Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτοιμο το 4.1 jailbreak. Για iPod Touch 2G και iPhone 3G λέει και μόνο για MacOS προς το παρόν.

 

redsn0w 0.9.6 Beta 1 Released to Jailbreak iPhone 4.1

Edited by KostasSTi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν εμφανίστηκε redsn0w 0.9.6 για jailbreak σε 3G. Μόνο για MacOS ;)

 

http://www.iphone-hacks.com/2010/09/21/redsn0w-0-9-6-beta-1-released-to-jailbreak-iphone-4-1/

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το 4.1 jailbreak. Για iPod Touch 2G και iPhone 3G λέει και μόνο για MacOS προς το παρόν.

 

redsn0w 0.9.6 Beta 1 Released to Jailbreak iPhone 4.1

Κωστή, καλή η πληροφορία σου αλλά μια έκδοση beta όπως είναι αυτή που παρέθεσες δε νομίζω να χρησιμοποιηθεί έστω και πειραματικά αφού η επίσημη έκδοση καταφτάνει από στιγμή σε στιγμή.

 

Φιλικά..! :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν εμφανίστηκε redsn0w 0.9.6 για jailbreak σε 3G. Μόνο για MacOS ;)

 

http://www.iphone-hacks.com/2010/09/21/redsn0w-0-9-6-beta-1-released-to-jailbreak-iphone-4-1/

Όπως επίσης ότι το εν λόγω εργαλείο j/b που παρέθεσες είναι για iPod Touch 2G και iPhone 3G ενώ εδώ είναι το θέμα για j/b σε iPhone 3G συσκευή. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

I know ;-) Το γράφω κιόλας. Ως απάντηση στο ποστ του morgan21 το έβαλα..!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χασει τη μπαλα προσπαθωντας 2 μερες τωρα με ενα 3G απο Αμερικη (ΑΤ&Τ) σε 3.1.3...τελικα iph 3G με 3.1.3 (μαλλον νεο bootrom) δεν παει πουθενα?

δοκιμασα τα παντα με ολα τα εργαλεια, upgrade-downgrade OS, DFU η recovery δεν φαινεται να παει πουθενα το jailbreak.

δεν μπορει να φορτωσει κανενα αλλο file πλην του iPhone1,2_3.1.3_7E18_Restore.ipsw firmware του. Σκαει με errors σε ολα τα αλλα ειτε ειναι OS ειτε moded (πχ sn0wbreeze gia jailbreak).

Βοηθειστε καλε τον αΜΗΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χασει τη μπαλα προσπαθωντας 2 μερες τωρα με ενα 3G απο Αμερικη (ΑΤ&Τ) σε 3.1.3...τελικα iph 3G με 3.1.3 (μαλλον νεο bootrom) δεν παει πουθενα?

δοκιμασα τα παντα με ολα τα εργαλεια, upgrade-downgrade OS, DFU η recovery δεν φαινεται να παει πουθενα το jailbreak.

δεν μπορει να φορτωσει κανενα αλλο file πλην του iPhone1,2_3.1.3_7E18_Restore.ipsw firmware του. Σκαει με errors σε ολα τα αλλα ειτε ειναι OS ειτε moded (πχ sn0wbreeze gia jailbreak).

Βοηθειστε καλε τον αΜΗΛΟ!!!

Φίλε μου, ένα Restore και Set up as new device είναι πλέον μονόδρομος για σένα. Με το που ανεβείς στην 4.1 μπορείς είτε να παραμείνεις εκεί κάνοντας j/b με το εργαλείο που έρχεται/ήρθε είτε κάνεις downgrade στην 3.1.3 και κάνεις εκεί j/b. Προτείνω τη δεύτερη λύση μόνο και μόνο γιατί έχεις το 3G και θα απογοητευτείς από την απόκριση της συσκευής στις εκδόσεις >iOS 4. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

I know ;-) Το γράφω κιόλας. Ως απάντηση στο ποστ του morgan21 το έβαλα..!

Ναι αλλα αναμενουμε απο στιγμη σε στιγμη την 4.1 για το 4αρι. Τελικα το πηρες? Και αν ναι ποια version ειχε?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ένα Restore και Set up as new device είναι πλέον μονόδρομος για σένα. Με το που ανεβείς στην 4.1 μπορείς είτε να παραμείνεις εκεί κάνοντας j/b με το εργαλείο που έρχεται/ήρθε είτε κάνεις downgrade στην 3.1.3 και κάνεις εκεί j/b. Προτείνω τη δεύτερη λύση μόνο και μόνο γιατί έχεις το 3G και θα απογοητευτείς από την απόκριση της συσκευής στις εκδόσεις >iOS 4. ;)

 

Τα εχω κανει ολα αυτα. Ειναι restored sto idio OS (1.3.1) as new. Δεν κανει J/B με τιποτα (πχ redsnow, sn0wbreeze, spirit), σκαει με το που παει να διαβασει τα moded αρχεια.

