Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γνωρίζω αν υπάρχει, αλλά μη σε νοιάζει.

 

Πάρε αυτό, είναι για OS 5.0. Απλά βάζεις ό,τι έχει μέσα στον αντίστοιχο φάκελο Java της εγκατάστασης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ... Δούλεψε ρολόι και τώρα έχουμε Ελληνικό μενού στο 9530!!

 

Έχω βάλει παρόμοια απορία στο τόπικ του 8220.... :D

 

Μήπως έχεις και για εκεί παρόμοια αρχεία...?

Μπορείς να βάλεις link εάν υπάρχουν?

 

Ευχαριστώ

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαιρετώ.

 

Κατεβάζω την 484 για storm απο εδώ. Μπορεί κάποιος να μου πεί αν υποστηρίζει ελληνικά (περισσότερο με ενδιαφέρει το input language και όχι το ελληνικό μενου.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις μια leaked έκδοση. Μάλλον δεν έχει διαφορές από την επίσημη, αλλά δε γνωρίζω για τα ελληνικά. Καλύτερα να πάρεις την επίσημη λοιπόν από εδώ (προφανώς την έκδοση all language που θα βγάλει για το Storm).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link. Η καινούργια έκδοση παίζει πολύ καλά!! Νοιώθω σαν τον τυφλό που είδε το φώς του:D

 

Ένα πράγμα μόνο μου έχει σπάσει τα αρ&*#*α! Πώς στο καλό μπορώ να απενεργοποιήσω την αυτόματη εισαγωγή λέξεων την ώρα που γράφω κείμενο;;; Προσπάθησα μέσα απο το μενού και τα κατάφερα όταν γράφω με το multitouch σε οριζόντια θέση. Όταν το γυρίσω κάθετα με qwerty πληκτρολόγιο εμφανίζεται πάλι η μαλ***α και μου σπάει τα νεύρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι παλιός και χρόνιος χρήστης blackberry και έφτασε στα χέρια μου ένα storm 9550 από Καναδά.

Μετά από 3 ώρες surfing στο internet δεν κατάφερα να βρώ OS που να έχει ελληνικό μενού παρότι βρήκα και κατέβασα αρκετά που έλεγαν πως είναι multilanguage.

Ωστόσο κανένα δεν είχε ελληνικά. Γνωρίζεις κανείς πως θα περάσω ελληνικό μενού και ελληνικά ως input language? Υπάρχει τελικά το ανάλογο λογισμικό?

Link to comment
Share on other sites

Sorry λάθος!

 

Φίλε μου sorry.Νόμιζα ότι έγραφες για το storm 1. Υπάρχει για το storm 2 (9550) με Ελληνικά. Μπορείς να την κατεβάσεις από http://hotfile.com/dl/87558182/c8c6b4b/9550jalllang.pbr5.0.0.rel1656.pl4.2.0.442.a5.0.0.1015.exe.html

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

geosoff, θα σε παρακαλέσω τις ερωτήσεις σου να τις κάνεις μόνο σε ένα θέμα και όχι σε διαφορετικά.

 

Tα multilanguage έχουν ελληνικά, αρκεί να τα περάσεις βέβαια κατά την εγκατάσταση. Εάν δε σου παίζουν, μπορείς να τα βάλεις χειροκίνητα, βάζοντας αυτό το αρχείο.

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για σας μπορεί κάποιος να μου στήλη το link να κατεβάσω την καινούργια ως για blackberry 9500

έχει την 4,7 θέλω να βάλω κάποια καινούργια με ελληνικά στείλτε μου ένα link να την κατεβάσω

μπαίνει και η ως 6????

 

help!!!!!!!

 

για σας βρήκα τι λύση για το ως....

πως μπορώ να "σιχρονισο" έπαθες από το outlook που είχα βάλει παλιά και πέρασαν στο pc τώρα από το pc πως περνάω έπαθες στο κινητό

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις το Blackberry Desktop Software. Με αυτό μετά κάνεις συγχρονισμό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
sos εχω το strom 9500 απο vodafone και το εχω cu πως μπορω να του βαλω ελληνικo menu? δοκιμασα να του περασω version 5 αλλα δεν τα καταφερα,
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κατέβασε; Βρες την .484 Multilanguage και πέρνα αυτήν, έχει και ελληνικά μέσα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου ενα pm που ακριβως την βρισκουμε και πως γινετε σε παρακαλω,εχω ξενερωση ασχημα με το κινητο που δεν εχει ελληνικο μενου,μονο πληκτρολογιο εχει,δεν εχω αυτα που λεει το bis και το bes
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείς την έκδοση που θες.

Επίσης εδώ θα βρείς το τρόπο να κάνεις την αναβάθμιση

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

κανω την εγκατασταση στο pc σβηνω το vendor.xml συνδεω το κινητο βρισκει το πιν και προχωρο κανονικα αλλα μου βγαζει ενα πινακακι και μου λεει πανω πανω προσθηκη και κατω εχει ενα πλαισιο και γραφει το λογισμικο υπολογιστη blackberry δεν εχει λογισμικο συσκευης blackberry για τη συσκευη που εχετε συσνδεσει στον υπολογιστη.και λεει να επικοινωνισω με τον παροχο η τον διαχειριστη.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει το Desktop Software και έχεις εγκαταστήσει και το αρχείο που σου είπα σε προηγούμενο post??? Εαν ναι κάνε επανεκκίνηση και στον υπολογιστή και στο κινητό και δοκίμασε ξανά

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανω εγκατασταση το αρχειο πριν συνδεσω το κιν σβηνω το vendor και συνδεω το κιν και τρεχω το προγραμμα βρισκει το πιν και συνεχιζει κανονικα μεχρι το σημειο που εγραψα στο προηγουμενο post
Link to comment
Share on other sites

H λύση λοιπόν είναι η εξής χρονοβόρα: Απεγκατάσταση-επανεγκατάσταση και του Desktop Software και του Device Software.

Δοκίμασε βέβαια πριν από αυτό να κάνεις το update μέσω Desktop Software

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε τιποτα το εκανα κ αυτο,παω να κανω το update μέσω Desktop Software αλλα μου λεει για λογαριασμο στην blackberry,δεν μπρορω να καταλαβω τι γινετε με το Device Software και δεν μου βρισκει το λογισμικο,αυτο εδω μου διχνειhttp://img819.imageshack.us/img819/9844/abcd0001s.th.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ακολουθείς τη διαδρομή Program files-common files-research in motion-loader???

Το desktop software το έχεις εγκαταστήσει??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη την διαδρομη ακολουθω,την 4.7.0.186 την βρισκει κανονικα απο την 5.0 και πανω μου βγαζει αυτο που εβαλα στο προηγουμενo post
Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει επειδή δεν έχεις BIS. Όπως είναι τώρα το κινητό, πρέπει να κατεβάσεις το BBSAK και να επιλέξεις "wipe handheld" μόλις συνδεθεί με το κινητό σου. Μόλις τελειώσει το wipe, σου βγάζει μια λευκή οθόνη η συσκευή με ένα error. Όταν φτάσεις εκεί, πατάς "load OS" από το ίδιο πρόγραμμα και σου περνάει το λογισμικό. Φρόντισε να έχεις εγκατεστημένη μόνο την τελευταία έκδοση στον υπολογιστή.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δηλ Με αυτον τον τροπο θα γινει δουλεια;ποιο ειναο το τελευταιο να το κατεβασω?

 

σας ευχαριστω για την βοηθεια το ενανα σημερα αναβαθμιση και περασα τα ελληνικα,το ειχα ετοιμο για πεταμα.

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...