Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

 

ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΛΑΜΒΑΝΩ ΤΑ e-mail ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΜΟΥ ( blackberry storm, Vodafone)

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝEI ? ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΠΟΥ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ Η' ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΤΗ VODAFONE ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλό θα ήταν να μην κάνεις χρήση των κεφαλαίων, είναι σαν να φωνάζεις.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hellsangel81 βλεπω οτι εχεις την 5.0.0.238 ...εισαι ικανοποιημενος ,την φοραμε με την ιδια γνωστη διαδικασια? Με την 181 βλεπω μια ασταθεια στην μπαταρια...μπορει και να στρωσει ομως ,δεν ξερω.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια ερωτηση : δεν μπορω να λαβω MMS, μπορω μονο να στειλω. Επικοινωνησα με την Βοντα και μου ειπαν οτι η γραμμη ειναι οκ κατι που επιβεβαιωσα και γω με αλλη συσκευη. Οι ρυθμισεις ειναι οκ, τι αλλο θα μπορουσα να κοιταξω? Thanx

 

Edit: Εχω την .173

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο και άριστα κατασκευσμένο, τώρα απλά θα πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα και να βάλω BIS...

Να ρωτήσω, αν βάλω την 5 leaked, είναι γρήγορη? Έχω μια 4 κάτι και το κινητό κολλά αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το DM και θα σου βγάλει μόνο του το τελευταίο επίσημο λειτουργικό.

Το DM είναι το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για να συνδεθείς με το pc... PC Suite με λίγα λόγια... Μόλις το βάλεις και το συνδέσεις θα σου βγάλει ότι έχει βγει αναβάθμιση, ακόλουθα τις οδηγίες και θα δεις ότι θα γίνει αστέρι το κινητό...

 

Αυτά

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή αλλά υπάρχουν μερικά bugs. Για περισσότερα δες στο thread για την 5.0.

 

Μόλις έχω ολοκληρωμένη άποψη για το τελευταίο ος θα γράψω και review.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πρόσφατη αγορά του στορμ και μετά πό προβλήματα με άλλου τύπου συσκευή (Β9000) έμαθα όλο το βράδυ εχθές να κάνω αναβαθμίσεις κλπ μιας και δεν έιχα ΒΒ ποιο παλιά.

 

Στο Στορμ έχω το 173 και δείχνει μια χαρά αλλά πριν από λίγο που προσπάθησα να ενεργοποιήσω βίντεο εγγραφή μου βγάζει

 

=> ! Failed to start recording

 

Software? ή Hardware?

 

Μου φαίνεται απίστευτο να έχω σκάσει τόσα φράγκα (αγόρασα πολλές συσκευές ΒΒ για όλη την οικογένεια) και να έχω προβλήματα στις ποιο ακριβές (Storm, Bold,) και κανένα στις 8820 και 8520. Και όλα αυτά μέσα σε 2 μέρες που αποφάσισα να αλλάξω από Ν97 σε ΒΒ για να μην έχω προβληματάκια καθημερινότητας

 

 

*UPDATE*

 

Έβαλα ΒΒSAK έκανα wipe αφού διάβασα όλες τις οδηγίες του φορουμ (να είστε καλά μάγκες για το μεράκι σας) πέρασα παλιά, καινούρια κλπ λογισμικά αλλά καμμία αλλαγή.. Από ότι καταλαβαίνω είναι flaw της συσκευής. Και ρωτάω..το πήρα την Παρασκευή, εάν πάω το τηλ πίσω θα μου πουν για επισκευή και αναμονή? Υπάρχει πολιτική αντικατάστασης?

 

Ευχαριστώ

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαίβεται είναι doa οπότε το στέλνουν στο service και στο αντικαθιστούν.

 

Απ οτι θα κατάλαβες και εσύ είναι θέμα hardware.

 

Διάβασα και το πόστ σου για το 9000. Εγώ στη θέση σου θα μιλούσα απ ευθείας με υπεύθυνο και θα τους γνωστοποιούσα οτι θα στείλω mail στην rim μηπως και επιταχύνω τις διαδικασιες.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο...Έλπιζα να είναι SW το θέμα με το Storm ρε γα*οτο...Κ το Bold και το Storm στο ράφι..έχω μείνει χωρίς κανένα τηλ και με την μάνα μου και την γυναίκα μου να με δουλεύουν.

 

Θα πάρω τηλ και Αμερική νωρίς να δω τι θα μου πουν από περιέργεια...

 

Official Importer RIM @ GR ?

 

Ευχαριστώ

Μάνος

 

**UPDATE**

 

Υπάρχει Θεός!

 

1. Αν κοιτάξετε την ώρα θα καταλάβετε ότι έχω τρελαθεί και προσπαθώ να βγάλω τον "Λάζαρο" από τα τηλ μου.

 

2. Στο Storm είχα τοποθετήσει την κάρτα μνήμης που είχα αγοράσει για το Ν97. Sandisk 16Gb microSDHC. Αλλά μάλλον επειδή την είχα κάνει φορματ με το Νοκια αυτό είχε φτιάξει τους δικούς του φακέλους.