Επισης δεν κανει upgrade/downgrade σε κανενα αλλο OS (εκτος βεβαια απο το 4.1 επισημα μεσω itunes που δεν το δοκιμασα για ευνοητους λογους)

Γιαυτο σηκωσα τα χερια ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα αυτα. Ειναι restored sto idio OS (1.3.1) as new. Δεν κανει J/B με τιποτα (πχ redsnow, sn0wbreeze, spirit), σκαει με το που παει να διαβασει τα moded αρχεια.

Επισης δεν κανει upgrade/downgrade σε κανενα αλλο OS (εκτος βεβαια απο το 4.1 επισημα μεσω itunes που δεν το δοκιμασα για ευνοητους λογους)

Γιαυτο σηκωσα τα χερια ψηλα.

Μα αυτό σου λέω... Άστο να κάνει Restore στην 4.1 μέσω iTunes και φυσικά Set up as new. Συνεχίζεις με downgrade στην 3.1.3 όντας καθαρό πλέον το iPhone σου και μετά πέτα του κι ένα jb με οποιο εργαλείο θέλεις και είσαι άρχοντας.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το πιρα... ακομα δεν εχω δει τι εχει πανο.... τι να κανω αν εχει τιν 4.01 ?

 

το πιρα... ακομα δεν εχω δει τι εχει πανο.... τι να κανω αν εχει τιν 4.01 ?

 

τιν 4.0.1 εχω..

ps σπαει ε?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom..
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσε με wi-fi, ανοίγεις τον Safari και πληκτρολογείς jailbreakme.com και κάνοντας Slide to jailbreak είσαι έτοιμος.;)

 

ΥΓ. Εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο τελευταίο σου post ενώ δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος μετά από σένα, χρησιμοποίησε την http://images.myphone.gr/buttons3/edit.gif κάτω δεξιά από το post σου.:)

 

edit: Νομίζω ότι είναι θέμα ωρών, αν όχι λεπτών, η διάθεση του πολυαναμενόμενου εργαλείου jb. Από αυτό το link διαπίστωσα ότι προσθέσαν και ένα screenshot από τη διαδικασία jb.

http://2.bp.blogspot.com/_vHYBO9E_f3g/TJkMkss3l6I/AAAAAAAACUY/YAKQWg-rXEs/s1600/greenpois0nipadjailbreak.png

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσε με wi-fi, ανοίγεις τον Safari και πληκτρολογείς jailbreakme.com και κάνοντας Slide to jailbreak είσαι έτοιμος.;)

 

ΥΓ. Εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο τελευταίο σου post ενώ δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος μετά από σένα, χρησιμοποίησε την http://images.myphone.gr/buttons3/edit.gif κάτω δεξιά από το post σου.:)

 

edit: Νομίζω ότι είναι θέμα ωρών, αν όχι λεπτών, η διάθεση του πολυαναμενόμενου εργαλείου jb. Από αυτό το link διαπίστωσα ότι προσθέσαν και ένα screenshot από τη διαδικασία jb.

http://2.bp.blogspot.com/_vHYBO9E_f3g/TJkMkss3l6I/AAAAAAAACUY/YAKQWg-rXEs/s1600/greenpois0nipadjailbreak.png

ok man ευχαριστω... το εκανα.. διλδ θα εχουμε και στιν 4.1 ε? :D κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Update 1: As for timing, Sn0wbreeze will be released by Wednesday September 22, 6:00 PM , you can use this link to check your time zone for your country.

http://www.spiritjb.org/2010/09/jailbreak-ios-41-on-iphone-3gs-3g-by.html

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Sn0Breeze για περιβάλλον Windows το οποίο πραγματοποιεί Jb στην έκδοση 4.1 σε iPhone 3G και 3GS τα οποία πληρούν συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Περισσότερα εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Sn0Breeze για περιβάλλον Windows το οποίο πραγματοποιεί Jb στην έκδοση 4.1 σε iPhone 3G και 3GS τα οποία πληρούν συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Περισσότερα εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Sn0Breeze για περιβάλλον Windows το οποίο πραγματοποιεί Jb στην έκδοση 4.1 σε iPhone 3G και 3GS τα οποία πληρούν συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Περισσότερα εδώ.

