Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω φιλε μου για τισ απαντησεις σου βρηκα τροπο και το ειδε το pc το μονο που τηα ητηελα να μου απαντησεισ ειναι το εξης . το itunes τωρα μου λεει πως εχει βρει ενα iphone σε recovery mode και πως πρεπει να το κανω restore . να προχωρησω η θα κανω μαμακια και μετα δεν τηα μπορω να το σπασω ?? αααα και απο που μπορω να κατεβασω firm 3.1.2 ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα ... θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να διαβαζει τα αρχεια excel αλλα....προσεχτε .. επειδη εχω βαλη αυτοματο φιλτρο αν ειναι δυνατο να το εμφανιζει και αυτο ..για να κανω επιλογη ...το Quickoffice δεν το εχει ...η δεν μπορεσα να το βρω εγω για να το βαλω

ευχ......

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για τισ απαντησεις σου βρηκα τροπο και το ειδε το pc το μονο που τηα ητηελα να μου απαντησεισ ειναι το εξης . το itunes τωρα μου λεει πως εχει βρει ενα iphone σε recovery mode και πως πρεπει να το κανω restore . να προχωρησω η θα κανω μαμακια και μετα δεν τηα μπορω να το σπασω ?? αααα και απο που μπορω να κατεβασω firm 3.1.2 ???

Κατέβασε το από εδώ φίλε μου.

3.1.2 (3GS): iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw

 

Προχωράς άφοβα κι όταν τελειώσεις με το Restore όπως σου είπε και ο φίλος παραπάνω, τρέχεις το Blackra1n αναλόγως τι λειτουργικό έχεις(Windows/Mac):)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημερα,

 

εχω ενα μήλο 3g me ios 4.01 και στην προσπαθειά μου να του κανω jailbreak σταμάτησε να συνδέεται στο itunes.

Δεν πρόλαβα ούτε να ξεκινήσω, αρχικά το σύνδεσα στο irunes και ξεκινησα το restore.

Έκανα backup και τελείωσε κάνοντας reboot, όταν πήγε να συνδεθεί στο itunes πέταξε "we could not complete your iTunes Store request. An uknown error occured(-9812)" και το μήλο μου παίρνει μονο κλήσει sos.!!!

 

Τί να κάνω;;;;

 

Τελικά κατάφερα να το επαναφέρω!!

Πως θα κάνω αυτό το jailbreak sto 3G me IOS 4.0.1;

Ευχαριστώ

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να γινει downgrade η baseband τις 4 ? ειχα βαλει την 4 εκδοση κ μετα εκανα downgrade σε 3.1.3 αλλα δεν αλαξε η baseband απο 5.13.04 σε 5.12.01 κ κολαει το κινητο..εκτως αν ειναι αλλο ο λογος που κολλαει...αν κ δεν το εχω γεμισει με πολλες εφαρμογες..
Link to comment
Share on other sites

μου ειχε σπασει η οθονη το εστειλα μου την αλλαξανε αλλα μολισ ηρθε το iphone ηταν κλειδωμενο και μου ελεγε οτι ηθελε σιμ βαζω σιμ τπτ το τηλ δεν ανοιγει με τπτ προσπαθω να κανω jail παλι τπτ. το iphone ειχε την 3,1,3 οταν το πηρα ειχε 4 τι να κανω ρε παιδια δωστε λιγη βοηθεια....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να κάνει κάποιος jailbreak τη συσκευή του τώρα που τα πράγματα με το οs4 είναι ακόμη καλύτερα?

