Jump to content

Device OS 4.6.1 & 5.0.0.xx (89xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμία εκτίμηση για το πότε περίπου αναμένεται να κυκλοφορήσει ΕΠΙΣΗΜΩΣ η εκδοση OS 5.0 για το Curve 8900?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμία εκτίμηση για το πότε περίπου αναμένεται να κυκλοφορήσει ΕΠΙΣΗΜΩΣ η εκδοση OS 5.0 για το Curve 8900?

Δεν νομιζω να υπάρχει αυτο...πάντως η .411 καθεται υπεροχα στο curve..και πολυ σταθερη...μια-δυο εφαρμογες δεν μου δουλεψαν (nimbuzz-palringo / οχι προβλημα firmware αλλα εφαρμογων) αλλα ok...βρισκεται και αλλου η λυση....

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εκτίμηση για το πότε περίπου αναμένεται να κυκλοφορήσει ΕΠΙΣΗΜΩΣ η εκδοση OS 5.0 για το Curve 8900?

 

Σήμερα βγήκε από πολλούς cariers επίσημα!....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω λίγο γιατί έχω μπερδευτεί...

Η έκδοση 5 έχει ελληνικά, αλλά ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα;

Θα κυκλοφορήσει σύντομα;... Λογικά δεν θα εμφανιστεί αυτόματα μήνυμα στο blackberry ότι υπάρχει νέο update...;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Η rim δώσει τις 5.0 στους παροχους και εξαρτάται απο αυτούς ποτε θα την κυκλοφορήσουν. Οταν θα βγει επίσημα θα σου έρθει mail. Δεν χρειαζεται να περιμένεις όμως, μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε επίσημη απο παροχους του εξωτερικού.
Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά (φαντάζομαι Ελληνικό μενού εννοείς γιατί input είχαν και οι παλιότερες).. Έχει κυκλοφορίσει επίσημη έκδοση για το 8900 αλλά όχι από τα Ελληνικά δίκτυα... Το ίδιο κάνει όμως..

Τώρα στο Desktop Manager (εκεί φαντάζομαι εννοείς να σου βγάλει μηνυμά, έτσι?) δεν έχω καταλάβει με ποιο τρόπο ακριβώς ενημερώνεται για τις νέες εκδόσεις.. Εσύ πάντως καλύτερα να ενηεμρώνεσαι απο δω.. Φρέσκα νέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το desktop manager λές ή για το OS 5?

Για το dm το ξέρω αλλά το OS είναι .exe οπότε είναι άχρηστο στο mac.. :(

Link to comment
Share on other sites

Για mac υπάρχει μόνο ο DM, πράγμα που σημαίνει οτι μπορείς να περνάς μόνο τα επίσημα os.

 

Η υποστήριξη για mac είναι σχετικά μικρή και ο dm εχει πρόβλημα με τον συγχρονισμό των επαφών που είναι στα ελληνικά γραμμένες.

 

Μπορείς να περάσεις τα xp και με το bootcamp να μπαινεις σε αυτά οποτε θελεις κατι για το ΒΒ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό πάντως θα ήταν όσοι έχουν πρόβλημα με τον blackberry desktop manager for mac, να στέλνουν ένα mail στην RIM για να ξέρει και αυτή τι προβλήματα υπάρχουν να τα διωρθώσει... Γιατί αν έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά λίγο δύσκολο να το ανακαλύψουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εγκαταστήσει την επίσημη 5.0.0.411 και αντιμετωπίζω το εξής περίεργο πρόβλημα:ενώ σε όλες τις εφαρμογές - contacts, email, tasks-οι καταχωρήσεις στα ελληνικά είναι ΟΚ, στο calendar αφού καταχωρήσω τις πληροφορίες στα ελληνικά και όλα φαίνονται κανονικά μετά που το κάνω save εμφανίζεται με ερωτηματικά και το ίδιο συμβαίνει και στο outlook που γίνεται synchronize με BES. Έχω πραγματικά μπερδευτεί. Υπάρχει καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν σύνδεσα σήμερα το berry με τον υπολογιστή, γενικά δε το συνδέω συχνά και :eek: έκανε απο μόνο του update σε OS5! :D

 

Δέν το έχω κοιτάξει ακόμα εξονυχιστικά αλλά μαρέσουν οι μικροδιαφορές που βλέπω, δίνουν μια νέα πνοή στο μενού γιατί βαριέμαι αρκετά εύκολα τα κινητά :p

 

ΟΜΩΣ! μου φαίνεται πάααρα πολυυυύ αργόοο...... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Νέο OS για το 8900!

 

http://bit.ly/dpjCAV

 

Μου βγαζει error :(

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζω. Θα σας πω το βράδυ. Δε νομίζω να έχει τρελές διαφορές.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα πρόβλημα με την IP του δικτύου μου και έπρεπε να βάζω static με την προτελευταία δε δούλευε.

 

Με την τελευταία έκδοση όλα πάνε καλά. Επίσης μπορεί να μου πει κάποιος αν του δουλεύει το κλείδωμα (πάνω αριστερά κουμπί) γιατί εμένα δεν κλειδώνει όταν το πατάω.

 

Μήπως φταίει κάτι άλλο; Είμαι νέος στα BB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα πρόβλημα με την IP του δικτύου μου και έπρεπε να βάζω static με την προτελευταία δε δούλευε.

 

Με την τελευταία έκδοση όλα πάνε καλά. Επίσης μπορεί να μου πει κάποιος αν του δουλεύει το κλείδωμα (πάνω αριστερά κουμπί) γιατί εμένα δεν κλειδώνει όταν το πατάω.

 

Μήπως φταίει κάτι άλλο; Είμαι νέος στα BB

 

Περισσότερη μνήμη και σταθερότητα. Δουλεύει καλύτερα και το Facebook. Αυτό με το κλείδωμα το έχω κι εγώ. Δεν το είχα προσέξει. Κλειδώνει πάντως με το * ακόμα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες το GPRS μου έχει γίνει gprs και ο browser προφανώς δε δουλεύει.. Δεν έχω πειράξει κάτι.. Any ideas? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Στείλε τα service books από το site του παρόχου σου

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις το τελευταιο ΟS;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μερικά post πιο πάνω δύο άτομα λένε οτι την πέρασαν. Έχουμε γράψει μερικές εντυπώσεις. Ελάχιστες διαφορές.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...