Jump to content

Device OS 4.6.1 & 5.0.0.xx (89xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ μπορούμε να αναγράφουμε τα πάντα που αφορούν τα ΟS του 8900. προβλήματα, releases, reviews, κλπ

 

 

τελευταία έκδοση λογισμικού: 5.0.0.314 (Leaked)

τελευταία έκδοση λογισμικού με ελληνικά: 4.6.1.315 (Leaked)

 

 

Last Updated: 19/11

 

Πώς κάνω αναβάθμιση Os στην συσκευή μου;

Πώς κάνω καθαρή εγκατάσταση os στην συσκευή μου; (recommended)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με έχει κουράσει πια αυτό το θέμα και ενώ έλεγα ότι ειμαι ερωτευμένος με το 8900,τώρα αρχίζω να ξενερώνω.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη βελτίωση, η αναπαραγωγή πολυμέσων με καλύτερο "φόρτωμα".

Βέβαια κάποιοι αναφέρουν πρόβλημα με τη μπαταρία. Περιμένουμε επιβεβαίωση από "δικά μας παιδιά".

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

εδώ μπορούμε να αναγράφουμε τα πάντα που αφορούν τα ΟS του 8900. προβλήματα, releases, reviews, κλπ

 

 

τελευταία έκδοση λογισμικού: 5.0.0.100

τελευταία έκδοση λογισμικού με ελληνικά: 4.6.1.378

 

Ακολούθησα τις οδηγίες του faq και εγκατέστησα με τον loader την τελευταία version. Μάλιστα την έχει καταγράψει και η συσκευή στο options-about. Σας ευχαριστώ πολύ! Όμως το πρόβλημα(μου γράφει:70/1 από 6) με τα μηνύματα παραμένει( έκανα και τη ρύθμιση ucs2. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο ή τελικά είναι θέμα ελαττωματικής συσκευής(επιμένω εγώ);

Link to comment
Share on other sites

έκανες battery pull? μην ανησυχείς δεν είναι πρόβλημα συσκευής (hardware), όλο και κάποια λύση θα βρούμε!
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες του faq και εγκατέστησα με τον loader την τελευταία version. Μάλιστα την έχει καταγράψει και η συσκευή στο options-about. Σας ευχαριστώ πολύ! Όμως το πρόβλημα(μου γράφει:70/1 από 6) με τα μηνύματα παραμένει( έκανα και τη ρύθμιση ucs2. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο ή τελικά είναι θέμα ελαττωματικής συσκευής(επιμένω εγώ);

Σου αφήνει 70 χαρακτήρες στα ελληνικά? Στα λατινικά πόσα? Μία λύση είναι να βγάλεις την κάρτα SIM. Το 70 φυσιολογικό είναι για ελληνικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

έκανες battery pull? μην ανησυχείς δεν είναι πρόβλημα συσκευής (hardware), όλο και κάποια λύση θα βρούμε!

Baterry pull; Εννοείς να βγάλω την μπαταρία;Το έκανα κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σου αφήνει 70 χαρακτήρες στα ελληνικά? Στα λατινικά πόσα? Μία λύση είναι να βγάλεις την κάρτα SIM. Το 70 φυσιολογικό είναι για ελληνικά.

 

Και στα λατινικά 70. Αν θυμάμαι καλά,όταν πήρα τη συσκευή από τη Vodafone-πριν της κάνω την πρώτη αναβάθμιση-στα λατινικά έδινε 160.

Link to comment
Share on other sites

Baterry pull; Εννοείς να βγάλω την μπαταρία;Το έκανα κι αυτό.

 

Ναι αυτό εννοούσα! Δεν ξέρω τι άλλο να πω φίλε μου, δοκίμασε και ένα sim pull (βγάλε την Sim). Αυτό διορθώνει προβλήματα σχετικά με τον παροχο. Αν και με αυτό δεν γίνεται τίποτα κάνε wipe αλλά πρώτα κάνε back up τις third party εφαρμογές σου όπως γράφω στο FAQ

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το απόγευμα με πήραν και από το τεχνικό τμήμα της Vodafone και μου είπαν αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα και με το wipe,να το πάω για service. Όμως πριν από λίγο παρατήρησα το εξής. Δοκίμασα άλλες sim και τουλάχιστον στα αγγλικά δίνει 160 χαρακτήρες. Βάζοντας ξανά τη δική μου,το πρόβλημα επανήλθε, δηλ. ξανά 70. Άρα φταίει η κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

ναι η κάρτα σου φταίει τότε. πήγαινε κάνε και μια αντικατάσταση και αν είναι καινουργια μπορεί να μην πληρώσεις τα 17€ που κοστλιζει, λόγω ελλατωματικής sim.

το wipe μην το κάνεις γιατί αν όντως χρειαζόταν wipe δεν θα δούλευε ούτε με τις άλλες sim

Link to comment
Share on other sites

Πάω να περάσω την 5.0.0.100 (unofficial) και μου λεει: enable to reconnect multistage session.....και στη συσκευη έχω το μήνυμα....: reload software: 507

Παααααλι!! εχω δοκιμασει πάνω απο 10 φορές....heeeeeeeeeeeeeelp!!!!

