Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως παρα ειναι ευαισθητη η οθονη στο οποιοδποτε αγγιγμα σε ενοχλητικο σημειο η ειναι ιδεα μου!!!:p:happy::(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως παρα ειναι ευαισθητη η οθονη στο οποιοδποτε αγγιγμα σε ενοχλητικο σημειο η ειναι ιδεα μου!!!:p:happy::(

 

απλα εχει πολυ καλυτερη αποκριση. εγω πσντως θεωρω οτι ειναι καλυτερα ετσι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τ εννοειτε οτι χακαρατε τ κινητο?τ σημαινει?τ κερδιζετε απο αυτο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια τ εννοειτε οτι χακαρατε τ κινητο?τ σημαινει?τ κερδιζετε απο αυτο?

ευχαριστω

Διάβασε το αντίστοιχο θέμα που υπάρχει [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches. Περιέχει όλα όσα ρωτάς.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ περίεργο... Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση στη συσκεύη και αν δεις αν το πρόβλημα παραμένει; Διαφορετικά, θα μπορούσες να αλλάξεις πάλι τη μνήμη αποθήκευσης στο C και μετά πάλι στο Ε, μήπως και στρώσει.

 

 

Έκανα τα πάντα. Μέχρι και με ULTREX λούστικα αλλά τίποτα!!!

Αν μου στείλουν μνμ, όλα είναι οκ. Στα ήδη αποθηκευμένα όμως, δεν παίζει να απαντήσεις!!! Μικρό το κακό βέβαια.

 

Αυτό που είναι ενοχλητικό, είναι το θέμα με τις ταχείες κλήσεις! Όποτε θέλει, μου ανοίγει και άλλες εφαρμογές! Και κάθε φορά μπαίνω και τις κλείνω!!!

 

 

988

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ τη διαφορά στο gps. Απλά έχω μείνει :X Δεν περίμενα τέτοια διαφορά. Λοκάρει σε λίγοτερο από λεπτό ενώ πριν ήθελε 10λεπτα και αν.

Πραγματικά δεν μπορώ να εξηγήσω πως έγινε αυτό μόνο με sw update.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν σβήνει η οθόνη και το κινητό δεν είναι κλειδωμένο δεν θα έπρεπε να ξανανοίγει με ένα άγγιγμα στην οθόνη; Οι οδηγίες έτσι λένε. Εμένα ξανανοίγει μόνο αν πατήσω το πλήκτρο για το μενού ή το κουμπί για το κλείδωμα.

 

Δεν ανοίγει με το άγγιγμα της οθόνης για να αποφευχθούν ''ατυχήματα'' αν το έχεις ξεχάσει ξεκλείδωτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ τη διαφορά στο gps. Απλά έχω μείνει :X Δεν περίμενα τέτοια διαφορά. Λοκάρει σε λίγοτερο από λεπτό ενώ πριν ήθελε 10λεπτα και αν.

Πραγματικά δεν μπορώ να εξηγήσω πως έγινε αυτό μόνο με sw update.

 

οπως το λες ειναι. μηπως τελικα οσοι βιαστηκαν, δικαιολογημενα βεβαια, να το πειραξουν εκαναν λαθος και τωρα εχουν χασει την εγγυηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα ολη μερα δυστυχως εκνευριζομαι με το κινητο.

 

1. μια διαδρομη εβαλα στο gps και ΕΥΤΥΧΩΣ που ξερω το δρομο και το βαλα για πλακα. πρεπει να ειπε επανυπολογισμος διαδρομης γυρω στις 30 φορες σε 20 λεπτα ειλικρινα.

 

2. κολλαει παντου παλι... δηλαδη επειδη εχω ανοιχτα 4 widgets δε μπορω να δω φωτογραφιες?? η να ανοιξω ενα μαιλ???? εδω με το gps ανοιχτο μονο πηγα να μπω φωτογραφιες και εκλεισε τα παντα. συν την "ανεπαρκη μνημη" η κατι τετοιο σε διαφορες στιγμες της μερας...

