Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έχω αποφασίσει ότι, εκτός απροόπτου, το Ν97 θα αντικαταστήσει το Ν82 μου, παραμένει ένα ερώτημα: Μαύρο ή Άσπρο. ???

 

Μπορεί σαν οθόνη ή σαν οτιδήποτε να είναι πίσω σε κάποιους τομείς αλλά είναι μπροστά σαν λειτουργικό. Ούτε τα συνεχόμενα reset των Windows θέλει και άπειρες εφαρμογές μπορεί κανείς να βρεί. (GPS κλπ) Και η υποστήριξη της Νοκια είναι πιστεύω ειλικρινής και η εμπειρία της σε Symbian μεγαλύτερη του ανταγωνισμού (σήμερα τουλάχιστον)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω πιστευω οτι το μαυρο ειναι καλυτερο.παιδια εγω σημερα ή αυριο θα το χτυπησω μαλλον.πληρωθηκε ο πατερας μ και θα μ δωσει τα μεροκαματα μου.οποτε ασπογα.φιλε αλεξη θα παω να της κανω πλακα εκει στην νοκια.να δω θα μ κοψει τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια με τα κεντρικα της vodafone η συσκευη ειναι σε ελλειψη σε ολα τα καταστηματα και απο ολους τους τροπους διαθεσης (ιντερνετ), μεχρι τις 6 Ιουλιου.

Μονο σε μαυρο αγνωστο το ποτε για λευκο.

Οποτε εχω μελλον ακομη μεχρι να την αποκτησω............μαλλον θα προλαβω και την δευτερη αναβαθμιση...:)

 

Μονο που ξεχασα να ρωτησω αν ειναι συσκευες αντιπροσωπειας η δικη της εισαγωγη......

 

Πηρα και Κοσμοτε και ρωτησα.........καλα αυτοι ουτε που το ειχαν ακουσει ακομη σαν συσκευη !

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι δεν κρατιέστε, παραγγείλτε το απο vodafone! τα πράγματα εξελίσσονται όπως τα περιγράφει ο yiannis28:Χτές το παρήγγειλα, σήμερα μου κλείσανε ραντεβού για αύριο, και θα μου το φέρουν ντιλίβερι στο σπίτι δωρεάν!!!

 

Όσο για την οθόνη οκ, δεν πρόκειται για την captive του iphone αλλά μιλάμε για symbian 5th edition, λογισμικό που θα φέρει επανάσταση στην κινητη τηλεφωνία...Όσον αφορά την σύγκριση Ovi store-itunes store προφανώς και δεν υφίσταται, το itunes προϋπήρχε και είναι πολύ μπροστά, ωστόσο δεν πιστεύω οτι η Νόκια θα μείνει με σταυρωμένα χέρια! Θα γίνουν αναβαθμίσεις.

Αγγελίες στο Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το περιμενω αυριο και ηδη εχω αμφιβολιες αν εκανα την σωστη παραγγελια :p (εναντι στο omnia hd)

 

κυριως το πηρα λογω μαρκας (+οτι το απλο ομνια ηταν για τα μπαζα) ,πληκτρολογιου και εμφανισης..για να δουμε

 

υ.γ το πολυ πολυ να το βαλω αγγελια για ανταλλαγη στον 1 μηνα:lol:

panasonic vs. nokia 1-0
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την οθόνη οκ, δεν πρόκειται για την captive του iphone αλλά μιλάμε για symbian 5th edition, λογισμικό που θα φέρει επανάσταση στην κινητη τηλεφωνία....

To OMNIA HD, έχει ακριβώς το ίδιο λογισμικό, αλλά η οθόνη του είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει ποτέ μακράν όλων των άλλων.

 

παω νοκια ιλιου παιδια.του λεω ηρθε ?και μου λεει

ηρθε και εφυγε..ενα κομματι λεει μας εστειλαν.ο κωτσοβολοσ ακομα.τελικα μαλλον απο την νοκια αγ.αναργυρων θα το παρω.πιστευω θα εχει αυτη

 

Εσύ δεν είχες πει ότι το έχεις βρει ήδη διαθέσιμο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι super,οποιος λεει οτι το ταδε ειναι ετσι και το δηνα γιουβετσι δεν εχει δει το τηλεφωνο.εχουμε δοκιμασει και omnia kai hd kai δεν πιανουν μια μπροστα στο ν97.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι super,οποιος λεει οτι το ταδε ειναι ετσι και το δηνα γιουβετσι δεν εχει δει το τηλεφωνο.εχουμε δοκιμασει και omnia kai hd kai δεν πιανουν μια μπροστα στο ν97.