 

η συσκευή αναγνωρίζεται κανονικά απο το dm?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια official εκδοση firmware? η .250? Πηγα κ εγω κ περασα την 5.0.0.100 αλλα....μαπα το καρπουζι....δεν κατεβαζει την εφαρμογη facebook, το εικονιδιο help οπου παω να μπω για να κατεβασω εφαρμογες οπως google maps βγαζει error404, δεν υπαρχει επιλογη να κανεις fit στην screen mia φωτογραφια.....γενικα δεν λεει....βουρ για downgrade λοιπον..!!
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

για να εγκαταστήσεις την τελευταία official απλά κάνεις Update απο το dm (automatic update). η 5 είναι beta λογικό να έχει κολλήματα, αν θές να τα διoρθώσεις δες το τελευταίο πόστ μου στο thread (browser fix). έτσι θα μπορείς να εγκαθιστάς και εφαρμογές, έχω γράψει και ένα μικρό change log.

 

εγώ θα συνιστούσα να βγάλεις την 5.0 και να βάλεις την τελευταία leaked multilanguage έκδοση ακολουθώντας τις οδηγίες του faq. απ όσο ξέρω είναι η 4.6.1.378

Link to comment
Share on other sites

για να εγκαταστήσεις την τελευταία official απλά κάνεις Update απο το dm (automatic update). η 5 είναι beta λογικό να έχει κολλήματα, αν θές να τα διoρθώσεις δες το τελευταίο πόστ μου στο thread (browser fix). έτσι θα μπορείς να εγκαθιστάς και εφαρμογές, έχω γράψει και ένα μικρό change log.

 

εγώ θα συνιστούσα να βγάλεις την 5.0 και να βάλεις την τελευταία leaked multilanguage έκδοση ακολουθώντας τις οδηγίες του faq. απ όσο ξέρω είναι η 4.6.1.378

Και αυτο έκανα τελικα! η 5.0.0.100 θελει ακομα δουλεια.....

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι και το καλύτερο release απο την rim αλλά είχε προοπτικές. με το browser fix απ ότι έχω διαβάσει τρέχει μια χαρά, αλλά τζάμπα κόπος. όσο να ναι δεν είναι και τόσο σταθερή
Link to comment
Share on other sites

Με έχει κουράσει πια αυτό το θέμα και ενώ έλεγα ότι ειμαι ερωτευμένος με το 8900,τώρα αρχίζω να ξενερώνω.

Γιατι ρε φίλε ξενερώνεις? Μια χαρά ειναι όλα...

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι και το καλύτερο release απο την rim αλλά είχε προοπτικές. με το browser fix απ ότι έχω διαβάσει τρέχει μια χαρά, αλλά τζάμπα κόπος. όσο να ναι δεν είναι και τόσο σταθερή

Πάντως 2 μερες που ηταν εγκατεστημενη ενα θετικο ηταν ο -σαν να μου φάνηκε- πιο γρήγορος browser και μερικές -ομορφες κατ' εμε- διαφορροποιήσεις στο look του msn και τoυ bberry messenger... κατα τ'αλλα..................μπλιαχ! Let's see..............

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά υποσχόμενη η 5.0 γι αυτό την περιμένουμε και όλοι. Αν πάντως την θές ακολουθώντας το browser fix λειτουργεί κανονικά όπως το ος που τρέχεις τώρα.

 

Για το ΒΒ messenger είχαν δημοσιευτεί και φωτογραφίες για την νέα του εμφάνιση. Για το msn δεν είχε ακουστεί κάτι, αλλά χαίρομαι ιδιαίτερα αν άλλαξε.

 

Ο browser, έχεις δίκιο, έχει κάποια βελτίωση. Είναι ελάχιστα πιο γρήγορος αλλά χρειάζεται αρκετή δουλειά ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε φίλε ξενερώνεις? Μια χαρά ειναι όλα...

 

Φιλαράκο, γράφω μηνύματα στα ελληνικά και είναι εκνευριστικό,αλλά και πολυέξοδο, να σου δίνει μονο 70 χαρακτήρες!!!

Link to comment
Share on other sites

70 έχουν πολλά "έξυπνα" τηλέφωνα. Στα ελληνικά πάντα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για την έκδοση 5.0.0.100 είναι απαραίτητο και το Browser Fix

 

Περισσότερα εδώ

 

Αντικαθιστούμε τα **** στο λίνκ με c r a c k (χωρίς κενά)

Link to comment
Share on other sites

Blackberry device os 5.0: http://www.blackberryos.com/forums/blackberryos-blog/4456-5-0-0-130-bold-8900-a.html

Η έκδοση 5.0 κυκλοφόρησε και για το 8900 και 9000.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση 5 ειναι official γιατι σε αλλο post λες οτι παρουσιαζει ασταθεια και καλο ειναι να περιμενουμε την επισημη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...