Jump to content

Device OS 4.6.1 & 5.0.0.xx (89xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Leaked είναι. Όχι όμως απο πάροχο, μέσα απο την ίδια την rim κάποιος την έβγαλε.

 

Στα thread με τα λειτουργικά το πρώτο πόστ ανανεώνεται ανάλογα με τις εξελίξεις στα ος. Το λέει και εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες, μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ για να κατεβασω μια εκδοση με ελληνικη γραφη για το 8900?? τωρα εχω την εκδοση, v4.6.1.250(platform 4.2.0.113) αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα... ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία releases αναγράφονται στο 1 post. Μιάς και δεν έχεις ήδη ελληνικά θα πρέπει να επιλέξεις τα ελληνικά σαν input language στο app loader
Link to comment
Share on other sites

help!!!παιδια θελω βοηθεια!!!!σωστε με!!!πηγα να περασω την τελευταια εκδοση του os στο κινητο μου και στο 5ο βημα η εγκατασταση "εμεινε" εκει για 15 λεπτα περιπου.. νομιζωντας οτι κολλησε εβγαλα το κινητο απο το λαπτοπ.. τωρα το κινητο μου δεν ανοιγει!!! τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ και θα το επαναφέρεις

 

παλι τιποτα...τρεχω το loader και εκει που συνδεω το κινητο με το pc και πρεπει να πατησω αμεσως next κολλαει... γραφει: connecting to the device(ARM)...

τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετές προσπάθειες, είναι θέμα timing. Αν ακόμα δεν στο κάνει ακολούθησε τις οδηγίες για τα bricked blackberries
Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετές προσπάθειες, είναι θέμα timing. Αν ακόμα δεν στο κάνει ακολούθησε τις οδηγίες για τα bricked blackberries

 

τιποτα τιποτα τιποτα......... με τις οδηγιες για bricked blackberries δεν μπορω να βγαλω ακρη...κατι αλλο παιζει?? θα τρελαθω..

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα δύο είναι, απλά θέλει αρκετές προσπάθειες. Πρέπει να βρείς την κατάλληλη στιγμή για να πατήσεις next.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4hZ3lwgpz_c]YouTube - Restore Nuked Blackberry[/ame]

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα και πατησα next αλλα "μενει" το pc στο πρωτο βημα απο το upgrade(load JVM and system software) ...και αν δεν κανω λαθος ειναι το ιδιο βημα που εμεινε το pc και την προηγουμενη φορα και αναγκαστικα να το αποσυνδεσω και φτασαμε εδω...γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Πόση ώρα μένει? Συνήθως θέλει κάνα 20 λεπτο. Ποιο os θες να περάσεις??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αργεί παρα πολύ ανεξάρτητα από το OS. Υπομονή! Είναι αρκετά χρονοβόρα διαδικασία για να διαβάσει rom κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Αργεί παρα πολύ ανεξάρτητα από το OS. Υπομονή! Είναι αρκετά χρονοβόρα διαδικασία για να διαβάσει rom κλπ.

 

εισαι σιγουρος?? αργει τοσο πολυ?? το θεμα ειναι οτι δεν κολλαει απλα οπως σου ειπα μενει σε εκεινο σημειο.. οποτε δειχνει οτι λειτουργει.. ομως σε εκεινο το σημειο που ανεφερα, κατω η μπαρα δεν γεμιζει καθολου.ενω και στα προηγουμενα βηματα εμενε λιγο η εγκατασταση, η μπαρα γεμιζε(ας γεμιζε και αργα..).τωρα ομως σε αυτο το βημα δεν "περπαταει" καθολου η μπαρα....τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Από χθες μέχρι σήμερα δεν έχει προχωρήσει;

 

Αυτό είναι περίεργο. Περίμενε άλλο λίγο και αν είναι βγάλε την συσκευή κάνε restart τον υπολογιστή και προσπάθησε πάλι. Καλό είναι να περάσεις το ίδιο ος που φορούσε η συσκευή πριν κολλήσει

Link to comment
Share on other sites

Από χθες μέχρι σήμερα δεν έχει προχωρήσει;

 

Αυτό είναι περίεργο. Περίμενε άλλο λίγο και αν είναι βγάλε την συσκευή κάνε restart τον υπολογιστή και προσπάθησε πάλι. Καλό είναι να περάσεις το ίδιο ος που φορούσε η συσκευή πριν κολλήσει

 

βασικα οταν το πηρα το κινητο ειχε την τελευταια εκδοση του os. εγω θελωντας να περασω τις επαφες μου απο το 8310 στο 8900 εκανα συγχρονισμο με το desktop manager και περα απο τις επαφες μου αλλαξε τα παντα. και το λειτουργικο και καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια.ετσι εχασα και τα ελληνικα(για να γραφω). οποτε αποφασισα να βαλω το καινουργιο λειτουργικο. και εγινε η ζημια. αν το παω στην wind θα μπορεσουν να κανουν κατι?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Κανε απεγκατασταση το os απο τον υπολογιστη. Απο τον πινακα ελεγχου. Κανε επανεκκινηση και κατεβασε το os ξανα. Ακολουθησε την διαδικασια για επαναφορα nuked συσκευων.

