να ειναι το ιδιο. τωρα πριν κανενα μηνα το εδωσα

 

Αυτό είναι το ίδιο και στο δικό μου αφού μας τα αλλάξανε.Απλά πιθανόν να αλλάζει κάτι στην περιοχή του Flash που μπορεί με γυμνό μάτι να μην το καταλαβαίνουμε αλλά στην πράξη είναι οκ το βράδυ σε φωτογραφία.Παρακάτω είναι 1 φωτογραφία με τον μηχανισμό που μου αλλάξανε και 3 τις οποίες έβγαλα στο σκοτάδι έξω.Σε αυτήν με τον μηχανισμό δεν την έβγαλα πιο κοντινή γιατί θόλωνε από τον φακό.Κάνε zoom αν θέλεις.Πάτα τις φωτογραφίες να εμφανιστούν σε Large μέγεθος

 

http://img97.imageshack.us/img97/2405/ed6b397eda970677e6707dd.th.jpg http://img202.imageshack.us/img202/4783/3fe46c48ed31bedecfc62f0.th.jpg http://img697.imageshack.us/img697/1410/d99a26ac4a0d7ab46404d1a.th.jpg http://img697.imageshack.us/img697/2069/160debf425dfd03a425c881.th.jpg

Edited by gianpithio
Αλλαγή φωτο σε μικρότερες.

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...