Jump to content

Device OS 4.6.1 & 5.0.0.xx (89xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Είμαι καινούριος στον κόσμο των Blackberry. Πρόσφατα μου έδωσε ένας φίλος το 8900 το οποίο όμως είναι από UK. Το BIS είναι απο Vodafone UK είναι μάλλον μπλοκαρισμένο. Πως μπορώ να τοχρησιμοποιήσω σε ελληνικό δίκτυο; είσαι στη Vodafone. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πρόβλημά σου - το bis πάντως δεν μπλοκάρεται όπως το περιγράφεις. Η sim που βάζεις έχει ενεργό bis; Σε κάθε περίπτωση, τι σφάλμα εμφανίζει η συσκευή;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πρόβλημά σου - το bis πάντως δεν μπλοκάρεται όπως το περιγράφεις. Η sim που βάζεις έχει ενεργό bis; Σε κάθε περίπτωση, τι σφάλμα εμφανίζει η συσκευή;

 

Καλημέρα. Δεν έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία Blackberry internet. Πηγαίνοντας όμως μέσω του κινητού στην ιστοσελίδα της ΒΒ γιανα δημιουργήσω έναν λογαριασμό email μου βγάζει το εξής μύνημα "Cannot create account. Your Blackberry Internet Service account is suspended or deactivated. Please contact Vodafone UK...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς BIS δε μπορείς να διαχειριστείς email ούτε να μπεις στις ρυθμίσεις. Το τηλέφωνο απλά σε στέλνει κατευθείαν στη σελίδα της Vodafone UK γιατί είναι έτσι ρυθμισμένο και σου βγάζει αυτό το μήνυμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς BIS δε μπορείς να διαχειριστείς email ούτε να μπεις στις ρυθμίσεις. Το τηλέφωνο απλά σε στέλνει κατευθείαν στη σελίδα της Vodafone UK γιατί είναι έτσι ρυθμισμένο και σου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

Αρα πρέπει να ενεργοποιήσω το BIS από τη vodafone ελλάδος για να διαχειριστώ e-mail κλπ ε;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι απαραίτητο. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει κάποιο κλείδωμα το κινητό, απλά από αυτά που περιγράφεις και αφού με τη SIM βλέπει κανονικά δίκτυο, φαίνεται να είναι ξεκλείδωτο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι απαραίτητο. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει κάποιο κλείδωμα το κινητό, απλά από αυτά που περιγράφεις και αφού με τη SIM βλέπει κανονικά δίκτυο, φαίνεται να είναι ξεκλείδωτο.

 

Ναι δέχεται όλες τις κάρτες SIM. Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...