 

3. Έβγαλα την κάρτα από το τηλ την έβαλα στο reader της και έκανα φορματ. Σε συνέχεια έκανα πάλι wipe me BBSAK 1.5 κ επανάληψη τηε κλασσικής πλέον διαδικασίας me to 173

 

4. Έβαλα πάλι την κάρτα στο ΒΒ, πήγα στις ρυθμίσεις της κάμερας και άλλαξα τις ρυμίσεις εγγραφής σε κάρτα και...

 

ΜΠΟΥΜ! => Τραβάει βίντεο. Αλλά ΔΕΝ σταματάει! Ενώ κάνω highlight το πληκτρο της κάμερας και ξεκινάει, όταν πάω να πατήσω το pause δεν σταματάει! χεχε...Έχω τρελαθεί ρε παίδες..Ένα από τα ποιο επεισοδιακά βράδια αγκαλιά με τα τηλ..

 

Καλό βράδυ

 

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

 

1. Πουλησα το STORM σε φιλο πριν από 3 ημερες, και μολις πριν 5 λεπτα μου ανεφερε οτι δεν έχει το Internet Service αλλα μόνο to wind browser διαθεσιμο.

 

2. Η Wind έστειλε τα service b μετα από τηλ αλλα => τίποτα

3. Με διαδικασια renew μεσα απο τα Host Routing => τιποτα

4. Με πολλα battery pull => τιποτα

5. Μηπως είναι απλα η ονομασία διαφορετικη? και τελικά μπαίνει με BIS ή καθε φορα χρεωνεται για wap charges?

 

Τι μπορώ να κανω? Λυση?

 

Ξεχασα να αναφέρω οτι έχει το V 5.0

 

Ευχαριστώ

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν υποστηρίζει ακόμα το 5.0

Μόνο μέχρι 4.7.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, όχι.

Πληροφορικά, όταν εγώ έκανα και τις 2 φορές εγακατάσταση το 5.0, μετά, ανοιξα το DM και πήγα update software και μου έβγαλε 5.0 current, 4.6 και 4.7 recommended. Εγώ επέλεξα εκείνο, απλά μετά μου πε ότι δε χρειάζομαι αναβάθμιση και δε προχώραγε. Το κόλπο μετά είναι να πατήσεις το options και καλά για να κάνεις add/remove εφαρμογές πριν την αναβ΄θμιση και μετά να πατήσεις next και θα γίνει κανονικά το downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Για να κάνω downgrade θέλει πρώτα format απλα ενα reset kai DM?

 

Το wipe δεν είναι απαραίτητο αλλά είναι το καλύτερο! Έτσι διαγράφεις οποιοδήποτε bug απο προηγούμενα λογισιμικά.

Link to comment
Share on other sites

Νέο επίσημο version της 4.7

4.7.0.186!!!!

Σε αναμονή εντυπώσεων παιδιά :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Νέο επίσημο version της 4.7

4.7.0.186!!!!

Σε αναμονή εντυπώσεων παιδιά :)

 

Την κατεβασα, την εγκατέστησα , εκανα επανεκίνηση αλλα στο update δεν μου βγαζει κατι.... οπως γινοταν με ολε ςτις αλλες εκδοσεις !!!

 

Mηπως πρεπει να κανω wipe Πρωτα ?

 

τελικα την εγκατεστησα και ο browser Παει πιο γρηγορα. ΕΙναι πολυ καλυτερη aπo προηγουμενες version

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη βελτίωση?

Δε θέλω να μπω στον κόπο αν δεν έχει τίποτα αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε μια απο την 5.0 ειναι ανωτερες...η μνημη ξεκιναει απο τα29-30ΜΒ , η μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι σε ΄΄ικανοποιητικα΄΄ επιπεδα...θελει και λιγο στρωσιμο...αλλα η λειτουργια της συσκευης ειναι διαφορετικη.Οι επαφες,τα μυνηματα εχουν αλλο στυλ...πολυ καλο!!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε μια απο την 5.0 ειναι ανωτερες...η μνημη ξεκιναει απο τα29-30ΜΒ , η μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι σε ΄΄ικανοποιητικα΄΄ επιπεδα...θελει και λιγο στρωσιμο...αλλα η λειτουργια της συσκευης ειναι διαφορετικη.Οι επαφες,τα μυνηματα εχουν αλλο στυλ...πολυ καλο!!

 

Εχεις Internet Browser με την 5? Αν ναι, σε ποιον πάροχο εισαι και ποια εκδοση της 5 εχεις;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις Internet Browser με την 5? Αν ναι, σε ποιον πάροχο εισαι και ποια εκδοση της 5 εχεις;

 

Voafone S&E 250 εχω στο προγαμμα...και φορεσα την 5.0.0.328 και browser εχω και δουλευει πολυ καλα και πιο γρηγορα...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
παιδια μολις σημερα εγινα κατοχος ενος 9500,λιγο μπερδεμενος βεβαια αλλα σιγα-σιγα θα βρω ακρη διαβαζοντας...τωρα δεν ξερω βεβαια αν ειμαι στο σωστο ποστ αλλα δεν εχω το cd να συγχρονισω με τον pc...υπαρχει καποιο site να το κατεβασω απο εκει? Ευχαριστω και να ξερετε θα σας κανω αρκετες ερωτησεις....:p:D
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...