Δηλαδή, έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα από το omnia hd?

Αν έχεις δοκιμάσει και τα δύο, σίγουρα θα έχεις ολοκληρωμένη γνώμη γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο....;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!να ρωτησω κατι¨...αν ειχατε 5800 θα παιρνατε ν97?αξιζει την διαφορα ?ειναι καλυτερο παντου ?ας μας απαντησει και καποιος που πιθανον να εχει επαφη και με τα 2. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Μολις αγορασα το λευκο απο Αγγλια οπου και βρισκομαι αυτη τη στιγμη. Μολις το ανοιξα και το επαιξα κανενα δεκαλεπτο !

Ωραιο τηλεφωνο ! Πριν ειχα το ν95 8 gb.

Η οθονη ειναι φυσικα πιο ωραια αλλα σαν να μου λειπει η ευχρηστια του ν95 .

Με ενοχλει λιγο που θελει λιγη δυναμη η τατσ οθονη. Βασικα επειδη το εχω μολις δεκα λεπτα φοβαμαι και το παταω πολυ ελαφρα !

καλοριζικο σε ολους !

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι super,οποιος λεει οτι το ταδε ειναι ετσι και το δηνα γιουβετσι δεν εχει δει το τηλεφωνο.εχουμε δοκιμασει και omnia kai hd kai δεν πιανουν μια μπροστα στο ν97.

 

οταν εννοεις hd εννοεις το htc??

 

παντως παιδια πιστευω οτι το μαυρο

ειναι πιο ομορφο και πιο μαζεμενο σε σχεση με

το λευκο....:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο που έχω χρησιμοποιήσει λίγο, μου φάνηκε καλό ποιοτικά και με το συγκεκριμένο χρώμα δεν φαίνεται τόσο το μέγεθος του. Πάντως δεν μου έκανε πολύ διαφορετική εντύπωση από το 5800 (η οποία ήταν καλή βέβαια).
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε αυτό.....γιατι κάτι ειπώθηκε πρίν για έλλειψη n-gage:

 

http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/gr/en/get_ngage/devices/n97.html

Αγγελίες στο Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!να ρωτησω κατι¨...αν ειχατε 5800 θα παιρνατε ν97?αξιζει την διαφορα ?ειναι καλυτερο παντου ?ας μας απαντησει και καποιος που πιθανον να εχει επαφη και με τα 2. ευχαριστω

 

 

καλημερα φιλε μου.λοιπον εγω εχω το 5800 3 μηνων και θα τομ δωσω συν τα υπολοιπα λεφτα για να παρω το n97.δενλεω απσογο τηλεφωνο αλλα χτες το βραδυ ειχα επαφη με το N97 ενος φιλου και καταλαβα γιατι λενε η ναυαρχιδα της νοκια.αντε να το παρω και γω σημερα....!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!να ρωτησω κατι¨...αν ειχατε 5800 θα παιρνατε ν97?αξιζει την διαφορα ?ειναι καλυτερο παντου ?ας μας απαντησει και καποιος που πιθανον να εχει επαφη και με τα 2. ευχαριστω

 

Καμιά σχέση θα έλεγα... Έχω και το 5800 και μάλιστα χωρίς να μου παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα, αλλά με το Ν97 καταλαβαίνεις πλέον ότι έχεις στα χέρια σου μία ακριβή συσκευή με ποιότητα, όχι όπως τα περασμένα Νseries. Η διαφορά τους φαίνεται και στην τιμή άλλωστε, δύο 5800 ίσον ένα Ν97. Πιστεύω ακόμη ότι με την έλευση του Ν97 θα έχουμε και πιο ουσιώδεις αναβαθμίσεις στο 5800.

Επειδή όμως αλλού απευθύνεται το 5800 και αλλού το νέο Ν97, δεν πρέπει να συγκρίνονται!

 

 

Δεν με αφήνει να το κατεβάσω όμως...

