Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, απορία: Έχω στα χέρια μου ένα iPhone 3GS στο οποίο περάστηκε η 4.0.1 και είναι, αυτή τη στιγμή, τουβλοποιημένο.

Έτρεξα f0recast και η απάντηση είναι:

Baseband: 05.13.04

Bootloader: 6.4

Model: MC131

Jalbreakable: <KENO>

Unlockable: NO

Tethered: Maybe - Depends if Refurbished

 

Υπάρχει δυνατότητα επιστροφής στην 3.1.3 και ξεκλειδώματος αυτής;

Δε χρειάζεται να επιστρέψεις στην 3.1.3 αφού έχει βγεί jailbreak για όλες τις εκδόσεις firmware και όλες τις bootroms, παλιές και νέες.

 

Jailbreakme.com: Εύκολο jailbreak για όλες τις iOS συσκευές

 

και για Unlock -> ultrasn0w 1.0-1

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να το κάνεις αυτό, πρέπει να έχεις πρόσβαση στον Safari (με άλλα λόγια η συσκευή να είναι activated). Και η εν λόγω συσκευή ΔΕΝ είναι ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνεις αυτό, πρέπει να έχεις πρόσβαση στον Safari (με άλλα λόγια η συσκευή να είναι activated). Και η εν λόγω συσκευή ΔΕΝ είναι ;)

Δοκίμασε να δεις αν γίνεται downgrade

 

[Οδηγός] Πώς κάνουμε Downgrade το iPhone 3GS σε παλαιότερο OS (PC/Mac)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω το 3Gs με 3.1.3 το γυρισα κ εγω 4 και μετα εκανα το γνωστο jailbreak απο το http://www.jailbreakme.com.. Αλλα μετα το jb οταν μπαινω στα μηνυματα εχει μεινει στο τελευταιο μηνυμα οταν παταω να παω πισω στα υπολοιπα μηνυμα κανει σαν να κολλαει κ με πεταει στο μενου..το εχει καποιος το προβλημα αυτο ? μπορω να κανω κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω το 3Gs με 3.1.3 το γυρισα κ εγω 4 και μετα εκανα το γνωστο jailbreak απο το http://www.jailbreakme.com.. Αλλα μετα το jb οταν μπαινω στα μηνυματα εχει μεινει στο τελευταιο μηνυμα οταν παταω να παω πισω στα υπολοιπα μηνυμα κανει σαν να κολλαει κ με πεταει στο μενου..το εχει καποιος το προβλημα αυτο ? μπορω να κανω κατι ?

 

Το ίδιο έκανε και το 3gs ενός φίλου που δεν είχε ούτε jailbreak ούτε τίποτα άλλο. Μάλιστα, του είχε βγάλει και ένα παράξενο μικρό γράφημα κάθετα στην οθόνη. Το πρόβλημα λύθηκε με επανεκκίνηση του κινητού. Κάνε και σε συ μήπως και φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. ενώ έχω κατεβάσει μία εγαρμογή δεν μου την κάνει install.

Επίσης έχω περάσει το tom tom αλλά κλείνει μόνο του.

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εχω ένα 3GS με IOS4.0.1 και το έκανα jailbreak με τον γνωστό τρόπο! Οταν έβαλα το sbsettings απο cydia μου εξαφανίστηκαν όλοι οι φακέλοι με τισ εφαρμογες.Εχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτο??Καμοια λύση??
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και το 3gs ενός φίλου που δεν είχε ούτε jailbreak ούτε τίποτα άλλο. Μάλιστα, του είχε βγάλει και ένα παράξενο μικρό γράφημα κάθετα στην οθόνη. Το πρόβλημα λύθηκε με επανεκκίνηση του κινητού. Κάνε και σε συ μήπως και φτιάξει.