 

αυτα που εχω τωρα ανοιχτα ειναι accuweather-facebook και εφε θεματων και mail-ημερολογιο-συντομευση widgets μαζι με τα αλλα 2. Αν βλεπατε συρσιμο και κολληματα και κλεισιματα θα παθαινατε πλακα με το νεο firmware. περιμενω μεχρι και 3 δευτερολεπτα να ανοιξει υπομενου και πολυ περισσοτερο για να ανοιξει φακελο φωτογραφιων. ε δε δουλευει το κινητο ετσι με τιποτα... δε το καταλαβαινω αυτο το πραμα.

 

και δεν μου απαντησε καποιος αν μετα απο φορματ μπορω παλι να βαλω τις φωτο να φαινονται με μηνες οπως στη ληψη. μαλλον δε γινεται ε?

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σημερα ολη μερα δυστυχως εκνευριζομαι με το κινητο.

 

1. μια διαδρομη εβαλα στο gps και ΕΥΤΥΧΩΣ που ξερω το δρομο και το βαλα για πλακα. πρεπει να ειπε επανυπολογισμος διαδρομης γυρω στις 30 φορες σε 20 λεπτα ειλικρινα.

 

2. κολλαει παντου παλι... δηλαδη επειδη εχω ανοιχτα 4 widgets δε μπορω να δω φωτογραφιες?? η να ανοιξω ενα μαιλ???? εδω με το gps ανοιχτο μονο πηγα να μπω φωτογραφιες και εκλεισε τα παντα. συν την "ανεπαρκη μνημη" η κατι τετοιο σε διαφορες στιγμες της μερας...

 

αυτα που εχω τωρα ανοιχτα ειναι accuweather-facebook και εφε θεματων και mail-ημερολογιο-συντομευση widgets μαζι με τα αλλα 2. Αν βλεπατε συρσιμο και κολληματα και κλεισιματα θα παθαινατε πλακα με το νεο firmware. περιμενω μεχρι και 3 δευτερολεπτα να ανοιξει υπομενου και πολυ περισσοτερο για να ανοιξει φακελο φωτογραφιων. ε δε δουλευει το κινητο ετσι με τιποτα... δε το καταλαβαινω αυτο το πραμα.

 

και δεν μου απαντησε καποιος αν μετα απο φορματ μπορω παλι να βαλω τις φωτο να φαινονται με μηνες οπως στη ληψη. μαλλον δε γινεται ε?

εγω σε δοκιμη σημερα το gps και με ovi maps και με sygic δεν ειχα κανενα προβλημα

widget δεν χρεισημοποιω για να σου πω πως συμπεριφερετε το κινητο αλλα μηπως εχεις παραφορτωση τη μνημη C? εγω ναι μεν εκανα φορματ τη συσκευη επειδη μετα την αναβαθμηση δεν ανοιγε κολουσε κτλ καποιο αρχειο που ειχα κανει εγκατασταση σε καρτα μνημης η μνημη μαζικης αποθηκευσεις εκανε τι δουλεια αλλα με αρκετες εφαρμογες εγκατεστημενες η μνημη τις συσκευης δεν επεσε κατω απο 30 mb καθαρισε το cache απο τον ιστο για αρχη

Link to comment
Share on other sites

σημερα ολη μερα δυστυχως εκνευριζομαι με το κινητο.

 

1. μια διαδρομη εβαλα στο gps και ΕΥΤΥΧΩΣ που ξερω το δρομο και το βαλα για πλακα. πρεπει να ειπε επανυπολογισμος διαδρομης γυρω στις 30 φορες σε 20 λεπτα ειλικρινα.

 

2. κολλαει παντου παλι... δηλαδη επειδη εχω ανοιχτα 4 widgets δε μπορω να δω φωτογραφιες?? η να ανοιξω ενα μαιλ???? εδω με το gps ανοιχτο μονο πηγα να μπω φωτογραφιες και εκλεισε τα παντα. συν την "ανεπαρκη μνημη" η κατι τετοιο σε διαφορες στιγμες της μερας...

