Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Me to redsn0w, perasmeno to firmware 3.0.1 kai xrhsimopoiontas to 3.0 gia jailbreak ola phgan kala. no problemo.

akolouthise ton odhgo.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εχω το 3.0.1. παίζει ρόλο αυτό ή να επιστρέψω στην παλιά την 3.0?

Όχι δεν παίζει. Απλά όταν το redsn0w σου ζητήσει να του δώσεις ipsw, εσύ θα του δώσεις το 3.0 και όχι το 3.0.1

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα το file ipsw_iphone 2.1, 3.0 restore αλλά όταν κάνω ξεκιναω και κανω browse απο το redsnow εχει δυο φακελους το firmware & .fseventsd οι οποίοι όταν προσπαθώ να τους ανοίξω μέσω του προγραμματος redsnow ειναι κενοί αλλά οταν πάω απο στο σκληρό μου δίσκο τότε μου δείχνει οτι εχει περιεχόμενα.
Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα το file ipsw_iphone 2.1, 3.0 restore αλλά όταν κάνω ξεκιναω και κανω browse απο το redsnow εχει δυο φακελους το firmware & .fseventsd οι οποίοι όταν προσπαθώ να τους ανοίξω μέσω του προγραμματος redsnow ειναι κενοί αλλά οταν πάω απο στο σκληρό μου δίσκο τότε μου δείχνει οτι εχει περιεχόμενα.

Mhn to anoigeis me kapoio programma pou kanei aposympiesh.

Krathse to sto sklhro opws to katevases, se ipsw kai etsi taise to sto redsn0w.

 

PS: nai kserw apo 1h septemvriou. twra exoume 3 augoustou.

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Mhn to anoigeis me kapoio programma pou kanei aposympiesh.

Krathse to sto sklhro opws to katevases, se ipsw kai etsi taise to sto redsn0w.

 

PS: nai kserw apo 1h septemvriou. twra exoume 3 augoustou.

το κρατησα στο σκληρο μου αλλά οταν κάνω browse Απο redsnow ο φακελος αυτός ανοιγει και πρεπει να διαλεξω κατι μεσα απο ολα αυτα τα αρχεία. εσύ έκανες αυτόν το ν φάκελο όλο feed απο το browse?

Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το κρατησα στο σκληρο μου αλλά οταν κάνω browse Απο redsnow ο φακελος αυτός ανοιγει και πρεπει να διαλεξω κατι μεσα απο ολα αυτα τα αρχεία. εσύ έκανες αυτόν το ν φάκελο όλο feed απο το browse?

nai. den einai fakelos. einai ena arxeio ipsw to opoio einai kati san ta zip arxeia gia na katalaveis. exei mesa alla arxeia kai fakelous kai mporeis na to anoikseis me winrar p.x. kai na deis ti exei mesa.

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από σχετική ανακοίνωση στο blog του o Geohot αναφέρει ότι τα εργαλεία για jailbreaking/unlock δεν είναι συμβατά με την έκδοση 3.0.1.

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ : http://iphonejtag.blogspot.com/2009/08/purplera1n-and-301.html

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

bayern οκ το εκανα. εσυ που εχεις κανει jailbreak εχεις κανενα προβλημα με το να μην σου αναγνωριζει την SIM και κατι τετοια που διαβαζω σε αλλους?

Όχι. Τα πάντα παίζουν κανονικά.

jailbreak με το redsn0w κάνεις. όχι με purplerain κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τα πάντα παίζουν κανονικά.

jailbreak με το redsn0w κάνεις. όχι με purplerain κλπ.

 

 

Εχω το 3GS και για να κανω Restore επρεπε οποσδηποτε να κανει αναβαθμηση στην 3.01.Εκανε το Upgrade και τo Restore και μετα εκανα ολη την διαδικασια redsn0w.Εβαλα το Cydia Και εκανα εγκατασταση του Installous αλλα οταν περναω μια εφαρμογη που εχω κατεβασει απο το Appulo δεν την περναει και μου βγαζει το μηνυμα

''The Application (Ονομα Εφαρμογης)was not installed on the iPhone(ονομα Iphone)because an unknown error occurred(0x8008001)

 

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες?