 

τα ιδια εκανε.. αλλα απο οτι το εψαξα πολυ βρηκα οτι εφταιγε μια εφαρμογη η sms helper... οταν το εβγαλα δεν το ξαναεκανε

Link to comment
Share on other sites

για ξεκλειδωμα και jailbroken iphone 3gs της at&t για να δουλευει ελληνικες sim ποιον οδηγο να ακολουθησω?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υπάρχει κανένα προγραμμα για κατεβαζουμε τραγούδια από το YouTube στο iPhone;

 

Mxtube υπαρχουν κ αλλα φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να επιστρέψεις στην 3.1.3 αφού έχει βγεί jailbreak για όλες τις εκδόσεις firmware και όλες τις bootroms, παλιές και νέες.

 

Δηλαδή κάνοντας jailbreak ακόμα και αν κάνεις restore από το itunes εξακολουθεί να είναι jailbreak το iPhone? Με το restore από το iTunes δεν καθαρίζουν τα πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνοντας jailbreak ακόμα και αν κάνεις restore από το itunes εξακολουθεί να είναι jailbreak το iPhone? Με το restore από το iTunes δεν καθαρίζουν τα πάντα?

 

Οχι, ετσι ειναι. Με restore μεσω itunes σβηνουν τα παντα. Δεν μενει τιποτα ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ετσι ειναι. Με restore μεσω itunes σβηνουν τα παντα. Δεν μενει τιποτα ;)

 

Ωραία! Δεν μένει τίποτα! Μια ερώτηση τώρα. Τις επαφές, τις ρυθμίσεις, τα μηνύματα... μπορείς να τα επαναφέρεις με restore από το back up. Σωστά?

Αν θές μπορείς να επαναφέρεις μόνο τις επαφές?

Τις εφαρμογές που είχες περάσει στο τηλ. πώς τις περνάς πάλι? Τις κάνεις εγκατάσταση μία-μία?

Link to comment
Share on other sites

Με το restore ΔΕΝ καθαρίζουν τα πάντα και ειδικά αν το κινητό είναι jailbroken. Σε ρωτάει αν θέλεις να καθαρίσει τα πάντα(set up as new device) ή να κάνει restore from backup.

 

Όταν το κινητό είναι jailbroken και γίνει σε αυτό restore, τότε το κινητό χάνει το jailbreak του είτε το restore είναι με set up as new είτε restore from backup.

 

Επαφές, μήνυματα κι εφαρμογές μπορούν να επαναφερθούν μετά από το restore κι επιλέγεις εσύ ακριβώς τι θέλεις. Μπορεί να θέλεις μόνο επαφές, μόνο μηνύματα κ.ο.κ

Οι εφαρμογές που υπάρχουν στο iTunes μπορούν να εγκατασταθούν όλες μαζί χωρίς να χρειαστεί να τις κάνεις μια-μια εγκατάσταση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με το restore ΔΕΝ καθαρίζουν τα πάντα και ειδικά αν το κινητό είναι jailbroken. Σε ρωτάει αν θέλεις να καθαρίσει τα πάντα(set up as new device) ή να κάνει restore from backup.

 

Όταν το κινητό είναι jailbroken και γίνει σε αυτό restore, τότε το κινητό χάνει το jailbreak του είτε το restore είναι με set up as new είτε restore from backup.

 

Επαφές, μήνυματα κι εφαρμογές μπορούν να επαναφερθούν μετά από το restore κι επιλέγεις εσύ ακριβώς τι θέλεις. Μπορεί να θέλεις μόνο επαφές, μόνο μηνύματα κ.ο.κ

Οι εφαρμογές που υπάρχουν στο iTunes μπορούν να εγκατασταθούν όλες μαζί χωρίς να χρειαστεί να τις κάνεις μια-μια εγκατάσταση.

 

Άρα για να καθαρίσουν τα πάντα πρέπει να κάνεις:

1) restore από το iTunes

2) και μετά set up as new device.

Σωστά?

Τις εφαρμογές πώς τις βάζεις όλες μαζί? Δεν είναι καλύτερα να τις βάλεις μία-μία? Αφού τα σβήσεις όλα από το κινητό μετά κάνεις καθαρή εγκατάσταση των εφαρμογών. Το λέω γιατί δεν ξέρω αν το bock up των εφαρμογών μπορεί να κρατήσει "σκουπιδάκια".

