Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά βοήθεια. Συνδέομαι μέσω του Ν97 στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου, βάζω κανονικά τον κωδικό, συνδέεται, φούλ σήμα, μένει λίγα λεπτά και μετά βγαίνει από μόνο του. Τι φταίει? Το τηλέφωνο ή θέλει καμια ρύθμιση το modem μου από μέσα? Και αν τι?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιο πολύ το βλέπω στο modem παρά στο κινητό.Και εμένα το Ν97 συνδέεται κανονικά ενώ το HTC Touch Hd κάνει διάφορα και δεν ανοίγει σελίδες internet.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ το βλέπω στο modem παρά στο κινητό.Και εμένα το Ν97 συνδέεται κανονικά ενώ το HTC Touch Hd κάνει διάφορα και δεν ανοίγει σελίδες internet.

 

τι θα έπρεπε τοτε να αλλάξω στο modem?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Να ρωτήσω κάτι?

Όταν λέμε πρόβλημα με GPS τι εννοούμε?

Δε βρίσκει σήμα γρήγορα ούτε με A-GPS? Σε βλέπει σε διπλανούς δρόμους?

Π.χ. το δικό μου, βρίσκει σήμα και δε με δείχνει σε διπλανούς δρόμους.

Απλά, μπορεί να στρίψω στο στενό που μου λέει, να έχω φτάσει στο επόμενο και ακόμα να μην… έχει στρίψει το GPS…

Κυρίως όταν κάνω λάθος αλλά εκεί παίζει και το software και το πόσο γρήγορα κάνει επανυπολογισμό.

Δε θέλω να μπλέξω με τη ΝΟΚΙΑ αν δεν είναι απόλυτα αναγκαίο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Να ρωτήσω κάτι?

Όταν λέμε πρόβλημα με GPS τι εννοούμε?

Δε βρίσκει σήμα γρήγορα ούτε με A-GPS? Σε βλέπει σε διπλανούς δρόμους?

Π.χ. το δικό μου, βρίσκει σήμα και δε με δείχνει σε διπλανούς δρόμους.

Απλά, μπορεί να στρίψω στο στενό που μου λέει, να έχω φτάσει στο επόμενο και ακόμα να μην… έχει στρίψει το GPS…

Κυρίως όταν κάνω λάθος αλλά εκεί παίζει και το software και το πόσο γρήγορα κάνει επανυπολογισμό.

Δε θέλω να μπλέξω με τη ΝΟΚΙΑ αν δεν είναι απόλυτα αναγκαίο!!!!

 

To πρόβλημα είναι αυτό που περιγράφεις. Χάνεται το σήμα για λίγα δευτερόλεπτα, αρκετά όμως για να χάσεις πχ. μια στροφή και μετά επανέρχεται. Είναι εκνευριστικό μερικές φορές. Το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο όταν δεν έχεις καλό σήμα, πχ σε στενό δρόμο με πολυκατοικίες απο τις δύο πλευρές. Εκεί μπορεί να σε βγάλει στο δίπλα στενό όταν βρεί το σήμα πάλι και ο επανυπολογισμός της διαδρομής να είναι ....ενοχλητικά λάθος.

Αν το χρησιμοποιείς για πλοήγηση συχνά και θέλεις να βασιστείς σε αυτό τότε πρέπει να το δώσεις στην ΝΟΚΙΑ να το "φτιάξει" και να στο επιστρέψει σε καναμήνα. Προσωπικά δεν το δίνω και δεν θα το δώσω αν δεν μπορούν την επισκευή να την κάνουν το πολύ σε 2-3 μέρες.

 

Κατά τα υπόλοιπα σαν συσκευή δεν είναι κακή. Ισως να φτάσανε στα όρια της διαθέσιμης τεχνολογίας τους τη στιγμή που το σχεδιάζανε, (πάντα υπολογίζοντας ότι θέλανε και χαμηλή κατανάλωση) και κάνανε πολλά μικρά λαθάκια στην υλοποίηση.