 

αυτα που εχω τωρα ανοιχτα ειναι accuweather-facebook και εφε θεματων και mail-ημερολογιο-συντομευση widgets μαζι με τα αλλα 2. Αν βλεπατε συρσιμο και κολληματα και κλεισιματα θα παθαινατε πλακα με το νεο firmware. περιμενω μεχρι και 3 δευτερολεπτα να ανοιξει υπομενου και πολυ περισσοτερο για να ανοιξει φακελο φωτογραφιων. ε δε δουλευει το κινητο ετσι με τιποτα... δε το καταλαβαινω αυτο το πραμα.

 

και δεν μου απαντησε καποιος αν μετα απο φορματ μπορω παλι να βαλω τις φωτο να φαινονται με μηνες οπως στη ληψη. μαλλον δε γινεται ε?

 

 

Έκανα φορμάτ και οι φώτο που ξαναπέρασα φαίνονται με μήνες όπως στη λήψη.

 

Τα κολλήματα σου μου φαίνονται παράξενα και ειδικά αυτό που λες για το gps. Εγώ έκανα αναβάθμιση αφού έκανα hard reset και μορφοποίηση τη μαζική μνήμη και τώρα όλα λειτουργούν άψογα αν και έχω φορτώσω μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές. Αν δεν σε καίει το hack κάνε ένα hardreset.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορμάτ και οι φώτο που ξαναπέρασα φαίνονται με μήνες όπως στη λήψη.

 

Τα κολλήματα σου μου φαίνονται παράξενα και ειδικά αυτό που λες για το gps. Εγώ έκανα αναβάθμιση αφού έκανα hard reset και μορφοποίηση τη μαζική μνήμη και τώρα όλα λειτουργούν άψογα αν και έχω φορτώσω μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές. Αν δεν σε καίει το hack κάνε ένα hardreset.

 

πως γινεται να φαινονται οπως πριν οι φωτο?? εγω ξαναπερναω τους φακελους 200909 κλπ μεσα στον "καμερα" αλλα δε φαινεται καμια στις ληψεις καμερας στο πρωτο μενου δηλαδη. ολες πανε στο σκετο "ληψεις"

 

το gps ειναι ανακριβες σε μενα δε ξερω γιατι.. θα κανω φορματ σιγουρα καποια στιγμη.

 

--α και δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ στη C--

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να φαινονται οπως πριν οι φωτο?? εγω ξαναπερναω τους φακελους 200909 κλπ μεσα στον "καμερα" αλλα δε φαινεται καμια στις ληψεις καμερας στο πρωτο μενου δηλαδη. ολες πανε στο σκετο "ληψεις"

 

το gps ειναι ανακριβες σε μενα δε ξερω γιατι.. θα κανω φορματ σιγουρα καποια στιγμη.

 

--α και δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ στη C--

 

τοτε καθαρισε την μνημη cache apo τον ιστο μηπως απο εκι εχει γεμισει η μνημη C

Link to comment
Share on other sites

τοτε καθαρισε την μνημη cache apo τον ιστο μηπως απο εκι εχει γεμισει η μνημη C

 

ξεκινησα φορματ... για να δω μετα τα νουμερα ραμ και c ειμαι περιεργος

 

EDIT με 57+mb C αμεσως μετα το φορματ. Για καποιο λογο αφου εφτιαξα προφιλ και εβαλα αρχεια μεσα στην Ε πηγα στα 56,9 ://

 

και γιατι οσο το χρησιμοποιω απλα το κινητο πεφτει σιγα σιγα η C? ειμαι στα 56,4 τωρα χωρις λογο! και χωρις browser εννοειται!

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι η επιλογή αυτή έχει αφαιρεθεί. Στο κάτω - κάτω αυτό που ενδιαφέρει είναι να κλειδώνει γρήγορα. Τώρα πόσους δορυφόρους κλειδώνει μάλλον είναι αδιάφορο.