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο σκέλος της ερώτησης τα λες σωστά σχετικά με το restore.

Όσο για τις εφαρμογές, πριν κάνεις restore μέσα από το iTunes, κάνε ένα Transfer Purchases για να περαστούν όλες οι εφαρμογές που έχεις μέσα στο iPhone, ώστε μετά το restore να τις περάσεις από το iTunes(όπου είναι κρατημένες δηλαδή) στο iPhone. Στην ουσία μπορούν να περαστούν όλες με μορφή συγχρονισμού.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις εφαρμογές, πριν κάνεις restore μέσα από το iTunes, κάνε ένα Transfer Purchases για να περαστούν όλες οι εφαρμογές που έχεις μέσα στο iPhone, ώστε μετά το restore να τις περάσεις από το iTunes(όπου είναι κρατημένες δηλαδή) στο iPhone. Στην ουσία μπορούν να περαστούν όλες με μορφή συγχρονισμού.

 

Χωρίς να επιρεάσει την απόδοση του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να επιρεάσει την απόδοση του κινητού?

 

Εννοείται;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ζητω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ βοήθεια! Ειμαι ασχετος απο i phone και γενικά από τεχνολογία.

Εκανα εγκατασταση του itunes9.2 sto pc μου και υποθετω και στο i phone μου (3GS)

και τωρα δε μπορω να εγκαταστησω το spirit. Γιατι ναι μεν απεγκατεστησα το itunes9.2 και έβαλα το 9, όμως κάθε φορά που πάω να τρεξω το spirit, μου βγαινει απαγορευση που λεει ότι

The file "iTunes Library.itl" cannot be read because it was created by a newer version of iTunes

 

Τα χω χάσει και δεν ξέρω τι να κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Ζητω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ βοήθεια! Ειμαι ασχετος απο i phone και γενικά από τεχνολογία.

Εκανα εγκατασταση του itunes9.2 sto pc μου και υποθετω και στο i phone μου (3GS)

και τωρα δε μπορω να εγκαταστησω το spirit. Γιατι ναι μεν απεγκατεστησα το itunes9.2 και έβαλα το 9, όμως κάθε φορά που πάω να τρεξω το spirit, μου βγαινει απαγορευση που λεει ότι

The file "iTunes Library.itl" cannot be read because it was created by a newer version of iTunes

 

Τα χω χάσει και δεν ξέρω τι να κάνω!

Καταρχάς το iTunes δεν μπαίνει στο iPhone.

Πήγαινε Settings > General > About > Version και πες μας ακριβώς ποια έχεις.

Από εκεί κι έπειτα θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος αν θέλει να κάνει jailbreak τώρα δε μπορεί; Έχει βγει 4.0.2 στο itunes και για αυτήν ΔΕΝ υπάρχει από όσα γνωρίζω jailbreak... Υπάρχει κάπου η 4.0.1 για να την βάλουμε ή πρέπει να περιμένουμε jailbreak για 4.0.2; :confused:

 

Εγώ έχω 3GS με 3.1.3 jailbreak. Βασικά δε θα αναβάθμιζα, αλλά μου τη δίνει που πλέον όλες οι εφαρμογές ζητάνε έκδοση από 4 και πάνω....... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος αν θέλει να κάνει jailbreak τώρα δε μπορεί; Έχει βγει 4.0.2 στο itunes και για αυτήν ΔΕΝ υπάρχει από όσα γνωρίζω jailbreak... Υπάρχει κάπου η 4.0.1 για να την βάλουμε ή πρέπει να περιμένουμε jailbreak για 4.0.2; :confused:..........

 

Για δες εδω :D

Θα τα βρεις ολα :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το iTunes δεν μπαίνει στο iPhone.

Πήγαινε Settings > General > About > Version και πες μας ακριβώς ποια έχεις.

Από εκεί κι έπειτα θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε;)

Για να καταλάβεις το μέγεθος της ασχετοσύνης μου... δεν ήξερα ούτε πώς να βρω την έκδοση του i phone...

Είναι η 4.0.2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...