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 3GS και για να κανω Restore επρεπε οποσδηποτε να κανει αναβαθμηση στην 3.01.Εκανε το Upgrade και τo Restore και μετα εκανα ολη την διαδικασια redsn0w.Εβαλα το Cydia Και εκανα εγκατασταση του Installous αλλα οταν περναω μια εφαρμογη που εχω κατεβασει απο το Appulo δεν την περναει και μου βγαζει το μηνυμα

''The Application (Ονομα Εφαρμογης)was not installed on the iPhone(ονομα Iphone)because an unknown error occurred(0x8008001)

 

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες?

έχεις περάσει πρώτα μια free εφαρμογή (π.χ. shazam) από το appstore?

Link to comment
Share on other sites

Οχι!Περναει απο μονο του μετα αφου κανω συγχρονισμο απο το Itunes αυτες που ειχα κατεβασει!

Πρεπει να κατεβασω?Εαν ναι μπορω να κατεβασω και τωρα ασχετα εαν εχει περασει τις παλιες free που ειχα κατεβασει απο το Appstore?Πρεπει να κατεβασω συγκεκριμενη εφαρμογη?

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

μια ερώτηση:

έκανα αυτά που λέει αυτός ο οδηγός ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247133 )

αλλα το αρχείο που κατέβασα από την σελίδα που λέει μέσα ο οδηγός ( http://www.purplera1n.com/ )

δεν είχε ούτε το ίδιο όνομα ούτε το ίδιο μέγεθος...

αυτά που λέει στον οδηγό είναι : purplera1nyday_000 και μέγεθος 204bytes ενώ αυτό που κατέβασα εγώ λέγεται purplera1n.exe και έχει μέγεθος 409kb (η 418bytes)

είμαι εντάξει η έκανα κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Οχι!Περναει απο μονο του μετα αφου κανω συγχρονισμο απο το Itunes αυτες που ειχα κατεβασει!

Πρεπει να κατεβασω?Εαν ναι μπορω να κατεβασω και τωρα ασχετα εαν εχει περασει τις παλιες free που ειχα κατεβασει απο το Appstore?Πρεπει να κατεβασω συγκεκριμενη εφαρμογη?

 

Πρεπει να την περασω πριν η μετα το Jailbreak απο το appstore την εφαρμογη?

Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

μια ερώτηση:

έκανα αυτά που λέει αυτός ο οδηγός ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247133 )

αλλα το αρχείο που κατέβασα από την σελίδα που λέει μέσα ο οδηγός ( http://www.purplera1n.com/ )

δεν είχε ούτε το ίδιο όνομα ούτε το ίδιο μέγεθος...

αυτά που λέει στον οδηγό είναι : purplera1nyday_000 και μέγεθος 204bytes ενώ αυτό που κατέβασα εγώ λέγεται purplera1n.exe και έχει μέγεθος 409kb (η 418bytes)

είμαι εντάξει η έκανα κάτι λάθος?

 

κανείς να μου πει και εμένα αν είμαι εντάξει για να ησυχάσω?

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak θες να κάνεις? Σε λάθος τόπο βρίσκεσαι, δες εδώ ή εδώ
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Jailbreak θες να κάνεις? Σε λάθος τόπο βρίσκεσαι, δες εδώ ή εδώ

 

ox έγραφα σε λάθος θέμα...συγγνώμη για το μπέρδεμα.

παρόλα αυτά αν μπορείς να μου πεις αν είμαι ok η αν έχω κάνει κάποιος λάθος για να ψάξω και άλλο για να μην ποστάρω και αλλου θα σου ήμουν υπόχρεος.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 3GS και για να κανω Restore επρεπε οποσδηποτε να κανει αναβαθμηση στην 3.01.Εκανε το Upgrade και τo Restore και μετα εκανα ολη την διαδικασια redsn0w.Εβαλα το Cydia Και εκανα εγκατασταση του Installous αλλα οταν περναω μια εφαρμογη που εχω κατεβασει απο το Appulo δεν την περναει και μου βγαζει το μηνυμα

''The Application (Ονομα Εφαρμογης)was not installed on the iPhone(ονομα Iphone)because an unknown error occurred(0x8008001)

 

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες?