Μετα θα εισαι ΟΚ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θα στο διορθώσουν σίγουρα αλλά αφού μπορείς να το κάνεις και μόνος σου γιατί να μείνεις χωρίς τηλέφωνο για 15 μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Κανε απεγκατασταση το os απο τον υπολογιστη. Απο τον πινακα ελεγχου. Κανε επανεκκινηση και κατεβασε το os ξανα. Ακολουθησε την διαδικασια για επαναφορα nuked συσκευων.

Μετα θα εισαι ΟΚ.

 

να ακολουθησω την διαδικασια για nuked συσκευες?? να μην ακολουθησω την διαδικασια, delete vendor και τα σχετικα ?? το os που κατεβασα τωρα δεν ειναι ιδιο με αυτο που φορουσε το κινητο μου πριν παθει ζημια. γινεται με αλλο os να επαναφερεις το κινητο σου? δεν πρεπει να κατεβασω την εκδοση που ειχε το κινητο μου πριν χαλασει και να κανω τοτε την διαδικασια για nuked κινητα??

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί λίγο.

 

Όπως διάβασες και στο troubleshooting το ος βρίσκεται ακόμα στην συσκευή σου μόνο που κάνει συνεχόμενα boot.

 

Για να γίνει πιο σωστά η διαδικασία καλό είναι να κατεβάσεις το λειτουργικό που φορούσε η συσκευή σου πριν γίνει nuked.

 

Εννοείται πως όταν πας να περάσεις οποιοδήποτε λογισμικό ότι διαγράφεις το vendor.xml

 

Εφόσον η συσκευή σου δεν αναγνωρίζεται από το DM, δεν μπορείς να περάσεις με τον γνωστό τρόπο το ος, αλλά πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που αναγράφεται στο troubleshooting.

 

Ότι χρειαστείς άλλο στείλε μου PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλησπερα,

να ρωτησω κατι αν ξερετε. εχω ενα 8900 με software v4.6.1.109

ειμαι γενικα ευχαριστημενος εκτος απο ενα bug που εχει το οποιο μου σπαει λιγο τα νευρα. το δουλευω αρκετα λογω δουλειας μεσα στο αυτοκινητο με bluetooth kit.

οταν κανω speed dial απο οποιοδηποτε κουμπι βγαζει κανονικα το εικονιδιο του bluetooth, και μετα το μυνημα που εμφανιζει για call forwarding βγαζει εξω το bluetooth και γυρναει στην συσκευη.

 

μετα πρεπει να πατησεις επιλογες, και ενεργοποιηση του blueetoth απο εκει για να μιλησεις, οχι ιδιαιτερα βολικο οταν οδηγεις. αυτο το κανει και με bluetooth ακουστικο και με του αυτοκινητου.

 

αν περασω μια απο τις νεες εκδοσεις software που υπαρχουν τηα φτιαξει αραγε αυτο? εσεις τι λετε??

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Στα ΒΒ τα πρώτα λογισμικά πάντα έχουν αρκετά bugs! Το καλό είναι οτι υπάρχουν συνεχείς ενημερώσεις και τα προβλήματα διορθώνονται.

 

Για την τελευταία έκδοση λογισμικού δες εδώ.

 

Στο συγκεκριμένο thread το πρώτο πόστ ανανεώνεται κάθε φορά που βγαίνει ένα καινούργιο os.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας ξανα. προσπαθω να κανω αναβαθμιση του software στο blackberry. ακολουθω τις οδηγιες στο πρωτο ποστ αυτης της ενοτητας, αλλα εχω το εξης προβλημα.

 

αφου εγκαταστησω το software στα windows, esbhsa to ωενδορ φιλε αλλα μαετα τρεχοντας το loader.exe στο πεδιο που επιλεγεις τροπο συνδεσης, δεν εμφανιζει τιποτα.

 

ετσι κολλαω εκει και δεν μπορω να προχωρησω παρακατω. ιδεες κανεις ???

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...