δεν εχει αφαιρεθει η κατασταση δορυφορων... απλα μολις κλειδωσει δορυφορο τοτε εχεις την επιλογη διαθεσιμη....

 

 

και κατι ασχετο... τι ειναι το api bridge??????

ΕΛΕΟΣ....!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥmobile newbie...!!!!!!:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα δοκιμές στο κινητό γενικά να δω πως δουλέυει με gps κτλ κτλ. Eκτός από ένα σημείο στην βουλιαγμένης όπου έχανε το σήμα, κατά τα άλλα δούλευε μια χαρά. Λόκαρε σε 3-4 λεπτά, ενώ παλιά σε 15 και βάλε. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα πάω για την επισκευή του gps, όσο νάναι αφού θα προσθέσουν υλικό , καλό θα είναι , δε μπορεί. Επίσης κατα τη διάρκεια της πλοήγησης με πήραν τηλέφωνο, μου στείλανε μήνυμα, άνοιξα την κάμερα (κατά λάθος), άνοιξα την έκθεση, και το κινητό δε κόλησε πουθενά. Τώρα για τη μνήμη οι γνώμες ποικίλουν από ότι βλέπω. Μετά από επανεκίνηση έχω 57,κάτι free ram και όσο περισσότερο το δουλέυω, τόσο πέφτει εννοείται, αλλά όχι κάτω των 33-34 mb.

 

Όλα αυτά βέβαια μετά από hard format σε c και format σε e πριν την αναβάθμιση και χωρίς hack (δυστυχώς την πάτησα γιατί βιάστικα να βάλω την v2). Αναμένω για hack λοιπόν για να "τελειοποιηθεί" η συσκευή..

 

Έχει ακουστεί τίποτα για το hack της v2?

Με ποιό άλλο πρόγραμμα να δοκιμάσω το gps? (Έχω το sygic)

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να φαινονται οπως πριν οι φωτο?? εγω ξαναπερναω τους φακελους 200909 κλπ μεσα στον "καμερα" αλλα δε φαινεται καμια στις ληψεις καμερας στο πρωτο μενου δηλαδη. ολες πανε στο σκετο "ληψεις"

 

το gps ειναι ανακριβες σε μενα δε ξερω γιατι.. θα κανω φορματ σιγουρα καποια στιγμη.

 

--α και δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ στη C--

 

 

Δε διάβασα καλά το μήνυμα σου έχεις δίκιο συγγνώμη. Είναι κάτι που είχα ρωτήσει κι εγώ στο παρελθόν αλλά δεν πήρα απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Nokia N97 software version 20.0.019/20.1.021/20.2.019 released

This software release improves touch screen usability, allowing you to scroll smoothly through content by flicking the screen. Ovi Maps 3.1 brings 3-D maps, more accurate positioning, and improved search. Nokia e-mail (Nokia Messaging), Ovi Contacts, Ovi Store, and VoIP support have been added. This release also includes improvements in memory and battery performance, and in image and video stability. To get this software through your device, select Applications > SW Updates and choose the software you want to update. Alternatively, this software release is available through the Nokia Software Updater.

Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζάκι ένας τύπος έφτιαξε ένα sis για να έχουμε VoIP στο N97! :dance:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ψαχνομουνα με το ndrive και επειδη δεν εβρισκα ακρη πηγα πηρα 1 πολυ καλο gps για το αμαξι π θελα και ολα κομπλε..χαχα
Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζάκι ένας τύπος έφτιαξε ένα sis για να έχουμε VoIP στο N97! :dance:

 

Και πως λεγεται?

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Και πως λεγεται?

 

Δε λέγεται! :lol:

Στο μαγαζάκι τιτλοφορείται Internet Calling VOIP for N97

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που μου το θυμισατε δεν ητανε να εχει εφαρμογη skype για το N97?

 

Κάτι παίζει με την skype και έχει παγώσει το θέμα. Δεν είναι θέμα της Nokia πάντως αυτή τη φορά! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...