ihpone 4 soon ?:O

Link to comment
Share on other sites

ihpone 4 soon ?:O

 

Έτσι φαίνεται φίλε μου από τα στοιχεία που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο. Ποτέ όμως δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι με κάτι τέτοιο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω πολυ.επιτελους τα καταφερα.επισης εχω αλλο ενα 2g το οποιο δεν ανοιγει καθολου οτι και αν κανω.μου το εφερε ενας φιλος και μ λεει οτι μια μερα απλα πηγε να το ανοιξει και δεν ανοιγε.προσπαθησα να το κανω dfu mode αλλα τιποτα.το μονο που μου δινει σημαδι ζωης ειναι οτι οταν το βαζω στο φορτιστη ζεσταινετε απο πισω.η μπαταρια του δηλαδη.αλλα δεν ανοιγει καθολου.ξερει καποιος τι μπωρει να φταιει?

εχω το ιδιο προβλημα δεν μου ανοιγει και εμενα... και ειναι απο αμερικη 2gs, τι να κανω?

το σπαει κανεις πριν το σπασω μονος μου :)

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειμαι ακυρο... πρωτη φορα γραφω για το iphone καθως εχει μια βδομαδα που πήρα το 3gs απο την vodafone. Μετα απο αρκετο ψαξιμο καταφερα μεσω της σελιδας jailbreak απο το κινητο μου να κατεβασω το cydia και να το εγκαταστησω.. η εκδοση του λογισμικου ειναι 4.0 (πιθανοτατα ειμαι τυχερος)

 

και εχω καποιες αποριες στο θεμα αυτο...

 

1) Να εγκαταστήσω το 4.1?

2) Αν το κανω θα μπορεσω να το σπασω?

3) Οταν μπηκα απο το κινητο μου jailbreak.com καταφερα να περασω το jailbreak?

4)Eχουν διαφορα η διαδικασια σπασιματος που εκανα με την ultrasn0w και οποιες αλλες υπαρχουν?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1) Να εγκαταστήσω το 4.1?

2) Αν το κανω θα μπορεσω να το σπασω?

3) Οταν μπηκα απο το κινητο μου jailbreak.com καταφερα να περασω το jailbreak?

4)Eχουν διαφορα η διαδικασια σπασιματος που εκανα με την ultrasn0w και οποιες αλλες υπαρχουν?

 

Ευχαριστω.

1) & 2) Αν περάσεις την iOS 4.1 τότε δεν θα μπορείς να κάνεις jailbreak. Θα πρέπει να περιμένεις το νέο jailbreak tool.

3) Από την στιγμή που έχει γίνει εγκατάσταση του Cydia έχεις πλήρη πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος.

4) Η διαδικασία για jailbreak σε iOS 4.0 και 4.0.1 είναι αυτή που έκανες. Το ultrasnow είναι για να ξεκλειδώσεις το iPhone σε περίπτωση που είναι κλειδωμένο σε άλλο πάροχο. Τα iPhones που κυκλοφορούν από Cosmote και Vodafone είναι ξεκλείδωτα έτσι κι αλλιώς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

1) & 2) Αν περάσεις την iOS 4.1 τότε δεν θα μπορείς να κάνεις jailbreak. Θα πρέπει να περιμένεις το νέο jailbreak tool.

3) Από την στιγμή που έχει γίνει εγκατάσταση του Cydia έχεις πλήρη πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος.

4) Η διαδικασία για jailbreak σε iOS 4.0 και 4.0.1 είναι αυτή που έκανες. Το ultrasnow είναι για να ξεκλειδώσεις το iPhone σε περίπτωση που είναι κλειδωμένο σε άλλο πάροχο. Τα iPhones που κυκλοφορούν από Cosmote και Vodafone είναι ξεκλείδωτα έτσι κι αλλιώς.

 

σε ευχαριστω πάρα πολυ για την γρήγορη απαντηση. Δεν νομιζω να πειραζει που εχω τρέξει το ultrasn0w ?

 

και ακομα μια ερωτηση πιθανοτατα offtopic. Γιατι δεν μπορω να τρεξω το mobile Terminal? με πεταει αμεσως οταν ανοιγει.

Edited by mangeo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ΕΠειδή ειμαι νέος iphone ιστας, ξερει κανεις αν εχουν πει ημερομηνια για το σπασιμο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...