Λαθάκια όμως που κατά περίπτωση κάνανε το κινητό από πρακτικά άχρηστο σε μέτριο μέχρι και άριστο για μερικούς!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα είναι αυτό που περιγράφεις. Χάνεται το σήμα για λίγα δευτερόλεπτα, αρκετά όμως για να χάσεις πχ. μια στροφή και μετά επανέρχεται. Είναι εκνευριστικό μερικές φορές. Το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο όταν δεν έχεις καλό σήμα, πχ σε στενό δρόμο με πολυκατοικίες απο τις δύο πλευρές. Εκεί μπορεί να σε βγάλει στο δίπλα στενό όταν βρεί το σήμα πάλι και ο επανυπολογισμός της διαδρομής να είναι ....ενοχλητικά λάθος.

Αν το χρησιμοποιείς για πλοήγηση συχνά και θέλεις να βασιστείς σε αυτό τότε πρέπει να το δώσεις στην ΝΟΚΙΑ να το "φτιάξει" και να στο επιστρέψει σε καναμήνα. Προσωπικά δεν το δίνω και δεν θα το δώσω αν δεν μπορούν την επισκευή να την κάνουν το πολύ σε 2-3 μέρες.

 

Κατά τα υπόλοιπα σαν συσκευή δεν είναι κακή. Ισως να φτάσανε στα όρια της διαθέσιμης τεχνολογίας τους τη στιγμή που το σχεδιάζανε, (πάντα υπολογίζοντας ότι θέλανε και χαμηλή κατανάλωση) και κάνανε πολλά μικρά λαθάκια στην υλοποίηση.

Λαθάκια όμως που κατά περίπτωση κάνανε το κινητό από πρακτικά άχρηστο σε μέτριο μέχρι και άριστο για μερικούς!

 

Για ένα μήνα ούτε εγώ το δίνω. Χρησιμοποιώ το GPS αλλά, προτιμώ να το περιμένω να… στρίψει!

Σε διπλανό στενό δε με έχει βγάλει ποτέ, απλά μερικές φορές χάνει το σήμα.

Ξέρουμε πότε περίπου διορθώθηκε το πρόβλημα από τη ΝΟΚΙΑ?

Κάποιο S/N και μετά…

 

Κατά τ’ άλλα, δεν έχω κάποιο σοβαρό θέμα με το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Για ένα μήνα ούτε εγώ το δίνω. Χρησιμοποιώ το GPS αλλά, προτιμώ να το περιμένω να… στρίψει!

Σε διπλανό στενό δε με έχει βγάλει ποτέ, απλά μερικές φορές χάνει το σήμα.

Ξέρουμε πότε περίπου διορθώθηκε το πρόβλημα από τη ΝΟΚΙΑ?

Κάποιο S/N και μετά…

 

Κατά τ’ άλλα, δεν έχω κάποιο σοβαρό θέμα με το κινητό!

 

o φιλος gaster αν δεν κανω λαθος εδωσε το κινητο του για ενα μηνα στην νοκια για αυτο το λογο......

περιμενουμε εντυπωσεις για να δουμε αν του διορθώσανε κατι.....:)

φιλε ποιο προγραμμα χρησιμοποιείς για πλοηγηση..αυτο της νοκια....?

αν ναι δοκιμασε και με το garmin μηπως δεις διαφορα.......

Link to comment
Share on other sites

o φιλος gaster αν δεν κανω λαθος εδωσε το κινητο του για ενα μηνα στην νοκια για αυτο το λογο......

περιμενουμε εντυπωσεις για να δουμε αν του διορθώσανε κατι.....:)

φιλε ποιο προγραμμα χρησιμοποιείς για πλοηγηση..αυτο της νοκια....?

αν ναι δοκιμασε και με το garmin μηπως δεις διαφορα.......

 

ναι, της ΝΟΚΙΑ, θα βάλω και GARMIN αυτές τις μέρες...

για να δούμε με την επισκευή τότε... διαβάζω και παρακολουθώ τις εξελίξεις.

 

τεσπά, ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

 

Για ένα μήνα ούτε εγώ το δίνω. Χρησιμοποιώ το GPS αλλά, προτιμώ να το περιμένω να… στρίψει!

Σε διπλανό στενό δε με έχει βγάλει ποτέ, απλά μερικές φορές χάνει το σήμα.