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι συμβαίνει. Βάλε το AppSync από το Cydia, κατέβασε μια εφαρμογή από το App Store (δωρεαν) και δοκίμασε ξανά. Επιπλέον αν δεν δουλέψει προσπάθησε να κατεβάσεις στο pc το .ipa και να μας πεις αν γίνεται εγκατάσταση

 

ox έγραφα σε λάθος θέμα...συγγνώμη για το μπέρδεμα.

παρόλα αυτά αν μπορείς να μου πεις αν είμαι ok η αν έχω κάνει κάποιος λάθος για να ψάξω και άλλο για να μην ποστάρω και αλλου θα σου ήμουν υπόχρεος.

ευχαριστώ.

Τελικά με ποιο θα κάνεις Jailbreak? Με το RedSnow ή με τον άλλο τρόπο??? Προτείνω RedSnow, σου έδωσα και τον οδηγό

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι συμβαίνει. Βάλε το AppSync από το Cydia, κατέβασε μια εφαρμογή από το App Store (δωρεαν) και δοκίμασε ξανά. Επιπλέον αν δεν δουλέψει προσπάθησε να κατεβάσεις στο pc το .ipa και να μας πεις αν γίνεται εγκατάσταση

 

 

Τελικά με ποιο θα κάνεις Jailbreak? Με το RedSnow ή με τον άλλο τρόπο??? Προτείνω RedSnow, σου έδωσα και τον οδηγό

 

θα το κάνω με αυτό που μου έδωσες το redsnow.(μπερδεύομαι λίγο γιατί εγώ έχω έκδοση 3.0.1)

απλά εγώ διάβασα σε ένα άλλο θέμα ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247133 )

οτι πρέπει να κάνουμε αυτή την διαδικασία για να εξασφαλίσουμε το jailbreak σε επόμενες αναβαθμίσεις,εγώ έκανα την διαδικασία αλλα στο τέλος μου βγήκε το αρχείο με διαφορετικό όνομα και μέγεθος και απλά ρώτησα αν το έκανα σωστά?

τώρα αν έχω καταλάβει λάθος και αυτό δεν χρειάζεται πλέον ούτε για μελλοντικές αναβαθμίσεις τοτε συγγνώμη για την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το με το RedSnow, εξάλλου το PurpleRain αν θυμάμαι καλά δεν μπορείς να κάνεις Jailbreak την 3.0.1. Εσύ τώρα θα κάνεις Jailbreak με RedSnow αλλά όταν σου ζητηθεί το .ipsw θα πρέπει να βάλεις το .ipsw της 3.0 και όχι της 3.0.1! ;) :) Ελπίζω να σε βοήθησα και περιμένω αποτέλεσμα :)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το με το RedSnow, εξάλλου το PurpleRain αν θυμάμαι καλά δεν μπορείς να κάνεις Jailbreak την 3.0.1. Εσύ τώρα θα κάνεις Jailbreak με RedSnow αλλά όταν σου ζητηθεί το .ipsw θα πρέπει να βάλεις το .ipsw της 3.0 και όχι της 3.0.1! ;) :) Ελπίζω να σε βοήθησα και περιμένω αποτέλεσμα :)

 

να σε ρωτήσω εκεί που λέει στο πρώτο βήμα να κάνω restore στην έκδωσε 3.0 εγώ να κάνω restore στην 3.0.1?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλει Restore. Αυτό είναι για άλλο λόγο! ;) Απλά ο οδηγός γράφτηκε για την 3.0 όταν δεν υπήρχε η 3.0.1. Μην κάνεις Restore
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλει Restore. Αυτό είναι για άλλο λόγο! ;) Απλά ο οδηγός γράφτηκε για την 3.0 όταν δεν υπήρχε η 3.0.1. Μην κάνεις Restore

 

έχω φορτώσει εφαρμογές και διάφορα τώρα...δεν ξέρω μήπως γίνει τίποτα...

e?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...