 

Σύντομα το Ν-Gage θα υποστηριχθεί στο νέο Ν97 και στο 5800 XpressMusic.

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε αυτό.....γιατι κάτι ειπώθηκε πρίν για έλλειψη n-gage:

 

http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/gr/en/get_ngage/devices/n97.html

 

Εγω το ειπα φιλε μου για την ελλειψη ngage. Δεν με πειραζει που δεν ειναι προεγκατεστημενο. Απλως το site του ngage, που δινεις και εσυ, οντως αναφερει το n97, αλλα αν πας στο get ngage δεν εχει το μοντελο n97 για να κατεβασεις το ngage.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να πάρουν αυτό το τηλέφωνο καλό θα ήταν να δουν πρώτα τα videos & revies από cnet.com αλλά και από cnet.co.uk

 

http://reviews.cnet.com/smartphones/nokia-n97-silver-unlocked/4505-6452_7-33421200.html

 

http://videos.cnet.co.uk/39042888.htm

 

 

Και στα δυο reviews λένε ότι η οθόνη δεν έχει και πολύ καλή απόκριση και ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό.

 

εγω παντως απο οσα κινητα με οθονη αφης εχω χειριστει, σε σχεση με την αποκριση της οθονης ειναι παρα πολυ καλη, ακομα κ απο το omnia hd (δεν το λεω για να δικαιολογισω την αγορα μου)

 

 

 

κατι ασχετο: η συσκευασια εγραφε N97-1. φανταζομαι το N97-2 θα ειναι το λευκο?????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να συγκρίνει (και έχει και την ανάλογη εμπειρία), το επίπεδο των φωτογραφιών που τραβάει το Ν97 σε σχέση με κάποια άλλα (και καλά) φωτογραφικά τηλέφωνα της αγοράς και για τα οποία έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης όπως Νokia Ν82, Samsung Pixon κ.λ.π. Προσωπικά στην ποιότητα των φωτογραφιών δεν με ενδιαφέρει καθόλου το μέγεθος των MP αλλά τα οπτικά της κάμερας, ευκρίνεια, χρώματα κ.λ.π.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο: η συσκευασια εγραφε N97-1. φανταζομαι το N97-2 θα ειναι το λευκο?????

 

Φιλε μου εγω εχω το λευκο και παλι N97 - 1 γραφει η συσκευασια ! Απλως διπλα λεει white κτλ.

Ρε παιδια αν βγαλουν παλι κανενα Ν97-2 με μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη καμερα θα τρελλαθω !

Τα συνηθιζει αυτα η νοκια τελευταια !

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να συγκρίνει (και έχει και την ανάλογη εμπειρία), το επίπεδο των φωτογραφιών που τραβάει το Ν97 σε σχέση με κάποια άλλα (και καλά) φωτογραφικά τηλέφωνα της αγοράς και για τα οποία έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης όπως Νokia Ν82, Samsung Pixon κ.λ.π. Προσωπικά στην ποιότητα των φωτογραφιών δεν με ενδιαφέρει καθόλου το μέγεθος των MP αλλά τα οπτικά της κάμερας, ευκρίνεια, χρώματα κ.λ.π.

 

Σε σχέση με τα παρελθόντα Νseries (Ν95, Ν95-8GB, N96) και με την 5mp κάμερα που περιλαμβάνουν, σαφώς πιο ανεβασμένο το νέο Ν97. Αν σκεφτούμαι ότι μόλις ξεκίνησαν οι αναβαθμίσεις του και σίγουρα μπορούμε να έχουμε βελτιώσεις!

 

Έχουμε και το πρώτο βίντεο κλίπ που πρωταγωνιστεί το νέο Ν97 black "I Gotta Feeling" από τους Black Eyed Peas!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορει το Ν97 να συνδεθει με τηλεωραση και να βλεπουμε απο εκει σελιδες στο ιντερνετ και αν ναι πως το κανουμε. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορει το Ν97 να συνδεθει με τηλεωραση και να βλεπουμε απο εκει σελιδες στο ιντερνετ και αν ναι πως το κανουμε. ευχαριστω

Ναι μπορείς απλά θα πρέπει να έχεις αυτό το καλώδιο για να το συνδέσεις με την τηλεόραση σου, το οποίο όμως δεν υπάρχει στο πακέτο συσκευασίας του Ν97.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...