Ξέρουμε πότε περίπου διορθώθηκε το πρόβλημα από τη ΝΟΚΙΑ?

Κάποιο S/N και μετά…

 

Κατά τ’ άλλα, δεν έχω κάποιο σοβαρό θέμα με το κινητό!

 

Με συγχωρείτε αλλά να τροποποιήσω λίγο την ερώτηση?

Αυτό που έλεγαν για το κάλυμμα της κάμερας (αφορά και το δέκτη του GPS αν θυμάμαι καλά),

Ότι το βελτιωμένο έχει κενό στη μέση, ισχύει τελικά?

Τα καινούργια - κάποιος που να το πήρε πρόσφατα – μπορεί να μας πει αν είναι έτσι?

Το δικό μου π.χ. είναι επίπεδο στην επιφάνεια της κάμερας και θαλασσί χρώμα.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.Όπως είχα αναφέρει το κινητό μου έφυγε 5/2 εξωτερικό και στις 22/2 το πήρα πίσω.Αυτό που κάνανε ηταν αντικατάσταση λογικού κυκλώματος.Δηλαδή η πλακέτα του.Σας αναφέρω λεπτομέριες να μου πείτε εντυπώσεις.Την 1η φορά που άνοιξα το gps και πάντα χωρίς a-gps για να δοκιμάσω,το άφησα έξω στην ταράτσα για 10 λεπτά.Έπιασε σήμα και το κρατούσε κανονικά.Μετα κλίνω τους χάρτες,μπαίνω μέσα στο δωμάτιο και το ξανα ανοίγω.Έπιασε σε 1 λεπτό σήμα και πάλι.Πάω σε μια συγκεκριμένη γωνία του δωματίου όπου χαθηκε το σήμα.Με το που το ξανα άφησα στις άλλες γωνίες αμέσως επανήλθε.Χτές το βράδυ μπαίνω στο αμάξι και το ανοίγω.Ξεκινάω διαδρομή σε 1 λεπτό αμέσως ξανα βρήκε σήμα.Τα δεδομένα άλλαζαν μπορώ να πώ κανονικά χωρίς καθυστέρηση.Πάω σε bar μετά.Το έχω σε αδράνεια με κλειστό το gps για 1.5 ώρα.Το ξανα ανοίγω εκεί μέσα και σε 1 λεπτό ξανά βρήκε σήμα.Όταν γύρισα σπίτι.Το άνοιξα μέσα στο δωμάτιο στο σημείο όπου πρίν έπιανε αμέσως σήμα.Στα 5 λεπτά που περίμενα δεν έπιασε σήμα.Δεν ξέρω αν επηρέαζε η χαμηλή στάθμη μπαταρίας.Αυτές ειναι οι δοκιμές που έκανα.Όσο για το κάλυμα της κάμερας.Δεν μου το αντικατέστησαν με αυτό που έχει το κενό στην μέση διότι η γρατσουνιά που υπάρχει στο πλαστικό δεν κοιτάει στην μέση όπου είναι η περιφέρεια του φακού αλλά πλάγια απο αυτό και προφανώς δεν επηρεάζει την φωτογραφία.Αλλά αυτό θα το σκεφτώ αν το αφήσω έτσι.Και μιά άλλη ερώτηση δικιά μου.Με το νέο firmware και μετά απο εγκατάσταση 3-4 στον Ε: φυσικά εφαρμογών και τους καινούργιους χάρτρες Ovi.Πόσος χώρος σας έμεινε στον C:; Εμένα 44,9ΜΒ.Είναι οκ;Τί λέτε; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

αρα φιλε λογικα το προβλημα σου με το gps πρεπει να λύθηκε.......

αντε μακαρι.....

Link to comment
Share on other sites

αρα φιλε λογικα το προβλημα σου με το gps πρεπει να λύθηκε.......

αντε μακαρι.....