Μόνο το bluetooth μου ρχεται στο μυαλό για να γίνει jailbreak η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Πριν λιγες μερες πηρα το 3GS και εχω περασει την καινουρια εκδοση 4.01 ειναι ξεκλειδωτο.Τωρα μπορω να κανω Jailbreak ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι πρέπει να σου απαντήσω τώρα; :p

:lol: τιποτα φιλε μου!! δεν φταις εσυ!:lol:

 

εδώ και 2 βδομάδες το έχω 4.01 j/b στα windows ακόμη??? :P

 

φιλε σε mac το εκανες jailbreak?ειχες κρατημενα αρχεια απο cydia? εγω εχω παλια bootrom και δεν εχω τιποτα κρατημενο απο cydia. γινεται jailbreak 4.0.1 σε μενα με mac?

και συγνωμη αν σας ζαλισα με το jailbreak! πονος ειναι αυτος!:p

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

φιλε σε mac το εκανες jailbreak?ειχες κρατημενα αρχεια απο cydia? εγω εχω παλια bootrom και δεν εχω τιποτα κρατημενο απο cydia. γινεται jailbreak 4.0.1 σε μενα με mac?

και συγνωμη αν σας ζαλισα με το jailbreak! πονος ειναι αυτος!:p

 

Για δες:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3256111#post3256111

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για δες:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3256111#post3256111

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3250235#post3250235

 

20/7 ?? νόμιζα παλαιότερα...

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Για πληροφορίες σχετικές με τις υπάρχουσες μεθόδους Jailbreak για την έκδοση iOS 4 επισκεφτείτε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Jailbreak iOS 4

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Για πληροφορίες σχετικές με τις υπάρχουσες μεθόδους Jailbreak για την έκδοση iOS 4 επισκεφτείτε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Jailbreak iOS 4

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά. Έχω ένα iPhone 3GS αγορασμενο απο αγγλικό eBay κ η αγγελία έλεγε ότι είναι unlocked για τα αγγλικά δίκτυα. Κ όντως σε αγγλικά δίκτυα μπορούσα να βάλω οποιαδήποτε σιμ ακόμα κ ελληνική όπου μέσω roaming συνδεοταν με αγγλικό. Το έφερα Ελλάδα κ βλέπω ότι δε συνδέεται με ελληνικά δίκτυα όταν του βάζω ελληνική σιμ. Τι ακριβώς συμβαίνει κ τι να κάνω; Θέλει jailbrake? Unlocking?

 

Εν τω μεταξύ είμαι διακοπές κ δεν έχω pc μαζί μου... Που θα μπορούσα να το πάω; Δε με ενδιαφέρει τόσο το jb όσο το unlock αν αυτό χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

iPhone 4 and iOS 4 / 4.0.1 Jailbreak: Έρχεται σύντομα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά. Έχω ένα iPhone 3GS αγορασμενο απο αγγλικό eBay κ η αγγελία έλεγε ότι είναι unlocked για τα αγγλικά δίκτυα. Κ όντως σε αγγλικά δίκτυα μπορούσα να βάλω οποιαδήποτε σιμ ακόμα κ ελληνική όπου μέσω roaming συνδεοταν με αγγλικό. Το έφερα Ελλάδα κ βλέπω ότι δε συνδέεται με ελληνικά δίκτυα όταν του βάζω ελληνική σιμ. Τι ακριβώς συμβαίνει κ τι να κάνω; Θέλει jailbrake? Unlocking?

 

Εν τω μεταξύ είμαι διακοπές κ δεν έχω pc μαζί μου... Που θα μπορούσα να το πάω; Δε με ενδιαφέρει τόσο το jb όσο το unlock αν αυτό χρειάζεται..

 

Καλησπέρα φίλε. Από ότι φαίνεται η συσκευή σου είναι Locked σε συγκεκριμένα δίκτυα της Αγγλίας και επομένως για να λειτουργήσει με ελληνικούς παρόχους θα πρέπει να γίνει η συσκευή Unlock. Πες μας ποιο κινητό έχεις και την έκδοση του λογισμικού αλλά και της baseband για να δούμε εάν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα ή εάν θα πρέπει να περιμένεις για το περίφημο Jailbreak/Unlock της iOS 4. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...