 

Δεν ξέρω αδερφέ.Θα δίξει.Εσύ μέσα στο σπίτι όταν το βάζεις σου βρίσκει αμέσως.Και γενικά έξω όταν το ανοίγεις μετά απο ώρα-ώρες-μέρα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να δοκιμάζεις το GPS σε κλειστό χώρο, δεν είναι φτιαγμένο γι' αυτό. Αυτό που πρέπει να δεις είναι αν διατηρεί το σήμα στο δρόμο, κι αν δείχνει τη θέση σου χωρίς καθυστέρηση. Η καινούρια έκδοση του Ovi Maps (όπως και το Google Maps) βρίσκει τη θέση σου και μέσω triangulation, οπότε μην είσαι και τόσο σίγουρος πως το GPS λειτουργεί μέσα στο δωμάτιό σου...
Link to comment
Share on other sites

Οταν παίζει o music player ,μετά απο 5-10 λεπτά, μου βγάζει μήνυμα : out of memory, και κλείνει το πρόγραμμα ...:confused: εχει συμβεί σε κάποιον κατι παρόμοιο??Αν ναι ,μπορεί να βοηθήσει??Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να δοκιμάζεις το GPS σε κλειστό χώρο, δεν είναι φτιαγμένο γι' αυτό. Αυτό που πρέπει να δεις είναι αν διατηρεί το σήμα στο δρόμο, κι αν δείχνει τη θέση σου χωρίς καθυστέρηση. Η καινούρια έκδοση του Ovi Maps (όπως και το Google Maps) βρίσκει τη θέση σου και μέσω triangulation, οπότε μην είσαι και τόσο σίγουρος πως το GPS λειτουργεί μέσα στο δωμάτιό σου...

 

Γιατί όμως πρώτα βρίσκει σήμα και σε κλειστό χώρο και μετά όχι;Σήμερα που το δοκίμασα έξω τίποτα.Τελικά γνωρίζεις φίλε αν παίζει κάποιο ρόλο η μπαταρία στο gps;Αν είναι χαμήλη η στάθμη της μπορεί να επηρεάζει;Και αυτό που ανέφερα για τα 44,9ΜΒ της C: με 3-4 εφρμογές στην Ε: και τα νέα Ovi Maps.Είναι οκ;Σωστό τέλος πάντων κατα την εμπειρία σου;Εσύ πόσα MB έχεις;Και τέλος.Τώρα που μου άλλξαν πλακέτα.Πρέπει πάλι να το φορτίσω με 3 πλήρεις φορτίσεις.Ή δεν έχει σχέση;Η μπαταρία είναι αυτή που έιχα και όταν το αγόρασα την οποία έκανα 3 πλήρης φορτίσεις;Τώρα το φόρτισα κανονικά μέχρι να σταματίσει να φορτίζει απο μόνο του

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα υπερβολικο το βιντεο κατα την αποψη μου. Ολοι ξερουμε οτι γενικοτερα τα symbian θελουν καποια εμπειρια και δεν ειναι για τον απλο χρηστη εννοωντας αυτον που τα θελει ολα ετοιμα και δεν ασχολειται. bugs εχουν ολα τα κινητα...και προβληματικες παρτιδες βγαινουν παντου και παντα.(ειναι να μην σου τυχει)

Κατα την γνωμη μου, και συγκεκριμενα το δικο μου Ν97 ειναι ενα απιστευτο εργαλειο με μοναδικο προβλημα τον δεκτη του GPS. Το οποιο διορθωνεται βεβαια αλλα πρεπει να εχεις υπομονη..Και εγω ανα καιρους συναντησα καποια απο τα bugs που εχουν αναφερθει...δεν ηταν ομως σε ενοχλητικο βαθμο ετσι ωστε να χαρακτηρισω τον Ν97 αθλιο.

 

μαλιστα .το ζητημα ειναι πως ολοι λενε "κι εμενα λειτουργει μια χαρα εκτος απο...(ο καθενας συμπληρωνει την προσωπικη του εμπειρια)"...Οποτε λοιπον 600 ευρω(τωρα)=gps με συρμα,φωτογραφιες με την αριστερη πλευρα ξεθωριaσμενη,software πλουσιο σε bugs,και σημα οταν το κινητο δεν το κρατας στο χερι.τουλαχιστον η potato αναγνωριστηκε απο επισημο στελεχος της εταιρειας και ας ελπισουμε πως θα βγαλει και αλλο "ν95" και οχι αλλα ν96 καi n97...

Link to comment
Share on other sites

Οταν παίζει o music player ,μετά απο 5-10 λεπτά, μου βγάζει μήνυμα : out of memory, και κλείνει το πρόγραμμα ...:confused: εχει συμβεί σε κάποιον κατι παρόμοιο??Αν ναι ,μπορεί να βοηθήσει??Ευχαριστώ.

 

Αυτό το έκανε πάντα;Η έβαλές π.χ κάποια εφαρμογή και μετά έγινε;Αν δεν έχεις κάτι σημαντικό στο κινητό σου απο εφαρμογές.Εγώ θα πρότινα να κάνεις ενα back up επαφές-μηνύματα κ.τ.λ. και να κάνεις ενα hard format το κινητό.Πρώτα μορφοποιήση της μνήμης Ε: επίσης της κάρτας Micro SD άν διαθέτεις και έπειτα hard reset το κινητό όπου θα σου σβήσει τα πάντα απο την μνήμη C:

 

μαλιστα .το ζητημα ειναι πως ολοι λενε "κι εμενα λειτουργει μια χαρα εκτος απο...(ο καθενας συμπληρωνει την προσωπικη του εμπειρια)"...Οποτε λοιπον 600 ευρω(τωρα)=gps με συρμα,φωτογραφιες με την αριστερη πλευρα ξεθωριaσμενη,software πλουσιο σε bugs,και σημα οταν το κινητο δεν το κρατας στο χερι.τουλαχιστον η potato αναγνωριστηκε απο επισημο στελεχος της εταιρειας και ας ελπισουμε πως θα βγαλει και αλλο "ν95" και οχι αλλα ν96 καi n97...

Γενικά ρε παιδιά μόνο που δώσαμε τόσα χρήματα και εδώ και πόσους μήνες δεν μπορούμε να ευχαριστηθούμε το κινητό.Η Nokia θα πρέπει να καταλάβει οτι ήταν αποτυχία όλο αυτό άν όντως ισχύει ότι αναφέρουμε ο καθένας εδω μέσα και απο 'δω και πέρα να δοκιμάζει με πολυ προσεκτικά tests την κάθε συσκευή που θέλει να βγάλει στην αγορά ώστε να επιβεβαιώσει ότι δεν θα έχει σοβαρά προβλήματα όπως έχουν δηλώσει πολλοί εδω μέσα και έπειτα να το πασάρει για πωλήσεις.Και μιλάμε και για υλικό και λογισμικό

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα .το ζητημα ειναι πως ολοι λενε "κι εμενα λειτουργει μια χαρα εκτος απο...(ο καθενας συμπληρωνει την προσωπικη του εμπειρια)"...Οποτε λοιπον 600 ευρω(τωρα)=gps με συρμα,φωτογραφιες με την αριστερη πλευρα ξεθωριaσμενη,software πλουσιο σε bugs,και σημα οταν το κινητο δεν το κρατας στο χερι.τουλαχιστον η potato αναγνωριστηκε απο επισημο στελεχος της εταιρειας και ας ελπισουμε πως θα βγαλει και αλλο "ν95" και οχι αλλα ν96 καi n97...

 

ετσι ακριβως φιλε οπως τα λες.....

ΜΑΣ ΣΚΑΣΑΝΕ.....:mad:

ευτυχως το αναγνωρισανε παλι καλα...

το θεμα ειναι οτι εμεις μειναμε με την ποτατο στο χερι και τρεχουμε σαν τρελοι.....

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση.Χτές που έιχα 1-2 κουτακια μπαταρίας.Έβαλα το κινητό στο δωμάτιο σε σημείο που πρίν έπιανε σήμα το gps όπως είπα.Αλλα δεν έπιασε.Πριν λίγο που μόλις το φόρτισα.Το ξανα έβαλα και έπιασε σήμα στο ίδιο σημείο ακριβώς.Αυτό σημαίνει ότι η μπαταρία επηρεάζει τελικα το gps;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω πανω σε αυτο που λες τι να σου πω...

για αυτο που με ρωτησες πιο πριν...

το δικο μου σημερα το πρωι που το δοκιμασα σπιτι μου επιασε δορυφορο χωρις το a-gps μεσα σε μισο λεπτο στην πισω βεραντα που πριν το τελευταιο update ζοριζόταν ....και ειχα να ανοιξω το gps πανω απο μηνα...:)

προφανως με το τελευταιο update εχω ακομη μεγαλυτερη βελτιωση στο θεμα....

 

χθες εζησα και αυτο με το" ντροπ καλλ" που λενε ολοι οι χρηστες στα παραπανω λινκς που ανεβασα...

ημουν στο δρομο με το αμαξι και μιλουσα και ξαφνικα η κληση χαθηκε.....αποσυνδεση...:lol::lol:

που? στο δρομο....:lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω πανω σε αυτο που λες τι να σου πω...

για αυτο που με ρωτησες πιο πριν...

το δικο μου σημερα το πρωι που το δοκιμασα σπιτι μου επιασε δορυφορο χωρις το a-gps μεσα σε μισο λεπτο στην πισω βεραντα που πριν το τελευταιο update ζοριζόταν ....και ειχα να ανοιξω το gps πανω απο μηνα...:)

προφανως με το τελευταιο update εχω ακομη μεγαλυτερη βελτιωση στο θεμα....

 

χθες εζησα και αυτο με το" ντροπ καλλ" που λενε ολοι οι χρηστες στα παραπανω λινκς που ανεβασα...

ημουν στο δρομο με το αμαξι και μιλουσα και ξαφνικα η κληση χαθηκε.....αποσυνδεση...:lol::lol:

που? στο δρομο....:lol:

 

Άν μπορείς φίλε να κάνεις τον κόπο.Οταν θα έχεις 1 κουτάκι μπαταρίας θέλεις να βάλεις το κινητό στο ίδιο σημείο που έπιασες σήμα αμέσως και να τσεκάρεις αν αργήσει,άν πιάσει η όχι το gps;Αυτό που είπες πρέπει κι εμένα μα μου έτυχε 1 φορά.Διακόπηκε το τηλεφώνημα.Αλλά πιστεύω πως έφταιγε ο παροχέας σε μένα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα .το ζητημα ειναι πως ολοι λενε "κι εμενα λειτουργει μια χαρα εκτος απο...(ο καθενας συμπληρωνει την προσωπικη του εμπειρια)"...Οποτε λοιπον 600 ευρω(τωρα)=gps με συρμα,φωτογραφιες με την αριστερη πλευρα ξεθωριaσμενη,software πλουσιο σε bugs,και σημα οταν το κινητο δεν το κρατας στο χερι.τουλαχιστον η potato αναγνωριστηκε απο επισημο στελεχος της εταιρειας και ας ελπισουμε πως θα βγαλει και αλλο "ν95" και οχι αλλα ν96 καi n97...

 

 

Τοτε δεν εχεις παρα να το πουλησεις..Για μενα το κινητο ειναι ενα φοβερο εργαλειο. Οι φωτογραφιες του κινητου ειναι πολυ καθαρες την νυχτα αν ειναι καθαρος και ο φακος δεν εχω αντιμετωπισει κανενα αλλο bug και το κινητο πεταει μετα απο hard reset και την τελευταια αναβαθμηση και το σημα μου ειναι καμπανα. Εγραψα την αποψη μου για το δικο μου Ν97 . Τελος δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο να βαλεις το συρματακι...Αφου κανει το GPS να δουλευει μια χαρα (εγω δεν το εχω κανει γιατι προσ το παρον βολευομαι με το Ν95) Μολισ τελειωσει ο χρονοσ της εγγυησης εννοειται οτι θα το κανω.

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το συρματάκι πως το βάζετε κ κατά πόσο είναι "καλή" λύση?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν εχεις παρα να το πουλησεις..Για μενα το κινητο ειναι ενα φοβερο εργαλειο. Οι φωτογραφιες του κινητου ειναι πολυ καθαρες την νυχτα αν ειναι καθαρος και ο φακος δεν εχω αντιμετωπισει κανενα αλλο bug και το κινητο πεταει μετα απο hard reset και την τελευταια αναβαθμηση και το σημα μου ειναι καμπανα. Εγραψα την αποψη μου για το δικο μου Ν97 . Τελος δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο να βαλεις το συρματακι...Αφου κανει το GPS να δουλευει μια χαρα (εγω δεν το εχω κανει γιατι προσ το παρον βολευομαι με το Ν95) Μολισ τελειωσει ο χρονοσ της εγγυησης εννοειται οτι θα το κανω.

 

και σε μενα photos και gps δουλευουν ρολοι........

για το συρματακι και για οτιδήποτε τετοιο σε κινητο των 600 εβρο ΔΙΑΦΩΝΩ......

δεν δικαιολογούνται τετοιες πατέντες ...με τιποτα.....

ελεος στο 2010....ειμαστε....

για μενα και μονο η σκεψη να κανεις κατι τετοιο κανει το κινητο πατατα....

απαραδεκτο...απο οποια πλευρα και αν το δεις...

 

Άν μπορείς φίλε να κάνεις τον κόπο.Οταν θα έχεις 1 κουτάκι μπαταρίας θέλεις να βάλεις το κινητό στο ίδιο σημείο που έπιασες σήμα αμέσως και να τσεκάρεις αν αργήσει,άν πιάσει η όχι το gps;Αυτό που είπες πρέπει κι εμένα μα μου έτυχε 1 φορά.Διακόπηκε το τηλεφώνημα.Αλλά πιστεύω πως έφταιγε ο παροχέας σε μένα

 

φιλε το εστειλα πακετο...σημερα...απο εκει που ηρθε.....:lol:

οποτε τα ξαναλεμε σε κανα τρίμηνο....

για την ωρα ν95 forever....

 

θα εχω στα χερια μου ενα μινι τις επομενες μερες.....θελω να δω τις διαφορες........

αυτα....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν εχεις παρα να το πουλησεις..Για μενα το κινητο ειναι ενα φοβερο εργαλειο. Οι φωτογραφιες του κινητου ειναι πολυ καθαρες την νυχτα αν ειναι καθαρος και ο φακος δεν εχω αντιμετωπισει κανενα αλλο bug και το κινητο πεταει μετα απο hard reset και την τελευταια αναβαθμηση και το σημα μου ειναι καμπανα. Εγραψα την αποψη μου για το δικο μου Ν97 . Τελος δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο να βαλεις το συρματακι...Αφου κανει το GPS να δουλευει μια χαρα (εγω δεν το εχω κανει γιατι προσ το παρον βολευομαι με το Ν95) Μολισ τελειωσει ο χρονοσ της εγγυησης εννοειται οτι θα το κανω.

 

εντελως φιλικα και χωρις διαθεση διαπληκτισμων αν εσυ εισαι διατεθειμενος να βαζεις μπακαλιστικα "συρματακια" σε μια συσκευη που υποτιθεται πως αποτελει τη ναυαρχιδα μιας κορυφαιας εταιρειας και που κοστιζει περιπου οσο ενας βασικος μισθος τοτε παω πασο.αποψη μου ειναι πως ειναι κακο να βαζεις "συρματακια" σε κατι που θα επρεπε να λειτουργει αψογα χωρις "μοντιφες" και συμβιβασμους απο τον ιδιοκτητη.αν επρεπε να εχει καποιος υπομονη να ασχοληθει με κατι και να το κανει ο ιδιος να δουλεψει σωστα (βλεπε προαναφερθεν συρμα κ.α)και το αγοραζει επειδη υποτιθεται πως ειναι το "καλυτερο" νοκια τοτε ας το πουλουσε η αγαπημενη νοκια 200 ευρω με την ενδειξη "αγοραστε υπευθυνα-testing material για το symbian3,οσοι σκασετε 600αρες ειστε χαζοι"...ετσι για να λεμε τα πραγματα οπως εχουν.και ξαναλεω δεν απευθυνομαι προσωπικα ,μιλω εντελως φιλικα .απλα νομιζω πως υπαρχει και η αλλη αποψη.σορι και παλι

Edited by nokse
Link to comment
Share on other sites

τι θα έπρεπε τοτε να αλλάξω στο modem?

 

Το modem.Εγώ όταν βάζω ένα του ΟΤΕ παίζουν κανονικά.Όταν βάζω ένα ΖΥΧΕL κάνει τρελά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...